PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=39693}

Roswell: W kręgu tajemnic

Roswell
7,3 30 518
ocen
7,3 10 1 30518
6,3 3
oceny krytyków
Roswell: W kręgu tajemnic
powrót do forum serialu Roswell: W kręgu tajemnic

Mam w stosunku do tego serialu mieszane uczucia. Wydaje mi się, że głównym targetem tego serialu są nastolatki. Skusiłem się na oglądanie z uwagi na wątki SF. Będą spoilery :P

1 sezon zasadniczo mi się podobał. Mówiąc szczerze skróciłbym go tak o połowę. O ile wątki kosmiczne (pochodzenie kosmitów, Nasedo! Tess) oraz akcje FBI były bardzo wciągające, o tyle wątki miłosne przyprawiały mnie o mdłości :) Generalnie na plus na pewno kilka ostatnich odcinków i postać Naseda. W tym sezonie szeryf także jest kreowany na twardego, cwanego lisa. Końcówka 1 sezonu jak najbardziej zachęcała do dalszego oglądania! Uruchomili te takie przekaźniki ;d było jasno powiedziane, że "inni" się o nich dowiedzą etc. Fajna sprawa. Swoją drogą "tajniacy" FBI chodzili po mieście w czarnych garniturach i okularach przeciwsłonecznych. Brawo chłopaki! W życiu bym nie odgadł żeście są z "eFBIjaj" :P Tajniaki z krwi i kości jak w mordę strzelił.

2 sezon zaczyna się w bardzo dobrym stylu! Nasedo ginie, kilka nowych tajemniczych postaci. Potem cała akcja z tym smarkaczem a następnie klony z NYC. Głowa z wrażenia może mi nie odpadła, ale oglądało się całkiem przyzwoicie! Zdecydowanie gorzej przedstawiał się ciąg dalszy. A to filer o świętach, a to jakiś zupełnie nieudany story arc o niebieskich kryształach ;d potem dalej wątki miłosne, a z mojej strony rzyganie tęczą. W końcu ostatni wątek z intrygą Tess. Sam pomysł ciekawy, wykonanie gorsze! Nagle się dowiadujemy, że Nasedo z tym całym Kavarem jakiś układ zawarli. Skoro tak, skoro Nasedo i Tess mieli wydać "dziecko maxa" i pozostałych 3 kosmitów... to po cholerę działali skórowie? Nie rozumiem tego trochę. inną irytującą kwestią w sezonie 2 była megalomania maxa.

3 sezon, to już dziadowstwo jest niestety. Tak z 70-80% tego sezonu jest o niczym! Filer goni filer, a bohaterowie podejmują coraz głupsze decyzje miłosne. Kilka ostatnich odcinków robi nadzieję na przyzwoity finał ale niestety. Finał jest bardzo wymuszony i właściwie niczego nie wyjaśnia. Wychodzi na to że zły Kavar rządzi, a maxiu grzmoci liz i tyle. Totalnie rozczarowujący był także wątek z drugim "zmiennokształtnym". Generalnie nie wiem jak ten 3 sezon skomentować. Miałem odczucie, że robiony jest zupełnie bez pomysłu.

Reasumując. Sezony 1 i 2 skróciłbym o połowę. Z 3 wybrałbym tylko co lepsze smaczki. Reszta mnie osobiście rozczarowała.

Całościowo oceniam na 7/10. Wydaje mi się, że mimo wszystko jest to adekwatna ocena.

Wolverin

bardzo dobra opinia! ja uwielbiam Roswell i moim zdaniem wszystkie sezony były rewelacyjne, jeden minus to zakończenie serialu :)

ocenił(a) serial na 9
Wolverin

Też uwielbiam Roswell, ale także uważam, że zakończenie było rozczarowujące, chociaż nie zmienię zdania, kocham ten serial! A co do wątków miłosnych... cóż jestem po prostu wielką romantyczką, bo moim zdaniem były cudowne.

ocenił(a) serial na 8
blueberry_fw

Po obejrzeniu wszystkich 3 sezonów, mogę śmiało stwierdzić , że wątek romantyczny był tematem przewodnim tego serialu, a fabuła SF to tylko tło do ukazania zwykłych, codziennych relacji międzyludzkich (szczególnie w wieku nastoletnim). Pomimo wielu rażących naiwności i namnożonych nieprawdopodobieństw, serial miał swój własny, niepowtarzalny klimat, który polubiłem i który mnie (dziwnym trafem) bardzo wciągnął.
Ogólnie to bardzo sympatyczna i mocno romantyczna opowieść, można się w niej zakochać. Dlatego oceniam ten serial bardzo, bardzo subiektywnie na 8/10.

ocenił(a) serial na 8
Wolverin

Święta racja - Ten film wywołuje bardzo mieszane uczucia. Sama fabuła dotycząca kosmitów to naiwna do granic możliwości bajeczka, a efekty F/X na poziomie przedszkola , natomiast fabuła "ludzka", dotycząca relacji pomiędzy nastolatkami, a szczególnie zabawne i celne uwagi Marii DeLuca, przyciągały moją uwagę i były bardzo trafne. Ogólnie, po 2 sezonach, oceniam 8/10 z uwagi na tę drugą część. Uważam, że każdemu oglądającemu warto przypomnieć, że "kosmiczny" motyw SF nie jest ważny czy istotny, jest tylko tłem dla pokazania relacji międzyludzkich.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones