PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=304133}
3,3 17 336
ocen
3,3 10 1 17336
3,2 4
oceny krytyków
Sędzia Anna Maria Wesołowska
powrót do forum serialu Sędzia Anna Maria Wesołowska

Rzeczywistość...

ocenił(a) serial na 2

Żeby nie było, że moja ocena jest bezpodstawna, gdyż uważam, że ten serial to dno i robienie
ludziom wody z mózgu, jak również "uczenie" bardzo nieprzyjemnych w skutkach zachowań na
sali rozpraw...

Otóż, serial zaczęto kręcić akurat, jak skończyłem pracę w Sądzie Okręgowym w Łodzi, skąd
pochodzi główna bohaterka... Pomijam fakt, że wszyscy mieli (przynajmniej na początku) niezłą
bekę z tego faktu, że rżnie głupa na potrzeby tv..., ale chciałbym wielu fanów tego serialu
wyprowadzić z błędu, że mogą wszystko na sali rozpraw...
Tak więc... Litości ludzie... Obejrzałem co prawda jedynie kilka fragmentów może ze 3 odcinków i mi dosłownie ręce opadły...
Dlaczego? Ano, dlatego:
1. Nikt, absolutnie kur.wa nikt, na sali sądowej nie może ot tak zacząć sobie "pier.dolenie o
Chopinie". NIKT!!!
2. Świadkowie mają odpowiadać tylko i wyłącznie na pytania zadane przez "sąd", obrońcę,
adwokata, czy tam prokuratora (oczywiście po wyraźnym udzieleniu przez sąd głosu tym
osobom) a nie opowiadać zbędną historię życia niezwiązaną z treścią pytania... Wówczas sąd
zazwyczaj upomina, aby odpowiedzieć jedynie na pytanie, ponieważ tylko TO będzie i jest
przedmiotem jego przesłuchania...
3. Każde bezzasadne pier.dolenie głupot (bo ja chcę sobie pokrzyczeć), musi być poprzedzone
pytaniem do "wysokiego sądu" o zgodę na te pier.dolenie... W przeciwnym wypadku, po
pierwszym upomnieniu, zazwyczaj "sąd" jebie "grzywnę porządkową" za "wpierdalanie się bez
pytania". Ażeby było zabawniej, nie ma od tej grzywny odwołania czy sprzeciwu. Masz zapłacić i
chuj... a nie są to małe pieniążki, bo tak na dzień dobry można dostać 500-1000 zł.
Co prawda można złożyć pismo z "przeprosinami, wytłumaczeniem" oraz prośbą o odstąpienie
przez sąd od wymierzania tej grzywny, do której to prośby zazwyczaj "sąd" się przychyla (z takiego ogólnego
stwierdzenia, że osoba ta zrozumiała swój błąd, co jest najważniejsze, a sąd nie ma przecież w tym żadnego interesu,
aby ubogim ludziom dodatkowe problemy stwarzać i narażać na niepotrzebne koszty). Co ciekawe jednak, praktycznie
nikt o tym wie, że można takie pisemko złożyć do sądu po otrzymaniu "kary porządkowej" od sądu, a przez tą niewiedzę,
taka osoba się dalej sadzi i burzy, ponieważ jest święcie przekonana, że i tak się odwoła od tej "kary" a po zasięgnięciu
odrobinki wiedzy orientuje się niestety, że jest w czarnej dupie i żałuje tych "dodatkowych" i całkowicie zbędnych
komentarzy do "sądu"...
4. Nawet prokurator, żeby warchoły nie myślały za dużo, że on taki ważny i nietykalny jest, ma
stulić pysk podczas rozprawy i dopiero po zapytaniu "wysokiego sądu" czy może "dać głos" i
zgodzie na to, może to zrobić... W innym wypadku, najpierw upomnienie, żeby mu uzmysłowić
gdzie jest jego "miejsce w szeregu" a następnie (jakby nie załapał, bo może młody szczawik), to
"kara porządkowa" i opier.dol, który nie jest zbytnio przyjemny w obecności stron danej sprawy
oraz ich świadków...

użytkownik usunięty
ASAKKU

Tylko ,że to jest uproszczona wersja.
Tuta jakby było tak jak ty mówisz to serial nie byłby tak "atrakcyjny" dla widzów.A oczywiście widzom podoba się jak na sali sądowej ktoś krzyknie "k*wa".
Ludzie ,którzy tam występują (sędzia,prokurator,obrońcy,strażnik) w rzeczywistości wykonują podobne zawody lub takie same.

To znacznie uproszczona wersja i nie może być tu cicho jak jest naprawdę.Następnym razem ty też staraj się być bardziej kulturalna.

użytkownik usunięty

Pamiętam, że będąc w podstawówce uwielbiałam ten serial. Wiadomo, iż to stek bzdur, ale czego się spodziewać przy znikomym budżecie i nieprofesjonalnych "aktorach"...

użytkownik usunięty

Dokładnie.
I to lubią oglądać ludzie: bzdury. Gdyby była taka jak prawdziwa to nikomu nie chciałoby się tego oglądać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones