PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=132771}
6,2 18 329
ocen
6,2 10 1 18329
6,7 3
oceny krytyków
Rodzina zastępcza plus
powrót do forum serialu Rodzina zastępcza plus

Witam. Zauważyłem, iż wiele osób fascynuje się tym marnym, durnym i prymitywnym serialikiem, który rzekomo ukazuje najlepsze wartości rodzinne, pokazuje miłość, ciepło, bezpieczeństwo i inne bzdety, ale czy nikt nie zauważył w tym serialu ukrytego przekazu? Ten serial pokazuje zupełnie inne wartości niż wy myślicie- bardzo negatywne, bardzo powierzchowne, próżne, destruktywne wobec ludzi. Pod dachem wielodzietnej, wielce kochającej się, porządnej rodzinki i ich "wspaniałych", pomocnych sąsiadów kryje się patologia, nieuczciwość i inne rzeczy źle działające na młodzież. Proszę się zastanowić, czy jest to naprawdę serial dla dzieci, skoro porusza takie kwestie jak:

1.Alkoholizm- niby Jacek porządny ojciec a piwko to musi codziennie w każdym odcinku wypić. Nie wspominając już o Jędruli, który codziennie chleje whishy (bardzo często z Jackiem) i o dziadku trepie, który pije jarzębiaczek.
2.Agresja- Jędrula permamentnie znęcał się fizycznie nad słabszym fizycznie posterunkowym. Jacek też w odcinku "Latający projekt" pobił go pałką policyjną, a Filip w odcinku "Wielkanocne fajerwerki" zaatakował Majkę wałkiem, również dzieciaki między sobą się biły. Czy to uczy ludzi dobrych wartości rozwiązywanie problemów siłą?
3.Hierarhizacja i materializm- ten serial pokazywał, że tylko pieniądze, bogactwa i znajomości są w życiu ważne i tylko takie człowieczki (które chorują na kompleks wyższości i pogardy wobec słabszych) jak Jędrula, który był reżyserem i Alutka mają rację bytu. No i jeszcze Jacek i Anka bo są po studiach. A takim prostym człowiekiem, jak Posterunkowym, który nie ma wykształcenia ani pieniędzy można gardzić jak szmatą i wyszydzać go- najgorzej go traktowali Alutka, ciocia Ula, Jacek (chociaż ten często się litował nad nim), Jędrula, Majka i dzieciaki.
4.Okultyzm- 8 letnia dziewczynka, ma zdolności paranormalne takie jak telekineza i telepatia, których używała w 1 odcinku po to by zastraszyć nauczycielkę Filipa, potem by dokuczyć cioci Uli, a w innym by zemścić się na Jędruli (który rzekomo wypaplał Jackowi, że się całowała z chłopakiem). Z kolei Kuba użył wobec cioci Uli hipnozy.
5.Nawoływanie do nienawiści- stała krwiożercza nienawiść między ciocią Ulą a Jackiem, między Jędrulą a posterunkowym, między Majką a dzieciakami. Wyzwiska, obraźliwe komentarze, uszczypliwości, chamskie żarty i docinki. Kłótnie i krzyki.
6.Pogardzanie gorszymi- właśnie o przykładzie Posterunkowego mówię. Wszyscy z niego kpili bo był niewykształcony, nierozgarnięty i biedny. A czy to jego wina, że los się od niego odwrócił, że nie miał tyle szczęścia co szanowny reżyser Pan Jędrula, który pewnie nakradł tych pieniędzy i zapewne perfidnym sposobem wykopał konkurencję?
7.Rasizm- chamskie kawały użyte w stosunku do Elizy np. "czarna rozpacz", "czarny humor", "czarna gorączka". Lub odcinek, w którym dziewczynki zostały wyśmiane bo chciały grać Nel.
8.Seks- Majeczka w wieku 17 lat zaczęła puszczać się z Dareczkiem, zakładać krótkie spódnice, miniówy, ostry makijaż, szpilki. Dzieciaki zbyt wcześnie zainteresowały się co to seks i skąd się biorą dzieci.
9.Święta- w odcinkach świątecznych było ważne tylko kto jakie prezenty dostanie i czy ktoś nie zostanie pominięty. Były kłótnie i zamieszania w Wigilię, antychrześcijańska postawa i obchodzenie świąt na zasadzie "tradycja dla tradycji, spokój dla spokoju".

Rodzice, zastanówcie się czy chcecie to gówno pozwalać pokazywać dzieciom, które wkraczają w świat wartości, bo nieświadomie mogą wynieść to co najgorsze z tego serialu, to co zostało ukryte pod przykrywką kochającej się rodzinki, przyjaźni i miłości.

szurszacz

Nic nie powiem bo nie oglądam już tych bzdur 10 lat tak więc nie jestem na czasie,skieruj do kogo innego to pytanie.

ocenił(a) serial na 10
luki431

rodziny zastępczej też nie oglądasz , a potrafisz wszystko i wszystkich z tego serialu obrażać. to jak z tym jędrulą?

ocenił(a) serial na 6
szurszacz

a właśnie ! alkoholik nie miałby takiej pozycji społecznej jak Jędrula na przykład

chemas

To mało wiesz o alkoholizmie.Wydaje się Tobie podobnie jak twórcą owego gniota i 99,9% społeczeństwa że alkoholikiem jest tylko ten kto ma siny nos,pije jabole albo denaturat i śpi na kartonach albo na śmietniku.Ale nie-nie tylko ci są alkoholikami.Oni tylko mieli to szczęśćie w nieszczęściu żyć tak długo aby alkohol zdegradował ich do tego stopnia i miejsca w którym są...

...ale,alkoholikiem może też być człowiek który ma całkiem drogiego Mercedesa i kilka willi,na odwyku też można spotkać takich alkoholików.Znałem jednego takiego,przyjechał jakimś drogim autem i był całkiem nieźle ubrany,miał żone;nawet ładną i dwie córki,oprócz tego dużą firme...i ... mówił o sobie że jest alkoholikiem.Wiem co mówie bo byłem na odwyku i sam słyszałem tą historie.Jeśli o mnie chodzi to byłem na trzech,jeden przepiłem a z dwóch pozostałych wypisałem się.I przygody z odwykami na razie mi starczy.Pije dalej.

ocenił(a) serial na 10
luki431

gniot to z ciebie jest . wez wejdź na forum jakiegoś serialu który lubisz i sobie o nim dyskutuj. no chyba że takiego nie masz?? albo po prostu idz do lekarza , bo jeśli tobie frajde sprawia obrażanie kogoś bo lubi coś czego ty nie to gratuluje. ja też wielu seriali nie lubie , ale dla mnie nie jest frajdą wchodzić na fora tych seriali i obrażać wszystkich i wszystko z nim związany

ocenił(a) serial na 6
luki431

Bardzo dużo wiem na temat alkoholizmu, więcej niż się tobie wydaje, natomiast tobie brak dystansu do filmu czy też serialu i żal mi ciebie z tego powodu. Nie znasz się również na żartach i ironii. O Boże, że tacy ludzie chodzą po ziemi. Umarłbym z nudów w twoim towarzystwie. Houk

ocenił(a) serial na 10
chemas

znając zycie za chwile odpisze ci coś bardzo mądrego, że np. alutka z powodu picia wina też jest alkoholiczką

ocenił(a) serial na 6
chemas

Aha i jeszcze nazakończenie tej wymiany zdań stwierdzę, że dziełem szatana nie jest serial Rodzina Zastępcza, ani żaden inny serial czy film, a chyba raczej twoje podejście. Ale jak to mówi powiedzenie, głupich nie sieją .... Bez urazy

ocenił(a) serial na 10
chemas

no masz racje. tak jak pisałem - to że się nie lubi jakiegoś serialu to nie powód do obrażania wszystkiego z nim związanego

ocenił(a) serial na 10
chemas

jeśli naprawdę lubisz Rodzine to zapraszam na prawdziwe forum dla fanów serialu

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 10
Krytykancki

Czyli wybić wszystkich ludzi od Rodziny Zastępczej i wycofać te wszystkie seriale i zostawić tylko filmy, tak? :-P

ocenił(a) serial na 6
czarek_1984_24

Założyciel tematu należy do ekstremistów :)

Krytykancki

Ze świętami się całkiem zgadzam, a nawet po za tym o to w ich domu nigdy nie było krzyża co dziwne, choć w tych czasach to w wielu polskich katolickich domachprzypuszczam tak jest, a co do reszty to stopniowo. Też bym w przyszłości chciał sobie móc pozwolić wypić piwko może dwa przy środowej lidze mistrzów, a i tak wiara i rodzina będą się dla mnie najbardziej liczyły, też pewnie jesteś katolikiem? Oglądałem "Jumanji", "miodowe lata", i inne filmy które wiary nie pokazywały a jednak jej nie straciłem. A jeśli idzie o serial to pewnie też lubisz serial "Dom" ? a przynajmniej do 13 odcinka, chociaż reszta też może być

Juve1155

zabawne. Zauważcie że gość wymienia argumenty które świadczą, że ten serial jest bardzo ludzki. Wszystkie tematy przytoczone to sytuacje z życia wzięte normalnych prawdziwych rodzin. Nie będę wymieniał ponownie tych argumentów, ale gdy przeanalizujecie je sobie to zorientujecie się że macie z nimi do czynienia na co dzień albo wasi znajomi :)

tupac1991

zapomniałem dodać. Jędrula to producent a nie reżyser, a to kolosalna różnica :)

tupac1991

Ale ja napisałem, że pewnie tak jest w wielu polskich domach.

ocenił(a) serial na 6
Krytykancki

Nie wiem czy zauważyliście, ale gościu już się nie udziela, a więc jednoznacznie - TROL bagienny.

ocenił(a) serial na 4
chemas

A pamiętacie odcinek ze Stryjem Leonem (bogatym wujkiem z Argentyny), który sypiał ze wszystkimi swoimi kuzynkami? I wątki pokazujące taki tryb życia i w dodatku kazirodztwo mają być przeznaczone dla dzieci?

Kolejna sprawa, wujaszek z Argentyny zapijał się koniakiem, a jakoś nikt nie powiedział, że jest alkoholikiem. Jakby to Posterunkowy czy Lesio pili to by od razu tak o nich mówiono. Ten serial pokazuje, że jak jest się reżyserem i bogaczem to nawet gdy się pije codziennie whisky to alkoholizm nie grozi. Gdy jest się architektem, ma się dom i 5 dzieci to też alkoholizm nie grozi, jak się jest lekarzem wojskowym to też nie. No ale prostym ludziom jak Posterunkowy czy Lesio grozi ;)

ocenił(a) serial na 10
Krytykancki

ale z ciebie chory czlowiek

ocenił(a) serial na 4
szurszacz

Bo co? Bo muwie prawde i mam argumęty?

ocenił(a) serial na 6
Krytykancki

bezmózg

ocenił(a) serial na 4
chemas

nie

Krytykancki

TY jesteś nieromalny prawda? Ten bełkot jest trudny do przeczytania a paranoiczne argumenty zakrawają na jakieś poważne problemy natury emocjonalnej. Myśle, że dobry psycholog jeszcze coś by tu zaradził chociaż nie ukrywam, że przypadek jest cięzki.

ocenił(a) serial na 4
Krytykancki

Różne głupoty w życiu miałem okazję czytać ale piramidalną głupotę twojej wypowiedzi może być ciężko pobić (o ile w ogóle jest/będzie to możliwe).

ocenił(a) serial na 4
cOOba

nie

Krytykancki

nie moge z was:D przeczytalem wszystko co napisaliscie i mam niezly ubaw:D. Ja tam lubie ten serial bo wydaje sie bardzo prawdziwy poza jakimis czarami itd. Pije piwo czasami po pracy i nie uwazam, ze jestem alkusem, dzieci sie ze soba bija i sprzeczaja i to duzo gorzej niz tutaj jest pokazane. Zmienia sie to jak sa wieksi. Jedrula pil i w ogole mu sie nie dziwie przy takiej zonie. Jak dla mnie serial super i stawiam go obok miodowych lat!

Konrad_Szef

Co prawda forma "napisaliście" już sama z siebie sugeruje, że twoja uwaga nie jest tylko do mnie, ale skoro już tu jestem to odpiszę - może z mojej poprzedniej wypowiedzi to nie wynika ale ja lubiłem i dalej lubię ten serial (może poza paroma wyjątkami - sytuacjami/charakterami bohaterów typu Alutka bo tę kobietę ciężko mi zdzierżyć), czego najlepszym dowodem niech będzie to, że do dzisiaj oglądam powtórki odcinków w pewnych kanałach TV (nazw nie wymienię co by mi nikt reklamy nie zarzucił).

cOOba

ja tam nawet lubie Alutke bo ta aktorka gra ja bezblednie. Najmniej lubie posterunkowego bo pogodnilbym bo po paru takich wizytach. Dwa najlepsze odcinki jak dla mnie to:
1 gdzie jedrula z posterunkowym zjedli kanie i mysleli, ze to muchomory i rozpaczali, ze umra:D mega sie ubawilem
2 jak Anka wyjechala i Jacek chcial nauczyc dzieci, ze trzeba sprzatac itd i w tym samym czasie Jedrula zostal sam w domu bo Alutka wyjechala i chcial balowac. Jadzka tak ich ustawila, ze zrobili wszystko co kazala bo nagadalby zonom jak to wyglada jak ich nie ma:D
Czesto przed snem ogladam, zeby usnac. Tak na zmiane z miodowymi latami. Ciekawe czy jak bede mial swoje dzieci i puszcze im to, to czy beda zainteresowane:)
Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 6
Konrad_Szef

Fakt, posterunkowy ze swoim debilizmem i nachalnością nie da się lubić, ale trzeba przyznać, że Boberek stanął na wysokości zadania )

ocenił(a) serial na 6
Konrad_Szef

Otuż to !!!

chemas

Jaki zje…..b z autora postu. Nie k… lepsza ukryta prawda czy inny syf. J tu serial pokazuje normalna rodzine. A to ze jesteś niedowartościowanym przygłupem to już nie moja sprawa . Teraz tv leci Głowno, telewizja zjebaPis i nic więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones