PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=236096}

Skazany na śmierć

Prison Break
7,6 217 952
oceny
7,6 10 1 217952
7,0 11
ocen krytyków
Skazany na śmierć
powrót do forum serialu Skazany na śmierć

Bardzo pozytywny jest fakt, że najciekawsi wcale nie są główni bohaterowie, ale Teddy, czyli tragiczna historia socjopaty,
Świrus, czyli smutna historia idioty, Mahone, czyli upadek protagonisty i Kellerman, czyli nawrócenie się gnoja.

krzycho123

Tacy zawsze sa najciekawsi - osobowosci takich sa nie do ogarniecia, totez ma sie wieksza frajde w grzebaniu w ich glowach ;)

ocenił(a) serial na 10
krzycho123

Zgadzam sie z powyzszymi komentarzami.....chociaz glownych boh. to Scofield byl baardzo intrygujacy ale on sie nie liczy bo kazda minuta serialu byla zrobiona tak zeby tak byl postrzegany i kazda akcja byla oparta na jego geniuszu, ale patrzac za jego plecami to dla mnie najciekawszy bohater to Kellerman. Chociaz watek z fake-smiercia troche psuje efekt no ale wiadomo ze musial to zakonczyc ktos kto znal sprawe od poczatku. Apolskis tez ciekawa postac, wplatany w cale gowno przez serie niefortunnych przypadkow to samo z Sucre (chociaz dla niego 3 miejsce wybiera nie rozum a kobieca slabosc^^). Genialy serial.

Cucaracha

Zauważ, że scena z Kellermanem gdzie jest przewożony w furgonetce wcale nie musi oznaczać jego śmierci. Widać w niej tylko tyle, że Kellerman mówi coś do eskortujących go, po czym grupka zamaskowanych ludzi napada na konwój i oddaje strzały. To może być odebrane jako scena śmierci, ale może równie dobrze pokazywać odbicie go. Świetna postać, największy "kot" w skazanym na śmierć. Przyjąłby wszystkich kozaków od Lincolna po Mahone'a na klatę :)

ocenił(a) serial na 9
krzycho123

Dokładnie, On jeszcze powiedzial cos w stylu, ze za specjalnie sie nie spieszyli.

krzycho123

Kellermanem niewątpliwie był kozakiem ale nie jestem pewny czy był najlepszym killerem w serialu.

ocenił(a) serial na 8
krzycho123

Dla mnie najciekawszy jest Theodor :) świetnie dobrany aktor i to jego socjopatyczne spojrzenie, a zaraz po nim Patoshik. Dwojka moich ulubionych postaci choć wypadałoby zrobić ponowny seans PB po tylu latach przerwy :)

ocenił(a) serial na 9
kasska0

Jeżeli Twoją ulubioną postacią serialu (gdzie jest masa dobrych ludzi walcząca o dobro swoich bliskich) jest gwałciciel, pedofil i morderca, to nie pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 5
kamilnsc

Michael,za bycie genialnym manipulatorem.

ocenił(a) serial na 7
kamilnsc

Zauważmy, że t-bag miał chwilę, gdzie chciał się, że tak powiem "nawrócić", na przykład w 4 sezonie (gdzie spodobało mu się życie takiego "normalnego typka", z pracą za biurkiem i spokojnym życiem), gdy przetrzymywał siostrę Gretchen i przyszedł do nich rzekomy sprzedawca pisma świętego, teddy zauważył u niego (chyba) ten sygnet z firmy, chciał go zabić, ale gdy siostra Gretchen mu nagadała postanowił uwolnić typka z Firmy i chciał skończyć z zabijaniem.

ocenił(a) serial na 8
krzycho123

Moim był niedoceniany, postać drugoplanowa - John Abruzzi.
Mafioso; z początku mający wpływy, później z czasem je tracący; próbujący opanować sypiącą się sytuacje; i kiedy wyglądało, że jest praktycznie unieszkodliwiony, znów zaatakował :D; i oczywiście jego chęć ucieczki.

Jaskier16

I do tego wszystkiego dochodzi jeszcze fakt, że gra go genialny Stormare :)

ocenił(a) serial na 8
krzycho123

To jest esencja. Mistrzowsko wykreowany.

krzycho123

>Mahone, czyli upadek protagonisty

Dawno oglądałem serial, ale z tego co pamiętam to Mahone nie był taki z białego w czarne jak się wydaje. Bohaterowie-uciekinierzy z Fox River mimo iż byli przestępcami to serial ukazywał ich jako protagonistów, Mahone zatem jako ścigający ich gliniarz był antagonistą, poza tym z tego co pamiętam było wspominane że pracował dla firmy, więc przyłączając się do braci z tego czy owego powodu siłą rzeczy stał się IMO właśnie protagonistą.

jakub77a

Ups. Masz rację, jak teraz odświeżyłem sobie fabułę to rzeczywiście było tak jak mówisz z firmą. Ale tak czy inaczej chodziło mi ogólnie o skok jaki nastąpił z drugiego na trzeci sezon - (SPOILER) z asa FBI i szanowanego agenta stacza się na sam dół przez intrygę, w której wyniku przegrywa.

krzycho123

Firma zabiła mu syna, ale nie przegrał, na koniec podpisał dokument od Kellemana i został oczyszczony.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones