PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=743791}

The OA

7,2 32 030
ocen
7,2 10 1 32030
6,8 4
oceny krytyków
The OA
powrót do forum serialu The OA

Spoiler

ocenił(a) serial na 8

Zaintrygowała mnie scena jak Alfinso- czy jak to się pisze spojrzał się w lustro i ujrzał zamiast swojego odbicia Homera, nie wiem do końca jak to rozumieć? Serial super

ocenił(a) serial na 8
wich00ra

Skojarzyło mi się z ostatnią sceną w Twin Peaks. A może Homer jest w innym wymiarze i w ten sposób usiłuje się skontaktować z tą rzeczywistością?

ocenił(a) serial na 10
rock4u

O tym samym pomyślałam, bo wyglądało na to że Alfonso go nie zobaczył.

wich00ra

Mi się wydaje, że to był właśnie Homer ale w innym wymiarze/świecie równoległym. Tak jak by to był ten sam anioł. Tylko w takiej sytuacji musiałoby to oznaczać, że OA wróciła po 7 latach ale w innym wymiarze, gdzie ci aniołowie byli w innych ciałach (czytać reszta słuchaczy z domu), a doktorek to Hap, który równie świadomie przeniósł się pomiędzy wymiarami razem z nią i celowo podłożył książki by nikt jej nie uwierzył, a prawda nie wyszła na jaw. Ja to tak rozkminiam :) Poza tym serial mistrzostwo.

Rayner26

To ma sens.

Rayner26

To jest bardzo dobra rozumiana, naprawdę! Ten doktorek mi od początku nie pasował i czułam że jest z nim coś nie tak..

ocenił(a) serial na 8
Rayner26

tak samo to zinterpretowałam :)

ocenił(a) serial na 6
Rayner26

nie mozna zmieniac cial... przenosisz sie do innego rownoleglego wymiaru, innego swiatu, ale jako ty, cialo zostaje to samo

m_a_c_88

skąd wiesz?

ocenił(a) serial na 6
Fiip

poczytaj inne tematy, gdzieś tam to ktoś wyjaśniał

ocenił(a) serial na 6
m_a_c_88

zresztą to taki sam motyw co w serialu 'Sliders - Piąty wymiar', skakali miedzy rownoległymi wymiarami, inne wersje ich światów, ale zawsze każdy był sobą, natomiast zamiana ciał to trochę co innego

ocenił(a) serial na 9
m_a_c_88

Hahaha

ocenił(a) serial na 10
Rayner26

Sensowna teoria. Szkoda, że w serialu nie ma bardziej wprost tego powiedzianego.

wich00ra

gdyby zauważył naprawdę Homera w lustrze to chwilę później nie próbowałby przetłumaczyć reszcie że historia jest zmyslona.
myślę, że to po prostu był sposób scenarzystów na przekazanie nam tego, że Alfonso w tej chwili pomyślał o tym wszystkim jak o stworzeniu przez Prairie historii w której tak naprawdę każda osoba z jej opowiadan odpowiadała ich piątce (tych którzy jej sluchali)

ocenił(a) serial na 7
kylsonn

Czyli Alfonso to Homer, Buck to Rachel (bo śpiewa, bo dziewczyna?), OA to BBA (ksywka skrótowa, też straciła bliską osobę, czuwa nad podopiecznymi), no i dalej mam dylemat - Scott to ten chłopaczek z dłuższymi włosami bo lubią ćpać, a Renata to Rudy bo wredna bo kult ciała i trzeba ją było namawiać na siłę aby uczestniczyła w eksperymencie? ;) Chętnie poznam Wasze teorie :)

wich00ra

W scenie bardziej chodziło o to, że co jeśli OA wymyśliła (wierzyła w) to wszystko, a współwięźniów oparła na nastolatkach i nauczycielce. Alfonso jest strasznie podobny charakterem do Homera oraz lustro miało pokazać, że mieli taką samą rane na głowie. Homer ją "dostał" zaraz po bójce Alfonsa z Steve'em.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones