PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=588273}

Spartakus: Bogowie areny

Spartacus: Gods of the Arena
8,0 50 510
ocen
8,0 10 1 50510
6,6 5
ocen krytyków
Spartakus: Bogowie areny
powrót do forum serialu Spartakus: Bogowie areny

Kolega puścił mi jeden odcinek tego ... czegoś , a ja przez cały czas jego trwania myślałem , że to nadal trailer. Niby powinien mnie się podobać - cycki i krew non stop- ale całokształt muszę przyznać jest totalną porażką. Fabuła nie wciąga , dialogi - litości, murzyn ma białą żonę i jest dobrze traktowany przez pana - sick , ogólie wszystko ma się nijak do historii. Aha jeszcze jedno , w tym gniocie chyba było wspomniane , że ten Spartacus jest Galem!! -8\10

ocenił(a) serial na 9
Alternatywny90

Chcesz zgodności z historią? Oglądaj Discovery (chociaż i tam czasem się mylą). I nie przypominam sobie, by gdzieś w tym serialu w ogóle mówiono o postaci Spartacusa (mam na myśli GotA).

doman94

nasz mądry kolega @alternatywny ma na myśli zapewne że to Ganicus to... Spartacus

doman94

Ale to że murzyn ma białą żonę jest akurat zgodne z historią. Niewolnik był niewolnikiem, bez względu na kolor skóry.

Alternatywny90

Nie wiem jak można oceniać cokolwiek, jeśli miało się z czymś do czynienia tak mało jak Ty.

Równie na miejscu byłoby jeśli po przeczytaniu twojego komentarza stwierdziłbym, że jesteś największym idiotą na świecie.

Jakbyś oglądał pierwszy sezon, albo chociaż pierwszy odcinek tej serii, wiedziałbyś dlaczego murzyn jest tak dobrze traktowany, mimo faktów historycznych. Gdybyś był mądry, nie dziwiłbyś się że murzyn ma białą żonę gdyż oboje są niewolnikami więc kolor skóry raczej nie gra dla nich dużej roli.
A tak w ogóle to takie idiotyczne. z palca wyssane, nic nie wnoszące i zaśmiecające forum są tu nie potrzebne więc bądź tak miły in zastanów się zanim coś napiszesz

ocenił(a) serial na 10
elminio21

Tutaj takie stwierdzenie ze jest najgorszym idiotą na świecie akurat nie jest pomyłką . To jest jeden z tych pajaców który siedząc przed klawiaturą nagle przypisuje sobie doktoraty z działu historii , etyki . Krytyk się znalazł . Dobrze chłopie mówisz ! Piwo tobie !

vitusiek

Doktoratów z historii? On o historii nie ma bladego pojęcia. Niewolnik w Rzymie był niewolnikiem niezależnie od koloru skóry. Grek był traktowany tak samo jak Nubijczyk. Nie mieszaj w to historyków, twierdząc że jak komuś się nie podoba to historyk. Spartacus na tle wielu filmów i seriali całkiem nieźle trzyma się historii, choć wiele elementów jest zmyślonych.

Alternatywny90

Co do rasizmu w Rzymie - podział był wtedy wyraźny na "naszych" i "barbarzyńców" ale był to podział raczej kulturowy, polityczny niż etniczny. Nie wiem dlaczego dziwi Cię, że murzyn ma białą żonę, to wszystko jest na poziomie niewolników. Wszystkich gladiatorów czy niewolników traktowano równo - w pewnym sensie.

użytkownik usunięty
Alternatywny90

"Najgorszy serial jaki widziałem" ; powiem Ci że bardzo mało jeszcze widziałeś. Jednak gdyby ktoś mi puścił przypadkowy odcinek np 4 sezonu LOST lub jakiegokolwiek innego serialu to też bym napisał że to najgorszy serial i nic w nim nie ma sensu, nic nie trzyma się kupy itp. Jednak staram się zawsze oglądnąć całość nim wyrażę opinie na jakikolwiek temat. W przyszłości radzę robić podobnie, unikniesz w ten sposób wielu niemiłych komentarzy. Co do stwierdzenia "murzyn ma białą żonę" to Marisa Ramirez która odgrywa rolę owej żony jest latynoską i moim zdaniem bliżej jest do murzynki niż do białej. Pozdrawiam :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 9
Alternatywny90

Ku klux klan kolego działał trochę później niż w starożytności

ocenił(a) serial na 10
Alternatywny90

To i ja sie dolacze do poprzednikow ktorzy tak mocno Cie poparli ;) Gal w tym serialu jest nikim innym jak Galem (Kriksos) o a Spartakusie ciezko raczej uslyszec w jakimskolwiek z tych 3 wyemitowanaych odcinkow. Jak tak ogladales to sie nie dziwie skad taka opinia...

Cinek_16

w gods of the arena akcja dzieje sie przed blood and sand, dlatego nic nie jest mowa o Spartakusie...

ocenił(a) serial na 10
blasjas

Ja to wiem Ty to wiesz ale altlernatywy 4 niestety nie ;)

ocenił(a) serial na 9
Alternatywny90

typowy troll internetowy
a to definicja z wikipedii:

Troll – zwykle wielkie, tępe, powolne, brutalne stworzenie fantastyczne unikające słońca (często zmienia się pod jego działaniem w kamień). Zazwyczaj jego atrybutem jest wielka maczuga.

Wyjdz na slonce chlopie, zobacz jak ladnie swieci :))

ocenił(a) serial na 9
T_O_M_I

Faktycznie, troll:) Nic dodać nic ująć, troll

T_O_M_I

Ja mimo wszystko uważam, że definicja z nonsensopedii jest zdecydowanie bardziej trafna. ;D.

Mianowicie: Troll – bezmózgi kręgowiec z rodziny niekomunikatywnych. Zwykle wielki, tępy i cuchnący stwór unikający mydła i promieni słonecznych. Niezależne badania wykazały, że trolle najlepiej rozmnażają się w środowisku Neostrady dzięki dużej zawartości pokarmu, którym przede wszystkim są rożnego rodzaju fora internetowe, chaty itp.

ocenił(a) serial na 8
Alternatywny90

Oceniasz SERIAL po obejrzeniu kilkudziesięciu minut i mając ewidentne braki w znajomości PODSTAW fabuły (i mówisz, że nie trzyma się ona kupy... sic!). To tak jakbym ocenił wino po obejrzeniu jego koloru.

ocenił(a) serial na 9
Vir00z

Mam lepsze porównanie : To jakby oglądać kolor wina w butelce i stwierdzić że ma zielony odcień =D

ocenił(a) serial na 10
Alternatywny90

Nie wiem, ale jak oglądasz serial od drugiego sezon, który jest swoistą retrospekcja pierwszego i mylisz spartacusa <traka nie gala> z ganikusem z drugiego sezonu i teraz tu jeszcze narzekasz to może zacznij od początku lub nie oglądaj, bo serial jest naprawdę mocny. Miałem mieszane uczucia pod czas oglądania pierwszych odcinków S.krew i piach, ale jak zaczęło się dziać to cały skakałem na fotelu. Serial ten ma wszystko, co kreci widza.

ocenił(a) serial na 10
dsbkejtu

mój post tyczy się wypowiedzi Alternatywny90

ocenił(a) serial na 10
dsbkejtu

Hmm on chyba myli Kriksosa ze Spartakusem, bo Ganikus jest Celtem więc nie pasuje. A serial świetny... :)

ocenił(a) serial na 10
Alternatywny90

przestań ku*wa! nie znasz sie

Alternatywny90

Murzyn mógł mieć białą żonę, ponieważ byli niewolnikami. Niewolnik to niewolnik, bez względu na kolor skóry.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones