PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=479538}

Synowie Anarchii

Sons of Anarchy
8,1 58 357
ocen
8,1 10 1 58357
7,2 6
ocen krytyków
Synowie Anarchii
powrót do forum serialu Synowie Anarchii

jeżeli ktoś orientuje się w najnowszych trendach wśród motocyklistów to proszę o odpowiedź. zawsze sądziłem, że chopperowcy noszą cieżkie, skórzane buciory a w tym serialu Jax nosi białe 'skejty'. ten serial byłby ciekawy gdyby ktoś z jego ekipy wkurzył się i zabił go za tą profanację.

ocenił(a) serial na 7

ale masz problem. Skup się na fabule, nie na butach Jaksa.

Mallory K.

:D:D:D::DD

ocenił(a) serial na 10

nie są skejtowskie tylko koszykarskie.Nike Air Force 1.To jest California więc stylówe mają jaką chcą jak widać.Buty tak nie rażą w oczy jak ich plastikowe owiewki:(

ocenił(a) serial na 7
rajczor

co jest nie tak z tymi owiewkami?

ocenił(a) serial na 7
Signifer_Gemini

Sa brzydkie, buty zreszta tez.

ocenił(a) serial na 8

Jax jest przykładem tzw. "nike bikie". To młodzi członkowie MC, noszący białe adidasy, dżinsy i modne t-shirty. Poczytałem trochę ostatnio, jest to autentyczne zjawisko, popularne szczególnie wśród australijskich MC, ale występujące też u np. Hells Angels. Bardziej typowi motocykliści to Ope, Bobby czy Tig - skórzane buty, łańcuchy, brody.

ocenił(a) serial na 10
Madoq

też jeżdziłem w sportowych czarnych butach i skórze na vulcanie:) napewno nie założyłbym kowbojek i skórzanych gaci jak klienci w "błekitnej ostrydze" :)

rajczor

Mnie rozp...alają te ich kaski, normalnie jak te szwabskie z czasów II wś:)

Ten stary, Piney wyglądał jak Wermacht na emeryturze, motor z koszem i ten kask:) ahahahah

ocenił(a) serial na 8
MilesQuaritch

Fakt, Piney trochę tak wygląda, jeszcze powinien mieć taki motor z tym pudłem z boku dla pasażera.
Ale pomyśl, jakby wyglądali na tych Harleyach w sportowych kaskach. Poza tym, takim łatwiej komuś przypierdzielić, c'nie?

ocenił(a) serial na 7
Madoq

Najlepszy kask ma wg mnie Clay. Świetnie wygląda na jego wielkiej głowie.

kondor82

takie motory z koszem to pamiętam Niemcy mieli na wojnie:) Plus ten kas który na pewno imituje hełm niemiecki i Piney wygląda jak Volkksturm

Madoq

Piney to wogóle krzepki staruszek. chodzi z kabelkami, butelką tlenu i giwerą.

Madoq

Nie chce mi się sprawdzać ale na 90% w Cali nie musisz w ogóle nosić kasku, obowiązkowe są tylko okulary, podoba mi się takie rozwiązanie przy ich upałach też jeździłbym w orzeszku...

ocenił(a) serial na 7
rajczor

jesteś gustownym bike riderem ;] nie no, jak bez skóry? gdzie bez skóry? nie może być, apokalipsa! ;)

ocenił(a) serial na 7

heh też, mnie to kuło w oczy przez pierwsze odcinki :) Dziwne to po prostu wygląda i kojarzy się z polskimi "skejtami". Ale Jax jest młody, jest nowym pokoleniem, współczesnym kolesiem, 2 grupą rekrucką klubu że tak to ujmę, tylko Half-Sack reprezentuje jego pokolenie, a cała reszta to albo jedni z First 9 albo kolejni ludzie którzy dołączyli się do nich w czasach postvietnamskich i posthipisowskich. Tak więc Jax jest z innej generacji mody, o niewielkiej potrzebie kultywowania tradycji skórzano-jeansowej, podkreśla to też w pewnien sposób, że jest kimś innym, z innym punktem widzenia na działalność i istnienie klubu. Ale pomyślcie zawsze mógł mieć współczesny plastikowy różowy kask z szybką ;P nie jest źle a i ma to sens. Ciekawe zjawisko o którym pisze Madoq wyżej.

Signifer_Gemini

Jax nie jest rówieśnikiem Half-Sacka, jest w tym samym wieku co Ope i Hale- chodzili razem do szkoly, bylo to podkreslane w serialu kilka razy.

Niestety nosza takie, w kwietniu widzialem w Kaliforni caly gang Hells Angels na stacji benzynowej i rece mi opadly polowa miala takie buciki i rzeczywiscie wyglada to koszmarnie. No ale to sa amerykanie, wiadomo ze poczucie gustu i smaku to dla nich obce pojecia.

ocenił(a) serial na 8
JABOL666

Ciekawe, że to właśnie w Ameryce powstały oryginalne MC, c'nie?

ocenił(a) serial na 8
Madoq

taka polityka-weterani wracajacy z WW2 mieli prawo pierwokupu maszyn z demobilu. a ze po wojnie zawsze sa problemy z paliwem to lepszym rozwiazaniem byl motocykl niz auto. do tego problemy typu socjologicznego z ponowna adaptacja w spoleczenstwie i tacy goscie ktorzy walczyli wczesniej ramie w ramie zaczeli razem jezdzic tworzac cos na ksztalt bractwa. potem to juz byla rownia pochyla-kolejne pokolenie wychowane przez nich, potem powrot z wietnamu. w europie zorganizowany ruch motocyklowy to bardziej nalezy przypisac potyczka miedzy modsami a rockersami, ale to juz zupelnie inna historia.

ocenił(a) serial na 10
JABOL666

Wg. mnie ludzie chodzą w takich ubraniach jakie lubią i w jakich im wygodnie. Mam kilku znajomych, którzy są metalami a ubierają się jak dresi. To wszystko zależy od ludzkiego gustu. Mi się tam np. podoba styl ubioru Jaxa. Te spodnie są bardzo wygodne, nie krępują ruchów, w butach bardzo dobrze się biega, skacze itp. Bluzy z kapturem są dość powszechnie używane a T-shirty przecież każdy nosi. Reasumując nie ma ograniczeń ruchowych kiedy trzeba z kimś np. walczyć, gdzieś pobiec, uciec itp.

ocenił(a) serial na 7
JABOL666

No... ale... właśnie... ale, że co? ;]
A jeansy i bikerzy w skórach nie narodzili się w US?

Co do autentycznych ludzi, to jakbym zobaczył cały "gang" w białych, koszykarskich bucikach na harleyach to bym się zwijał ze śmiechu, co tam :) najwyżej by mnie zabili, ale nie mógłbym się powstrzymać;D Jasne, że każdy może się ubierać jak chce, a subkultury to jakiś archaizm społeczny, ale jak sama nazwa wskazuje, są to kluby motocyklowe, a więc zbiór ludzi połączonych jakąś mniej lub bardziej mądrą ideą, pod jakimś wspólnym szyldem. Harley i nike'o'skoczki - nieee, to coś nie tak poprostu, chociażby nawet ze względu na szacunek dla historii. "Buciki" i plastikowy ścigacz - ok ;) Swoją drogą to też może być klub. No po prostu są rzeczy które do siebie pasują i są takie które nie. Nie zakładasz marynarki od garnituru z kolorowych bermudek z sanadałami. Ok, artystyczne dusze może i tak robią, ale nie powiecie mi że to ich motywowało ;) Nikt nikomu nie ma prawa zabraniać nosić czy nie nosić, ale to nie gwarantuje, że nie będziesz wyglądał głupio ;P albo po prostu dziwnie

Signifer_Gemini

True true

ocenił(a) serial na 10
JABOL666

liczy sie zachowanie i kamizelka na plecach reszta mało istotna, koles nie gra ziomka czy jakiegos mamlasa nie jest na sile w klubie, ogarnij sie

Signifer_Gemini

Nie znasz się. Stary jesteś.

ocenił(a) serial na 9

E, skejtami bym tego nie nazwał.
W Polsce mamy nieco inne wyobrażenie ubioru poszczególnych subkultur.
Takie białe buty na przyklad kojarzą mi się bardziej z trash metalem z lat 80-tych niż ze skejtami. Wtedy trashowcy takie nosili. No ale niekoniecznie w Polsce. Teraz jakby ktoś z Was zobaczył tak ubranego człowieka to by się zaśmiał i powiedział, ze to nie ma nic z metalem wspólnego a ma o wiele więcej niż obecne dzieciaki tak bardzo starające się być ZUEEE.
Oni po prostu ubierają się tak jak im pasuje a nie tak jak etykieta klubu nakazuje. Etykieta narzuca tylko kamizelkę, nic więcej.
A Jackson nie ubiera się skatemańsko tylko bardziej w stylu wczesnego nu-metalu przez niektórych w Polsce błednie nazywanego hardcore'em.

ocenił(a) serial na 7
blork

mi on bardziej przypomina fana Curta Cobaina;p

ocenił(a) serial na 8
r0hnin

Aha, Jax wygląda kropka w kropkę jak Kobain. Po oglądnięciu paru odcinków znowu słucham "Nevermind" chociaż raz dziennie. Btw niedługo 20 rocznica płyty.

alienjust

Kompletnie zero podobieństwa.

blork

Zgadzam się całkowicie! A nawet dodam więcej: nie tylko trash metal, ale też bardziej ogólnie: "rockowcy" i wszelkiego rodzaju metale. Popatrzcie jak wyglądali (i nadal wyglądają) muzycy rockowi i metalowi tamtych czasów, a na nich przecież wzorowali się potem ich fani. T-shirt lub koszula, jeansy i białe (sic! dokładnie BIAŁE) buty sportowe. Dopiero z czasem metale (nomen omen) nie bez zasługi Judas Priest zaczęli ubierać się bardziej "mhrocznie". Dlatego też porównanie czy skojarzenia z Cobainem jest jak dla mnie jak najbardziej słusznie.
Oczywiście ten ubiór nie jest typowy dla harleyowców, ale już na pewno nie nazwałbym go skejtem...

EDYCJA: Pisząc tamtych mam na myśli oczywiście lata 70-80:)

ocenił(a) serial na 8

SOA to nowoczesny klub i organizacja przestępcza. Gdy tego typu bractwa powstawały, ci ludzie faktycznie jeździli na bardzo nisko osadzonych chopperach, w skórach cuchnących moczem i z często nazistowskimi tatuażami - wtedy chodziło o wspólne spędzanie czasu, jeżdżenie na motorach, wiatr we włosach i absolutną wolność. Dopiero później te kluby zaczęły przekształcać się w organizacje przestępcze, z początku harleyowcy byli traktowani jak zwykłe rzezimieszki. Ale wtedy była to kompletna subkultura, teraz natomiast chodzi tu o coś trochę innego - To jest bardzo ładnie pokazane w GTA: The Lost and Damned. Sons of Anarchy też zresztą porusza trochę ten temat.

Buty Jaxa? Na początku wyglądają głupio, bo wszyscy wyobrażamy sobie harleyowców jako spasłych brodaczy wytatuowanych od stóp do głów, a tu nagle biegają nam kolesie w bluzach z kapturami, którzy przy okazji jeżdżą na motorach z jakimiś fatalnymi osłonkami (chyba tylko Chibs i Bobby mają motocykle bez takowych). Później da się do tego przywyknąć.

Mega są te wywody na temat butów AF-1 ’82 i spodni levi’s które nosi Jax. Większość z was chyba nie kuma historii stanów i ich symboli które się z nich wywodzą o motorach H-D nie wspomnę. Styl taki jest w Cali koszula flanelowa i białe buty w szczególności u młodych MC zresztą kto skumał to wie ocb pozdro czekamy na IV sezon REAPER CREW.

ocenił(a) serial na 9

Nie wiem, piszcie co chcecie, ale ja zakładając takie buty na swój motor uważałbym to za "hańbę" dla niego. ^^ Chociaż macie rację, że każdy niech nosi co mu się podoba i w czym mu wygodnie. :)

stereotyp tak właśnie ma typowy polaczek biedaczek

akurat przedwczoraj widziałam motocyklistów z klubu Valkyrie jadących na zlot do Ustrzyk i też kilku z nich miało białe skejtowskie buty, więc to chyba nie jest tylko amerykańska przypadłość ;-)

i tak bardziej śmieszy mnie fakt, że po każdej przejażdżce od zmiany biegów miałby całego lewego bucika brudnego, więc wygląda na to, że nosi ze sobą chusteczkę i za każdym razem dokładnie go pucuje

ocenił(a) serial na 10

Aktor grający Jaxa przebywał długo w towarzystwie motocyklistów i zauważył że wielu z nich nosi takie buty i to jest potwierdzone info a poza tym nie żyj człowieku stereotypami. Jak słucham metalu i rapu to co? Mam ubierać dresy i glany?

ocenił(a) serial na 1

U nas też buraki potrafią się na motocykl ubrać. Najlepsi są w takich buciczkach, krótkich gatkach i koszulkach. Ale co do Jax'a..... kij z tym co nosi, ale jak! Wiecznie w tych "tenisówkach" popierniczai wiecznie są czyste! Kilka razy zalicza szlifa i buty sa całe! Nogi ma całe! Ani zadry na tych swoich wykwintnych ciuszkach. Ten serial jest super dla gospodyń domowych. Ja nie mogę zrozumieć jak dotrwałem do samego końca.

ocenił(a) serial na 9

Zobacz chociażby stare kapele metalowe i zobaczysz ilu z nich nosiło białe buty, one bez przypadku nie są takiego koloru.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones