PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694518}

Flash

The Flash
7,5 44 558
ocen
7,5 10 1 44558
6,3 3
oceny krytyków
Flash
powrót do forum serialu Flash

Jakie macie typy?

1. Wells odstawiał manianę i był naraz w 2 miejscach, ale jest tak szybki, że umiał sobie spuścić w******l i wyglądało to naturalnie (już nie mówiąc o tym, że był naraz w pułapce i w 'pokoju kontrolnym', windzie jeżdżącej w górę i dół, itepe itede a błyskawic nigdzie nie było; Łatwo się domyślić, że nie jestem fanem tej opcji :P

2. Wells jest Reversem, który cofnął się w czasie i przygotowuje sprzęt dla młodszej wersji samego siebie (Eddiego?), żeby owa młodsza wersja mogła przenosić się w czasie, zabijać matki i wszystkie inne fajne rzeczy.

3. Wells nie jest Reversem, tylko jeszcze innym speedsterem współpracującym z Reversem

4. Coś jeszcze innego?

Tak czy owak chyba mózg mi się zawiąże w supeł kiedy w końcu wyjaśnią so tam się działo dokładnie. Póki co niech Stephen Amell modli się, żeby kolejny crossover był już po tym wszystkim, bo inaczej Zoom zabije Quinna nie skinąwszy nawet palcem.

ocenił(a) serial na 4
Pasieka17

to bylo do przewidzenia ze profesorek jest zoltym flashem wogole mnei to nie zaskoczylo ba rozczarowalo bardziej bo mogl by to byc ktos inny a tu lipa

ocenił(a) serial na 4
Mar_28

ala tez mysle ze eddy jest moze zoltym flashem bo stana przed soba i nic nie zrobil wiec cos tu jest grane miedzy nimi na pewno..

ocenił(a) serial na 9
Mar_28

Eddie ma to samo nazwisko. Komiksowo Reverse Flash to Eobard Thawn, gosciu z 25 wieku. Jesli zlikwidowalby Eddiego to zabilby swojego przodka i tym samym siebie, no bo jak by poszla ta linia rodu. Niekoniecznie musza isc w ta strone ale to tez jakis sposob na wyjasnienie.

cwiru01

Czyli Wells może być prawnukiem Westa ;)

Pasieka17

Hahaha dobre odniesienie do Amell'a ;) Padłam!

ocenił(a) serial na 9
Pasieka17

1. Odpada. gdy Barry łapie Zooma Wells jest tam gdzie był, więc to, że jest ta sama osoba jest niemożliwe - Flash by to od razu zauważył.
2. Możliwe.
3. O tym cały czas mówię. W końcu w komiksach było ich 5.

ocenił(a) serial na 8
Pasieka17

Myślę że Wells jest speedsterem który zostanie nazwany Profesorem Zoomem. Możliwe że to on jest w scenie ataku na laboratorium (gdy zabił strażników).
Z kolei tym potężnie zbudowanym speedsterem z walk z Barrym i od pobicia Wellsa - jest Henry Allen, ojciec Barry'ego.
Obaj panowie współpracują, cała ta scena z pobiciem Wellsa została "ustawiona" aby odwrócić ewentualne podejrzenia raz na zawsze i umożliwić mu nadzorowanie Team Flash i rozwoju Barry'ego. Z kolei pierwsze starcie miało chłopaka zaszokować i zmotywować do treningu (patrz zwiastun następnego odcinka).

ocenił(a) serial na 9
Rozgdz

Ciekawy pomysł , ja mam nową teorię , Ojciec barrego , nie jest do końca nim , tzn może pomieszali komiksy i ojcem barrego miał być Jay Garrick , ale został zabity przez swojego brata , Blue Cobalt (wiem pewna niezgodność) , losy toczą się dalej . Zoom (wells) dalej pracuje z Barry'm by stał się potężniejszy , a do tego by mógł podbierać mu Speedforce . Już jest tyle teorii ale wiem po odcinku jedno , Ojciec Barrey'ego nie jest bez winy jak i to że już niedługosię dowiemy . Też macie takie wrażenie ,że Flash , jest serialem , który od razu da się lubić (bardziej niż arrow) i te zagadki naprawdę ciekawią i zostawiają więcej pytań niż wczesniejsze seriale o super-bohaterach

ocenił(a) serial na 8
Rozgdz

Teoria jakoby Henry Allen walczył z Barrym - jest jak na mój gust za mocno naciągana i błędna .Po Smallville wiem ,że CW potrafi robić cuda z uniwersum DC ale Henry Allen to tylko ojciec Barrego nie słusznie skazany za morderstwo - tyle i aż tyle .
Ojciec Barrego cały czas siedzi w więzieniu i tworzenie tego typu cudów fabularnych, jest fajne ale nierealne .
Po pierwsze, już w scenie z przeszłości widać ,że Henry Allen również obserwował jak RF morduje jego żonę .A po tym wszystkim trafił do więzienia .Mając szybkość speedstera i grzecznie dać się zamknąć ?! Po za tym rozmowa z Barrym bardziej wskazuje ,że on chce by Barry zaczął żyć własnym życiem .

ocenił(a) serial na 8
lordkrymskim

Dodam jeszcze ,że dokładne przyjrzenie się rozmazanej postaci RF wskazuje na Wellsa .Postura no i głos (choć modulowany) .
Jako podróżnikowi w czasie ,raczej nie byłoby trudne cofnąć się o jeden dzień i odegrać scenkę z odcinka .Choć faktycznie pobicie samego siebie to dość radykalne rozwiązanie.

ocenił(a) serial na 8
lordkrymskim

Przecież Rev jest ze dwa razy szerszy od Wellsa... Wzrost natomiast mają podobny. Tak jak Wells i Henry Allen :) Rev ma dokładnie wzrost i posturę Henry'ego.

ocenił(a) serial na 8
lordkrymskim

"Henry Allen to tylko ojciec Barrego nie słusznie skazany za morderstwo - tyle i aż tyle"
A skąd to niby wiadomo? :p
"Ojciec Barrego cały czas siedzi w więzieniu i tworzenie tego typu cudów fabularnych, jest fajne ale nierealne "
Bo dla faceta który ma taką moc (i wsparcie mastah technologii - Wellsa) więzienie jest wielkim problemem :p
"Po pierwsze, już w scenie z przeszłości widać ,że Henry Allen również obserwował jak RF morduje jego żonę "
Właściwie.. ponieważ nie pokazno sceny jak mordują jego żonę, to nie wiadomo co wtedy robił. A w tych scenach faktycznie pojawił się.. na jakieś 3 sekundy. Co robił przez resztę czasu -jest zagadką.
"Mając szybkość speedstera i grzecznie dać się zamknąć ?!"
Odpowiedź - Barry Allen.
"Po za tym rozmowa z Barrym bardziej wskazuje ,że on chce by Barry zaczął żyć własnym życiem ."
To prawda. Co to ma wspólnego z ewentualnym występem Henry'ego jako Rev?

ocenił(a) serial na 8
Rozgdz

1 .Ano wiadomo ,bo 9 odcinków za nami a po za rozmowami z Barrym , Henry Allen nie pokazał nic ze swoich hipotetycznych mocy ;p Ale strasznie dużo pokazano z wielowymiarowości Wellsa .
A pozorność muskulatury RF to efekt kostiumowy nie anatomiczny .
2. Czy w serialu tv,fakt że kogoś nie ma w każdej scenie i w każdym ujęciu należy interpretować ,że ktoś coś ukrywa ? Czasem tak ale najczęściej to tylko efekt tego ,że najzwyczajniej w świecie nie był w kadrowaniu danej sceny .
3.W moim przekonaniu pokazuje tylko ,że szukanie drugiego czy nawet trzeciego dna w rozmowie ojca z synem jest zbędne .

ocenił(a) serial na 8
lordkrymskim

Serial jest na pewno planowany na wiele sezonów. Raczej nie walna wszystkiego na wejściu ;)
Poza tym pokazano naprawdę dużo dość ciekawych rzeczy o Henrym które są dość zastanawiające. Po prostu nikt nie zwracał (i nie zwraca) uwagi - bo niemal nikt nie szuka w tym kierunku.
"A pozorność muskulatury RF to efekt kostiumowy nie anatomiczny"
I tak, i nie. W wielu scenach był kaskader (co widać na fotach z planu) - i on miał powypychaną kurtkę.. Ale w kilku ujęciach to wygląda już na aktora.
I teraz
-albo uważasz że Wells powypychał sobie bluzę skarpetkami (ale co mu dodało koksu w mięśniach aby wbić Westa - postawnego faceta - jedną ręką w ścianę i przytrzymać, to już wtedy nie wiem...)
-albo Reverse Flash dokładnie tak wygląda a kaskader miał taki strój by oddać jego posturę.
"3.W moim przekonaniu pokazuje tylko ,że szukanie drugiego czy nawet trzeciego dna w rozmowie ojca z synem jest zbędne "
Nie wiem co masz tutaj na myśli. To że Henry kocha Barry'ego i chce dla niego jak najlepiej jest oczywiste. Co to ma jednak do rzeczy do występu Henry'ego jako Reverse w tym odcinku?

ocenił(a) serial na 8
Rozgdz

Uważam ,że jeśli to kostium odpowiada za moce RF to dodatkowa siła jest bardziej niż logiczna .Po za tym choć RF był cały czas rozmazany to mimo wszystko i ogólny zarys głowy a także głos pasuje jak najbardziej do Wellsa .Najśmieszniejsze w tym wszystkim ,że on w trakcie rozmowy z RF zdradził się ,że tak doskonale zna budowę komórką Flasha a RF od razu potwierdził ,że jest całkowicie inny .Drugim wskaźnikiem był txt zdziwienia ,że Ronnie wrócił - skąd miał to wiedzieć ,skoro "nie widział" interwencji Ronniego ?

ocenił(a) serial na 8
lordkrymskim

A co do brakujących sekund z czasów morderstwa matki Barrego .Wystarczy uważnie oglądać intro Flasha (ok 9 sek) by zobaczyć w tle żółta i czerwoną smugę ,gdy w tym czasie Henry Allen nakazuje Barremu uciekać .

ocenił(a) serial na 8
lordkrymskim

Kostium? Przecież tachiony zdobyli dopiero w tym odcinku. Opatrywanie Wellsa jest jakiś czas po akcji na parkingu, ktoś na pewno o tym wspomniał już (w końcu był to ważny punkt sytuacji).
Reverse wydaje się mieć adekwatną siłę wysportowanego faceta pokazywanej budowy .
Ogólny zarys głowy pasuje też do Henry'ego (w ogóle, ci trzej aktorzy są do siebie podobni wzrostem i ogólnym typem twarzy, Grant Gustin jest z nich młodszy a John Wesley Shipp - potężniej zbudowany).

"A co do brakujących sekund z czasów morderstwa matki Barrego .Wystarczy uważnie oglądać intro Flasha (ok 9 sek) by zobaczyć w tle żółta i czerwoną smugę ,gdy w tym czasie Henry Allen nakazuje Barremu uciekać ."

Nom. I nie wiemy co dalej :P
Stawiam że jednym z walczących był Wells (efekt akceleratora). Napastnik albo wtedy zginął, albo uciekł. I od tamtej pory Henry i Wells razem dbają o Barry'ego.
Czyli wtedy w domu było przynajmniej trzech speedsterów - Wells, Henry i przynajmniej jeden napastnik (morderca matki Barry'ego).

Pasieka17

Gdzie znajdę najnowszy odcinek?

użytkownik usunięty
alexm

na zalukaj

ocenił(a) serial na 5
alexm

na kinomanie

ocenił(a) serial na 9
alexm

ARROW24 :)

ocenił(a) serial na 7
Pasieka17

Jest jeszcze jeden problem jakoś mało brany pod uwagę: motyw.
Zakładam, że Wells jest jakoś tożsamy z RF - obaj mają takie same kombinezony, "scenka" ewidentnie była ustawiona po to, aby Wells dostał to superowe urządzonko, ale żeby nikt nie wiedział, kto faktycznie jest w jego posiadaniu, obaj motywują Barry'ego do poszerzania swoich umiejętności. Dotychczas byłam przekonana, że Wells robi to dlatego, że jest biologicznym ojcem Barry'ego i jednocześnie mordercą jego matki (choć nie rozgryzłam, czemu miałby ją zabijać), ale ostatni odcinek trochę przetasował karty i już nic nie wydaje mi się oczywiste... Skoro RF jest przeciwnikiem Flasha, to czemu chce, żeby ten stawał się coraz lepszy? Da mnie to kluczowe pytanie.

PS Zupełnie się nie znam na komiksach :)

Pasieka17

Zgadzam się z punktem 3. Wells nie jest tym rewersem z którym walczył flash, jedynie współpracują z sobą. Ponieważ zawsze gdy rewerse rusza się z super szybkością pojawiają się czerwone błyskawice( można je dostrzec nawet jak barry dostaje zwykłe sierpy od rewersa.) także gdyby poruszałby się tak szybko żeby w ułamku sekundy polecieć do innego pomieszczenia i się przebrać w ubrania Wellsa, wrócić i rozmawiać sam ze sobą i tak co 1/10 sekundy tylko po to żeby sobie pogadać jaki to Wells jest inteligentny, wszędzie było by widać te czerwone błyskawce. Wells na końcu odcinka mówił głosem rewersa tylko dlatego bo jest "szybki" , ale chce być jeszcze szybszy. dzięki temu prototypowi tachionowemu mu się uda. Według mnie on widzi w przyszłości że Flash pokonał go w czasie "kryzysu" i chce nie dopuścić do tego.

ocenił(a) serial na 9
Mr_Nice90

Właśnie Profesor chce aby Flash był coraz lepszy ( z tego co widziałem z scen gazet z przyszłości ) więc będzie ciekawie :)

Kowall007

Ja wiem, że Wells chce żeby Flash był coraz szybszy, ale myślę, że on ma myślenie jak Songo. Chce by jego przeciwnik był w czasie walki w jak najlepszej formie i pokazał w walce granice swoich możliwości. wtedy ma większą satysfakcje ze zwycięstwa. Wells jest po prostu bardzo pewny siebie. Widać było w czasie walki na stadionie, rewerse bawił się flash'em. nie miał co z nim robić. On chce pokonać go i upokorzyć wtedy jak osiągnie max swoich możliwości:)

ocenił(a) serial na 8
Mr_Nice90

Albo celem jest wytrenowanie Barry'ego do poziomu jakiego Reverse nie jest w stanie osiągnać. Bo gdzieś tam jest ktoś/coś o wiele mocniejszy....

Mr_Nice90

A mi się wydaje że rewers flash to Wells z przyszłości a sam Wells ćwiczy Barrego ponieważ rewers flash jest jego przeciwieństwem czyli jak flash osiągnie max swoich możliwości to rewers flash też (czyli cofanie się w czasie). Matkę Flasha zabił rewers flash z przyszłości a Barry z przyszłości próbował ją ratować. Stąd też żółte i czerwone smugi wokół matki Barrego. Wydaje mi się że nie zrobią ojca Barrego starym Flash i nie połączą serialu z lat 90 z tym serialem ponieważ było już wspomniane, że nigdy wcześniej nic nie było wiadomo o Flashu a w starym serialu pomagał ludziom i ludzie już go kojarzyli.

SebastianK.

Więc skoro Barry z przyszłości walczył z rewersem 14 lat temu by uratować matkę to gdzie jest teraz? nie wrócił do przyszłości ani nie zginął. Rewerse jest z przyszłości, to oczywiste, Wells niekoniecznie, możliwe że barry z przyszłości jest gdzieś uwięziony, a nasz Barry aktualny dopiero raczkuje w bieganiu :-p spodziewałbym się walki 2x2, rewerse i Wells kontra aktualny Barry i 10 lat starszy:) ale to dopiero może na koniec sezonu. Tak czy owak mimo naszych spekulacji scenarzyści zaskoczą nas tak, że kopara opadnie na podłogę :)

ocenił(a) serial na 7
Mr_Nice90

gdyby nie problemy z połączeniami rodzinnymi, to flashem z przyszłości mógłby być ojciec Barrego. Uratował go przed RF a potem trafił do więzienia, więc nigdzie się nie pojawia od tego czasu. Nie pamiętam dobrze, ale chyba jak mały Barry zszedł po schodach, to widział tylko matkę i dwie błyskawice, ojca nie było.

ocenił(a) serial na 9
Pasieka17

A ja poruszę jeszcze inną kwestię z końca odcinka. Cisco wspomniał Joemu, że u Barryego w dzieciństwie pojawiły się smugi o dwóch kolorach, żółtej i czerwonej. Padło jakieś przypuszczenie iż było ich dwóch. Czyli już wtedy był i Flash i Reverse? Szczerze przyznam, że tak jak cały serial mi się podoba i jest zrozumiały tak całej kwestii cofania się w czasie i zamieszania wokół jednostki czasu mnie tu wyprowadza z równowagi umysłowej : D

mejki

Cofanie w czasie było w komiksach i tu też pewnie będzie. Tylko po przeczytaniu kilku innych wypowiedzi to tak samo zdaje mi się teraz prawdopodobne że Wells jest rewers flash em jak to ze Wells jest Barrym z przyszłości, który walcząc z rewers flash em stracił moc i teraz ćwiczy młodego Barrego by ten mógł pokonać rewers Flasha.

SebastianK.

Gdyby Wells miał być Barrym z przyszłości, to wymiana zdań między Reversem a Wellsem byłaby zdecydowanie inna niż "Doctor Wells, we meet at last" itd.

SebastianK.

Tu mnie zaciekawiłeś. Wells mógłby być Barrym, ponieważ nawet są do siebie podobni, to że stracił moc walcząc z rewersem w czasie bronienia matki tłumaczyło by dlaczego w przyszłości za 10 lat nie ma barryego. Po prostu nie mógł wrócić. Możliwe że teraz chce od początku lepiej wyszkolić "siebie" by później mieć szansę wygrać.

mejki

Jak masz podróżowanie w czasie to wszelka logika wysiada ;P

Pasieka17

Przecież Queena zabił Ras al Ghul.

robokob

Oliver Quinn wraca do Arrowa w 13 odcinku bodajże.

Pasieka17

Wprost nieprawdopodobne

robokob

hehe ;P

ocenił(a) serial na 10
Pasieka17

Ja to już sam się w tym wszystkim pogubiłem. Gustin coś mówił ostatnio że na pewno nie powiedzą kim jest Wells w pierwszym sezonie. Tajemnica prawdopodobnie w drugim zostanie rozwikłana. Dalej nie rozumiem jak można robić Arrowa po niżej oczekiwań, i jednocześnie rzucać tak świetnymi odcinkami Flasha.

Pasieka17

A co jeśli RF cofnął się w czasie nie po to, żeby zabić matkę barrego, tylko jego samego, ale flash z przyszłości również się cofnął, i temu zapobiegł (w końcu ktoś młodego barrego uratował przenosząc go na ulicę)? RF nie udało się zabić barrego, ale żeby zadać mu ból zabił jego matkę. Chociaż taki ciąg zdarzeń mógł doprowadzić do tego, ze skoro flash by nie powstał to również RF by nie mógł istnieć. No ale przypuśćmy, że podczas jakiejś walki w przyszłości RF dzięki swoim zdolnościom przenosi cały pojedynek do przeszłości, tłuką się w domu barrego i gdy młody barry zszedł na dół RF chciał go zabić a F go uratował i w tym czasie RF dźgnął jego matkę i z powrotem przeniósł ich do przyszłości. Co do postury RF to być może wells w przyszłości jest bardziej dopakowany. To jest chyba mało ważne, bo wiadomo, że w stroju RF występuje inny aktor z lepszą sylwetką, żeby podkreślić, ze RF jest bardzo silny/wysportowany. Po co więc wells pomaga barremu skoro mógłby go zabić? Może dlatego, że RF w tym czasie kiedy dzieje się akcja jeszcze nie istnieje i potrzebuje barrego w jak najlepszej formie, zeby stworzyć RF. Kompletuje sprzęt, strój, zabawka do uzyskiwania jeszcze większej prędkości i być może podróżowania w czasie. Rekrutuje tez w sumie armię i trzyma ją w starlabsie. takie luźne przemyślenia ;)

Pasieka17

Mi się wydaje, że Wells jest Barrym z przyszłości, a Revers Flash to Eddie z przyszłości. Co do pierwszego, to od początku mi się tak wydawało, a w 9 odcinku nawet ta profesor stwierdziła, że Barry bardzo przypomina Wellsa. Co do Eddiego, wydaje mi się że może się mścić na Barrym za to że Iris jednak wybrała Allena. Zabił matkę Barrego dlatego, żeby pokazać mu jak to jest stracić kogoś kogo bardzo się kocha.

lizzyP

Nie no, bez jaj, jeśli ktoś by mi odbił dziewczynę, to byłaby trochę mała motywacja do tego, żeby cofnąć się w czasie i zabić typowi matkę.

Myślę, że twórcy serialu myślą na trochę większą skalę :P To znaczy - oby.

ocenił(a) serial na 7
lizzyP

Jeśli twórcy poszliby tą drogą to powiedziałabym baju baju temu serialowi. To by było niezmiernie głupie, durne, idiotyczne i nieproporcjonalne w szkodzie.

Badly

Spokojnie, za scenariusz Flasha odpowiada niejak Geoff Johns, facet odpowiedzialny (przynajmniej wg 4chan.org/co/) za najlepsze historie z Flashem ;)

lizzyP

tez mi cos podobnego przez mysl przeszło odnosnie doktora i barrego, a c do komiksow wgl ich nie znam ;p

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones