PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=479538}

Synowie Anarchii

Sons of Anarchy
8,1 58 359
ocen
8,1 10 1 58359
7,2 6
ocen krytyków
Synowie Anarchii
powrót do forum serialu Synowie Anarchii

ostatni odcinek 6 sezonu - poprostu WOW!! nie spodziewałam się tego. :(

ocenił(a) serial na 9
claudia_fan

Mi tam nie szkoda Tary, męcząca już była z tym swoimmęczeństwem, wielce zdziwiona że ma męża bandytę, jakby nie wiedziała w co się pcha wcześniej. Chyba na równi irytująca ze Skyler White.

ocenił(a) serial na 10
Yasiuuu

Oj, nigdy nie zdajemy sobie sprawy w co się pakujemy, dopóki nie odczujemy tego w realu, poza tym nie wiemy co nas jeszcze spotka, jak się potoczą wydarzenia, jak to wpłynie na nas i na nasze postępowanie. Więc nie można mówić, że "wiedziała w co się pcha". Wiedziała, ale nie do końca zdawała sobie sprawę w co się pakuje. Sutter stworzył świetny portret psychologiczny.

ocenił(a) serial na 9
Kamila_Opiela

@Kamila_Opiela tyle że ona miała za złe Jaxowi samo bycie w MC, chciała żeby odszedł, a znając go od X lat wiedziała raczej ile klub dla niego znaczy i że z niego nie zrezygnuje. Znała ogół, czyli trupy, kręcąca się policje, pobicia, morderstwa, handel bronią, czyli to przed czym chciała ratować dzieci. Jednak się zdecydowała na bycie z nim więc.. już pomijając niechęć do Gemy od zawsze, nie mówię że ona święta jest, ale przynajmniej nie chwiejna, trzyma się swoich poglądów, zasad.

ocenił(a) serial na 10
Yasiuuu

Problem w tym, że jak Tara postanowiła związać się z Jaxem, on był zupełnie innym człowiekiem, a klub miał inne priorytety. SOA go zniszczyło, zrujnowało wszystkie jego idee i zabrało najlepszego przyjaciela. W szóstym sezonie po prostu zaczęła się tego bać. Dodatkowo wydarzenia takie jak wybuch w warsztacie, pobyt w więzieniu i porwania nasiliły jej obawy o los dzieci...nie mówiąc już o toksycznej babci Gemmie. Jax po wyjściu z paki sam chciał zrezygnować z soa i wyjechać. Myślę, że to obudziło w niej jakąś iskrę nadziei. Niestety żadnej z obietnic nie potrafił nigdy dotrzymać.

ocenił(a) serial na 6
claudia_fan

Najbardziej uderzający odcinek ze wszystkich. Szkoda mojego zdrowia psychicznego na ten serial.
Lubiłem Tarę i to jak ginie z rąk wkurzającej od samego początku Gemmy wkurza, nie mówiąc o zabiciu Szeryfa (którego też lubiłem) przez (znowu) wkurzającego Juice'a. Mam nadzieję że sprawiedliwości stanie się za dość, choć ciężko wymyślić jakąś karę która zrekompensowałaby to co wszyscy widzieliśmy.

ocenił(a) serial na 9
claudia_fan

Gemma musi zginąć z rąk Jaxa. Najpierw uknuła śmierć Johna- ojca Jaxa razem z Clayem, a teraz Tara.... Jestem tylko ciekawa, jak wyjdzie na jaw to pierwsze... Po prostu musi to wypłynąć. Może ta żebraczka, która pojawia się w każdym sezonie? Już nie pamiętam kto to, ale jest związana z przeszłością, z ojcem Jaxa.

Szczerze, to od chwili, kiedy Gem związała się z Nero nawet ją polubiłam, a za Tarą nie przepadłam przez te jej intrygi. Jednak pod koniec 6 sezonu naprawdę widz zaczynał wierzyć, że takie zachowanie pomoże ocalić dzieci od kolejnych nieszczęsnej przyszłości związanej z klubem. Mimo, że śmierć Tary i scena Gemma wymyka się Unserowi były trochę teatralne, to końcówka mocno łapie za serce. Nie wiem czy to aktorstwo, cały scenariusz, muzyka (która jest naprawę dobra w tym serialu), czy może wszystko na raz ;]

I zostaje zacytować tylko: "Riding through this world all alone..."

Teraz Jax padnie. Po prostu padnie. Widać było, co się z nim stało po śmierci Opiego.... A teraz po Tarze... Ogólnie chciał wszystko wyprostować. Poświęcić się dla rodziny, ale klub znowu go ciągnie na dno i na złą stronę mocy ;p Całe jego rządy, mimo prób wyprostowania sytuacji Samcro były krwawe. Wszystkie postacie (chociażby Wendy mówił Jax miał dobre serce na początku) wszyscy twierdzą, że Jax się zmienił. No i to widać. Teraz już się nie podniesie. Dopnie go przed czym się starał uchronić.

Juice.. tu już chyba wszystko zostało powiedziane na temat tej postaci. Mieszało mu się już konkretnie w głowie od kilku sezonów. Juice jest sam, Juice potrzebuje akceptacji, Juice sobie kompletnie nie radzi psychicznie z tym co na niego spada. A ten Judaszowy pocałunek "zdradziłeś mnie" - niektóre sceny w tym serialu są po prostu mistrzowskie. No iJuice w końcu dostanie kulkę w łeb. Pewnie nie od razu, bo Jax ma ważniejsze sprawy an głowie w nowym sezonie. Myślę, że nawet przyjmie to z ulgą.

Nero... ech szkoda mi go. Facet naprawdę w porządku. Chyba jedyny szczery i lojalny do bólu. No i wydawało się, ze uciekł od całej przemocy i porachunków, a tu jednak nie, wrócił ;) Przeszłość go dopadła i nie dała o sobie zapomnieć.

Ogólnie historia musi zatoczyć w jakiś sposób koło...Ten cykl nienawiści i przemocy który stara się przerwać Jax... Od początku to było zaznaczone. Ktoś tu napisał, że to jedyny serial, w którym giną główni bohaterowie i dalej chce się oglądać.

Nie wiem, kto pisze scenariusz, ale bardzo mi się podoba. Oczywiście niekiedy intrygi są niczym z mody na sukces, szczególnie jeśli chodzi o kobiety, ale zaskakuje. Postacie zmieniają się, każda ma swoje wzloty i upadki, każdy ma swoje 5 min. Mało tego ich przemiany są bardzo naturalne. No i niektóre sceny.. wyborne.

Jeszcze odnośnie Gem - podobało mi się, że mimo śmierci Claya, związku z Nero.. Jego śmierć i osoba nigdy nie były jej do końca obojętna po tym wszystkim, co razem przeżyli... Zawsze jakieś tam uczucie zostało i to było widać.

Wendy jeszcze odegra jakąś rolę. Nie bez powodu wróciła na odwyk.

ocenił(a) serial na 10
claudia_fan

To, że Gemma namiesza w finałowym odcinku było do przewidzenia. Ale jak Unser mógł być tak głupi, żeby wiedząc jak reaguje mówić jej niepewne info, które usłyszał :/

ocenił(a) serial na 9
Sawyer95

Kto pierwszy wykończy Unsera - rak czy Jax (cancer or biker, this is a serious guestion czy jakoś tak), który się dowie, że Unser swoją głopotą ubił mu kobitę?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones