PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=120715}

Strefa mroku

The Twilight Zone
7,7 2 222
oceny
7,7 10 1 2222
Strefa mroku
powrót do forum serialu Strefa mroku

odcinek, w którym jakaś dziewczyna (nie pamiętam kto, bo ja wtedy dzieckiem w kołysce niemalże;) chodzi po zmroku w jakimś centrum handlowym czy coś, i są tam takie manekiny z neonowymi rurkami chyba (tak to pamiętam). To jedyne co pamiętam z twilight zone i ciekawe o co tam chodziło - a może wiecie, gdzie można dostać ten stary serial?

redeye

Pamietam taki odcinek ale z "Twillight Zone" kręconych w latach 60. Ta dziewczynka została przez przypadek zamknieta w centrum handlowym nan noc, i okazało sie że manekiny stojace w tym centrum po wyjściu wszystkich klientów i personelu ożywają, dziewczynka widzi to, obserwuje ich z ukrycia, a gdy zostaje wykryta zamieniają ja w manekina.Następnego dnia gdy przychodza jej rodzice w poszukiwaniu córki nie znajduja jej, ale ojcu rzuca się w oczy manekin małej dziewczynki, którego dzień wczesniej nie widział.I tak się kończy ten odcinek.Mi równiez zapadł w pamięci.

Gosman

No to witam w klubie....mam dokladnie to samo...ten jeden odcinek w pamieci....pamietam ta scene kiedy kiedy ochroniarz ma juz zamykac to centrum a ona prosi go bardzo o wpuszczenie ja po jakis prezent dla znajomej....mam ciezkie przezycia zwiazane z tym odcinikiem bo ogladajac go mialem niewiele ponad 10 lat i mnie lekko to rozstoilo...pozdro

Rafal_61

khem khem to i ja sie dopisze..rowniez tylko ten odcinek pamietam...jak w nocy te manekiny pokazywali..brrrr klimat niezly, w ogole jakos manekiny na mnie dzialaja straszaco..a juz najbardziej hardcorowe sa w gierce silent hill 3...strach sie bac...czesc

heniek79

Ja też pamiętam tylko ten odcinek. Jeśli pamięć mnie nie myli, to Strefa zmroku leciała w paśmie niekodowanym w C+i tam właśnie to oglądałem.

lukaszo85

a w latach 80tych, kiedy nikt w Polsce nie wiedział co to kablówka, na jednym z programów Telewizji Polskiej i żeby było śmieszniej w weekend w godzinach okołopołudniowych:) I nikt się jakoś nie przejmował tym, czy dzieciom psychiki nie skrzywi, hehe, mnie te manekiny dziwnym trafem też najbardziej wryły się w mózg - to chyba jedyny odcinek, który tak dobrze pamiętam, bo tak mnie wtedy przeraził;). Przez mgłę pamiętam jeszcze jakiś z motywem znikającego domu:) Ktoś pamięta o co w nim chodziło?:)

ocenił(a) serial na 8
Khiara69

Pamietam!:) Uwielbialam Strefe Mroku! To byl odcinek o pewnej kobiecie, ktora wiodla spokojne zycie na osiedlu domkow jednorodzinnych z mezem, dzieckiem i psem:) Najpierw zgubil sie im szczeniak, potem dziecko (znikneli nawet z fotografii rodzinnych a jej maz stwierdzil, ze nigdy nie mieli ani zwierzaka ani dzieciaka),nastepnie maz (sasiedzi powiedzieli jej,ze przeciez nigdy nie byla mezatka),nastepnie wszystkie rzeczy z domu az na koncu sam dom. Kobieta zaczela myslec, ze zwariowala, poniewaz tylko ona zdawala sie miec swiadomosc o znikajacych z jej zycia rzeczach. Dokladnie pamietam dzwiek, ktory towarzyszyl wyjmowanej przez nia z portfela karcie kredytowej na koncu odcinka - jak dwie kamienne ocierajace sie o siebie plyty... Niestety tytulu odcinka nie znam. Ale manekiny tez zapadly mi w pamiec:)

ocenił(a) serial na 8
Drama_Queen_2

Znalazłam wspomniany odcinek o znikających przedmiotach, nazywa się THE CARD, cały możecie obejrzeć tu: http://www.youtube.com/watch?v=k4MmeB0ymuc. Polecam tym, którzy nałogowo korzystają z kart kredytowych;)

Rafal_61

oGLĄDAŁEM TO DAWNO TO BYŁO DLA MNIE WTEDY PRZERAŻAJĄCE I ŚWIRNIĘTE MIAŁEM CHYBA 6 ALBO 7 LAT NIE PAMIĘTAM SZKODA ŻE NIE POWTÓRZYLI TEGO SERIALU

redeye

większość odcinków jest nieźle opisana na angielskiej wikipedii tak więc tam możecie poszukać

Luki667

O rety! Dziękuję za odpowiedzi, widzę, że nie tylko mnie tak mózg zaorał ten motyw z manekinami :-) Na emule są jakieś odcinki, może uda się zlokalizować ten właśnie..

cholernepianino

Odcinek ma tytuł The After Hours, jak by kto chciał wiedzieć, i pochodzi z roku 1985 lub 1986; jest to kolorowa, nowsza wersja The After Hours z lat bodajże 60-tych. To tyle researchu. Po obejrzeniu tego odcinka muszę stwierdzić, że dzieci to jednak byle czym się potrafią przerazić :-) i dziś żadnego wrażenia na mnie to nie zrobiło, może poza pomysłem, który nadal uważam za całkiem niezły. Ale dobrze mi zrobiło uwolnienie się od "koszmaru" ;-) Pozdrawiam

cholernepianino

Oryginał tego odcinka to sezon 1 serii z lat 60ych
The After Hours - pierwszy raz wyemitowany 10 czerwca 1960

nikx

Skoro już jest wątek o wspomnieniach, to ja chętnie bym się dowiedział, w którym to odc. Strefy Mroku (1985-1989) był motyw z wilkami?
Zdaje mi się, że w wilka był zaklęty mężczyzna, a potem na końcu dołączyła do tego wilka wilczyca (zaklęta kobieta).
Odcinek trochę dramatyczny, trochę magiczny i chyba trochę romantyczny. Tak go zapamiętałem.
Pamięta ktoś który to odc., którego sezonu?
Też chętnie bym dorwał ten serial. W sieci torrent wykopałem tylko 1 sezon.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones