PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=698312}

Słodkie życie

4,4 353
oceny
4,4 10 1 353
Słodkie życie
powrót do forum serialu Słodkie życie

TVP od lat nie nakręciła dobrego filmu czy serialu. W TVP od 10 lat kręcone są wyłącznie telenowele z "drewnianymi" celebrytami, więc nie powinno dziwić to, że ten serial jest jaki jest.
Tam nie ma już fachowców zostali lizuski i politruki.
Sam serial - obejrzałem 2 czy 3 odcinki i dalej już mi się nie chciało.
Cała akcja się dzieje w wyłącznie w jednym pomieszczeniu - salonie. Pytanie gdzie ta cukiernia jak jej tak naprawde tutaj nie ma. Nie ma tu żadnego klimatu z tym związanego, nie ma ekspedientek, kucharzy - cukierników - jest tylko ojciec i syn a gdzie reszta personelu, gdzie urządzenia cukiernicze - nie ma nic. Przyniesienie wielkiej tacy z pączkami czy kubłów z "marmoladą" nie wystarczy.
Kolejna sprawa- jedyna tematyka rozmów postaci to walka ultrakatolicyzmu z ideologią gender - poprostu żenua... nic już scenarzyści nie mogli wykrzesać innego?
Trzecia sprawa aktorzy - kabareciarze nie potrafią się odnaleźć jako aktorzy. Oni są przyzwyczajeni wyłącznie do grania na scenie przed żywą publicznością, wychodzą mówią kilka minut swoje skecze, dialogi i następny kabaret. Oni nie potrafią być aktorami, nie mają właściwego przygotowania i nie potrafią stworzyć dogłębnie postaci które grają, dlatego odcinki są takie przegadane a jednocześnie brakuje w nich jakiejkolwiek treści i akcji.


ocenił(a) serial na 7
ixxert

"Cała akcja się dzieje w wyłącznie w jednym pomieszczeniu - salonie. "
I bardzo dobrze. O to właśnie chodzi. Gdyby przenosili akcję w różne miejsca zaczęło by mnie to nudzić. Akcja Hotelu Zasisze? Kuchnia, jadalnia. Starczy. Chodzi tu właśnie o dowcipne dialgi i takie one są! W końcu to połówka Kabaretu Moralnego Niepojokoju. Próbowałem oglądać różne polskie sitcomy, ale nie dało się. To jest wyjątek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones