Stawka większa niż życie

(1967-1968) serial TV
2 2 SERIAL 9771
Stawka większa niż życie (1967)
http://www.filmweb.pl/serial/Stawka+wi%C4%99ksza+ni%C5%BC+%C5%BCycie-1967-9771/userRecommends
55 min.
ocena społeczności: dobry
7,4/10
22.867 głosów
  • 1.480 osób chce zobaczyć ten serial
Stawka większa niż życie (1967)

pełna obsada i twórcy

+
przejdź do:

obsada


  • Stanisław Mikulski Stanisław Mikulski
    Hans Kloss (Stanisław Kolicki)
     

  • Emil Karewicz Emil Karewicz
    Sturmbannführer Hermann Brunner
     

  • Bronisław Pawlik Bronisław Pawlik
    Antykwariusz / Zegarmistrz
     

  • Krzysztof Chamiec Krzysztof Chamiec
    Sturmbannführer Lothar
     

  • Wiesława Mazurkiewicz Wiesława Mazurkiewicz
    Major Hanna Bosel
     

  • Barbara Horawianka Barbara Horawianka
    Anne-Marie Elken
     

  • Władysław Hańcza Władysław Hańcza
    Hrabia Edwin Wąsowski
     

  • Zdzisław Mrożewski Zdzisław Mrożewski
    Pułkownik Kraft
     

  • Mieczysław Voit Mieczysław Voit
    Książę Mdżawanadze
     

  • Leon Niemczyk Leon Niemczyk
    Rioletto
     

  • Anna Seniuk Anna Seniuk
    Łączniczka Elsa Schnidtke (niewymieniony w czołówce)
     

  • August Kowalczyk August Kowalczyk
    Sturmbahnführer Johann Dehne
     

  • Zygmunt Malanowicz Zygmunt Malanowicz
    Johann Streit, kierownik grupy przerzucanej do Anglii
     

  • Wieńczysław Gliński Wieńczysław Gliński
    Generał Harris, dowódca amerykański
     

  • Jerzy Nowak Jerzy Nowak
    Krawiec Marian Skowronek
     

  • Tadeusz Grabowski Tadeusz Grabowski
    Radiotelegrafista
     

  • Anna Pleskaczewska-Halcewicz Anna Pleskaczewska-Halcewicz
    Kelnerka Stasia Zarębska
     

  • Edward Linde-Lubaszenko Edward Linde-Lubaszenko
    Oficer Wehrmachtu
     

  • Lucyna Winnicka Lucyna Winnicka
    Ingrid Heizer, właścicielka "Cafe Ingrid"
     

  • Józef Nowak Józef Nowak
    "Stefan", dowódca oddziału partyzanckiego
     

  • Marian Dziędziel Marian Dziędziel
    Polak, człowiek Tomali
     

  • Igor Śmiałowski Igor Śmiałowski
    Inżynier Erwin Reil
     

  • Tadeusz Kalinowski Tadeusz Kalinowski
    Kreisleiter
     

  • Andrzej Wiśniewski Andrzej Wiśniewski
    Tajniak (niewymieniony w czołówce)
     

  • Szczepan Baczyński Szczepan Baczyński
    Staruszek (niewymieniony w czołówce)
     

  • Jerzy Trela Jerzy Trela
    Romek
     

  • Mariusz Dmochowski Mariusz Dmochowski
    Gruppenführer Fischer (niewymieniony w czołówce)
     

  • Seweryn Butrym Seweryn Butrym
    Generał Wierlinger
     

  • Tadeusz Bartosik Tadeusz Bartosik
    Lobler, dyrektor hotelu "Excelsior"
     

  • Ryszard Kotys Ryszard Kotys
    Wiehnert, brytyjski agent Z-82 (niewymieniony w czołówce)
     

  • Jerzy Walczak Jerzy Walczak
    Konspirator "Edward"
     

  • Tadeusz Schmidt Tadeusz Schmidt
    Major Horst, przełożony Klossa
     

  • Jan Tesarz Jan Tesarz
    Szpicel, podwładny Stedtkego (niewymieniony w czołówce)
     

  • Piotr Pawłowski Piotr Pawłowski
    Adam Schmidt (niewymieniony w czołówce)
     

  • Alicja Sędzińska Alicja Sędzińska
    Berta, przyjaciółka Christin
     

  • Leon Niemczyk Leon Niemczyk
    Kapitan Boldt (głos) (niewymieniony w czołówce)
     

  • Alina Janowska Alina Janowska
    Rose Arens, właścicielka "Cafe Rose"
     

  • Mirosław Szonert Mirosław Szonert
    Oficer SS (niewymieniony w czołówce)
     

  • Janina Borońska Janina Borońska
    Radiotelegrafistka Irena
     

  • Wiktor Nanowski Wiktor Nanowski
    Oficer radziecki przesłuchujący Klossa
     

  • Marian Opania Marian Opania
    Kazik Truchanowicz
     

  • Lech Ordon Lech Ordon
    Puschke
     

  • Andrzej Jurga Andrzej Jurga
    Partyzant pozorujący wymierzanie sprawiedliwości agentowi Rioletto (niewymieniony w czołówce)
     

  • Jolanta Zykun Jolanta Zykun
    Agnieszka
     

  • Michał Szewczyk Michał Szewczyk
    Franek, polski żołnierz aresztujący Klossa (niewymieniony w czołówce)
     

  • Józef Nalberczak Józef Nalberczak
    "Wojtek", szef siatki
     

  • Zygmunt Malawski Zygmunt Malawski
    Heinrich Vogel, więzień w celi Klossa (niewymieniony w czołówce)
     

  • Andrzej May Andrzej May
    Jacek z ochrony radiostacji
     

  • Wanda Koczeska Wanda Koczeska
    Basia Reczko, sekretarka Reila
     

  • Mieczysław Waśkowski Mieczysław Waśkowski
    Scharführer Glaubel
     

  • Iga Cembrzyńska Iga Cembrzyńska
    Benita von Henning
     

  • Ewa Wiśniewska Ewa Wiśniewska
    Anna
     

  • Henryk Abbe Henryk Abbe
    Niemowa Aram, lokaj księcia
     

  • Jolanta Wołłejko Jolanta Wołłejko
    Tancerka
     

  • Leon Pietraszkiewicz Leon Pietraszkiewicz
    Właściciel pensjonatu "Orient"
     

  • Jerzy Przybylski Jerzy Przybylski
    Konsul Grandel
     

  • Edmund Fetting Edmund Fetting
    Christopulis
     

  • Janusz Bylczyński Janusz Bylczyński
    Radca handlowy Witte
     

  • Barbara Klimkiewicz Barbara Klimkiewicz
    Elsa von Tilde
     

  • Joanna Jedlewska Joanna Jedlewska
    Marta Kovacs
     

  • Maciej Damięcki Maciej Damięcki
    Wacek Słowikowski / Eryk Słowikowski vel Eryk Getting
     

  • Wojciech Pilarski Wojciech Pilarski
    Polski pułkownik (niewymieniony w czołówce)
     

  • Gustaw Lutkiewicz Gustaw Lutkiewicz
    Sturmbannführer Lohse
     

  • Bolesław Płotnicki Bolesław Płotnicki
    Józef Podlasiński
     

  • Józef Łodyński Józef Łodyński
    Wasiak, agent gestapo (niewymieniony w czołówce)
     

  • Joanna Jędryka Joanna Jędryka
    Basia Borzemska, dziewczyna Wacka
     

  • Konstanty Pągowski Konstanty Pągowski
    Chłop, klient zegarmistrza (niewymieniony w czołówce)
     

  • Czesław Przybyła Czesław Przybyła
    Fryzjer więzienny (niewymieniony w czołówce)
     

  • Józef Zacharewicz Józef Zacharewicz
    Christianson (niewymieniony w czołówce)
     

  • Janusz Kubicki Janusz Kubicki
    Gestapowiec Fritz, brat Erika (niewymieniony w czołówce)
     

  • Marek Dąbrowski Marek Dąbrowski
    Fritz, adiutant Stedtkego (niewymieniony w czołówce)
     

  • Natalia Szymańska Natalia Szymańska
    Staruszka (niewymieniony w czołówce)
     

  • Tadeusz Teodorczyk Tadeusz Teodorczyk
    Listonosz z paczką-bombą (niewymieniony w czołówce)
     

  • Edward Radulski Edward Radulski
    Więzień siedzący w celi z Klossem (niewymieniony w czołówce)
     

  • Jerzy Szpunar Jerzy Szpunar
    Lothar Beitz, więzień w celi Klossa (niewymieniony w czołówce)
     

  • Janusz Ziejewski Janusz Ziejewski
    Niemiecki pułkownik na linii frontu (niewymieniony w czołówce)
     

  • Janusz Mazanek Janusz Mazanek
    Generał sugerujący Ruppertowi samobójstwo (niewymieniony w czołówce)
     

  • Tadeusz Ordeyg Tadeusz Ordeyg
    Gość na przyjęciu u kreisleitera (niewymieniony w czołówce)
     

  • Helena Gruszecka Helena Gruszecka
    Służąca pani Rose (niewymieniony w czołówce)
     

  • Lech Grzmociński Lech Grzmociński
    Sierżant kontrolujący Klossa na dworcu w Gdańsku (niewymieniony w czołówce)
     

  • Krystyna Feldman Krystyna Feldman
    Sekretarka Reila (niewymieniony w czołówce)
     

  • Jan Koecher Jan Koecher
    Doktor Pulkowski (niewymieniony w czołówce)
     

  • Małgorzata Lorentowicz Małgorzata Lorentowicz
    Żona kreisleitera (niewymieniony w czołówce)
     

  • Janusz Dziubiński Janusz Dziubiński
    (niewymieniony w czołówce)
     

  • Antoni Chętko Antoni Chętko
    Tajniak (niewymieniony w czołówce)
     

  • Ignacy Machowski Ignacy Machowski
    Standartenführer Max Dibelius (niewymieniony w czołówce)
     

  • Jacek Zbrożek Jacek Zbrożek
    Wacek, partyzant pilnujący Klossa (niewymieniony w czołówce)
     

  • Jerzy Braszka Jerzy Braszka
    Adiutant pułkownika Reinera (niewymieniony w czołówce)
     

  • Karol Hruby Karol Hruby
    Oficer odkrywający skrytkę Ewy Fromm (niewymieniony w czołówce)
     

  • Andrzej Burzyński Andrzej Burzyński
    Żołnierz meldujący o pościgu (niewymieniony w czołówce)
     

  • Artur Młodnicki Artur Młodnicki
    Generał Langer (niewymieniony w czołówce)
     

  • Adam Perzyk Adam Perzyk
    Kelner Pusch (niewymieniony w czołówce)
     

  • Antoni Żukowski Antoni Żukowski
    Wysłannik z "Centrali" (niewymieniony w czołówce)
     

  • Henryk Hunko Henryk Hunko
    Porucznik Abwehry Schlosser (niewymieniony w czołówce)
     

  • Marek Barbasiewicz Marek Barbasiewicz
    Major, adiutant Canarisa (niewymieniony w czołówce)
     

  • Hugo Krzyski Hugo Krzyski
    Pułkownik Home Guard (niewymieniony w czołówce)
     

  • Jan Łopuszniak Jan Łopuszniak
    Mężczyzna słuchający Porschatta (niewymieniony w czołówce)
     

  • Igor Przegrodzki Igor Przegrodzki
    Lekarz Abwehry (niewymieniony w czołówce)
     

  • Halina Buyno-Łoza Halina Buyno-Łoza
    Gosposia Jeanne Mole (niewymieniony w czołówce)
     

  • Leonard Pietraszak Leonard Pietraszak
    Hubert Ornel (niewymieniony w czołówce)
     

  • Zdzisław Szymański Zdzisław Szymański
    Kolejarz, łącznik Klossa (niewymieniony w czołówce)
     

  • Józef Jurkiewicz Józef Jurkiewicz
    Żołnierz w dziale samobieżnym (niewymieniony w czołówce)
     

  • Janusz Mirczewski Janusz Mirczewski
    Żołnierz ginący na skutek wybuchu (niewymieniony w czołówce)
     

  • Eugeniusz Korczarowski Eugeniusz Korczarowski
    Żołnierz polski aresztujący Klossa (niewymieniony w czołówce)
     

  • Małgorzata Wręczycka Małgorzata Wręczycka
    Dziewczynka rozpoznająca Julkę (niewymieniony w czołówce)
     

  • Jerzy Nasierowski Jerzy Nasierowski
    Polski kapitan (niewymieniony w czołówce)
     

  • Wojciech Grelewski Wojciech Grelewski
    Chłopiec przebiegający przez ulicę (niewymieniony w czołówce)
     

  • Eugeniusz Priwieziencew Eugeniusz Priwieziencew
    Kozioł, polski spadochroniarz (niewymieniony w czołówce)
     

  • Jerzy Janeczek Jerzy Janeczek
    Esesman zabity przez Klossa (niewymieniony w czołówce)
     

  • Gustaw Kron Gustaw Kron
    Porucznik Walter (niewymieniony w czołówce)
     

  • Ewa Kłodkowska Ewa Kłodkowska
    Dziewczyna uciekająca do bramy (niewymieniony w czołówce)
     

  • Franciszek Trzeciak Franciszek Trzeciak
    Polski żołnierz (niewymieniony w czołówce)
     

  • Jerzy Korsztyn Jerzy Korsztyn
    Żołnierz Wehrmachtu (niewymieniony w czołówce)
     

  • Mikołaj Grabowski Mikołaj Grabowski
    Żołnierz niemiecki (niewymieniony w czołówce)
     

  • Lena Wilczyńska Lena Wilczyńska
    Babcia dziewczynki rozpoznającej Jankę (niewymieniony w czołówce)
     

  • Jan Zdrojewski Jan Zdrojewski
    Polski kapitan (niewymieniony w czołówce)
     

  • Maciej Staszewski Maciej Staszewski
    Jeniec topiący się w jeziorze (niewymieniony w czołówce)
     

  • Zbigniew Józefowicz Zbigniew Józefowicz
    Radziecki generał (niewymieniony w czołówce)
     

  • Tomasz Zaliwski Tomasz Zaliwski
    Polski major (niewymieniony w czołówce)
     

  • Aleksander Dzwonkowski Aleksander Dzwonkowski
    (niewymieniony w czołówce)
     

  • Aleksander Fogiel Aleksander Fogiel
    Polski pułkownik
     

  • Ryszard Filipski Ryszard Filipski
    Sturmbannführer Fritz Schabe
     

  • Kazimierz Błaszczyński Kazimierz Błaszczyński
    Oficer dyżurny w ministerstwie / Oficer meldujący na poligonie o udanej próbie (niewymieniony w czołówce)
     

  • Tadeusz Gwiazdowski Tadeusz Gwiazdowski
    Fryderyk, portier w hotelu "Excelsior"
     

  • Mieczysław Stoor Mieczysław Stoor
    Sturmführer Hans Stedtke
     

  • Henryk Bąk Henryk Bąk
    Nadradca Gebhardt z Ministerstwa Propagandy
     

  • Wojciech Duryasz Wojciech Duryasz
    Porucznik Stolp, adiutant generała von Boldta
     

  • Andrzej Konic Andrzej Konic
    Georg, kontakt Klossa w Gdańsku
     

  • Ewa Lejczak Ewa Lejczak
    Ewa, koleżanka Gerdy
     

  • Edward Sosna Edward Sosna
    Oficer na poligonie / Polski wartownik (niewymieniony w czołówce)
     

  • Alicja Sobieraj Alicja Sobieraj
    Gospodyni (niewymieniony w czołówce)
     

  • Mieczysław Milecki Mieczysław Milecki
    Pułkownik Rhode (niewymieniony w czołówce)
     

  • Jan Ciecierski Jan Ciecierski
    Gajowy Rudziński (niewymieniony w czołówce)
     

  • Czesław Piaskowski Czesław Piaskowski
    "Ślepy" grajek (niewymieniony w czołówce)
     

  • Andrzej Kotkowski Andrzej Kotkowski
    Partyzant w oddziale "Bartka" (niewymieniony w czołówce)
     

  • Iwona Słoczyńska Iwona Słoczyńska
    Kobieta na fotelu dentystycznym podczas aresztowania "Sokolnickiego" (niewymieniony w czołówce)
     

  • Stanisław Jaśkiewicz Stanisław Jaśkiewicz
    Generał obserwujący na poligonie nowy czołg (niewymieniony w czołówce)
     

  • Grzegorz Roman Grzegorz Roman
    Chłopiec "prowadzący" grajka (niewymieniony w czołówce)
     

  • Andrzej Herder Andrzej Herder
    Kurt, ordynans Klossa (niewymieniony w czołówce)
     

  • Stanisław Marian Kamiński Stanisław Marian Kamiński
    Adiutant Klossa (niewymieniony w czołówce)
     

  • Roman Talarczyk Roman Talarczyk
    (niewymieniony w czołówce)
     

  • Jerzy Fidler Jerzy Fidler
    (niewymieniony w czołówce)
     

  • Jerzy Czupryniak Jerzy Czupryniak
    Oficer radziecki przesłuchujący Kolickiego (niewymieniony w czołówce)
     

  • Tadeusz Teodorczyk Tadeusz Teodorczyk
    Sierżant kontrolujący Klossa na dworcu w Gdańsku / Żołnierz informujący, że Gebhardt przejechał Ostrówek / Polski spadochroniarz stojący w oknie pałacu (głos) (niewymieniony w czołówce)
     

  • Maria Dowbór-Lewandowska Maria Dowbór-Lewandowska
    Tenisistka rozmawiająca z Christopulisem (niewymieniony w czołówce)
     

  • Helena Norowicz Helena Norowicz
    Żona kapitana Rupperta (niewymieniony w czołówce)
     

  • Henryk Szletyński Henryk Szletyński
    Profesor von Henning (niewymieniony w czołówce)
     

  • Zbigniew Bielski Zbigniew Bielski
    Członek grupy zabijającej Erika Gettinga (niewymieniony w czołówce)
     

  • Bolesław Abart Bolesław Abart
    Tajniak na peronie (niewymieniony w czołówce)
     

  • Henryk Tejchert Henryk Tejchert
    Żołnierz z wisienkami na prywatce u Gerdy (niewymieniony w czołówce)
     

  • Teresa Wicińska Teresa Wicińska
    Marta Laum, asystentka profesora Porschatta (niewymieniony w czołówce)
     

  • Józef Osławski Józef Osławski
    Tajniak w restauracji / Oficer przy transporterze mówiący o rozstrzelaniu spadochroniarzy (niewymieniony w czołówce)
     

  • Roman Stankiewicz Roman Stankiewicz
    Kapitan w kantynie (niewymieniony w czołówce)
     

  • Krzysztof Materna Krzysztof Materna
    Partyzant (niewymieniony w czołówce)
     

  • Elżbieta Borkowska-Szukszta Elżbieta Borkowska-Szukszta
    Łączniczka Joanna Perkowska (niewymieniony w czołówce)
     

  • Zbigniew Lesień Zbigniew Lesień
    Żołnierz ze sztabu Abwehry odprowadzający Klossa na kwaterę (niewymieniony w czołówce)
     

  • Tadeusz Galia Tadeusz Galia
    Franz, człowiek Elerta śledzący Klossa (niewymieniony w czołówce)
     

  • Jarosław Kuszewski Jarosław Kuszewski
    Oficer pytany przez Klossa na schodach o profesora Porschatta (niewymieniony w czołówce)
     

  • Andrzej Mrozek Andrzej Mrozek
    Niemiecki agent "Bob Taylor" (niewymieniony w czołówce)
     

  • Jerzy Block Jerzy Block
    "Oskar", łącznik Klossa (niewymieniony w czołówce)
     

  • Bohdana Majda Bohdana Majda
    Niania Emma Schmidt (niewymieniony w czołówce)
     

  • Jerzy Kaczmarek Jerzy Kaczmarek
    Bruno Dreher, więzień w celi Klossa (niewymieniony w czołówce)
     

  • Eugeniusz Kamiński Eugeniusz Kamiński
    Sturmbannführer Meissner (niewymieniony w czołówce)
     

  • Marian Łącz Marian Łącz
    Tajniak pilnujący Rupperta w kawiarni (niewymieniony w czołówce)
     

  • Roman Sykała Roman Sykała
    Standartenführer Müller (niewymieniony w czołówce)
     

  • Zygmunt Hübner Zygmunt Hübner
    Wilhelm Canaris (niewymieniony w czołówce)
     

  • Zdzisław Kuźniar Zdzisław Kuźniar
    Kapitan Wehrmachtu, znajomy Jeanne Mole (niewymieniony w czołówce)
     

  • Jerzy Molga Jerzy Molga
    Oficer brytyjski prezentujący na zdjęciach skutki nalotu na Arnswalde (niewymieniony w czołówce)
     

  • Kazimierz Talarczyk Kazimierz Talarczyk
    Dowódca oddziału pancernego Wehrmachtu (niewymieniony w czołówce)
     

  • Sylwester Przedwojewski Sylwester Przedwojewski
    Żołnierz niemiecki w samochodzie, łącznik tajniaków z centralą (niewymieniony w czołówce)
     

  • Zbigniew Jabłoński Zbigniew Jabłoński
    Urzędnik turecki przyznający Klossowi wizę, następnie nakazujący śledzenie go (niewymieniony w czołówce)
     

  • Zygmunt Nowicki Zygmunt Nowicki
    Żandarm niemiecki "sprawdzający" dokumenty na dworcu w Berlinie, współpracownik radzieckiego wywiadu (niewymieniony w czołówce)
     

  • Krzysztof Kalczyński Krzysztof Kalczyński
    Gestapowiec Erik udający kelnera w hotelu "Excelsior", brat Fritza (niewymieniony w czołówce)
     

  • Józef Zbiróg Józef Zbiróg
    Tajniak pilnujący Rupperta w kawiarni, potem śledzący Annę (niewymieniony w czołówce)
     

  • Jan Rudnicki Jan Rudnicki
    Helmut Kloss, stryj Hansa (niewymieniony w czołówce)
     

  • Janusz Sykutera Janusz Sykutera
    Oficer na korytarzu pociągu jadącego do Lipska / Porucznik Schramm, oficer sztabowy generała Pfistera (niewymieniony w czołówce)
     

  • Zygmunt Maciejewski Zygmunt Maciejewski
    Gruppenführer (niewymieniony w czołówce)
     

  • Leonard Andrzejewski Leonard Andrzejewski
    Lokaj Franciszek Mrożek (niewymieniony w czołówce)
     

  • Leokadia Pilarska Leokadia Pilarska
    Babcia, łączniczka Hanny Bosel z pułkownikiem "Kornelem" (niewymieniony w czołówce)
     

  • Tadeusz Kosudarski Tadeusz Kosudarski
    Oficer, gość hrabiego Wąsowskiego proponujący odwiezienie Dibeliusowi (niewymieniony w czołówce)
     

  • Tadeusz Kaźmierski Tadeusz Kaźmierski
    Major ze sztabu generała Wiehringera, świadek aresztowania Reichenbacha (niewymieniony w czołówce)
     

  • Krzysztof Fus Krzysztof Fus
    "Robert", łącznik ginący pod kołami pociągu (niewymieniony w czołówce)
     

  • Zbigniew Sawan Zbigniew Sawan
    Generał Inteligence Service, przełożony Nicholsa (niewymieniony w czołówce)