PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=430312}
8,1 2 523
oceny
8,1 10 1 2523
Saga prastarej puszczy
powrót do forum serialu Saga prastarej puszczy

Nie żebym przepadał za polskimi filmami przyrodniczymi. Zawsze bardziej mnie interesowały te z Nat. Geo, albo inne zagraniczne, a tu proszę. Oglądnąłem odc. 9 i jestem pełen nadziei dla polskich produkcji tego typu. Wcześniej wydawało mi się, że nie da się nakręcić lepszych polskich produkcji; że zagraniczne wydają się lepsze, bo są egzotyczne, a Polska w której mieszkam nie może być dla mnie egzotyczna, ale jak widać chyba nie tylko o egzotykę tu chodzi. Uważam, że "Saga prastarej puszczy" bez przeszkód może konkurować z filmami przyrodniczymi zagranicznych producentów. Brawo. Oby więcej takich filmów polskiej produkcji ;)

ocenił(a) serial na 8
gasnace_slonce

Przede wszystkim mnie osobiście ten sentencjonaliz i mądrość urzekły ,czego w zagranicznych produkcjach nie ma ,a żeby sprecyzować może nazwę to słowiańskim duchem??

ocenił(a) serial na 9
falco333

Popieram falco333, uwydatnienie słowianskości jest jedną z licznych zalet tej produkcji. Ale najistotniejsza zaletą jest sam pomysł: skoro nie możemy (zapewne z braku funduszy, ale i miejsc) stworzyć megaprodukcji w stylu BBC Earth, z majestatycznymi ujęciami, w tym poklatkowymi, stwórzmy coś oryginalnego - zdaje się pomyśleli twórcy. I jak pomyśleli, tak zrobili. Odrzucili erudycyjny sztafaż, film przyrodniczy przedstawiając w formie ,,słowiańskiej ballady", w której perspektywa narracyjna zogniskowana została na zwierzęciu bohaterze poszczególnego odcinka. Pomysł genialny w swej prostocie. Do tego koloryt lokalny: bimbrownik o gołębim sercu (,,tylko zajęcie ma fatalne"), prawosławne nabożeństwo w (jeśli dobrze zapamiętałem) Krynoczce (z chłopem, tak uroczo zawodzącym po białorusku), czy białowieżanami. I co bardzo istotne: majestatyczna muzyka. Do tego głęboki bas Krzysztofa Gosztyły i mamy arcydzieło. Dziwię się tylko, że zebrało jakichś nagród. No ale cóż: konkluzja jest nasuwa się sama, Polacy jak chcą, to potrafią. I nie trzeba do tego megafunduszy, tylko tęgą głowę.

ocenił(a) serial na 9
Maluch1844

ERRATA: JEST: Dziwię się tylko, że zebrało jakichś nagród.
POWINNO BYĆ: Dziwię się tylko, że NIE zebrało jakichś nagród.

ocenił(a) serial na 8
Maluch1844

Zgadzam się , nadmienie jeszcze że narracja jest świetna ,a i sam tytuł trafiony pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 8
gasnace_slonce

Świetny serial i świetna muzyka Michała Lorenca. Cieszę się, że swego czasu trafiłem na to w TV.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones