PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=120715}

Strefa mroku

The Twilight Zone
7,7 2 217
ocen
7,7 10 1 2217
Strefa mroku
powrót do forum serialu Strefa mroku

odcinek, w którym pewien facet miał świra na punkcie militariów i broni nuklearnej. Był do tego stopnia kopnięty, że pod domem kazał wybudować schron p-atomowy. Kiedy jego żona i dzieci były poza domem (u rodziny) nastąpiła eksplozja nuklearna. Po niej wszystkie skażone elementy zostały umieszczone w sarkofagu, który znajduje się (niestety) nad schronem tego gościa.
Pamiętam ostatnią scenę, gdy matka z dziećmi spogląda na sarkofag, a jedno z dzieci pyta czy "tam jest tatuś ?" Potem najazd kamerom na sarkofag i widok faceta, który siedzi w schronie spoglądając na licznik G-M i nadal ma wysoki poziom radioaktywności, a dookoła sarkofagu życie spokojnie toczy się dalej...
Nie wiem, czy dokładnie tak to wygladało ? Nie wiem też, z której serii i sezonu pochodził ten odcinek ?
Pamiętam tylko, że serial ten TVP-2 zaczęła wyświetlać chyba w 1990 roku i wyświetlała go gdzieś do 1992 ?

kaczor_78

Witam.
To odcinek Shelter Skelter pochodzący z drugiego sezonu tej
inkarnacji serialu. Zdecydowanie jeden z najlepszych moim zdaniem. W ogóle ta wersja The Twilight Zone była po prostu rewelacyjne. Wg mnie może się z nią równać jedynie The Outer Limits z lat 90-tych.

pawel_jaworski

...i pamietam jeszcze jeden odcinek (przypomniałem sobie, gdy dziś zajrzałem do tego wątku...)
To było o tym, że pewien gość (pasażer samolotu) miał walkman'a z radiem, który odbierał na pewnej częstotliwości... myśli innych ludzi ! Dzięki temu urządzeniu ów chłopak udaremnił próbę zdetonowania bomby przez jakiegoś desperata na pokładzie owego samolotu...

A swoją drogą TVP mogła by powtórzyć ten serial !

Serdecznie pozdrawiam !

kaczor_78

dzis o tym opowiadalem kolegom w pracy .... jeden z zapamietanych .. na czasie :/

pozdrawiam.. i gdzie to mozan znalesc.. ejst na allegro dvd ale bez napisow polskich :/

kaczor_78

Zastanawiałem się chyba z 10 lat czy ta historia mi się śniła czy faktycznie oglądałem coś takiego w polskiej telewizji, bo motyw jest na prawdę niesamowity. Pamiętałem głównie scenę, w której matka z synem spoglądali na kopułę. Przed chwilą znalazłem opis tego odcinka przez google, na stronie:
http://postcardsfromthezone.blogspot.com/2006/06/216-shelter-skelter.html
Ciekawe jak wrażenia po 15 latach :)

RAdek_29

Ja też pamiętam ten odcinek,ale do dziś nie byłem pewny o jaki serial chodziło.Tak mi się tylko wydawało,że to była właśnie Strefa mroku,ta z lat 80-tych. Aż trudno uwierzyć,że tyle lat minęło od czasu kiedy widziałem ten odcinek w telewizji polskiej,a ja dość dobrze go pamiętałem.Nie wiem dlaczego akurat ten odcinek utkwił mi w pamięci. pamiętam jeszcze jeden odcinek. Jacyś ludzie z przyszłości przybyli do domu pewnej nastolatki i zwracali się do niej "pani prezydent".Okazało się,że ta dziewczyna zostanie w przyszłości prezydentem.Chyba na końcu powiedziała,że musi bardziej się przykładać do nauki,chyba o historię jej chodziło.

greg_slowik

a tak pamieta mnie sie podobal o karcie co mozna kupic a jak nie splaci kredytu cos znika z domu jakos tak szlo ale seriia swietna nie wiecie gdzie mozna to sciagnac prosze o pomoc

ocenił(a) serial na 8
kaczor_78

Też pamiętam ten odcinek.Ach te niedzielne popołudnia ( Tak koło 15 )

Donata777

Czy ktoś pamięta tytuł odcinka, w którym finał był taki, że pewna grupa mieszkańców z przedmieść jakiegoś amerykańskiego miasteczka poświęciła swoje życie, ponieważ zdecydowali się zamienić się w kamienie, aby ocalić ludzkość? Zamieniali się w te kamienie chwytając się za ręce, ponieważ było to związane z przenoszeniem jakiegoś wirusa, czy czegoś takiego.
Końcówka filmu to scena, w której ludzie widzą wyrwę, głęboki dół w miejscu, gdzie kiedyś stały domy.
Pamiętacie tytuł?

Donata777

to na 100% było the Outer Limits ale nazwy odcinka nie pamiętam. Oni się zarażali wzajemnie przez dotyk - mi się to bardziej z tworzeniem koralowca kojarzyło..

beretta_2

potwierdzam że to był Outer Limits, jeden cytat mnie rozbawił dlatego pamiętam do dziś:) "Moja żona postanowiła odejść.. - czyli przeszła na stronę wroga" :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones