PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=765492}

Templariusze

Knightfall
6,6 9 229
ocen
6,6 10 1 9229
Templariusze
powrót do forum serialu Templariusze

…cienizna. Gra aktorska i scenografia – na poziomie przerywników w programach tematycznych na Discovery. Kostiumy podobnie. Brakuje mu płynności – skoki po kolejnych scenach są irytujące. Jedynie ujęcia batalistyczne, jako-tako się bronią. Dialogi tak czerstwe, jak w jakiejś szmirze dla „moherów”, typu „Ukryta prawda”. Scenariusz kompletnie nie wciąga. Tak po prostu – w ogóle nie chce się oglądać tego serialu. Dam mu jeszcze szansę i obejrzę drugi epizod, ale nie mam nawet promila nadziei, żeby to o czym napisałem, dało się naprawić.

Klaman123

Jeszcze niższy poziom niż Spartacus ? Nie uwierzę póki nie zobaczę :) Niedobrze, jeśli to będzie amatorszczyzna.

Cenię i lubię seriale kostiumowe zwłaszcza z okresów - Starożytność, Średniowiecze, Renesans,
ale nie pogardzę też fantasy, jeśli jest w nim dużo z realiów tych epok.

Robin of Sherwood 1984-1986 - 10/10 (Średniowiecze, fantasy)
Rzym 2005-2007 - 9,5/10 (Starożytność)
Tudors 2007-2010 - 8/10 (Renesans)
Borgias 2011-2013 - 8/10 (Renesans)
Spartacus 2010-2013 - 7/10 (Starożytność)
Gra o tron 2011-2019 - 9/10 (Fantasy, ale cała saga w dużej mierze opiera się na historii średniowiecznej Anglii i Francji.
W sumie autor nigdy tego nie ukrywał z czego czerpał pomysły. Sezon 1-4 - 10/10. Sezon 5-7 - 8/10)
Vikings 2013-2018 - 8/10 (Średniowiecze - Sezony 1-3 - 8,5. Sezony 4-5 póki co 6/10 więc ocena całości może spaść)

returner

Widzę, kolega zna się na rzeczy. W sumie u mnie osobiście bardziej Rzym jest na pierwszym miejscu niż Robin ale też się tamtego starego oglądało szybko i przyjemnie.

Jak przeczytałem "Rzym" to jakoś mnie skłoniłeś aby się w najbliższym czasie zaopatrzeć w wydanie fullhd i zatopienie się w Starożytnym Rzymie raz jeszcze. Albo sięgnąć po jakieś mniej lub bardziej historyczne książki o tamtym okresie. Jak np cykl "Imperator" Conna Igguldena.

terbi_2

Rzym też mógł być dużo lepszym serialem.
1 sezon był genialny. A 2 sezon to zlepek tego co miało być w sezonach 2-4.
Pierwotnie planowano 5 sezonów. Ale, gdy wpakowali w 1 sezon budżet 100 mln.dol.,
a oglądalność nie była na zadowalającym poziomie postanowili anulować projekt i
dać bardzo skróconą wersje tego co miało być w S2, S3, S4 w 2 sezonie.
Moim zdaniem popełnili wielki błąd. Wystarczy zobaczyć jak bliźniaczo podobna stylem Gra o tron
dobrze się przyjęła i jaką ma oglądalność po paru latach od skasowania Rzymu.
Mogli moim zdaniem nakręcić 2 sezon według pierwotnego scenariusza i zostawić otwartą furtkę na
ciąg dalszy w przyszłości. Pewnie dostalibyśmy wtedy 3, 4, 5 sezon. A tak sknocili to po całości.
Zresztą z Gra o tron też zmarnowali potencjał.
Z jednej strony z winy pisarza, który nie wydał 6 i 7 tomu więc showrunnerzy mieli tylko 5 z 7 tomów do
ekranizowania. Z drugiej strony im bardziej oddalali się od pierwowzoru, a bazowali na własnych pomysłach tym gorzej prezentował się serial. Świetne sezony 1-4. A potem równia pochyła w dół.
O ile pierwszy sezon był bardzo książkowy, a w sezonach 2,3,4 zmiany i cięcia nie wychodziły na złe serialowi
to przy 5 sezonie pojechali z tym po bandzie. I wyszło to kiepsko. Sezony 6 i 7 są konsekwencją bardzo złych wyborów przy 5 sezonie. 4 i 5 tom spokojnie starczyłby na solidny 5 i 6 sezon.
Tak czy siak przy 7 i 8 sezonie mieliby problem braku literackiego.
Ale przynajmniej 5 i 6 sezon mogłyby być o wiele lepszymi sezonami.
Nie lubię zmarnowanego potencjału, gdy serial zaczyna z tak wysokiego poziomu,
ale nie potrafi go utrzymać.

returner

Serio to miało być 5 sezonów?? Cholera, jakich rzeczy się może człowiek dowiedzieć po latach... Teraz rozumiem już, czemu druga seria była dla mnie taka rwana o momentami nieprzemyślana.

Dassanar

Rzym miał plan na 5 sezonów.
To co było nakręcone w 2 sezonie to duży skrót pierwotnego planu na sezony 2,3,4.
Oczywiście to się czuło po 1 sezonie, który nie był pospieszny, że w 2 sezonie mamy dziwne przeskoki i zbyt szybkie tempo historyczne.
Z drugiej strony po niezadowalających wynikach oglądalności po tak kosmicznym budżecie
1 sezonu - 100 mln.dol. na 2005 rok HBO mogło całkowicie anulować serial i
nie dać zielonego światła na 2 sezon.
Wtedy byłaby spora szansa, że po latach nakręciliby dalszy ciąg po sukcesie GOT.

ocenił(a) serial na 3
returner

Niższy, Spartakus przy tym to świetny serial. Takie mam wrażenie po pierwszym
odcinku.

returner

Robin of Sherwood Najlepszy Robin jaki powstał.Ta gra,ta muzyka,ten wyjątkowy klimat.Aż łezka się kręci na wspomnienia z dzieciństwa :)

romek_krakow

Racja. Klimat genialny. Nie do powtórzenia. Soundtrack z tego serialu wydatnie się przyczynił do tego,
a nie tylko zdjęcia, choreografia, aktorzy i styl brytyjski z lat 80'. Polecam dokumenty o
kulisach kręcenia tego serialu :)
Szkoda, że główny aktor zrezygnował z roli na rzecz grania w teatrze i go uśmiercili na końcu 2 sezonu.
Ale z drugiej strony epizod z jego śmiercią jest wspaniały.
Rola Szeryfa, Gisburna, Willa i Nasira też świetna.
Później 3 sezon był z drugim Robinem. Mieli nawet kręcić 4 sezon, ale ostatecznie anulowali serial.
https://www.youtube.com/watch?v=OnkWvh1pvU8

returner

Ja w sumie 4 razy oglądałem serial.
W 1988 trzy serie w tv. W niedzielę wyświetlali.
W 1991 w ferie zimowe w tv, ale były tylko dwie serie.
W 2004 obejrzałem trzy serie i powrót do czasów młodości.
W 2007 znów sobie odświeżyłem.

Podobnie miałem tylko z serialem Twin Peaks 1990-1991.
Pierwszy raz w tv na początku lat 90'. A później w 2007, 2010, 2014, 2017.

Te dwa seriale mają jakąś magię.

returner

Jaki niższy poziom niż Spartacus? Co Ty chcesz od tego serialu? Był świetny i miał bardzo dobry scenariusz.

Nick_filmweb

Spartacus nie jest zły, bo nieźle bawi widza i daje emocje, ale pisałem jak prezentuje się na tle najlepszych :)
Na tle Robin of Sherwood, Rzymu czy pierwszych 4 sezonów GOT taki Spartacus był jednak słaby.
Dobrze się oglądało, ale na zimno poziom scenariusza, dialogów, aktorstwa był sporo gorszy od wyżej wymienionych. I do tego te sztuczne tła, słabiutkie efekty CGI, hektolitry krwi.
To bawiło w filmie 300, a nie na dłuższą metę w serialu.
Z wyżej wymienionych powodów wielu moich znajomych czy
ludzi z licznej rodziny zrezygnowało z tego serialu po 2-4 epizodach.
A osoby, które obejrzały wyśmiewały.
Zwłaszcza Juliusza Cezara i momenty bazujące na bardzo tanich chwytach.

A Rzym i pierwsze 4 sezony GOT podobały się im. Ale tam wiadomo był znacznie większy budżet,
dopracowany scenariusz i piękne naturalne zdjęcia. Mowa o scenariuszu GOT, kiedy jeszcze G.R.R.Martin
pomagał dedekom, a serial nie odbiegł bardzo mocno od sagi (sezony 1-4) jak później (słabsze sezony 5-7).

I kolejnym mankamentem Spartacusa jest to, że sezony 2-3 są śmiertelnie nudne,
gdyby ktoś chciał oglądać serial drugi raz.
A takie Robin of Sherwood, Rzym, GOT nadają się do ponownego oglądania.

Moja ocena jest poniżej patrząc na całokształt - reżyseria, scenariusz, klimat, dialogi, aktorstwo,
kostiumy, scenografia, muzyka, dźwięk efekty specjalne i reszta istotnych aspektów.
Robin of Sherwood 1984-1986 - 10/10
Rzym 2005-2007 - 10/10
GOT 2011-2019 - 9/10 (sezony 1-4 10/10...sezony 5-7 8/10)
Spartacus 2010-2013 -7/10
Vikings 2013-2018 - 8/10

Poszczególne sezony też dość łatwo mi ocenić, jeśli wezmę pod uwagę wszystkie detale.
ROS 1 sezon - 10/10
ROS 2 sezon - 10/10
ROS 3 sezon - 9/10

Rzym 1 sezon - 10/10
Rzym 2 sezon - 9,5/10

GOT 1 sezon - 10/10
GOT 2 sezon - 9,5/10
GOT 3 sezon - 10/10
GOT 4 sezon - 10/10
GOT 5 sezon - 7,5/10
GOT 6 sezon - 9/10
GOT 7 sezon - 8/10

Spartacus 1 sezon - 8/10 Ten sezon razem z prequelem były najlepiej zrobione mimo malutkiego budżetu.
Spartacus (prequel) - 8/10
Spartacus 2 sezon - 6/10
Spartacus 3 sezon - 6/10 Bitwa końcowa robi mimo wszystko wrażenie

Vikings 1 sezon - 8,5/10
Vikings 2 sezon - 9,5/10
Vikings 3 sezon - 8,5/10
Vikings 4 sezon - 6,5/10 Podwojona ilość epizodów kosztem jakości
Vikings 5 sezon póki co jestem po 5 epizodach z 20 więc nie oceniam, ale chyba będzie lepiej niż w 4 sezonie.

returner

Osobiście znam dobrze te seriale.

Robin of Sherwood obejrzałem 5 razy
Rzym 2 razy
Spartacus 2 razy (2013, 2016) Jak widzisz miał coś, bo skusiłem się na drugi raz :)
GOT 2 razy pierwsze 6 sezonów, a 7 sezon tylko raz.
Vikings tylko raz.

Czekam na seriale w tych klimatach:
Wiedźmin od Netflixa
spin offy GOT
serial w świecie Władcy pierścieni (prequel Drużyny pierścieni)

returner

A mi się marzy adaptacja książek Trylogii Nocnego Anioła oraz Cykl Inkwizytorski.





Nie wiem czemu to napisałem.

JohnnyRyper

Pole do popisu mają nieograniczone, ale Hollywood lubi stawiać na pewne ekranizacje,
które są już znane i jest duża szansa, że się im zwrócą finansowo,
a przez to mamy kilka tych samych ekranizacji :)
Na przykład:
Cezar i Kleopatra 1945, Kleopatra 1963, serial Rzym 2005-2007.
Ben hur 1925, Ben Hur 1959, Ben Hur 2016
Spartacus 1060, serial Spartacus 2010-2013
Upadek cesarstwa Rzymskiego 1964, Gladiator 2000
Oraz cały wysyp filmów o Robin Hoodzie i królu Arturze :)

Przez takie podejście mamy 95% historii niewykorzystanej :)

ocenił(a) serial na 8
Nick_filmweb

Dokładnie. Spartakus jest świetny, szczególnie krew i piach, który jest wg mnie na równi z pierwszymi 4 sezonami gry o tron 10/10.
Nie podaliście jeszcze jednako kapitalnego serialu - ''Piraci''

ocenił(a) serial na 8
tomeczekxxx_fw

Naprawdę polecam. Jak na serial, to ma bardzo dobre zdjęcia, efekty. Z sezonu na sezon coraz lepszy i główny bohater- kapitalnie napisany. I oczywiście świetny scenariusz.
Dla mnie jest w top 3 najlepszych seriali historyczno/fantasy.

tomeczekxxx_fw

Co do tego serialu ''Templariusze'' to uważam że aktorko, nie jest wcale najgorsze idzie obejrzeć - Tak teraz sobie spoglądam na Cullena to pasowałby mi na Thorgala .

Odnosząc się jeszcze do fabuły to wcale mnie nie drzwi, że nie wyszło nic godnego uwagi wystarczy zobaczyć kto tworzył scenariusz .

ocenił(a) serial na 2
Klaman123

Myśle, że discovery zrobiłby to lepiej. Zobacz co History zrobił z Vikingami :) Tam przynajmniej nie pływały cyfrowe statki, a aktorzy nie mieli idealnie przystrzyżonych głów golarką.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Nick_filmweb

Gdzie napisałem o chęci oglądania drugiego SEZONU, jełopie? Mało tego – drugi sezon nawet nie został zapowiedziany (jeśli w ogóle będzie).
W sumie, czego się można spodziewać po kretynie, który nie potrafi nawet czytać…? :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones