PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=547035}
7,8 172 567
ocen
7,8 10 1 172567
6,1 16
ocen krytyków
The Walking Dead
powrót do forum serialu The Walking Dead

Fabuły właściwie już nie ma. Problemy wydumane. Dialogi sztywne i wymęczone. Ta cała pseudo moralistyka. Psychologia postaci leży. I jeszcze ten czarny Joda z kijem... A co gorsza gra aktorska klapnęła. Generalnie uwielbiałem z początku ten serial, ale chyba już tam wszystkim zależy tylko na kasie.

ocenił(a) serial na 3
crotalus1

Czarny joda jest moim idolem. Nie wiem kto wymyślił tak kretyńską postać. Koleś ma problem z pozbywaniem się ze społeczeństwa najgorszych szumowin i morderców, których w normalnych czasach pokoju bogobojni amerykanie pakują do komór gazowych... Dla mnie oscar za samą koncepcję.

użytkownik usunięty
pawulon1_2

comic books, mother*ucker ! do you read them ?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Brehen

Wyluzuj dobra ? Każdy ma prawo się pomylić

ocenił(a) serial na 4

Dewiza pokonanych.

Brehen

Widzę, że Pan to ogląda. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) serial na 4
szambelan

Nie zaprzeczę, że oglądałem ten serial, ale po 4 sezonie, znudził mnie niemiłosiernie. Zaprzestalem jego śledzenia.

Brehen

Ja skończyłem regularne oglądanie w momencie opuszczenia kompleksu więziennego. Później widziałem może kilka odcinków z dużym przeskokiem. Serial traktuje nieustannie o tym samym, rzec Panu mogę Szanownemu w tajemnicy.
Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) serial na 10
Brehen

zrobiło mi się przykro.
Oglądałem 13 razy wszystkie sezony TWD i nadal oglądam ^^

ocenił(a) serial na 4
24h_noliffe

Że tak powiem: "Twój cyrk i Twoje małpy". Mi nic do tego.

ocenił(a) serial na 2
24h_noliffe

A oglądaj sobie nawet i pięćdziesiąt jeśli cię bawi.
Mi osobiście ten serial kojarzy się z banalnym scenariuszem, rozterkami emocjonalnymi bohaterów na poziomie nastoletniego emo i totalnym brakiem klimatu komiksowego pierwowzoru.
Co kto lubi. Jedni kupują pretensjonalny kicz, drudzy nie dadzą sobie takowego wcisnąć.

ocenił(a) serial na 10
Asvers

wiadomo że dobre seriale to np. gra o tron albo breaking bad

ocenił(a) serial na 6
24h_noliffe

dokładnie tak.

ocenił(a) serial na 5
24h_noliffe

Dobre seriale to takie w których bohaterowie zachowują się choć trochę logicznie a fabuła ma cokolwiek do pokazania :) to już w brazylijskich telenowelach fabuła trzyma się bardziej kupy niż obecnie w TWD :D

ocenił(a) serial na 10
Erhid

Fabuła trzyma się komiksu, i nie widzę jakiegoś żeby serial był nie logiczny lepiej jest jak kiedyś

ocenił(a) serial na 3
24h_noliffe

Brak logiki to akurat codzienność w tym serialu. Największą głupotą chyba było dopuszczenie do urodzenia się Judith.

ocenił(a) serial na 6
Brehen

albo każdego myślącego czlowieka

ocenił(a) serial na 4
Sermlet

Nie.

ocenił(a) serial na 10
crotalus1

Ale są też ciekawe wątki. Na przykład Ci cali W i...

ocenił(a) serial na 3
_chan_

Przeżył tylko szef W . Zginie na 100% w następnym odcinku ktory bedzie w lutym,a wraz z nim sam, ron, jessi. Carl straci oko a rick wpadnie w szał i wybije cała hordę z Aleksandrii:D

użytkownik usunięty
mateuszz27

Masakryczna prognoza, z tą furią to tak na serio? XD Nie czytałem komiksu, ale słyszałem o oku Carla (btw. dobrze mu tak. Za Dale'a! Nigdy mu tego nie zapomnę).

ocenił(a) serial na 9

a co on zrobił albo czego nie zrobił bo nie pamiętam

użytkownik usunięty
mariner1

Tak w skrócie - ciulas drażnił się ze sztywnym, który przez te głupie zabawy się uwolnił (chyba był czymś przytrzaśnięty, już nie pamiętam). Potem ten sam zombie przypałętał się do gospodarstwa Heshela i rozpruł Dale'owi brzuch. A szkoda. Z Dale'a był dobry człek.

ocenił(a) serial na 9

ok dzięki,zgadam się,też mi sie trochę smutno zrobiło jak producenci go zabrali

użytkownik usunięty
mariner1

Wiem właśnie, lubiłem go. (btw. miał świetne spojrzenie, zawsze mnie rozbrajało :D taki demoniczny wytrzeszcz...)

ocenił(a) serial na 9

pewnie w 7 sezonie powróci i się okaże jak z Glenem że zombi nie rozerwało mu brzucha tylko tej krowy:)

użytkownik usunięty
mariner1

Bardzo możliwe :P
Po akcji z Glennem chyba już nic mnie nie zaskoczy.

ocenił(a) serial na 9

dokładnie otóż to :)

ocenił(a) serial na 6
mariner1

Zabrali, bo aktor nie chciał już grać. Miał zginąć Hershel.

ocenił(a) serial na 9
MisatoChan

no to mogli to w jakiś inny sposób nakręcić a nie zwalać wszystko na syna Ricka(kurde zapomniałem jak ma na imię bo nie jestem na bieżąco)

ocenił(a) serial na 6
mariner1

Akurat Carl tak czy siak miał być tym, który przyczyni się do śmierci jednej z osób. Jak dla mnie to było dobre, dzięki temu jego postać stała się bardziej interesująca, a bachor zaczął zastanawiać się nad swoim postępowaniem. Fakt, większość widzów przez chwilę znienawidziła go za to, ale cóż.

ocenił(a) serial na 9
MisatoChan

no w sumie to masz trochę racji

ocenił(a) serial na 9
mateuszz27

skąd Ty o tym wszystkim wiedziałeś w grudniu????????????? :o

ocenił(a) serial na 3
Sathyriasiska

Mam sprawdzone źrodła :]

Sathyriasiska

Z komiksu, to chyba oczywiste.
Biorąc pod uwagę wysoką zgodność komiksu z seriale czytając go ma się zaspoilerowane kilka sezonów do przodu.

użytkownik usunięty
Grajcz

Wysoka zgodność z komiksem? Piszemy o tym samym tytule? Przecież komiks od filmu różni się niemal we wszystkim. I na szczęście bo serial, mimo że się stacza jest od komiksu lepszy chociażby pod względem braku w nim pedalstwa, czego w dotychczasowych filmach gatunku generalnie nie było itd

No niech pomyślę...każdy większy wątek czy los każdej postaci jest zgodny z komiksem?
Zmienili wątek Saszy? I tak zginie.
Zmienili wątek Rosity? I tak zwiąże się z Eugenem, po czym oczywiście zginie w wojnie z szeptaczami.
Zabili ważną komiksową postać Andree i pozostawili Carol przy życiu?
Andree zastąpili Michonne w roli snajpera i partnerki Ricka tak jak Carol zastąpi Michonne w relacji z królem Ezekielem.
Widzę że przyśpieszyli nieco wątek próby zamachu Gregorego na Maggie co i tak skończy się jak w komiksie...
Dodali nowe grupy, więcej wątków ale koniec sezonu i tak będzie taki jak w komiksie czyli wypowiedzenie wojny - Zdrada Dwighta, zasadzka na Negana w Alexandrii, porażka Ricka, wkroczenie królestwa i odwrót Negana.
Nie zdziwię się nawet jak w roli cliffhangera będzie Michonne rzekomo wypadająca z okna.
A to tylko 2 ostatnie odcinki.

Owszem, pozornie tylko kilka % odcinka pokrywa się z komiksem (często są to dosłowne cytaty z komiksu), tylko że te kilka % czasu antenowego stanowi niemal całą akcję i fabułę jak i wszystkie istotne postaci - cała reszta to nudne i nieciekawe tło, przedłużanie serialu.

użytkownik usunięty
Grajcz

Zapomniałeś o kilku innych istotnych zmianach w serialu:
1. bracia Dixon,
2. Rick nie traci ręki,
3. Rick nie traci córki,
4. Ginie Sophie,
5. Zupełnie inny Gubernator i inne postacie,
6. Nigdzie nie ma, jak dotąd miziających się facetów itp. (raz tylko chcieli bzyknąć Carla ale to był wyjątek). Ten punkt uważam za duży plus serialu, bo w komiksie mam wrażenie, jakby co drugi facet był feee. Aż tak kobiet zabrakło? Po prostu jak na komiks to z tym zdecydowanie przegięli. Nawet w GoTcie (serialu) zboczenia aż tak nie rażą.
Można by wymieniać tak dalej ale podałem tylko 6 przykładów. Oczywiście kwestia gustu. W każdym razie serial, jak piszę dalej, oglądam już tylko z przyzwyczajenia.
Plusem komiksu jest fajniejsza postać Megana. Jak pisałem gdzie indziej generalnie sam jestem fanem tej sztuki ale, moim skromnym zdaniem akurat w przypadku T.W.D. serial, chociaż od dawna stacza się i tak jest lepszy od komiksu.

4. Zamiast Sophie wprowadzono Enid, ta sama rola.
I poza Dixonami to wymieniłeś tylko wydarzenia z 3-4 sezonu gdy twórcy próbowali nieudolnie iść swoją drogą co później naprawiają podmieniając postacie które pośpiesznie zabili.
A spróbuj tak wymienić wydarzenia po przybyciu do Aleksandrii bo od tamtej pory 95% istotnych wątków serialu to zrzynka z komiksu.

O pedałach i tym co jest lepsze się nie wypowiadam, stwierdzam tylko fakt kopiowania komiksu do obecnego serialu...ostatnio się to zrobiło tak uciążliwe że przewidywalność tego serialu stała się nieznośna.

użytkownik usunięty
Grajcz

Mimo wszystko w kwestii zgodności serialu z komiksem nie przekonasz mnie (chociaż fakt niektóre patenty pokrywają się ale zaryzykuję stwierdzenie, że w mniejszości), w kwestii przewidywalności serialu zgoda. Chociaż np patent zdrady Dwighta był do przewidzenia dla obu wersji. Wspomniałem tylko o różnicach, które zapamiętałem ale gdyby dokładnie prześledzić wydarzenia w obu pewnie znalazłoby się więcej. Jakby nie było kwestia gustu ale serial coraz gorzej się ogląda. Zombiaki też już się rozpadają i o ile nie będzie nowych wkrótce pewnie ich zabraknie i trzeba będzie zmienić tytuł serialu.

użytkownik usunięty
mateuszz27

Jak można dostać postrzał w oko i przeżyć?! Już tak blisko było i kolejny raz ten glut się wylizał z opresji. Może do trzech razy sztuka? Ale i tak w ostatnich sezonach "Korl" nie wkurza tak bardzo jak kiedyś :-) W sumie to o nim zapominam.

ocenił(a) serial na 2
crotalus1

Ja w trakcie 4 sezonu przestałem oglądać. Ten odcinek z Miką i Lizzie był ostatnim akceptalnym. Ale ogólnie to to co się stało z tym filmem to okropjeńSTWO

użytkownik usunięty
Karirsu

akceptalnym - kur.wa istnieje takie słowo?

ocenił(a) serial na 10
Karirsu

Ja przestałem to oglądać po 8 odcinku 4 sezonu. Po 8 odcinku reszta była tak nudna że tego nie dało sie oglądać. Czasem tu zaglądam i widze że nic sie nie zmieniło ten serial sie wypalił

użytkownik usunięty
TyrionLanister

Tyrion Lannister tutaj! Tego się nie spodziewałem...

ocenił(a) serial na 9
crotalus1

Ja do walking dead mam sentyment, cały czas pamiętam jak nie chciałam dać się namówić na jego oglądanie, w końcu przemogłam się do pierwszego odcinka i całą noc z wytrzeszczonymi oczami oglądałam 1 sezon. Da mnie te początkowe emocje skończyły się wraz z sezonem 4.
Sezony 5 i 6 nie są złe, są w porządku, ale w porównaniu do 1 czy 2 są słabe. Po prostu poprzeczka została zawieszona zbyt wysoko.
Natomiast co do samego sezonu 6 - jest trochę nudno. Miałam wrażenie, że ostatnie pół odcinka sezonu 5 przyniosło tyle emocji i wątków do rozwinięcia, że sezon 6 będzie lepszy niż sezon 5 i z takim poczuciem siadałam przed TV kiedy zaczął się s6. Niestety, trochę się zawiodłam.
Wiem, że jest to seria krwawy, o przetrwaniu i życie generalnie jest bardzo kruche, ale jednak brakuje mi postaci, które z nami były od początku - Andrei, Davea, T-doga, Hershea. Może dlatego z sentymentem wspominam pierwsze 2 sezony :)

ocenił(a) serial na 10
UpTrinity

Davea? A nie Dale'a? :)

ocenił(a) serial na 9
Einshaew

Tak, Dale. I Hershel. Niestety nie można edytować wpisów.

ocenił(a) serial na 10
UpTrinity

Można to zrobić jedynie w chwili ich tworzenia.

Einshaew

W prawym dolnym rogu jest opcja "edytuj" czy jakoś tak. Dopiero niedawno na to wpadłem :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones