PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=528992}

Sherlock

8,6 222 151
ocen
8,6 10 1 222151
8,0 19
ocen krytyków
Sherlock
powrót do forum serialu Sherlock

W ostatnim odcinku trzeciego sezonu, w scenie poprzedzającej odlot Holmesa na wygnanie, Mycroft
rozmawia z jakimś ważniakiem i mówi (cyt. z pamięci):
"Chyba nie posądzasz mnie o odczucia braterskie? Nie pamiętasz co się stało z tym drugim?"
Sugerując, że był jeszcze jakiś brat.

Szukałem, ale google nic na ten temat nie wie. Być może jest to wymysł twórców serialu i na końcu
okaże się, że Moriarty jest trzecim bratem Holmes?

ocenił(a) serial na 8
ageusz

Wyczytałem, że istnieje być może trzeci brat, Sherrinford, który pojawiał się we wczesnych notatkach Conan Doyle'a. W teorii jest to najstarszy brat posiadający największy potencjał intelektualny. Być może odegra w serialu jakąś rolę, być może będzie tym geniuszem cybernetycznym, który wywołał na wszystkie ekrany animację twarzy Moriarty'ego. Zobaczymy

ocenił(a) serial na 10
ageusz

http://www.themarysue.com/sherlock-rumor-tom-hiddleston/

holewka

Kogokolwiek zagra Tom Hiddleston, będzie go miło widzieć w "Sherlocku" . Zwłaszcza że sprawdził się w roli obiecującego detektywa (w roli czarnego charakteru zresztą też...). I świetnie dogaduje się z Benedictem. Już widzę te filmiki z planu :-)
Podobnie jak miło będzie poznać nieznanego brata Holmesa. Albo i siostrę, np. w wykonaniu Rebeki Hall...
Gatiss właśnie pisze odcinek specjalny, może warto przekazać mu telepatycznie te sugestie :-)

ocenił(a) serial na 10
ageusz

Też zwróciłem uwagę podczas seansu na wspomnienie trzeciego brata. I również sądzę, że nie było to przypadkowe.

A co do Moriarty'ego: zginął fizycznie, ale to nie znaczy, że nawet po śmierci nie jest groźny.

http://www.ecumenicalnews.com/article/sherlock-season-4-release-date-spoilers-ja mes-moriarty-to-return-26170
"Steven Moffatt, one of the show runners of Sherlock, confirmed Moriarty's return next season in a statement."

ocenił(a) serial na 9
ageusz

Sherrinford to raczej stryj Sherlock'a, pojawił się w "Młodym Sherlock'u Holmes'ie" (książka)

ocenił(a) serial na 8
fifi39

Sherrinford to postać nie kanoniczna. Została specjalnie stworzona przez Williama S. Baring-Gould na potrzeby książki. Tak więc nie ma powiązania z kanonem Conan Doyle'a.

Ciekawostka: Tak miał nazywać się Holmes zanim został Sherlockiem :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones