PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=503501}

Sprawiedliwi

7,2 3 191
ocen
7,2 10 1 3191
Sprawiedliwi
powrót do forum serialu Sprawiedliwi

Jak sama nazwa wskazuje, to jest forum filmowe, a nie polityczne. Pomijając sprawy historyczne, które porusza serial, chciałabym wypowiedzieć się na temat realizacji serialu. Kostiumy i charakteryzacja wołają o pomstę do nieba. Stroje niby z "epoki", ale nieudolnie postarzane, jakieś takie nowe, porządne. Większość niestety niedopasowana, aktorzy kompletnie nie umieją ich nosić. W ogóle aktorzy są okropnie drętwi, sztuczni ( poza trójką głównych bohaterów) szczególnie Anna Dereszowska jako żydowska śpiewaczka Ina Benita. Wszyscy żydzi mają sztuczne kłaki przylepione jako brody z widocznym klejem. Poza tym, jeszcze nigdy nie widziałam tak nieudolnej charakteryzacji osób wymęczonych i zagłodzonych, jak w tym serialu. Pomazani wokół oczu szaroniebieskim cieniem wyglądają głupio i śmiesznie a nie żałośnie. Zakonnice z makijażem, starannie wyregulowanymi brwiami i wypielęgnowanymi paznokciami w ostatnim odcinku mnie dobiły. Mógłby to być niezły serial z poprawnymi rolami Marty Chodorowskiej ( gra chyba najlepiej ze wszystkich) i Wojciecha Solorza, ale realizacja wszystko psuje, jest kompletnie niewiarygodna. Historia ciekawa i wciągająca, jak dotąd (jestem po pięciu odcinkach) bez nadmiernej gloryfikacji bohaterów i zbędnego rozczulania.

ocenił(a) serial na 8
dorcia_dom

Ja na ubrania nie zwróciłam uwagi, ale charakteryzacja np osób ukrywających się w tunelu metra była faktycznie straszna.
Jednak zauważyć trzeba i pozytywy, np muzyka.
Również konsekwentne umieszczanie wstawek z czasów współczesnych podobało mi się i myślę, że jest zaletą serialu.

ocenił(a) serial na 3
dorcia_dom

Zgadzam się, Ina tylko weszła do getta i od razu ma fiolet pod oczami, zgadzam się z klejem na twarzy, ojciec Kohn wygląda nie jak ukrywający się Żyd lecz jak biznesmen z trzydniowym zarostem, taki film żeby był w miarę wiarygodny to robi się nie w kolorze, wystarczy obejrzeć filmy z getta robione przez Niemców, jak się ma za mało pieniędzy to się nie podejmuje takiego tematu, jestem po kilku odcinkach ale tylko trzy sceny są godne uwagi, niektóre wątki zostawione , niedokończone, szkoda bo mogłoby to być dzieło, a powtarzam jak brak kasy to się nie zabiera za temat mimo wszystko. Daję trójkę.Dodam że może się film podobać gimnazjaliście ale nie znawcy tematu.

ocenił(a) serial na 7
dorcia_dom

Jestem właśnie po obejrzeniu całości i również zgadzam się z tym, że serial ma sporo niedoróbek, nie tylko scenograficznych, kostiumowych, ale również scenariuszowych. Ja zwróciłam uwagę na zdjęcie Basi i Stefana, które przewija się w czołówce, które stoi u niej na komodzie i które ona zabiera ze sobą do Izraela. Na tym zdjęciu jest Basia i Stefan na tle przedwojennej Warszawy, on jest w żołnierskim mundurze. To zdjęcie nigdy nie mogło powstać. Basia ze Stefanem po raz pierwszy spotkali się w 1938, on był w cywilnym ubraniu. A po raz drugi spotkali się we wrześniu 1939 we wsi Treblinka, gdy Stefan zdjął mundur i przebrał się w cywilne ciuchy. Więc niby skąd to zdjęcie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones