PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=127625}

Rozważna i romantyczna

Sense and Sensibility
5,5 552
oceny
5,5 10 1 552
Rozważna i romantyczna
powrót do forum serialu Rozważna i romantyczna

Aktorzy grają sztucznie, sztywno, bez wyrazu; przykro mi to mówić, ale po prostu nudnie; gesty wymuszone, ogólne wrażenie jakby ktoś zmusił wszystkich do grania. Pamietam, że "Rozważna i romantyczna" z 1995r (oglądałam już dawno co zamierzam nadrobić) pozostawiła przyjemne wrażenia, a do tej wersji nie wiem czy kiedykolwiek wrócę, mimo mojego wzrastającego zainteresowania twórczością Jane Austen.

maliwa

całkowicie się zgadzam.... gra aktorska jest po prostu koszmarna... przecierpiałam zaledwie 30 min, ponieważ już więcej nie mogłam.. i mimo szczerych chęci... no p oprostu nie dałam rady...^^

ocenił(a) serial na 4
maliwa

ja też sie zgadzam ,mimo mojego uwielbienia dla wszystkiego co wiąze sie z ksiązkami Austen, ta ekranizacja jesst wyjątkowo nieudana

ocenił(a) serial na 4
yasminelle

Na szczęście jest nowa/choć trochę juz stara adaptacja daviesa:-)

ocenił(a) serial na 4
yasminelle

I ja się zgadzam, nie mogłam dotrwać do końca. Aktorzy (i ich gra) niesamowicie mdli i nudni, a cały serial ciągnie się i dłuży niemiłosiernie.

majka95k

Ja również się zgadzam, aktorzy to obok scenariusza najsłabsza części tej produkcji.

Uważam że jak na serial ta adaptacja była wyjątkowo mało wierna książce jeśli chodzi o scenariusz.
Na przykład wątek Eleonory i Edwarda na początku jest strasznie niedbały, i aktorzy grają tak drętwo że gdybym nie czytała książki to w życiu bym się nie domyśliła że tych dwoje ma się ku sobie. Strasznie brakowało mi Małgorzaty, ja rozumiem że jej rola w książce jest bardzo mała, ale ta postać mogła w nieść do tego serialu trochę światła i radości. Brakowało również jakiegoś zamknięcia wątku Marianny i pułkownika Brandona, miałam wrażenie że został on nagle ucięty.

Aktorki grające główne role zagrały tragicznie, Eleonora jest sztywna i bez serca, a Marianna zbyt zarozumiała. Panowie nie lepsi, Edward ma jedną minę przez cały serial i wygląda jakby kij połknął, a pułkownik Brandon był odpychający.
Nawet postacie drugoplanowe mnie nie przekonały. Willoughby niby przystojny, ale całkowicie bezbarwny i pozbawiony jakiegoś czaru. Lucy jest zbyt żmijowata, przez co Edward wypada na idiotę. Reszty nie zapamiętałam, z wyjątkiem pani Dashwood i brata Edwarda, bo aktorzy jako jedyni zagrali dobrze.

Nie jest do najgorsza adaptacja książki Jane Austen jaką widziałam bo serial ratują kostiumy, charakteryzacja i scenografia które bardzo dobrze oddają ducha epoki. Cieszę się jednak że są inne, lepsze adaptacje tej książki, w tym mój ulubiony serial z 2008 roku.

maliwa

a ja uwielbiam tą ekranizację, właśnie ze tą niezdarność aktorów, za to że nie są piękni, że całość jest tak przeraźliwie okropna:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones