PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=253913}
6,8 11 416
ocen
6,8 10 1 11416
Tajemnica twierdzy szyfrów
powrót do forum serialu Tajemnica twierdzy szyfrów

Witam, mam pytanie dotyczące jednej z ostatnich scen 13 odcinka . Mianowicie . SS-Obersturmbannfuhrer Hans Jacob Globcke , którego gra Jan Frycz zostaje agentem własnie kogo amerykanow? otrzymawszy nowe nazwisko .. , chodzi mi oscen gdy siedzi w samochodzie pada mocno deszcz, (prawdopodobnie jest to samochód - garbus ) i nagle idzie ktoś pod parasolem wsaida do samochodu i rozmawiają. Mówi mu, że ma się udać do zamku książ , że ma działać pod przykryciem... i że Rosjanie niczego nie znadjąbo wszystko zalane cementem i wogóle wprowadzili dezinforamcję... zostawili fałszywe tropy ... co ma na celu ta misja??

na czym zależy osobie rozmawiającej z SS-Obersturmbannfuhrer Hans Jacob Globcke ? czy an tym, żeby rosjanie niczego nie odkryli co zostało zacementowane....

ocenił(a) serial na 9
Magii_Mistrz

Globcke miał być psem-strażnikiem skarbu SS,jego zadaniem była dezinformacja zarówno amerykanów jak i sowietów.Miał "warować" i czekać na kolejne rozkazy,tym samym odbudować IV Rzeszę.Jegomość w aucie wydający polecenia to SS-man z górnej półki(nie pamiętam stopnia i nazwiska),bankowo z tzw."ODESSY",która zrzeszała w swoich szeregach największych zbrodniarzy(również pomagała im w ukryciu w Ameryce płd.),oraz pozostałych fanatycznych ss-manów wierzących w odrodzenie wielkiej rzeszy.Takich "wartowników" były setki jak i miejsc z ukrytym skarbem,który Amerykanie odkryli tylko ułamek procenta,ale to już historia na kolejny film.

gala99

dziekuję : ) może będzie kontynuacja keidyś tego serialu :) był dobry jak na PL no i historycznie ciekawe : )

Magii_Mistrz

taką to ma historyczną wartość jak legenda o czołgach Pattona pod Świeradowem, czyli żadną.

Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 10
Magii_Mistrz

Będzie będzie pan Wołoszański już o tym mówił że zbierają kaske. A jeśli chciałbyś już teraz dowiedzieć się co było dalej to w sieci znajdziesz audiobooka pod tytułem "Sieć ostatni bastion SS". Polecam gorąco gdy wystartowałem sobie tego audiobooka o 16 to następnego dnia musiałem wziąć wolne w robocie bo nie zasnąłem póki nie skończyłem:-) nie mogłem się od niego oderwać. Pozdrawiam

LDZ85

dzięki mistrzu za odpowiedź! Rzadko kto zagląda pod tak mało popularnym materiałem dotyczącym specyficznych historycznych informacji.. :)

Kupię sobie książkę bo jakoś bo do audiobooka dobre są sluchawki, których nie posiadam aktualnie :)

P.S: czy ta książka Wołoszańskiego nawiązuje też do wydarzeń z serialu??
P.S 2 : dobrze , że są jeszcze tacy zapaleńcy jak ja :D
P.S 3: czytałem gdzieś już nei pamiętam gdzie , że Amerykański odział zapędzi się na terenie Polski właśnie w celu skarbów nazistów.. :)

P.S 4: jeśli będziesz miał jakieś info tej kontynuuacji śmiało tutej pisz :D będę wdzięczny : )

ocenił(a) serial na 10
Magii_Mistrz

Książka (jak i audiobook) jak najbardziej nawiązuje do Tajemnicy twierdzy szyfrów.Jest to kontynuacja dalszych losów bohaterów z Twierdzy.Pojawiają się tam wszystkie najważniejsze postacie Jorg,Czerny,Globke, a poza tym są nawiązania do innych postaci (Afgan,Anna Maria itd). Akcja również dzieje się na dolnym śląsku ale jest jeszcze bardziej tajemnicza i mroczna bo chodzi o tzw. Kompleks Riese.Tak więc polecam gorąco a jeśli wolisz książkę to tym lepiej bo wątki są rzecz jasna lepiej rozwinięte :-D Co do skarbów i amerykańskiego oddziału to jest to tylko marginalnie wspomniane i uwierz mi że fabuła wciągnie cie na dłuuuugie godziny. Ja książkę też czytałem i (jak dla mnie) to najlepsza książka pana Wołoszańskiego zaznaczając że każda jego publikacja jest znakomita :-) Pozdrawiam

LDZ85

Przeczytałem, potwierdzam książka super ! Czy ksiażka; "operacja Talos" to kontynuuacja czy całkiem inna historia??

ocenił(a) serial na 10
Magii_Mistrz

Operacja Talos to zupełnie inna historia chociaż również napisana w klimacie szpiegowskim.Tajny eksperyment Himmlera w obozie Dachau.Więcej ci nie zdradzę bo smak tego kąska popsuje :-) Cóż znów powtórzę że warto i to jak diabli przeczytać Talosa :-)

LDZ85

dzięki ;d

ciekawe czy Wołoszański jeszcze coś pisze:) nigdzie nie znalazłem żadnego info o tym :)

Magii_Mistrz

Ps 2 nie jesteś sam
Ps 3 zapedzili się i to nie raz w końcu "Złoto dla zuchwałych" to nie historyjka wyssana z palca

IPikaI

a masz jakieś info potwierdzone książkami o tej"historyjce"

póki co czytam "sieć ostatni bastion" dzięki LDZ85

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones