Tajemnica twierdzy szyfrów

(2007) serial TV
2 2 SERIAL 253913
Tajemnica twierdzy szyfrów (2007)
http://www.filmweb.pl/serial/Tajemnica+twierdzy+szyfr%C3%B3w-2007-253913/userRecommends
50 min.
ocena społeczności: dobry
6,8/10
7.299 głosów
  • 142 osoby oglądają ten serial
  • 1.042 osoby chcą zobaczyć ten serial
najlepiej oceniony:odcinek 6  ocena: 8,0
najpopularniejszy:odcinek 1 | obejrzały 73 osoby
gatunek:Wojenny, Akcja
Ten serial nie ma jeszcze zarysu fabuły. Możesz go dodać.

Osią fabuły jest tajemnicza maszyna deszyfrująca "ryba-miecz", za pomocą której niemiecki wywiad odczytywał radzieckie szyfrogramy. Serial zobacz pełny opis

Tajemnica twierdzy szyfrów (2007)

obsada

(138) +
zobacz pełną obsadę

Osią fabuły jest tajemnicza maszyna deszyfrująca "ryba-miecz", za pomocą której niemiecki wywiad odczytywał radzieckie szyfrogramy. Serial opowie o dramatycznym wyścigu wywiadów rosyjskiego i zachodnich. "Ryba-miecz" odczytywała radzieckie szyfry jednodniowe, które w normalnych warunkach były nie do odczytania. Kod udało się złamać, gdy armia radziecka zaczęła zbyt często używać tych samych szyfrów. Dzięki temu udało się wyłapać potem szpiegów pracujących nad bombą atomową.

pozostałe informacje

  • Serial zrealizowano w plenerach Dolnego Śląska we wnętrzach zamków Czocha, Książ, Kliczków, betonowych podziemiach kompleksu "Riese" w Osówce, w miasteczku Lubomierz, a także w gigantycznym bunkrze Mimoyecques w Pas de Calais oraz w Normandii.
  • Skonstruowana przez niemców rakieta A9/10 rozwinięcie rakiety V-2 o zasięgu międzykontynentalnym, zaopatrzona została w uran wydobywany w Kowarach. Natomiast podziemia "Riese" w rejonie Książa miały służyć niemieckiemu programowi nuklearnemu, jest to jeden z wątków serialu który został oparty na faktach.
  • W produkcji serialu pomagali członkowie stowarzyszenia "Pomerania 1945", wcielając się żołnierzy jednostki Waffen-SS, oraz służyli wszelką wiedzą co do uzyskania pełnej autentyczności wydarzeń.

dyskusja

(199 tematów)
tytułautorpostyostatnio pisał

Jan Frycz & Cezary Żak

Role Frycza i Żaka to najlepsze role nazistów jakie widziałem kiedykolwiek w polskim serialu wojennym. Dziękuję za uwagę :)
pompon67 pompon67
ocena: 9
0
 

muzyka do serialu

czy ktoś wie może gdzie można znaleźć muzykę z tego serialu? Albo czy ona w ogóle została wydana ? Muszę przyznać że tematy ... czytaj dalej
peter2fu peter2fu
ocena: 8
0
 

Już lepszy od Czasu Honoru.3/10

Gdyby nie ta nędza artystyczna Piotr Grabowski był by jeszcze lepszy.
0
 

Najlepiej oglądać na

polecam VOD tvp, serial nie jest w sekcji premium reklam nie więcej niż 30 sekund. jakoś bardzo spoko.
dessu dessu
ocena: 9
0
 

Pierwsze minuty filmu...

...małaszek dzielnie umyka niemcom hehe sCZelają, jest ich z 10 a to na zündappku a to w kübelwagenku ale to nic. Małaszek ... czytaj dalej
0
 
Zobacz wiecej tematow

Dowiedz się więcej o

WTF:false,ads:true