PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=588273}

Spartakus: Bogowie areny

Spartacus: Gods of the Arena
8,0 50 510
ocen
8,0 10 1 50510
6,6 5
ocen krytyków
Spartakus: Bogowie areny
powrót do forum serialu Spartakus: Bogowie areny

Nie wiem jak reszta grona filmwebu, ale ja za każdym razem jak słyszę te zdanie i zdania pokrewne nie mogę ze śmiechu :D

Absolutnie udany serial, pokazujący nie tylko obromną dawkę przemocy i seksu, ale i jak wielu nie zauważa oceniając serial po okładce pierwszych odcinków, jak traktowani są niewolnicy, ducha walki godne ciar, wspaniałe emocje narastające wraz z postępkiem fabuły- coś wspaniałego!
Jestem w swym oglądaniu pod konieć Wojny potępionych i co sezon gdy myślę, że ta część miała już wspaniałe emocje w kolejnym sezonie zaś zostaje zaskoczony :) Tak właśnie powinien pozytywnie zaskakiwać serial godny obejrzenia.

Serial oczywiście nie jest absolutnie niezastąpionym i jak większość ma i swoje minusy jak bardzo widoczną sztuczności krwi lejącej się w litrach z byle zdraśniecia co sprawia aż parsknięcia śmiechem od odpycha nas wręcz od oglądania, zastąpienie Naevii nową aktorką (nieudane, pierwsza była niezastąpiona) oraz zastąpienie Adny'iego Liamem grający spartakusa, oczywiście cięzko było znaleźć nastąpce dla tak znakomitego aktora jakim był śp Andy jednak mimo wszystko Liam jest jak widzimy dobrym aktorem, można by powiedzieć gownym następcą Andiego który dał poprzeczkę baaaardzo wysoko po serii Krew i piach.
Dużym minusem jest też to, że przez cały serial NIKT nie wpadł na to by bawić się w łuczników, co moim zdaniem bardzo splamiło ten serial, dopiero później Spartakus spotyka owego łucznika który szkoli kolejnych (na cały Rzym ani jednego łucznika???? No kaman....)
Jestem pewny, że gdyby nie moi znajomi polecający mi ten serial pewnie skończyłbym oglądanie po pierwszym odcinku, góra trzecim. Jednak teraz widzę iż zrobiłbym bardzo duży błąd. Od 5 odcinka Krwi i piachu zostałem zaszokowany emocjami jakie towarzysyzły mi przy oglądaniu walki Sprartacusa oraz Krixosa przeciw Teoklesowi. Nie mówiąc już o emocjach towarzyszących przy każdym kolejnym boju Spartakusa i jego ludzi.

Kończąc ocene serialu powiem tylko, że nie warto poddawać się i nie obejrzeć tego wspaniałego serialu, bardzo często potrafi nas zadziwić taktykami jakimi wybiera Spartakus oraz jego wrogowie. Serial jest bardzo wartościowy pokazujący doszczętnie tą prostote i brutalność tamtych czasów. Początkowe odcinki portafią nas odrzucić jednak nie poddawajcie się, warto :)

Pozdrawiam.

PS: Co do kolejności oglądania sezonów polecam
-Krew i piach
-Bogowie areny
-Zemsta
-Wojna potępionych

ocenił(a) serial na 8
kowal1528

dobre tłumaczenie,dobry tekst hehehe pozdrawiam

kowal1528

Tylko czemu wkleiłeś to na forum każdego sezonu? Nie można było na ostatnim sezonie, ponieważ jest to podsumowanie całego serialu w twoich oczach?!?

ocenił(a) serial na 8
Alex_Tyler

Gdyż niektórzy mogą się wachać np podchodząc do pierwszej serii, zachęceni przez znajomych mogą nie przetrwać nudy wiejącej od początku, przerazić się (na pierwszy rzut oka) że to będzie tlyko o zabijaniu, seksie i dużej ilości krwi i przemocy :)
A być może ktoś przeczyta to co napisałem i postanowi "a dobra, obejrzę" co będzie prawidłową decyzją. Na przykład? :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones