PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=538788}

Scooby-Doo i brygada detektywów

Scooby-Doo! Mystery Incorporated
7,2 5 493
oceny
7,2 10 1 5493
Scooby Doo i brygada detektywów
powrót do forum serialu Scooby-Doo i brygada detektywów

Ja jako fan serii o Scooby Doo od najwcześniejszego dzieciństwa mam bardzo mieszane
uczucia co do tego serialu. Musze powiedzieć ,że wręcz mnie zszokował kiedy go po raz pierwszy
obejrzałam. Pierw o plusach tej produkcji : Na pewno ten retro nowoczesny klimat. Mają
nowoczesne urządzenia ale wciąż wyglądają jakby kultura zatrzymała się w pod koniec lat 60tych.
To wręcz genialne, biorąc pod uwagę fakt ,że ekipa Scoobiego wyglądała wręcz jak cyrkowcy
paradując ciągle w czym co było hitem w 1969 (wybacz Fred, fontaż to trochę przegięcie :-).
Świetnie ,że reszta postaci, wystrój wnętrz pasuje do brygady detektywów. Dobry jest też ten
mroczny klimat oraz rozbudowane wątki postaci drugoplanowych. No i pomysł z główną
tajemnicą ,którą odkrywają przez cały sezon. Również wygląd Velmy zmienił się na plus.
Minusem jest dla mnie sama fabuła. Serial skupiał się na Scoobym i jego właścicielu Kudłatym
a reszta była w sumie mniej ważna. Uczynienie głównym wątkiem serialu relacji pomiędzy
Fredem a Daphne zmieniło ten serial w jakąś Modę Na Sukces dla najmłodszych. Najważniejszy
zawsze był Scooby i Kudłaty a nie jakieś płacze na utraconą miłością. Szkoda ,że ograniczyli
miejsce akcji serialu tylko do Cristal Cove i okolic. Oni zawsze podrożowali w jakieś ciekawe
miejsca. No i karygodny błąd! Jak mogli wpaść na pomysł romansu Kudłatego z Velmą?
Przecież Kudłaty z nieznanych przyczyn zawsze miał najlepsze laski np. blond Cheerleaderka z
filmów z lat 80tych, hipiska z filmu o kosmitach czy sama Isla Fisher w wersji aktorskiej. Po jego
filmowych partnerkach mogę wywnioskować ,ze lubi niezbyt mądre i atrakcyjne blondynki a
Velma spotykała się z jakimiś nerdami z ,którymi mogła sobie porozmawiać. Ta para to porażka
scenarzysty. Za tą straszną kreskę i kwadratowe twarze, uczynienie Daphne i Freda głównymi
bohaterami oraz zrobienie ze Scooby Doo czegoś na kształt Zmierzchu twórcy powinni dostac
solidnego bana na takie produkcje.

ocenił(a) serial na 9
FearTheRipper

Nie zgadzam się z twoją opinią. Dla mnie ta seria jest wyjątkowa właśnie dlatego, że reżyser dodał coś nowego do ciągłego ganiania za potworami. W poprzednich seriach (nie mówię o filmach) detektywi tylko co odcinek wyjeżdżali do jakiegoś kraju i rozwiązywali zagadkę z dnia na dzień nie znając nawet mieszkańców, którzy są podejrzani. Tutaj niby siedzą w jednym miejscu, ale wszystkich znają i jedną zagadkę rozwiązują kilka dni lub nawet miesięcy. I ten Pan E i doktor Perykles. To też są czarne charaktery, a jednak z dnia na dzień nie trafiają do więzienia. Wręcz przeciwnie. Umierają z rąk potwora w ostatnim odcinku. I te postacie drugoplanowe, np. Woda z mięcha. W 1 sezonie była Mantikorą, ale później pomogła im dotrzeć do prawdziwego zła. Nawet się poświęciła, bo słychać strzał gdy detektywi idą przez ,,most''. A te wątki miłosne też są fajne. Nawet w poprzednich seriach i filmach było widać jakąś małą ,,chemię'' pomiędzy Fredem a Daphne. A co do Kudłatego i Velmy to mnie zaskoczyło pozytywnie (nie wiem dlaczego). Na koniec powiem tylko tyle. Ta seria zasługuje na 10/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones