PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=657154}

Spartakus: Wojna potępionych

Spartacus: War of the Damned
7,9 38 981
ocen
7,9 10 1 38981
8,7 3
oceny krytyków
Spartakus: Wojna potępionych
powrót do forum serialu Spartakus: Wojna potępionych

No i koniec...

ocenił(a) serial na 7

W sumie to się nawet łezka w oku zakręci.
Smutne zakończenie :( ... ale tak musiało być.

Ogólnie cały serial bardzo dobry.
Pierwszy sezon .... mistrzostwo.
Drugi sezon też very bardzo.
Trzeci ... uuuu słabo.

W ostatnim sezonie noty poszybowały w górę ale nie tak wysoko jak przy pierwszych dwóch
(Fajny ostatni odcinek.)
Może dlatego, że ujęcia w zwolnionym tempie już się przejadły.
Scenarzyści przesadzili też z sexem ... czasem zbierało mi się na wymioty.

alcapon

Jeśli przy seksie zbiera ci się na wymioty to raczej bardzo zły znak.
Proponowałbym zwrócić się o jakąś pomoc medyczną.

ocenił(a) serial na 7
elbondo13

Miałem na myśli "męski" sex :)

alcapon

No tak, to może zniesmaczyć ;)

ocenił(a) serial na 7
elbondo13

A upokorzenie Cezara ... ble

ocenił(a) serial na 10
alcapon

No tutaj to na serio pojechali po bandzie jak Tyberiusz zgwałcił Cezara haha ach Ci scenarzyści :P

ocenił(a) serial na 10
spartakus_filmweb

Noo to już był jakiś kosmos :P a podobno ma być jakaś kontynuacja z Cezarem czy cos

ocenił(a) serial na 10
Magder

Znaczy wiesz było coś mówione i planowali zrobić spin offa z Cezarem ale narazie STARZ milczy nie wiadomo co będzie dalej teraz inne seriale promują np 2 sezon Demony DaVinci

spartakus_filmweb

Oj tam, a skąd wiesz, że tak nie było? :)
O ile mi wiadomo nie wiemy nic albo prawie nic o życiu Cezara z tego okresu, więc takie wydarzenia są równie prawdopodobne, jak nieprawdopodobne. :P

alcapon

E, gdyby nie wątek Agrona i Nasira oraz postaci Cezara i Marka Krassusa, w których dostrzegam jakiś potencjał - nie byłoby na razie (jestem po 3 odc.) tego sezonu za co pochwalić. Już w "Zemście" (po świetnych "Bogach areny" i dobrej "Krwi i piachu") czuło się spadek formy, ale wątki "rzymskie", dzięki Ilithyii i Lucretii, oglądało się znakomicie.
No, ale wiadomo, co się stało z nimi, Glaberem i Ashurem - czyli jednymi z najciekawszych postaci w ogóle w tym serialu - w "Zemście", a teraz sami Cezar i Krassus nie są w stanie zapełnić tej straty.

No i doprawdy: nie wiem, jak można było tak spieprzyć postać Naevii. Może to wina zmiany aktorki, a może pomysłu na postać, ale o ile w "Krwi i piachu" i "Bogach..." uważałem ją za kobietę dość interesującą :P , a wątek jej romansu z Crixusem dość mnie nawet zajmował, o tyle od "Zemsty" na ich oboje spoglądam z lekkim zażenowaniem. :P Crixus wygłasza niemal wyłącznie jakieś żenujące, pseudopoetyckie teksty, a ona tylko walczy i histeryzuje. :P

Davus

Dokładnie! Też Naevia była w mojej ocenie ciekawą postacią i totalna zmiana w wrzeszczącą histeryczkę , była nie do przyjęcia!

ocenił(a) serial na 7
alcapon

dokładnie serial bardzo dobry i to wszystkie trzy sezony jednak brakowało mi Andiego .. lepiej by sie sprawdził szkoda.. co do seksu to rzeczywiście na początku to sie zdziwiłem ze takie ostre sceny w telewizji pokazują a później to juz mnie to wnerwiało ... a co do scen np. gejowskich czy jak synalek krasusa wydymam cezara , no cóż HBO bogate kase wyłożyli to sie kazdy zgadzał na wszystko heeh

mohbiacodbf

To nie jest serial HBO. :)
Tylko telewizji Starz. HBO nadawało "Spartakusa" w Polsce, ale go nie wyprodukowało.

alcapon

Przyznam się,że płakałam jak bóbr na ost. dwóch odcinkach. Uważam,że "Wojna potępionych" to bardzo udany sezon. Daję mu 10 za realizację, aktorstwo i muzykę. Świetne widowisko.

ocenił(a) serial na 8
Lady_Kumiko

z tym wydymaniem Cezara to przesadzili kompletne niepotrzebne bzdury , niemal profanacja Wielkości wielkiego Wodza Rzymu,no ale tego dymania było na okrągło,a tych pedałów w obozie spartakusa rypiących się na okrągło znieść nie mogłem czekałem tylko zeby ich wojska Krassusa tych pedałów jako pierwszych wybili, nonsensów było sporo chociażby postać dupy Crixsusa Naevia którą grały dwie aktorki w pierwszych sezonach Naevia niewolnica Batiatusa subtelna i delikatna jak kwiatek która by miecza nawet do góry nie uniosła a w wojnie potepionych grała ją jakas paskuda z buzią sadystki która chciała wyrżnąć cały Rzym a walczyła jak 100 chłopa to jest własnie nonsens,,
irytowała mnie tez niewolnica Krassusa Kora która po tym jak Tyberiusz pokazał jej kto jest panem a kto niewolnikiem zachowywała się jakby zyła w 21 wieku , płakała tylko po kątach jak ją brutalnie zbrukał ,,, a przecież niewolnicy niebyli tacy wrażliwi jesli oglądał ktoś pierwsze sezony widział do czego służą niewolnice do rypania sie gdzie i z kim popadnie na rozkaz swojego pana
ale romas zony Edyla ze Spartakusem wprawił mnie w konsternację ,kobieta z początku go przeklinała zabił jej męża przyjacioł zabrał wszystko pozycję , sławę majątek , by potem się przed nim rozkraczała?

konrii_2

Jeśli uważasz,że niewolnice służyły do rypania tylko to gratuluje. A zastanawiałeś się,co one czuły? Chciałbyś byś rucha.ny w dupsko przez jakiś kolesi wbrew swojej woli,jakbyś się czuł jakbyś nie mógł pisnąć słowa a latami musiał to znosić. I Ty się dziwisz,że ona płakała po kątach??? Gwałt,to gwałt, czy 70 p.n.e, czy współcześnie. Uwierz mi,niewolnicy byli tak samo wrażliwi,jak każdy bo to tacy sami ludzie. Co za podejście....Już w "Zemście" jest pokazana niewolnica,która jest załamana tym,że ją ciągle gwałcą i woli zaryzykować i uciec niż to znosić. Wiesz,wołałabym umrzeć niż znosić taki shit latami.

konrii_2

dwóch facetów to pedały i wam to przeszkadza mi bardziej przeszkadza dwie laski fuj obrzydlistwo
cezar i tyberiusz, każdy miał to na co zasłużył, jeden hu..ja a drugi wącha kwiatki od spodu :P
Naevia denerwowała, ale dlatego, że zakochany Criksos był najsłamszym z trójki Mistrzów Areny, pozwolił, by kobieta nim rządziła, mnie nie koniecznie podoba się kobieta walcząca, to mężczyźni są wojownikami już lepiej to robiła Saxa walczyła, ale była kobietą, która w ostatnich słowach powiedziała do Ganikusa jak to dobrze być w twoich ramionach
kora zyskała dopiero jak uciekła od Krassusa , powinna ostatecznie zostać z cezarem przynajmniej by ją zadowolił młody kochanek, bo tyberiusz gwałciciela Krassus trochę za stary choć urok swój miał
Spartacus dobrze opisał sex z żoną edyla,inne kobiety dają przyjemniść , ale ukochanej żony Sury nikt nie zastąpi, to ona - Sura dała mu spokój,miłość i ukształtowała Go na mężczyznę, Jej miłość pomodła Mu wyzwolić się z kajdan niewolnictwa ( nie oślepiła Go jak Naevia Criksosa), życia Sury nic by Mu nie zwróciło, ale mógł wyzwolić tylu ludzi ilu się dało i za to Sura w Zaświatach powitała Go z otwratymi ramionami (Spartacus umarł uśmiechnięty)
co do żony edyla, władza i charyzma Spartacusa podniecają, on się wyluzował ona chyba też zadowolona była liczyła na wiecej po przejściu gór, i dopiero zniewolona zrozumiała los niewolników, to tak jak zwierzęta złapanę w niewolę tacą chęć życia bo wiedzą czym wolność jest, te co żyły w niewoli nawet nie wiedzą,że istnieje inny świat
Pozdrawiam fanów Wielkiego Spartacusa :)

isw138

sorry za błędy ale tyle chciałam napisać i litery poplątalam ;)

konrii_2

10 lat od Twojej wypowiedzi... Mam nadzieję że zweryfikował*ś swoje poglądy, bo tekst, że gwałtem można pokazać komuś, kto jest panem, jest wysoce niepokojący.

alcapon

W ostatnim sezonie nie mogłam odżałować delikatnej i wrażliwej Naevii . Zmiana aktorki nie wypadła korzystnie ani dla oka , ani ucha . Miałam ochotę zakneblować wrzeszcząca wulgarną dziewuchę . Oprócz tego dobre zakończenie i żal oraz smutek udzielający się widzowi.
Pozdrawiam:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones