PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103911}
6,4 47 490
ocen
6,4 10 1 47490
6,5 6
ocen krytyków
Rodzina zastępcza
powrót do forum serialu Rodzina zastępcza

Zawsze uważałem, że Rodzina Zastępcza, to ciepły, familijny serial, z wręcz idealną rodzinką i idealnymi rodzicami, mieszkającymi w idealnej dzielnicy. Poczytałem różne tematy, opinie i stwierdziłem, że ludzie jednak mają racje.

Propagują to super wychowanie postaci grających główne role, ą ę, itd. Jacek jako supermądry i rozsądny człowiek, wzór ojca, sprzedający swoim dzieciom najlepszy system wartości. Prawda jest taka, że praktycznie każdy, no może poza Majką z dzieciaków Kwiatkowskich to był tłumok. Wieczne problemy w szkole, a szczena mi już wogóle opadła, jak Ci młodsi przynosili oceny z podstawówki. Same jedynki i dwóje. Naprawdę? W podstawówce? Wiem, że to serial, no ale skoro tak, to czyli dzieciaki to były dosłownie D E B I L E.
Fatalny dobór aktorów. Filip był okropny, w odcinkach PLUS, wiem, że dorósł itd., pech. Bliźniaki to szkoda gadać, kiedy oni się pojawili, nastały najgorsze czasy na RZ i nie ma znaczenia to, że już nie było Anki. Ten chłopak Elizy drażnił mnie samą twarzą, jego mimika, gestykulacja i gra aktorska dosłownie POSYSAJĄ. Sama Eliza poza urodą też wiele do zaoferowania nie ma.
Jescze co do nauki, każdy z dzieciaków dostaje się na te studia, które chce. Się pytam jak? Skoro mieli wieczne problemy w szkole.

Obsesja na punkcie pracy domowej, ja będąc w szkole przez ostatnie ?5 lat mojej edukacji, zrobiłem może z 10 i to głównie duże projekty, a średnia ocen była w miarę wysoka, a chodziłem do gimnazjum i technikum uznawanych za jedne z najlepszych w Gdańsku.

Jędrula według mnie to najlepsza postać w tym serialu, co prawda głupi, bo wytrzymuję z kimś takim jak Alutka, ale poza tym jest spoko. Reszta ujdzie w tłoku, zdecydowany minus dla bliźniaków, Filipa, Elizy, jej chłopaka.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 10
Krytykancki

"dziwie się ż nie nazwałeś romka i filipa pedałami , no bo przecież śpią w jednym pokoju".- moja wypowiedz z 13 kwietnia. i co- mówisz i masz . robisz się już nudny i przewidywalny

ocenił(a) serial na 10
HyHYyHY

debil dalej w natarciu. twoje posty świadczą o tym że jednak to technikum nie było zbyt najlepsze, chyba że bogaty tatuś dobrze smarował

ocenił(a) serial na 10
HyHYyHY

Jędrula nie był głupi tylko kochał Alutkę i z miłości z niż był a nie z głupoty

ocenił(a) serial na 6
fajniema2345

Mordował też z miłości do Alutki? Bo tych pieniędzy bez trupów by nie zarobił.

ocenił(a) serial na 10
Krytykancki

mordował , gwałcił i rabował. na jakim ty świecie żyjesz??? najwięcej pieniędzy w tym kraju mają takie mroczki , i zakościelne , i producenci tych debilizmów, które m.in. tworzył jędrula- głupich taśmowych serialów

ocenił(a) serial na 6
szurszacz

Jendrula był reżyserem.

ocenił(a) serial na 10
Krytykancki

????? ponoć oglądałeś wszystkie odcinki kilkanaście razy i nie wiesz podstawowej rzeczy???JĘDRULA BYŁ PRODUCENTEM FILMOWYM

szurszacz

Stworzył serial "Z jak Zazdrość" :D

ocenił(a) serial na 8
HyHYyHY

Debilami? Oj, to Ty chyba nie wiesz jak się teraz dzieciaki uczą.

ocenił(a) serial na 10
HyHYyHY

To zle swiadczy o filmweb'ie a jeszcze gorzej o tobie, powinoenes byc niezalezny

ocenił(a) serial na 9
Filmaniak_19

Duże brawa i szacunek za tą wypowiedź.

ocenił(a) serial na 10
HyHYyHY

Ale jesteś słaby

ocenił(a) serial na 7
Zywiec20

pohamuj ten potok żółci bo po takiej wiązance jeszcze się chłopak powiesi !

ocenił(a) serial na 10
Illegal_Slut

Haha w porównaniu z tymi internetowymi haterami jestem bardzo delikatny

ocenił(a) serial na 9
Zywiec20

Może to i nawet dobrze o Tobie świadczy, że nie załapałeś ironii.

ocenił(a) serial na 6
HyHYyHY

Też zmieniłem swoją opinię o tym serialu. Choć było wiele przezabawnych scen z dzieciakami, to jednak serial ma wiele minusów.

Też myślę, że te dzieci to musiały być niezłe tłumoki, że nawet w podstawówce ledwo 2 dostawały i wiecznie Anka z Jackiem byli wzywani do szkoły, bo ci coś zmalowali. I bardzo często wpadali w bójki, nawet dziewczynki. Te ich metody wychowawcze w ogóle nie działały.

Gra aktorska niektórych też była kiepska. Mam tu na myśli bliźniaki, Dorotka, Wojtuś, Krysia, jej mąż i syn. Romek też słabo grał.

I dużo głupich stereotypów w serialu. Ania- Matka Polka, Jacek - styrana głowa rodziny, Pułkownik - cały czas wojskowym tonem do wszystkich przemawia.

HyHYyHY

Co do Filipa (Sergiusz Żymełka), to uważam odwrotnie - jako dzieciak grał świetnie, był pomysłowy i przebiegły, potem w miarę dorastania grał coraz bardziej sztucznie, irytował głupią sztuczną mimiką (np.grymasy zdziwienia, niezadowolenia). Podobnie zresztą było z Romkiem. Kompletnymi drewnami aktorskimi byli Dorotka, Wojtuś i bliźniaki, ale to niestety dotyczy większości dziecięcych aktorów w Polsce. Co do nauki - Filip rzeczywiście uczył się słabo, ale Romek i Majka mieli dobre oceny. Eliza i Zosia chyba też nie były takie najgorsze, pamiętam jedynie że miały problemy z chemią (chodziły na korepetycje do dziadka Kuby). Zosia miała też problem z fizyką (w jednym z odcinków przychodził do niej młody korepetytor). Dziadek Kuby w ogóle nie pasował do tego serialu, poza tym wyglądał obleśnie - zapuszczone włosy, okropny wąs i te znoszone stare dziadowskie łachy.

ocenił(a) serial na 6
HyHYyHY

Ja również zmieniłem swoja opinię o tym serialu na podstawie opinii w Internecie oraz oglądania zagranicznych produkcji, np. tych z Netflixa. Nie zgodzę się jednak z twoją opinią na temat Jędruli, nie cierpiałem go.

Rodzina Zastępcza była oparta na stereotypach.
Anka- wiecznie zapracowana w kuchni Matka Polka narzekająca na swój los.
Jacek - wiecznie zmęczona głowa rodziny popijająca piwko po pracy i pragnąca świętego spokoju.
Dzieciaki - za wyjątkiem Romka i Majki wszystkie tępe i łobuziaki, ale idące później na studia. Romek też orłem nie był, ale na studia do Szwecji (chyba?) się dostał.
Jadzia - prześmiewczo przedstawiona kobieta ze wsi, podobnie jak jej mąż.
Jędrula - biznesmen, który musi pić whiskey, palić cygara, wszelkie problemy rozwiązywać pieniędzmi lub siłą oraz rozpieszczać swoją żonę.
Alutka - żona bogatego mężczyzny, nie pracuje, nie zajmuje się domem, trwoni pieniądze na zakupach i w salonach piękności, poetka, która oczywiście żyje w swoim świecie. Mało bystra i niezaradna. Mimo to była zabawną postacią i dobrze zagraną.
Ula - obrażona na cały świat rozwódka, która na każdym kroku dręczy Jacka. Jest wojskową i dlatego do wszystkich mówi wojskowym tonem.
Kuba - filozof, który oczywiście nie może znaleźć pracy, przedstawiony trochę jako nieudacznik o duży aspiracjach,
Dziadek Kuby - wojskowy lekarz, który, podobnie jak Ula, gada do wszystkich wojskowym tonem.
Policjant - oczywiście przedstawiony jako tępy, niezdarny, niezapracowany i leniwy, jak 90% policjantów w polskich produkcjach.
O reszcie postaci (bliźniaki, Doratka, Wojtuś i Korczowie) nie będę się wypowiadać, bo byli oni totalnym nieporozumieniem w Rodzinie Zastępczej.

Druga kwestia, serial jest mocno seksistowski, wobec obu płci. Prawie w każdym odcinku jest wojna płci, co nie pasuje to do dzisiejszych standardów.

Ponadto Kwiatkowscy wiecznie narzekali na brak forsy. Owszem, przy tylu dzieciakach musiało być dużo wydatków, ale czy aż tak? Oni w końcu byli rodzicami przybranymi tych dzieci z sierocińca czy ich rodziną zastępczą? Gdyby byli tymi drugimi, to na pewno by dostali jakieś dodatki na dzieci. Ciężko powiedzieć, jakie były dochody Jacka, lecz wątpię, żeby inżynier mający własną firmę zarabiał grosze. I czy Anka nie mogła poszukać lepszej pracy niż dawanie porad do gazety? Przecież dzieciaki nie były w pieluchach, nie wymagały opieki 24 godziny na dobę.

I dlaczego wszyscy wyśmiewali się z auta Jacka? Owszem był to stary model (Passat b2), ale 20 lat, kiedy na ulicach było dużo małych i dużych fiatów, taki pojazd nie powinien uchodzić za złom. Czy wszyscy wtedy mieli nowe auta z salonu? Nawet dzisiaj sporo ludzi jeździ starymi samochodami, które mają więcej niż 15 lat. Chyba, że chodziło im o to, passat był w złym stanie.

Jak gdzieś widzę powtórkę tego serialu (choć prawie w ogóle nie oglądam tv), to chętnie obejrzę, ale po latach dostrzegłem, że serial nie był tak idealny za jaki go uważałem. W dzisiejszej rzeczywistości w ogóle by się nie przyjął.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones