PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=528992}

Sherlock

8,6 222 151
ocen
8,6 10 1 222151
8,0 19
ocen krytyków
Sherlock
powrót do forum serialu Sherlock

Chciałam zapytać o wasze spostrzeżenia odnośnie końcówki - rozpracowania kodu Irene. Bo oglądając go drugi raz odniosłam wrażenie, że Sherlock wiedział wcześniej jakie jest hasło (przecież wcześniej sprawdzał puls i obserwował oznaki zmian u Irene, o których potem mówi), tylko nie chciał go wyjawiać, by miała swoją "ochronę" razem z telefonem. Jednak zmienia się jego reakcja gdy Irene wspomina o Moriartym. Teraz przyszło mi do głowy, że na swój sposób zdenerwował się, że ona miała do czynienia z jego póki co, najgroźniejszym przeciwnikiem i dlatego ją "wydał" z jej hasłem. Bo nie widzę związku z tym, że podczas tej rozmowy nagle by go oświeciło.
Nie wiem czy ktoś to zrozumie, ale liczę na jakąś odpowiedź :D

ocenił(a) serial na 9
Bialo_czerwona

Myślę, że Sherlock wierzył jej do końca i poczuł się upokorzony, wykorzystała go, rozegrała jak chciała i nazwała juniorem. Zuch babka! Kiedy przekonał się, że współpracowała z Moriartym i szantażuje Mycrofta, kiedy w gruzach legł misternie przygotowany plan służb z fałszywym lotem i to z jego winy, Sherlock się zrehabilitował i podał hasło.

ocenił(a) serial na 9
amacik

Ale to jednak znaczyłoby, że znał lub domyślał się hasła trochę wcześniej niż na samym końcu, hmm?

ocenił(a) serial na 9
ocenił(a) serial na 9
amacik

:)

ocenił(a) serial na 10
Bialo_czerwona

Chyba się domyślał, bo juź wcześniej zbadał jej puls i zajrzał w rozszerzone źrenice :) czyli jak przeszkodziła im pani Hudson, to on już wiedział, że Irene ma oznaki zauroczenia ;)

ocenił(a) serial na 10
Bialo_czerwona

1. Zauważyliście, że w odcinku Skandal w Belgravii, w końcowej scenie:
- Sherlock dostaje telefon od Johna
- potem bierze go w prawą dłoń
- pojawiają się smsy, a on idzie do okna
- nadal trzyma telefon w prawej ręce
- scena z ratowaniem Irene
- Sherlock stoi przy oknie i śmieje się sam do siebie
- lewą rękę ma w kieszeni cały czas
- prawą ręką chowa telefon Irene do kieszeni (!!!)
- lewą wyciąga swój telefon z lewej kieszeni i podrzuca go, potem odkłada do szuflady

Czy on nosi telefon Irene w kieszeni, a swój trzyma w szafce? Czy to błąd twórców? Zachęcam do przeanalizowania tej sceny

ocenił(a) serial na 9
Stokrotka530

od Johna dostał ten telefon ze zdjęciami i informacjami Irene i schował go od razu do lewej kieszeni, na stole miał swój telefon na który dostawał od niej smsy (jak miała jego płaszcz to zmieniła mu dzwonek wiadomości)
tak więc do szuflady chowa jej telefon, obejrzyj jeszcze raz całą scenę uważnie ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones