PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=554657}

Shameless - Niepokorni

Shameless
8,2 47 620
ocen
8,2 10 1 47620
Shameless Niepokorni
powrót do forum serialu Shameless - Niepokorni

Shameless na poważnie

ocenił(a) serial na 8

Bo gdyby tak nie myśleć o tym poważnie, można by uznać, że shameless to ciekawa historia. Ze wciągającą, momentami bardzo śmieszną, fabułą. Problem pojawia się, gdy zdajemy sobie sprawę, że takie historie dzieją się w okół nas. Dom rodzinny, w którym brak zasad, twardo ustalonych wartości, szacunku i prawdy. Rodzice, nie radzą sobie z przeszkodami jakie stawia im życie, mają wyraźnie upośledzony kręgosłup moralny, przez co pozostawiają dzieci same sobie. Jedno z rodzeństwa, najstarsze, pozornie najsilniejsze, "przejmuje władzę", zapominając o swoim życiu. Reszta dzieci, początkowo posłuszna i wspierająca, w okresie dorastania sprawia wiele problemów. Trauma jaką zapewnili rodzice daje się we znaki. Dzieci, skrzywdzone tak wiele razy, opuszczone i pozbawione nawet iskry nadziei, w ramach reakcji obronnej, zamykając się w sobie, ranią innych. Rodzinny dom zamiast ciepłem, wypełniony cierpieniem. Bardzo, BARDZO smutny obraz. I nie wiem, czy to był cel twórców tego serialu, ale zmieniło to wiele w moim postrzeganiu świata. Zmieniłam sposób myślenia o ludziach i jeszcze bardziej utwierdziłam się w przekonaniu, że każdy człowiek, ma w sobie pierwiastek dobra. Bowiem każdy z bohaterów Shameless w ciągu wszystkich sezonów, został postawiony w ekstremalnej sytuacji i nawet największy bydlak, ot człowiek z sercem najbardziej, wydawało by się, zatwardziałym, okazywał się człowiekiem o dobrym sercu.

ocenił(a) serial na 8
Julia49

Trafne spostrzeżenie. Sama posiadam to "szczęście", że łatwo utożsamiam się z bohaterami, ponieważ znam to wszystko z autopsji :) Dzieci z dysfunkcyjnych rodzin późno startują, ale nie brakuje nam tej wrażliwości, którą posiadają dzieciaki wychowane w ciepłej i wspierającej rozwojowi atmosferze. Jest ona po prostu ukryta pod sporą kupą gówna :)

ocenił(a) serial na 8
Julia49

Trafne spostrzeżenia. To właśnie serwują nam twórcy serialu. Z pewnością jest to jedna z ulubionych pozycji dla widzów, którzy w większej lub mniejszej mierze, doświadczyli podobnej sytuacji, lecz nie tylko dla nich. Bohaterowie nie są oderwani od ziemi, chodź ich poczynania bywają kompletnie niezrozumiałe, to w istocie nadaje pewnej głębi i charakterku tej serii. Zwróciłaś uwagę na Fionę jako jednostkę, która przejęła "władzę" w domu. Jest to postać z którą mam problem już od samego początku. Ogrom niefortunnych zdarzeń przez jakie musi przejść jest dla mnie nierówny z tym jak to na nią oddziaływuje. Są sceny w których płaczecie, skręca ją, lecz nie jest to długodystansowe. Dla przykładu można wziąć postać Lipa (SPOILER!) sytuacja z Karen ciągnie się przez kilkanaście odcinków, nie potrafi on poprawnie funkcjonować w związku z Mandy, przestać o niej myśleć, w zasadzie przestać ją kochać.
Na każdej postaci można przeprowadzić podobną analizę, bo są to oddzielne przypadki. Jestem ciekaw twoich dalszych spostrzeżeń, czy może zagłębiałaś się nieco głębiej :)

ocenił(a) serial na 10
lofis

Ja myślę, że Fiona ma być po
prostu tą twarda sztuka. Płacze owszem niewiele, ale ja zawsze odczytuję to na zasadzie ,, dam radę, muszę być silna" jest typem altruistki. Osobiście Fiona i Lip są moimi ulubionymi postaciami. Fiona, bo jest niezwykle silna by udźwignąć to ciężkie brzemię, prowadzenia przez życia 5 rodzeństwa. Lip natomiast, bo jest buntownikiem geniuszem. Osobiście nie lubię Sheily, ta postać jest bardzo dobrze zagrana. Nie mam ku temu watpliwości, ale sceny wydają mi sie po prostu nudne, te jej lamenty itp

ocenił(a) serial na 10
Julia49

Od 1 odcinka, polecając znajomym nazwałem to po prostu historią patologii na wesoło. Na myśl o końcu tego serialu, czuję w sercu pustkę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones