PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=528992}

Sherlock

8,6 222 119
ocen
8,6 10 1 222119
8,0 19
ocen krytyków
Sherlock
powrót do forum serialu Sherlock

Sorry, ale było zwyczajnie słabo. A odcinek trzeci był wydumany jak mało co. JEstem cholernie rozczarowany :/

gerardtn1

W końcu ktoś to napisał. No ludzie same 10 za epizod 3.... Jestem fanem Sherlocka ale ten sezon to kpina. Siostra z code Geass wmawia wszystko i Ci jak te kukielki bo nie była kochana przez braci w dzieciństwie no ja p....le

piorowy

Jaki odcinek trzeci? Przecież sezon czwarty składał się z dwóch dłuższych odcinków!

fazato

Wg Filmweb są 3 i jak tak samo to liczę...

ocenił(a) serial na 8
piorowy

Było kilka poważniejszych wtop wcześniej, ale wzmiankowane odcinki wyglądają na zemstę scenarzystów, za wymuszenie na nich dopisania nadplanowych odcinków...

Serial Lost też miał się zakończyć wcześniej, a twórcy zarzekali się, że nie będą zdradzać rozwiązania wszystkich zagadek. Skończyło się na sześciu sezonach, szepczących duchach, magicznej wodzie i korku mogącym zatopić wyspę.

ocenił(a) serial na 8
gerardtn1

Zgadzam się. Siostra tak inteligentna, że opanowała całe więzienie i pies, który okazal się przyjacielem sherlocka... koncowa scena wyglądała jak podsumowanie serialu, dlatego mam nadzieję, że to koniec

ocenił(a) serial na 9
Mnemozyna

raczej powinni zakończyć, bo widać, że wszyscy się męczą...:-(

ocenił(a) serial na 9
Mnemozyna

Takie pytanko: nie pamiętam odcinka z houndem, czy aby przypadkiem nie zgadza się on z ostatnim odcinkiem...
Na siłę wcisnęli Moriarty'ego, na siłę Rudobrodego, ale ładnie wszystko posklejali. Wybaczam.
Wybaczam - za scenę "I Want To Break Free" XD Moriarty im wyszedł bosko, na przestrzeni całego serialu.
Jest jedno, ale to wielkie ALE - taka inteligentna ta Euros, a nie wiedziała, jak się wkupić w łaskę braci. Nawet nie mogła ich zignorować. Nie, od razu przeszła do czynu. Niby w fabule wymuszały to uraz z dzieciństwa Sherlocka i ta cała jego amnezja, ALE... Ale co ja tam wiem o pięcioletnich chorych geniuszach...
A co do zakończenia, to JEST KONIEC. Nie ma innej możliwości. Wszystko: kontynuacja, prequel, czy jakieś wstawki umiejscowione w międzyczasie, byłyby nędznymi popłuczynami po tym, mimo wszystko, wybitnym serialu. Dobranoc.
Przynajmniej nie waham się, nie podwyższyć oceny do 10*. A moje 9* to jak 11* u niektórych.
PS. Dodawajcie, proszę, uwagę o spojlerze.

ocenił(a) serial na 7
gerardtn1

U mnie dwie gwiazdy w dół... nadal jestem poirytowany tym sezonem :

ocenił(a) serial na 9
aion3

U mnie to samo. Z 3 odcinków tylko środkowy był zacny.
Kurrka, lata człowiek czeka, z racji wieku może już nie dożyć, a potem dostaje takie ochłapy...

ocenił(a) serial na 9
Holy_Ghost

Zupełnie niepotrzebnie dorobili ten cały wątek z siostrą i przyjacielem w studni- bez tego Sherlock i jego brat byli po prostu nieszkodliwymi dziwakami, sympatycznymi i wcale nie pozbawionymi ludzkich uczuć tylko tak naprawdę zgrywającymi się trochę i pilnującymi zeby nie wypaść ze swojego wizerunku ( z przymrużeniem oka)
Wytłumaczenie, że to z powodu nieprzeciętnej inteligencji i ewentualnie lekkiego asperbergera , niemożności dogadania się z rowieśnikami na soim poziomie zupełnie wystarzało. W koncu Sherlock nie był jakimś psychpatą typu Hannibal lecter zeby dorabiać mu taką traumę. Do tego jego rodzice pokazzani w trzeciej serii jako inteligentni ale zwyczajni ciepli i sympatyczni ludzie kompletnie nie pasują do tej całej historii z ponurym domiskiem cmentarzem, siostrą w więzieniu i morderstwem na podwórku. Jakieś totalny parahorror który psuje całą historię.

ocenił(a) serial na 6
kargulowa555

Asperbergera? A cóż to za kontaminacja?

ocenił(a) serial na 9
Birke_La_Folle

:)))) to jest wynik pisania w pośpiechu i nieprzeczytania co się napisało :)) podejrzewam, że weszła jakaś wklejka z innego nie całkiem usuniętego wyrazu - a tak przy okazji, to miło, ze ktoś w ogóle przeczytał moje wypociny :)

ocenił(a) serial na 9
kargulowa555

miało być oczywiście Aspergera

ocenił(a) serial na 8
gerardtn1

Ja ilości gwiazdek nie zmieniłem ale w opisie-4 sezon nie da się oglądać...

ocenił(a) serial na 9
zatkaokakao

ja też - nie chciałam obniżać oceny za sały serial bo był świetny- ale ostatnia seria kompletnie bez sensu- pierwszy raz nie obejrzałam powtórnie żadnego odcinka- a poprzednie serie znam na pamięć. Mam wrażenie jakby kompletnie wyszli z klimatu.

kargulowa555

Nie rozumiem czemu ludzie przekreślają cały sezon, choć drugi odcinek był naprawdę na poziomie "dawnego" Sherlocka. Świetna muzyka, genialna gra aktorska, dialogi, montaż, dedukcja z kartki papieru. Naprawdę dużo plusów.

W 1-wszym i 2-gim sezonie drugi odcinek był słabszy, ale przez to że pierwszy i trzeci były fantastyczne to ludzie uznali, że całość też taka była. W 3-cim z kolei też wiele osób uważa drugi za słabszy (dla mnie drugi jest jednym z ulubionych odcinków, ale nie przez zagadkę). Za każdym razem były ogólnie pozytywne opinie całości.

Nie uważam, że 4-rty był na równi z pozostałymi, ale nie był aż tak tragicznie beznadziejny jak większość osób pisze... Był po prostu gorszy.

ocenił(a) serial na 9
Micodin

drugie odcinki w pierwszym i drugim sezonie rzeczywiście były słabsze, w czwartej serii zabrakło mi klimatu i spójności- co do wątków kryminalnych zagadek nic nie mam , nie przekonuje mnie ten pomysł wyjaśniania wszytkiego o wszystkich- uważam, że to nie był potrzebne. Myślę, że ta opnia o tragicznośći bierze się też stąd, że jak się na coś czeka i czeka i czeka to oczekuje się bóg wie czego i nawet lekkie niedoskonałośći urastają do wielkich rozczarowań i zawiedzionych nadziei. Za długa była przerwa-oczekiwania przerosły możliwości twórców. Jak ciasto za długo rośnie i przerośnie to jest zakalec :)

gerardtn1

Jak miło usłyszeć coś innego niż pianie z zachwytu nad ponoć genialnym sezonem z genialnym zakończeniem..
Sezon jak sezon, ostatni odcinek zupełnie do mnie nie trafił. Czy siostra jest jakimś półbogiem z mocami psionicznymi? Bo przejęcia całego zakładu krasomówstwem się wytłumaczyć nie da. Cała historia kompletnie nierealna (tak tak, pamiętam, że oglądam serial, ale są granice), chaotyczna i ledwo trzymająca się kupy.
Odcinek pozostawił u mnie szczery niesmak; co nie znaczy, że nie czekam z niecierpliwością na następny sezon. Tylko niech lepiej trzymają się pierwotnego założenia a nie wymyślają cuda niewidy.

ocenił(a) serial na 8
chuntipr

Z tym przejęciem zakładu to można jeszcze tłumaczyć, że zapobiegła jakiemuś super-mega-strasznemu-zdarzeniu w zamian za klucze. Wszak gdyby w grę wchodziły miliony ludzkich istnień i/lub odpowiednia liczba GBP, można by poświęcić paru "żołnierzy"- czyż nie?

Ale amnezja, fałszywe wspomnienia i cały stek innych bzdur? Brrrr

ocenił(a) serial na 8
gerardtn1

U mnie tak samo, za ostatni sezon, obniżyłam ocenę o jedną gwizdkę. Może nawet motyw z siostrą nie był taki zły, albo inne wątki (chociaż np to dziecko zupełnie niepotrzebnie wprowadzili bo tylko przeszkadzało i nie sami nie wiedzieli co z nią zrobić), ale w samym odbiorze były jakieś takie męczące i o wile mniej przyjemnie się je oglądało. Naćpany Sherlock był po prostu denerwujący, a wszytko nakręcone jakby i twórcy z nim coś razem zażywali. Do tego przekombinowane i nie trzymające formy z pierwszych odcinków.

gerardtn1

Jaki odcinek trzeci? Przecież sezon czwarty składał się z dwóch dłuższych odcinków!

ocenił(a) serial na 10
fazato

nie?

ocenił(a) serial na 9
fazato

Sezon czwarty składał się z trzech odcinków: "Six Thatchers", "The Lying Detective" oraz "The Final Problem"

gerardtn1

Jako fanka Sherlocka muszę przyznać, że ostatniego odcinka po prostu nie da się oglądać. Scenarzyści się naćpali?

gerardtn1

A mi się ostatni odcinek podobał bardzo.Mam nadzieję,że to nie ostatni sezon.

gerardtn1

Niestety. Czwart sezon jest przekombinowany i zwyczajnie słaby. Liczę,że więcej nie będzie, a jeśli nawet to ja już wysiadam.

ocenił(a) serial na 10
agy

zgadzam sie,czwarty sezon byl gorszy z tych wszystkich 3poprzednich,jakos je zmeczylam,choc poprzednie wchlonelam jak gąbka wodę to czwarty ogladalam na raty.Momentami nawet przysnelam i od nowa musialam ogladac ;/ co nigdy wczesniej przy ogladaniu Sherlock'a nie zdarzylo mi sie.a szkoda bo sezon myslalm ze bedzie otwarty z wielka pompą jak to zwykle bywalo

ocenił(a) serial na 7
gerardtn1

Zepsuli serial niczym Grę o Tron finałowym sezonem :/ Kto wymyśla do tego scenariusz...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones