PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=636227}

AoT

Shingeki no Kyojin
8,4 36 882
oceny
8,4 10 1 36882
Shingeki no Kyojin
powrót do forum serialu Shingeki no Kyojin

Uwaga - spoilery w ilości przerażającej.

No więc nie ma nigdzie takiego tematu - a powinien! Anime skończyło jakiś czas temu, a na
kolejny sezon trzeba czekać co najmniej rok. Co robić w takim wypadku? Oczywiście chwycić za
mangę! Nie będziecie żałować, bo dzieje się tam wiele ciekawego - o wiele więcej niż w anime.
Ogólnie motyw - niewiele się wyjaśnia, a jest coraz więcej tajemnic.
Warto więc się zastanowić nad tym co się dzieje, bo dyskusja i omawiania teorii w temacie
Attack on Titan to czysta przyjemność!

Wczoraj pojawił się w internecie 50. już rozdział mangi, w którym dzieje się wiele - Hannes
umiera, Mikasa się rozkleiła wreszcie, a Eren okazał się nie takim zwyczajnym shifterem -
mianowicie potrafi rozkazywać tytanom. Nie wiadomo czemu i jak oczywiście.

Nic się nie wyjaśniło. Za to coraz więcej pytań: Po co Reinerowi i Bertholdtowi moc Erena? Skąd
on ją ma? Jak ona się ma do zewu Annie z akcji w Lesie Gigantycznyc Drzew i czemu może
kontrolować tytanów jako człowiek? Co za piekło ma się rozpętać wewnątrz murów?

Osobiście ciężko mi stwierdzić. Nie wiadomo skąd się wzięli w ogóle Titan Shifterzy - czy na
pewno to ludzie zmieniający się w tytanów, a nie na odwrót? Wiadomo, że Ymir była zwykłym
tytanem przez długi, długi czas, a moc zmiany zyskała wraz z pożarciem przyjaciela Reinera i
Bertholdta, który miał "moc tytanów". Czy zyskali ją tak samo jak Ymir? Czym jest wioska, do
której dąży Reiner i Bertholdt? No i kim jest małpi tytan? Być może to inny shifter, lub inna rasa
tytanów. Może to on zagraża wiosce Reinera i dlatego potrzebował on Erena z jego kontrolą
innych tytanów. Jaka jest wasza opinia? Macie swoje teorie? Pytania odnośnie wątków?

Zapraszam do dyskusji i aktywnego uczestnictwa w temacie, hej ho!

Szybu

nowy chapter właśnie został przetłumaczony :) http://everythingistitans.imgur.com/

leneq

ach i tłumaczenie newsa o autorze http://cecil-lulu.tumblr.com/post/69114737078/in-light-of-the-recent-news-of-a-a ttack-on-titan
w skrócie - nadal zastanawia się nad zakończeniem, chyba zrobi go mniej krwawym niż do tej pory planował

leneq

Chapter 50.5 http://imgur.com/a/RXkmj

ocenił(a) serial na 10
leneq

Hm, taki sobie ten rozdział. W sumie nie dzieje się nic konkretnego, prócz tego że żardarmeria prawdopodobnie pracuje dla kultu, który chciał uciszyć Nicka.

Szybu

Tak, plus historia Historii.
Swoją drogą Historia nic tak naprawdę nie powiedziała na temat Tytanów, Murów i reszty.
Trudno też przewidzieć co się stanie teraz. Eren będzie się uczył utwardzać skórę? Nastąpi konflikt wewnętrzny? Zobaczymy króla? Najgorsze/najlepsze, że trudno cokolwiek przewidzieć.

ocenił(a) serial na 10
ink1313

Retrospekcje Historii były nudne i w sumie nic nie wniosły, bo wszystkie można było się domyślić.

Szybu

"Co za piekło ma się rozpętać wewnątrz murów?"

Najgorszy scenariusz jaki przychodzi mi do głowy to to, że ze wszystkich Murów wyjdą Tytani i ruszą ze wszystkich stron na ludzi. Jeśli autor zna już końcówkę to możliwe, że dał nam wskazówkę, już w pierwszym rozdziale, Armin mówił coś podobnego.

Mnie ciekawi co innego. Reiner powiedział, że jeśli Eren z nimi pójdzie nie będzie potrzeby niszczyć już Murów. Co to znaczy? Czy naprawdę mieli zamiar zostawić ludzi w spokoju, czy wiedział, że Mury i tak się zawalą?

"Nie wiadomo skąd się wzięli w ogóle Titan Shifterzy - czy na
pewno to ludzie zmieniający się w tytanów, a nie na odwrót? Wiadomo, że Ymir była zwykłym
tytanem przez długi, długi czas, a moc zmiany zyskała wraz z pożarciem przyjaciela Reinera i
Bertholdta, który miał "moc tytanów". Czy zyskali ją tak samo jak Ymir?"

Mam teorie, że są dwie generacje shifterów. Oryginalni: Eren, Ymir i sztuczni: B,R,A.
To trochę głupie, ale ci pierwsi mają spiczaste uszy, plus wyglądają trochę "jaskiniowo". Dodatkowo tylko Małpa Tytan i Eren mogą rozkazywać Tytanom, to nie może być przypadek.
Co do Annie w lesie, to ona mogła tylko zwabić Tytanów, wątpię żeby któreś z reszty potrafiło naprawdę rozkazywać, byli za bardzo zdziwieni.

Z zapisków na Murze w endingu 2 wygląda na to, że były dwa królestwa walczące ze sobą. Gdzieś tam na południe od Murów (zaatakowali południową bramę - może to najkrótsza droga) jest "wioska" Reinera, w której pewnie też mieszka ojciec Annie. Może ta cała ich akcja z niszczeniem Murów jest zemstą za coś z przeszłości... Reiner mówił, że "Ten świat nie ma przyszłości". Świat w Murach? Czy ogólnie? Może wioska to coś nienamacalnego.

Szybu

czasami podziwiam oddanie ludzi http://leviskinnyjeans.tumblr.com/post/68836248911/fans-recreation-of-reiner-and -bertholdts-chess (Fan’s Recreation of Reiner and Bertholdt’s Chess Match)

leneq

Czyal juz ktos juz 52 chapter mni osobiscie mega zawiódł liczylem na wiele wyjasnien. A tu polowa chaptera to morderstwo pastora. A kolejna to opowiadanie Histori ktore niestety nic nie wyjasnilo zwykla opowiastka dziewczynki z nie prawego łoża której nikt loza końmi nie kochał zakonczona tragiczna smiercia matki choc to okreslenie troszke nad wyraz. No i na kolejny chap czekamy az do marcowego numeru

Szybu

Chapter 53 był świetny. Rzucił światło na to co mogło stać się z ojcem Erena i wreszcie zaczyna coś się dziać.
Armin przebrany za Historię ? :D

ocenił(a) serial na 9
Szybu

Jestem na 9 odcinku anime I musze sie upewnic... w pierszym sezonie jest 25 odcinkow tak?. Na kolejny sezon jeszcze dlugo trzeba poczkeac ale bedzie...? Jakby przelozyc mange na anime to ile wiecej sezonow manga jest do przodu, lub raczej w ktorym momencie(jak daleko) w mandze odcinek 25 skonczyl?

A i jako ze jestem na odcinku 9 - wszystko raczej ogarniam narazie oprocz jednego - Ta laska co caly czas te ziemniaki jadla i lubi jedzenie byl moment kiedy byli jeszcze w kadetahc w tej szkole w nocy w obozowisku ona po tym bieganiu co jeje kapitan kazal biegac do upadlego upadla , jakas inna laska tam przyszla jedzenie jej podac - a jej cos odwalilo i poelciala i na fioletowo rozblysla ? 0.o wtf? Jakbys mogl mi to wyjasnic.

Thnx

ocenił(a) serial na 8
Mr_Krytyk

Koniec anime przypada na 34 rozdział mangi (chociaż tylko częściowo,bowiem nie wszystkie motywy z tego rozdziału znalazły się w ostatnim odcniku serialu). A ten humorystyczny moment ze wszystkożerną Sashą, to miał na celu chyba tylko rozluźnić atmosferę.Szczerze,niezbyt to pasowało do powagi jaka cały czas w serii dominuje,co pewnie sami twórcy zauważyli, przez co, do samego końca nie będzie ani jednej podobnej sceny.

ocenił(a) serial na 9
timcer

Okej, to to ze caly czas sie obzera to rozumiem ale jest scena w ktorej oczy jej zaczynaja iluminwoac, swiecic na fioletowo i tak przez chwile leci, lewituje nad ziemia. I ktoras z dwoch dziewczyn ktore byly koloniej cos gada o boginii? o.0 dziwny ten moment byl, calkowicie nie zrozumialy.

Mr_Krytyk

dziewczyna, która dała Sashy chleb nazywa się Christa i to o nią chodziło, że bogini. Jeszcze nie raz to usłyszysz o niej, ale nie dlatego, że faktycznie jest istotą boską, tylko ukazana jest jako przemiła i pomocna, jest takim ich małym aniołkiem. Jeszcze co może być niejasnego w tej scenie to czemu ta trzecia dziewczyna się w to miesza (wydaje mi się, że to ona nazwała wtedy Christę boginią) - to Ymir, która znała Christę już wcześniej i jest ona dla Ymir priorytetem.
a Sashy jej dziwne oczy i zachowanie to normalka w anime. Tak jak timcer powiedział/a to taki element humorystyczny w anime, jednak do snk nie bardzo pasuje, dlatego tak dezorientuje.

ocenił(a) serial na 9
leneq

Ah. Dzieki za wyjasnienie.

Mr_Krytyk

jw. + parę dni temu wyszedł 53 rozdział mangi, więc w tym momencie materiału jest na jakieś 15-20 odcinków, no chyba, że zaczną je rozwlekać i dawać zapychacze/ skondensują drugi sezon bardziej niż pierwszy. I nie dam sobie ręki uciąć, ale sezon drugi chyba nadal nie jest oficjalnie zapowiedziany, więc mamy zero konkretnów na jego temat.

odcinków jest 25 plus dwa odcinki specjalne:
- Odcinek 13.5 pokazuje w skrócie wszystko co się działo do tej pory, więc jak lecisz odcinek za odcinkiem to raczej nie ma co sobie przypominać i można sobie dać spokój ;)
- Dziennik Ilse do obejrzenia online po polsku tutaj http://snk.wbijam.pl/odcinki_specjalne-01.html

leneq

Nie wiem czy zwrociliscie uwagę na prseblysk wspomnienia które pojawiło sie w świadomości Erena. Chłopak sam nie wiedział kim ona jest i z jakiego czasu pochodzi to wspomnienie. Poniekąd dowodzi to mojej teori o titan shifterach i o tym ze Eren pochodzi z innej epoki po czym długo był tytanem a teraz powrocil do ludzkiej formy.

ocenił(a) serial na 10
kubapol21

Mówisz o wizji z Mikasą na początku? Wątpie czy Mikasa w innej epoce miała krótkie włosy. To mogła być po prostu wizja przyszłości, czy coś.

Szybu

Kuba ma na mysli ta dziewczyne, ktora wyglada jak zenska wersja Erena, badz polaczenie jego i Kristy (Historii) - co moze swiadczyc niejako o ich rzekomym pokrewienstwie(rodzina Reiss).Co do samego chaptera, napewno ciekawszy niz wczesniejszy, pojawily sie nowe pytania(kim jest kobieta ze wspomnienia Erena?, kto kieruje drugim odzialem zandarmerii?krol?magnaci-Reiss?), ale tez uzyskalismy w miare pewne wytlumaczenie znikniecia Grishy.Zostal on prawie napewno zjedzony przez Erena po wstrzyknieciu serum w lesie, poniewaz konstrukcja zdania napisanego przez Erena w formie tytana praktycznie jednoznacznie na to wskazuje a takze jego wielki smutek po uswiadomieniu sobie tegoz faktu, gdy wciaz byl w formie tytana.Fakt ten troche mnie zasmuca, gdyz liczylem ze dr. Yeager zjawi sie w pewnym momencie i przedstawi wytlumaczenie calego zamieszania, gdyz jakas wiedze na temat tytanow napewno posiadal, ale to niestety nie byloby w stylu autora mangi.

Lothar2512

Zgadzam się. Wychodzi na to, że Eren i Ymir kogoś zjedli by stać się shifterami. Pytanie, czy Grisha tak jak Berik był shifterem, czy tutaj podobieństwa się kończą...
Ja mam inną teorię co do tej brunetki. To była matka Erena, innymi słowy przejął wspomnienia swojego ojca (?).

Nadal jest tyle pytań. Tyle walk, tyle trupów przed nami, jakoś nie chce mi się wierzyć, że jesteśmy już w połowie mangi.

ink1313

Ja osobiście myślę ze niedługo okaże sie że wszyscy tytani sa sterowani przez króla w stolicy. A sam mur powstał nie tyle dla ochrony przed tytanami tylko by skupić wszystkich ludzi w jednym miejscu. Shingeki no kyojin poniekąd przypominają fma i zapewne tak jak tam tak i tu okaże sie ze ci na samym szczycie są tymi glownymi antagonistami ( ojciec i king bradley z fma sie klania ). Bo pomyślcie mamy inwazje tytanow w jaki sposób moglibysmy wznieść mur obejmujacy swym obszarem setki km 2 ?? Ponadto niedlugo mamy byc swiadkiem jakiegos niezwyklego wydarzenia za murem które pewnikiem bylo zaplanowane u zarania istnienia stolicy i ma sie spełnić za czasów mangi

kubapol21

co do tej dziewczyny... w panelu widać ramy, czyli ta dziewczyna patrzy w lustro... a że to wspomnienia Erena to wypadałoby, że tą dziewczyną jest on sam?
a co do zjedzenia Grishy... widziałam dwa tłumaczenia panelu, który się do tego odnosi. "by me" i "to me" co robi ogromną różnicę. Widziałam posta Chinki, która potwierdziła tylko jedną wersję - tą drugą. Czyli oficjalnie nadal nie mamy pewności, że Eren zjadł ojca, mógł mówić o wstrzyknięciu tego czegoś, co mu podał ojciec przed zniknięciem.

Nie czytałam teorii o cofaniu w czasie, aczkolwiek wiem, że istnieje ich kilka i z nowym rozdziałem coraz więcej fanów się co do nich skłania. Muszę przyznać, że na początku byłam bardzo sceptyczna, nie pasował mi to do snk. Jednak zaczynam się wahać.
Pamiętacie sen Erena z pierwszego odcinka? Dosłownie pierwsze minuty. Jak przeanalizujemy każdy przebłsk, to okazuje się, że Eren w tym śnie widział tytana, który zjadł jej matkę, jak i sam proces. No i był przebłsk z łóżkiem na którym leżą drogie zabawki (w tym lalki, więc zakładam, że to pokój dziewczynki), któore być może należą do dziewczyny w lustrze. Widać również mundur, który wygląda jakby należał do rodziny królewskiej.

Postanowiłam nadrobić pierwsze rozdziały mangi, które ominęłam i wiedząc o istnieniu teorii z majsterkowaniem czasem/uniwersum kilka paneli zwróciło moją uwagę (przeczytałam na razie tylko rozdziały 1-4).
1. https://31.media.tumblr.com/9b169229ade2fafa8537aa472ecd167f /tumblr_mz5jpkQinC1tpusuto1_500.jpg Kogo Mikasa przeprasza? Ok, załużmy, że matkę Erena, której nie udało im się uratować, ale co z "this again"? Mikasa nie miała okazji widzieć czegoś takiego wcześniej, to był pierwszy taki atak od setki lat.
2. https://24.media.tumblr.com/1e093e3011c134d09609c4764af1ae53 /tumblr_mz5qb0q8D31tpusuto1_500.jpg "If the situation gets confused, things won’t be according to plan" Według jakiego planu?
3. https://31.media.tumblr.com/63d550381b0fdd0a064e1e9c2326d0b9 /tumblr_mz5s1cqEPh1tpusuto1_1280.jpg strona 26 z rozdziału 4. To jest komentarz Armina w trakcie wykładu z jednych z niewielu zapisków o tytanach. Nauczyciel wyczytuje o zwyczajach tytanów, opowiada o sprzęcie i uczy o ich słabym punkcie na karku, na co uśmiechniety Armin "nareszcie mogę się na coś przydać". Napewno nie chodzi tutaj o jego pomoc przy zabijaniu tytanów, gdyż jak sam jeszcze rozdział wcześniej przyznaje "jestem słaby fizycznie... jeśli chodzi o symulacje walki, która była naszym egzaminem, to cud, że w ogóle dałem radę...". http://www.mangahere.com/manga/shingeki_no_kyojin/c003/17.html Wątpię by Armin nagle zrobił się tak pewny siebie.

leneq

Dziewczyna patrzy w lustro, bo przecież się czesze :P

Już wcześniej widziałem teorię, że Eren pożarł Grishę i teoria wydaje się być prawidłowa, ale autor lubi bawić się w niedopowiedzenia. Tłumaczenie "to me" nie ma za bardzo gramatycznego sensu jak dla mnie. No bo co to miałoby oznaczać?

Nie wiem nic o teoriach z podróżami w czasie. Jeśli Eren jest w podobnej sytuacji co Ymir (czyli wrócił do ludzkiej postaci po wielu latach bezmyślnego włóczenia się jako tytan) to żadnych podróży w czasie tu nie widzę.

Linki trochę nie chcą działać, możesz dać strony/rozdziały?

Jak dla mnie dziewczyna w lustrze ma podpowiadać, że Eren i Historia są spokrewnieni. Zasadniczo obie postaci narysowane są bardzo podobnie (szczególnie ich oczy) i miałoby to sens (przez to, że Reiner i Berthold również mieli jakiś motyw by porwać Historię).

Autor mógłby wreszcie wypuścić rozdział, gdzie wyłożyłby kawę na ławę i odpowiedział na chociaż jedno z pytań, choć i tak mogłoby być o wiele gorzej.

Pasieka17

no ale jeśli to wspomnienie Erena, to nawet jeśli patrzy na jej odbicie w lustrze, to patrzyłby pod kątem. Może to ma coś wspólnego z "ich wspomnieniami", o których mowa tutaj http://www.mangahere.com/manga/shingeki_no_kyojin/c010/38.html ?

"he had done (something) to me" czy "he had injected (something) into me", czyli stating the obvious - jego ojciec coś mu wstrzyknął o czym wiemy już od dawna.

co do podróży w czasie - tutaj jest master post http://fu*kyeahsnkanalysis.tumblr.com/post/72647467509/snk-time-travel-loop-theo ry-masterpost (gwiazdkę zamień na c) przeczytałam je wszystkie i oprócz pierwszego i ósmego linka żaden nie wnosi wiele poza drobnymi szczegółami. Najbardziej jednak mi osobiście dał do myślenia tekst pod ostatnim spoilerem w pierwszym poście tego tematu http://mangahelpers.com/forum/showthread.php/2991355-Time-Leap Wypisz wymaluj pierwsze sceny snk. W którymś z linków jest więcej o Muv-Luv.

ojej przepraszam za te linki, nie wiem czemu nagle nie działają... po kolei:
http://www.mangahere.com/manga/shingeki_no_kyojin/c002/25.html
http://www.mangahere.com/manga/shingeki_no_kyojin/c004/20.html
http://www.mangahere.com/manga/shingeki_no_kyojin/c004/26.html i dla porównania http://www.mangahere.com/manga/shingeki_no_kyojin/c003/17.html

leneq

Ja raczej byłbym zawiedziony, jeśli jakiekolwiek teorie z podróżami w czasie się potwierdzą. Kompletnie nie pasuje mi do klimatu opowieści. Już pomijając fakt, że pachnie to kompletnym plagiatem z Terminatora (ludzkość produkuje broń, która wymyka się spod kontroli i wysyła w przeszłość kogoś, kto ma szansę zmienić bieg historii).

Co do ostatnich dwóch linków, to nie przykładałbym do nich dużej uwagi. Po prostu Armin usłyszał teorię i się ucieszył, że może nie będzie bezużyteczny, a już podczas treningu przekonał się, jak wyczerpujące jest używanie sprzętu do trójwymiarowego manewru.

Linijkę Mikasy z 2 linku interpretowałem tak, że kiedy oddziały faktycznie zetrą się z Tytanami, to w łeb pójdzie wszelka taktyka, więc Eren powinien bez względu na wszystko trzymać się blisko Mikasy (która jest o wiele potężniejsza od Erena, jeśli chodzi o zabijanie Tytanów).

Pierwszego linku nie umiem zinterpretować. Może autor komiksu rzeczywiście powtykał linijki, które nabiorą sensu kiedy manga zostanie ukończona, może nie. Ja nie mam zamiaru raczej wgłębiać się w teorie i analizować każdej klatki, lubię być zaskakiwany :) Ale sen Erena z pierwszej sceny anime faktycznie nie daje mi spokoju.

Pasieka17

Pierwsze dwa zdania Twojej wypowiedzi dosłownie wyjąłeś mi z ust.
Plagiat z terminatora nie bardzo, tak jak wspomnialam wczesniej autor wzorował się po Muv-Luv... już monolog z gry sparafrazował na początku snk, więc kto wie czy tylko na tym poprzestał.

Jeśli chodzi o Armina, to jeśli jest tam jakakolwiek manipulacja czasem, to ten o niczym nie wie, bo oprócz tego panelu na razie nie widziałam nic "podejrzanego".
Jednak jeśli chodzi o Mikasę... oj Mikasa mi nieźle namieszała w głowie, jednak wątpię by się ktokolwiek tutaj ze mną zgodził, więc poczekam na więcej wskazówek. :)

co do snu, to pojawia się jeszcze tutaj: http://www.mangahere.com/manga/shingeki_no_kyojin/c007/29.html
"jak zginę, nie będę (w stanie) cię pamiętać" brzmi mi jak restart gry, która ostatniego autosave'a miała na samym początku level'u ;)

"Ja nie mam zamiaru raczej wgłębiać się w teorie i analizować każdej klatki, lubię być zaskakiwany :)"
Też lubię być zaskakiwana, w szczególności, kiedy już wydaje mi się, że rozwiązałam zagadkę. Osobiście uwielbiam doszukiwać się nawet najdrobniejszych szczegółów i snuć teorie, chyba z resztą widać :D

Jak myślicie, jakie jest prawdopodobieństwo, że autor zapomniał dorysować trupowi Marco guzików? http://www.mangahere.com/manga/shingeki_no_kyojin/c018/18.html
http://www.mangahere.com/manga/shingeki_no_kyojin/c007/10.html wiem, że błahostka, ale wolę mieć oczy szeroko otwarte ;)

leneq

"Jak myślicie, jakie jest prawdopodobieństwo, że autor zapomniał dorysować trupowi Marco guzików? "

Widziałem tą teorię o Marco, który jednak żyje i trzyma z innymi shifterami. O to Ci chodzi? Zobacz z kim stoi na tej stronie. Plus wszyscy dochodzą do wniosku, że byłby dobrym przywódcą. Fajna teoria, ale biorąc pod uwagę wszystko co do tej pory się działo, strasznie naciągana.
Ciekawe, czy nawet jeśli rzeczywiście nie żyje, okoliczności jego śmierci będą odsłonięte... Nie wiadomo czy został przegryziony, czy zabili go RAB...

ink1313

Między innymi. Pytam w związku z tą teorią, jak i ogólnie. Jestem poprostu zaciekawiona czy takie błędy są na porządku dziennym w innych mangach (bo niestety nie mamy jak tego sprawdzić u Isayamy). Nawet bez tych domysłów, że Marco żyje byłabym zaciekawiona. W końcu to bardzo istotny moment o którym wiadomo, że będzie analizowany przez fanów, chociażby by móc znaleźć jakiś szczegół, który podpowie jak Marco zginął.

Kończę już ponownie czytać mangę i oprócz tego co wymieniłeś jest jeszcze parę szczegółów, które wzbudzają moje zainteresowanie postacią Marco. Pamiętasz na samym początku jak oceniano zdolności Erena i reszty? Tylko o Marco, Histori i Ymir nic nie powiedziano, a obie dziewczyny odgrywają teraz ogromną rolę w mandze. Ponadto podczas egzaminu Marco nie pokazał na co go stać. Uzasadnił to tym, że jest wolny i że powinien być przynętą, jednak zakwalifikował się jako siódmy do pierwszej dziesiątki, więc tak naprawdę ma ogromne umiejętności. Więc jaki miał motyw by się nie popisać, nie pokazać na co go stać?

Nawet jeśli to Marco, to wątpię by to oni go zabili. Ciało miało odgryzioną część, a to nie jest raczej preferowana forma zabijania przez shifterów. Wydaję mi się, że w postaci tytana prędzej oderwaliby głowę - szybsza, więc mniej bolesna śmierć, a przy tym 3dmg na pewno nie zostałoby uszkodzone.

leneq

Historia mówiła dla Ymir, że to dziwne, że ta druga nie znalazła się w pierwszej 10, bo jest od niej dużo lepsza. Nie pamiętam co Ymir odpowiedziała, ale wygląda na to, że może być równie dobra co Annie, po prostu dała fory.
Co do Marco, może na treningu był jego bliźniak, a na zaliczeniu właściwy Marco. :) Nie wiem jak to sobie tłumaczyć.

ink1313

Historia znalazła się w pierwszej dziesiące, bo Ymir nad nią pracowała, bo chiała by Historia poszła do policji. Historia zapytała się wtedy czy to przez jej rodzinę, a Ymir zaśmiała się, że tak i że robi to dla siebie, nie dla niej. Ymir po prostu nigdy nie zależało by w ogole być w wojsku, poszła tam tylko by odnaleźć nieślubne dziecko z rodziny Reiss. No i ten tekst, że są podobne... Ymir może też jest czyimś nieślubnym dzieckiem? haha, nie mam bladego pojęcia, dzisiaj nawet czytałam rozdział jak Ymir chciała ją zabrać do wioski BRA, ale jej się milion razy odmieniało i się totalnie pogubiłam ;)

mam jakiś tam pomysł na Marco, ale to jest bardziej jak wróżenie z kart niż jakaś bardziej rozsądna teoria ;)
mamy jeszcze ponad dwa lata na teoretyzowanie, więc nawet by było przykro gdybyśmy już teraz wszystko odgadli :D

użytkownik usunięty
leneq

Tak czytam całą dyskusję. Kurczę, wciągnęłam się, kontynuujcie, a ja się dołączę (jeśli można).

Podpinając się pod to, co napisał(a)(?) leneq, dodam od siebie troszkę.

Historia znalazła się w pierwszej dziesiątce, bo Ymir udawała słabszą. Autor mówił(?), pisał(?) (na chwilę obecną nie jestem pewna, w każdym razie to stuprocentowo potwierdzona informacja, bo z racji tego, iż całym serduszkiem shippuję tę parkę, szukałam czegoś na ten temat i na oficjalnej stronie chociażby można o tym poczytać... po japońsku co prawda, ale zawsze coś) gdzieś o tym, że Ymir się w Historii zakochała i dlatego tak bardzo się dla niej poświęca. Nie ma co się w tym dopatrywać jakichś głębszych teorii, tak sądzę, zwykły wątek romantyczny, ot co.

Co do Marco... Od początku wydawało mi się to dziwne. Myślałam, że to błąd rysowników, ot, niedopatrzenie, kto by się przejmował piegami, ale za bardzo wciągnęłam się w SnK i dociekam prawdy, więc zwróciłam na to uwagę w mandze - tam też było ich brak, to nie przypadek!
I pewnego dnia natknęłam się na coś takiego - http//31 media tumblr com/09c7db293c65722f92afdbf31ec5985b/tumblr_mztfxcVM0d1sh5yuwo1_1280 jpg
To fanowska teoria, co nie znaczy, że nie może okazać się strzałem w dziesiątkę. Co o tym sądzicie? Ma to jakiś sens?

użytkownik usunięty

dodajcie tam przy spacjach kropki, bo inaczej nie dało się napisać komentarza...

użytkownik usunięty

w sensie przy spacjach w linku. D:

Jeśli czytałaś od samego początku, to troszkę mi przykro, że musiałaś przebrnąć przez moje początkowe teorie okruszone sporą ilością głupot haha

Zgadzam się, że to wątek romantyczny, ale jest on również istotny... może nie dla samej historii, ale dla nas, bo dzięki niemu wcześniej dowiemy się o motywach obu dziewczyn ;)

Jeśli chodzi o Marco to piegi były na nieboszczyku zarówno w mandze jak i anime. Widziałam wysokiej jakości skany mangi na których ewidentnie były piegi, ale teraz już pewnie ich nie znajdę. W anime również je widać, dopiero przy zbliżeniu znikają, ale może to przez zachodzące słońce, które właśnie wtedy pada na jego policzek.
Dla mnie nie przypadkiem było to, że tak jak w mandze Marco miał na sobie koszulę, a ciało nie miało rozpinanej koszulki, tak w anime już ma rozpinaną koszulkę, ale nie ma marynarki. Dwa razy się pomylić w tym samym momencie i za każdym razem inaczej?

Link nie działa nawet jak wpiszę kropki.

użytkownik usunięty
leneq

Oj tam, każda teoria ma w sobie... Coś.

W sumie to prawda. Ymir nie bez powodu szukała Historii. Może na początku jej do czegoś potrzebowała, ale później jej się odmieniło, bo się zakochała? Kto wie, kto wie.

Cóż, ja czytam od razu japońskie skany w jakości, która pozostawia wiele do życzenia, czasem zerkam do angielskich tłumaczeń, jeśli czegoś nie zrozumiem, ale też nie czekam na dobrą jakość. Jestem niecierpliwa. W każdym razie nie widziałam piegów. Może i faktycznie są, ale na słabej jakości skanach tego nie widać.

Nie chce mi dodać za nic komentarza z linkiem. :c
W każdym razie w SnK był też pan o imieniu Samuel (sugeruję wygooglać, bo za nic nie mogę w żaden sposób wklejać tu linków), ale ledwo się pojawił, a już zniknął. W sumie niczego o nim nie wiadomo, bo prostu był i robił za tłum. Myślę jednak, że nie bez powodu wyglądał on trochę jak Marco (podobna fryzura, kolor skóry), tylko piegów brak. No i jak Jean zobaczył zwłoki, to nie do końca był pewny czy to Marco, więc równie dobrze mógł to być Samuel. Marco mógł uciec i kontrolować wszystko z zewnątrz.

ACHHHHHHHHH znasz japoński! Jak cudownie, będę miała do kogo się zwracać o potwierdzenie poprawności jakiegoś drobnego tłumaczenia z snk :D

Samuel nie mógł wrócić na front, bo Sasha przebiła mu nogę 3dmg. No i ma bodajże szare oczy, więc odpada.
Mnie zastanawia ta kobieta co pytała się o imie nieboszczyka. Nie wydaje się trochę dziwna? W anime bardzo wyróżniają się jej oczy, które ma szeroko otwarte i ani drgną no i nawet nie ma ani szczypty zrozumienia dla młodzieńca, który właśnie odnalazł ciało swojego kolegi.

Ach i wracając do Twojego pierwszego komentarza, to jak widzisz troszkę tu ucichło, więc może jak się podzielisz swoimi teoriami to minie ten zastój ;)

użytkownik usunięty
leneq

Nie znam jakoś perfekcyjnie, ale służę pomocą. ^^

Nie, nie, nie chodzi o powrót na front. Marco mógł z kimś współpracować i go po prostu sprzątnąć, pozorując swoją śmierć.
Co do koloru oczu - twórcy anime też nie mają pewności, co będzie dalej, więc jeśli teoria okazałaby się słuszna, kolor oczu byłby ich błędem i tyle.
Co do tej kobiety. Hm. Ona już chyba widywała martwych ludzi, pewnie nieraz przeżywała nawet utratę bliskich, więc taki widok nie robił na niej wrażenia.


Trudno mi rzucić od tak jakąś teorią, bo nie mam żadnego punktu zaczepienia, ale... Zastanawiam się, gdzie poszli "odmieńcy", gdzie Bert i Reiner chcieli zabrać Erena. Może jest gdzieś za lasem jakiś czwarty mur, gdzie siedzi sobie ojczulek Erena i inni, którzy wiedzą więcej o tytanach? Na pewno szli do jakiegoś konkretnego miejsca, bo inaczej zginęliby (głód, zmęczenie, masa tytanów, nie ma szans, by przeżyli, jeśli mieliby się tak błąkać). Pytanie tylko - gdzie?

Zakładając, że Marco trzyma się z shifterami, to racja, miał sporo czasu by z Reinerem i Bertholdtem to zorganizować, bo tych nie widzimy od momentu, kiedy Pixis ogłosił, że Eren załata mur, aż do bodajże 2 dni potem, kiedy sprzątają ciała. Dziwi mnie tylko, że przez ten cały czas nie widzieliśmy również Sashy. Nigdy nawet przez myśl mi nie przeszło, że również i ona może nie być kim nam się wydaje, że jest, ale bym się zdziwiła jakby Isayama coś i z nią wykręcił. (Chociaż to by było dziwne, w szczególności, że już dawno temu miał ją uśmiercić).

Nie mówię, że i ona będzie miała jakąś ważną rolę w serii, tylko po prostu wydała mi się... dziwna. Może jestem naiwna, ale ciężko mi sobie wyobrazić by ktoś w takim momencie nie przejawił nawet szczypty współczucia czy zrozumienia.

Wątpię w istnienie czwartego muru, ale zgadzam się, że to miejsce nie może być daleko.
Wiemy, że Reiner i Bertholdt przemierzali przez tereny poza murami - tam spotkali Ymir, która zjadła Berika. Szli na piechotę w ludzkiej postaci. Z jednej strony nie mamy pewności czy akurat to był moment jak wybierali się pod mur by zrobić w nim dziurę, ale z drugiej raczej ciężko by było im przedostać się na drugą stronę bez użycia 3dmg w którego posiadaniu wtedy nie byli.
Do tego dochodzi historia Bertholdta, która nie wydaje mi się kłamstwem, w szczególności, że nawet Reiner się zdziwił co Bert wygaduje http://www.mangahere.com/manga/shingeki_no_kyojin/c016/13.html
Wywnioskować z niej można, że Bertholdt (pewnie Reiner również) nie od zawsze żyli w "wiosce szifterów" i nie urodzili się jako jedni z nich. Jeśli chodzi o dziurę w murze to nie mógł mówić o tej sprzed 5 lat, bo sam ją [dziurę] zrobił, więc musiałby mówić o jakiejś innej dziurze... w Before the Fall jest podane, że zrobiono dziurę 70 lat temu, a jednocześnie rysunki ukazują jak tylko jednemu tytanowi podniesiono wrota. Był to ostatni raz jak jakiś tytan dostał się na ludzki teren przed ów dniem, kiedy pojawił się kolosalny? Coś mi chodzi po głowie, że 30 lat temu też coś się działo, ale nie mogę sobie przypomnieć nic poza tym.
Czy ktoś pomoże mi odświeżyć pamięć?
ale 70 lat miało by sens, bo jest bardzo podobna ilość lat, które Ymir spędziła błąkając się jako tytan, więc może tyle potrzebowali i oni? (zakładam, że wcześniej byli zwykłymi chłopcami, którzy zostali porwani podczas ataku tytanów).

piszę i piszę, i zapomniałam jaka była puenta... typowe haha

użytkownik usunięty
leneq

Tak. Właśnie tak. Anki też nie było widać, a skoro miała jego sprzęt, to mogło być... Zaplanowane.
Co do Sashy... Nie sądzę, by coś ukrywała, skoro właśnie miała być zabita. Chociaż... Isayama jest trollem, mógł specjalnie tak powiedzieć, żeby nikt jej o nic nie podejrzewał.

Może. Może wśród murów jest więcej shifterów i ona też nim była, dlatego tak bardzo się tym nie przejęła?

Więc co to może być? Jakaś pojedyncza wioska? Tytani mogliby tam wpaść i wszystko zniszczyć.
Kurczę, muszę przeczytać jeszcze raz Before the Fall, bo zupełnie nie pamiętam, co tam się działo, ale to, co piszesz ma dość duży sens... Napiszę coś sensowniejszego, gdy odświeżę sobie pamięć, bo na chwilę obecną nie mogę napisać zbyt wiele.

Annie zapewne była jako wabik na murach razem z resztą. Chyba ciężko byłoby się jej wtedy wymknąć jak wszędzie naokoło są jej koledzy. Z resztą potem jest z Jeanem i Connie w grupie by osłaniać Erena, więc wtedy byłoby jej jeszcze ciężej nagle zniknąć...

Dostaliśmy od Isayamy wspomnienia Sashy i wydaje się być zwykłą, ekstremalnie głodną dziewczyną... no i widzieliśmy ją jak walczyła solo z tytanem i nie widziałam tam nic podejrzanego. Bardzo więc wątpię by coś było nie tak z Sashą, ale zawsze warto być przygotowanym na wszystko :D

Co do tej "pielęgniareczki" to myślałam bardziej o hipnozie lol te jej oczy przypominały mi oczy osoby w transie... a tą moją głupią myśl pobudza jeszcze Pastor Nick, który też wydawał mi się jakby miał jakąś psychiczną blokadę. Było to dla mnie bardzo dziwne, że dał namiary na Historię mówiąc, że ona im pomoże, kiedy sam nie chciał nic wyjawić nawet pod groźbą zrzucenia z muru. (Jestem zafascynowana "Labiryntem" i http://www.filmweb.pl/film/Labirynt-2013-507169/discussion/MK+Ultra%2C+Masoni+i+ Satani%C5%9Bci%2C+wietrz%C4%99+tu+jaki%C5%9B+spisek...,2300251 tym tematem, że pewnie już widzę nawet w snk to, co chcę widzieć ;))

nie mam pojęcia, mam mętlik w głowie. Zawsze coś się nie kalkuluje jak obmyślam jak to z nimi może być.
W Before the fall tylko w pierwszych 2 chapterach są jakieś ważniejsze informacje, później skupiają się na (jak na razie) oklepanej historii Cyklopa.

ocenił(a) serial na 10
leneq

Co do pierwszego linku - Mikasa nie widziała wcześniej ataku, ale po raz kolejny straciła rodzinę, bo nie mogła nic zrobić. Myślę, że o to właśnie chodzi z tym "again" ;).

Szybu

http://www.mangareader.net/shingeki-no-kyojin/54/3 chapter 54

ocenił(a) serial na 10
leneq

Pojawia się kolejna tajemnica w postaci kobiety, która wymazuje pamięć. A potem dalej ciągnięty wątek zabaw Zwiadowców. Nie jest jakoś bardzo zły, ale trochę mi się nie podoba sposób w jaki to wszystko przebiega. Nie wiem jak, ale dałoby się to lepiej zrobić, a nie za pomocą partyzanckiej wojny domowej.

leneq

Leneq jak zwykle na posterunku, dzieki za szybki link do najnowszego chaptera, w sumie jak co miesiac, ale wypada wkoncu podziekowac .Przechodzac do SnK to dostalismy w sumie kolejny filler, jednak przynajmniej wiemy juz napewno to czego sie spodziewalismy - za wszystkim stoi rzad z krolem na czele, apropo czy tylko w moim mniemaniu wyglada on jak Jezus?Pozatym wiemy, ze Historia takze miewa sny niewiadomego pochodzenia, w ktorych wystepuja podobnie jak we snach Erena kobiety rowniez pochodzenia niewiadomego.Jednak mimo to jestem dosyc optymistycznie nastawiony co do przyszlych chapterow - tempo akcji byc moze znowu przyspieszy.

Szybu

http://midoritako.tumblr.com/post/75701843660/shingeki-no-kyojin-vol-12-extra-ch apter-scanlation
nie pamiętam czy ktoś już to tutaj zamieszczał, a sama pewnie nigdy bym nie wiedziała nawet o istnieniu tego dodatku, gdybym się na niego nie natknęła przypadkiem na tumblr. Najwyżej się powtórzę, enjoy :)

ocenił(a) serial na 10
leneq

Nie rozumiem, z jakich czasów to niby jest? To jest taki niekanoniczny fun od autora czy coś potwierdzonego?

Szybu

dodatkowe strony z tomu 12, czyli po chapterze 50.
Wątpię by to było niekanoniczne, bo nie ma tu nawet szczypty humoru, w przeciwieństwie do jego poprzednich dodatków typu Hanji na randce z tytanem. Ale nie wiem nic więcej, po prostu natknęłam się na to na tumblr i wygląda jak narysowane przez Isayamę, a nie przez jakiegoś fana, dlatego postuję.

ocenił(a) serial na 10
leneq

Fakt, kreska jakby Isayamy, być może to prawdziwe, można by poszukać o tym info. W sumie wiele się nie wyjaśnia, Ymir wróciła żeby ratować Bernholdta, wie o murze i uważa że ich atak był ratunkiem.

Szybu

raczej official to jest. Widziałem to na fb na stronie jednej z postaci. Warto zauwazyc ze to Shiganshina

leneq

jakby co dziewczyna zmieniła nazwę swojego tumblr, więc link nie działa
ale wystarczy wpisać myślnik pomiędzy midori a tako i powinien działać

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones