PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=547035}
7,8 172 579
ocen
7,8 10 1 172579
6,1 16
ocen krytyków
The Walking Dead
powrót do forum serialu The Walking Dead

Nie przypuszczałem że do tego dojdzie, ale to jest najgorszy sezon.
Już poprzedni nie był świetny, piąty też nie był oszałamiający a na widok gubernatora w 3 i 4 dostawałem trzęsiawki. Ale jakoś człowiek tkwił w tym serialu, miał swoje momenty, dialogi też jeszcze były jakoś na poziomie. W sezonie 8 to gdzieś zanikło, rozmyło się.

Nie wiem, czy cały budżet poszedł na Shivę i zwolniono ludzi odpowiadających za scenariusz ale takiego dziadostwa to ja się nie spodziewałem.
Bohaterzy często wychodzą z ról, brak jakiejkolwiek logiki, dialogi totalnie nie interesujące nasączone patosem albo jakieś drętwe teksty jak za czasów rambo i policjantów z Miami. Walkery zeszły na bardzo daleki, wręcz odległy plan. Teraz to jest The Gang Wars and walkers somwhere... out there.

Pamiętam jak wielu ludzi narzekało na drugi sezon, ale wiecie co? To było mistrzostwo w porównaniu do tego co mamy teraz, serial miał jakiś klimat i wszystko w miarę trzymało się kupy... no może oprócz zombie ninja, no ale wtedy było do pośmiania, a teraz po sześciu kolejnych sezonach to gówno urosło nam do rangi mega gówna. Także jeżeli ktoś chciałby się rozstać z serialem to to jest najlepsza okazja, bo widzę że nic dobrego raczej nas już w tym temacie nie spotka. Z 8 na 2, co za paździerz...

ocenił(a) serial na 5
IvraasMonoganin

Ja jeszcze poczekam na pojawienie się szeptaczy. Jak ten wątek też spierd*** to również zakończę przygodę z tym serialem

ocenił(a) serial na 10
Przemo2323

same here :/

użytkownik usunięty
Przemo2323

Ja się zastanawiam czy przypadkiem szeptaczy nie zastąpili złomiarzami? Wg mnie szeptacze są zbyt ambitni, jeśli się weźmię pod uwagę, to co od dość dawna dzieję się z serialem; takie bezsensowne przeciąganie, które właściwie tylko gra widzom na nerwach i nic więcej.

ocenił(a) serial na 1

Obejrzałem 3 sezony i były bardzo dobre, a jedynie gubernator mnie irytował.
Zaczynając 4 sezon nie daje już rady... jest tak naciągany, a czytając streszczenia kolejnych sezonów to już według mnie robi się moda na sukces.

użytkownik usunięty
Eskim0s

Zgadza się, chociaż ja jeszcze strawiłem ostatnie sezony bardziej z przyzwyczajenia niż z potrzeby oglądania; poza tym ostatnio sporo jeździłem i oglądałem dla prozaicznego zabicia czasu. Jednak ten ostatni sezon plus FTWD to dla mnie za dużo, dlatego temu światowi mówię adios i obym wytrwał w tym postanowieniu.

ocenił(a) serial na 1

Tak spytam, jak wypada te FTWD?
Czy jest warte oglądania, skoro mnie podobały się pierwsze trzy sezony TWD?

użytkownik usunięty
Eskim0s

FTWD miało być o początkach zarazy ale tak naprawdę wyszło prawie to samo, co w przypadku TWD, tylko ekipa moim zdaniem cieńsza. Zatem raczej Ci się nie spodoba.

ocenił(a) serial na 7
Eskim0s

4 i 5 to katastrofa, ale 6 jest świetny

Fassassin

4 to najlepszy sezon z całego serialu był po prostu genialny

Hejter_IDK

To akurat prawda. Ale na serio tak sądzisz, czy tylko drażnisz się z autorem posta?

ocenił(a) serial na 10
Eskim0s

Z serialami tak zawsze

Przemo2323

no sa a gdzie sa giwery i rozpieprzanie przyglupow

ocenił(a) serial na 9
IvraasMonoganin

Z ciężkim sercem, ale masz racje. Zostaje tylko sentyment, bo nadzieja już umarła...

ocenił(a) serial na 9
IvraasMonoganin

8 sezon jest zdecydowanie najgorszy, i to, że nie tylko jakieś pojedyńcze odcinki są słabe, ale wszystkie odcinki takie są i zupełnie bez klimatu i dodatkowo prawie nie ma scen z Neganem, który 7 sezon uratował i odcinki z jego udziałem były świetne.

ocenił(a) serial na 9
M_COL

Ojojojojojjo nie widziałeś wszystkich sezonów ale już wiesz że 8 to najgorszy, to chyba jednak 9 sezon i jego pierwsza połowa doskonale pokazuję że jednak 8 sezon wcale nie był tym najgorszym.
Co najwyżej możesz pisać że 8 sezon to jeden ze słabszych, wyciąganie takich wniosków nie oglądając wszystkich sezonów jest co najwyżej głupie.

ocenił(a) serial na 9
MaXXi

Ale na jakiej podstawie twierdzisz, że nie widziałem wszystkich sezonów? Bo ja widziałem wszystkie odcinki i to nie jeden raz.

ocenił(a) serial na 9
MaXXi

A poza tym ten komentarz pisałem rok temu po pierwszej części ósmego sezonu, pozostałe odcinki ósmego sezonu były lepsze, choć nadal uważam że 6 z pierwszych ośmiu odcinków VIII sezonu było najgorszych w historii serialu nie licząc wcześniejszych pojedyńczych odcinków w innych sezonach.

M_COL

Serial stał się nudny, gdy skupiono się na pieczeniu ciasteczek, i krojeniu pietruszki.

ocenił(a) serial na 6
IvraasMonoganin

Ja wczoraj miałem dysonans poznawczy podczas kliku scen:
1. Strzelanina Carol.
2. Pancerny łańcuch bramy.
3. Scena pościgu w wykonaniu Ricka i Daryla.

Dysonans dotyczył faktu, iż sceny te jak żywo przypominały swym poziomem wykonania, aktorstwa, efektów i logiczności schyłkowy okres MacGywera. Naprawdę przez chwilę myślałem, że cofnąłem się w czasie do wczesnych lat 90-tych i oglądam serial na Polonii 1.

Gumbas

Dokładnie tak. muzyka nawet podbijała ten klimat :D. Są plusy odcinka : król jest wreszcie nagi...carol to znowu rambo no i to tyle.
żal tygrysa - zombie jedzo wszystko
co może uratować serial : zakończyć te głupie strzelanki; oni tak sie bedą strzelać do końca sezonu ? wprowadzić elementy survival horroru bo teraz rzeczywiście Ci ludzie mają łóżka krany domki sadzonki....przywrócić szwędaczy na ich właściwe miejsce, wprowadzić ciekawe postacie - teraz nie ma już żadnej i pożegnać się z widzami ładnym 9 sezonem.

ocenił(a) serial na 8
boro667

Jeśli wybije się bohaterów jak w komiksie, Rickowi obetnie rękę. Dialogi będą jak z komiksu to jest szansa. W ogóle to chce mi się rzygać jak nadchodzi kolejny odcinek. Jest tyle seriali, że spokojnie to dno można olać. Pzdro

ocenił(a) serial na 7
boro667

Nawet przydomowy dachowiec jest bardziej kumaty od tego tygrysa, który powinien zombiaków wybijać dziesiątkami.

IvraasMonoganin

No to papa! Nie będziemy tęsknić. :v

ocenił(a) serial na 10
IvraasMonoganin

Prawda :/
A był to mój ulubiony serial... Szok co się stało z tym. Zero klimatu. Niczego....

ocenił(a) serial na 1
s111

ale ocena dalej na 10?

ocenił(a) serial na 10
Deckera

Szkoda mi zmieniać.. Sama nie wiem jak tu ująć... To naprawdę byl dla mnie ulubiony serial.
Choć już rzeczywiście przyszedł czas na zmianę

ocenił(a) serial na 1
s111

Miałem tak samo. Ocena z 9 spadła na 6. Staram się być bezwzględny i nie dać uczuciom wyjść po za racjonalizm, choć po cichu uważam że 6 to i tak za dużo.

Deckera

Boże ale spadek z 10 na 1 to przegięcie XD
W sensie jaki serial zasługuje na 1 Xd na pewno nie TWD

ocenił(a) serial na 3
anonymousrainbow

Po obejrzeniu 13 odcinka sezonu 8, poważnie zastanawiam się nad odjęciem jeszcze jedynki z mojej oceny. Aktualnie ten serial to mega paździerz, wszystkie postaci po "dobrej stronie" mnie irytują i czekam aż zginą. Serial wzbudził we mnie taką irytację że szczerze kibicuję grupie Negana, bo oglądać babkę rambo, niezniszczalnego pana grzywkę i oczywiście dwóch liderów tej grupy czyli niespełnionego policjanta i pani ciąża przez dwa lata, odrzuca. Może obejrzę kolejny odcinek ale raczej na 13 pauzuje, koniec tego dziadostwa. Skipowałem ten odcinek 6 razy, jest źle, bardzo źle.

ocenił(a) serial na 6
B0hazard

Rozumiem Cię absolutnie. Odcinek 13 w 8 sezonie to jakieś apogeum głupoty. Scenariusz został napisany na kolanie bez choćby próby zachowania jakiegokolwiek sensu. Bohaterowie zachowują się jakby byli upośledzeni umysłowo, a idiotyczne zwroty akcji przedzielono nudnymi, nic niewnoszącymi dialogami z irytującym ambientem w tle. Jeden z najgorszych epizodów jakie wiedziałem w jakimkolwiek serialu.

MechanikKwantowy

Bochaterów tego serialu pozbawiono myślenia. Skoro połknęli tę bajeczkę jak małe dzieci, o azylu.

ocenił(a) serial na 1
anonymousrainbow

Uwierz mi, nie porzuciłem nigdy żadnego serialu, a oglądałem wiele paści. Upadki się zdażają ale tutaj już po prostu tego zdzierżyć nie mogę :) nie wiem może się zmieniłem czy coś, ale tutaj ogarnął mnie bezsens oglądania tego. Moim zdaniem tu nie ma już co oglądać. A ocena spadała regularnie po trochu, aż do przysłowniowej "pałki"

ocenił(a) serial na 1
anonymousrainbow

Oglądałem do 2 odcinka 8 sezonu, żona (jak już gdzieś pisałem) po 10 minutach pierwszego odpadła. Ta scena jak Negan stoi w zasięgu strzału i za przeproszeniem pier***i 5 minut a... a szkoda gadać.

PS: Porzucić tzn polubić - oglądać - zauroczyć się - oglądać - olać całkiem.
PS2: Wole oglądać sobie "Z nation", przynajmniej serial nie udaje czegoś czym nie jest.

Deckera

Hm piszesz z sensem, rozumiem Cię, bo wydaje się, że nie ma ostatnio pomysłu na ten serial.. ale odcinki same w sobie nie są najgorsze. Fakt koncepcja całości jakoś stoi pod znakiem zapytania. Ale ja osobiście uważam, że TWD na 1 nie zasługuje (nie wiem, może to głupie, ale ja tak mam) ponieważ to jest cholernie niesprawiedliwe, ocena leci na łeb na szyje i w rankingu TWD stoi chyba niżej niż "świat wg ludwiczka"... no bez żartów... a nie zasługuje choćby dlatego, że wykreowało wiele dobrych postaci, temat zombie potraktowało poważnie i fajnie to wyszło, twórcy bawili się również różnymi technikami kręcenia odcinków i naprawdę wcześniejsze sezony były świetne (osobiście moim faworytem jest sezon 6), a dając ocenę 1 mieszasz ten serial z największym bagnem... więc uważam, że to jest nie fair.
Oczywiście rozumiem tych, którzy się cieszą z tych ocen i chcą żeby każdy je zmniejszał, żeby twórcy zobaczyli, że coś jest nie tak, no ale sorry...
Lekarstwem powinno byc ocenianie sezonów nie wiem oddzielnie może, to miałoby jakiś sens, a nie ocena odcinków, które oderwane z całości są niesamowicie ciężkie do ocenienia xd bo czasem buduje się jakiś wątek kilka odcinków i są one gorsze czy cos
A twórcy może zamiast co roku wypuszczać sezon mogliby rzeczywiście dokładniej przysiąść, bo smutno jak TWD będzie dalej spuszczać z tonu, bo naprawdę rozwijało się super.
Ale no już podsumowując, na 1 na pewno nie zasluguje, bo to za duża kara dla niego- 5 to chyba najniższa sensowna ocena, bo trzeba przeciez serial ująć całościowo. Wyważyć to wszystko. Zastanów się ile było fajnych zabiegów etc.

ocenił(a) serial na 9
anonymousrainbow

Zgadzam się.
(Faktycznie nie da się tego już oglądać, ale) ocena jest moim zdaniem za całokształt.
Podobnie jak z Battlestar Galactica - ostatnie pół sezonu nie jest (jak dla mnie) w stanie zniszczyć obrazu całości.

4sAs1

No nareszcie ktoś myśli poprawnie :D

IvraasMonoganin

Widzę że dobrze zrobiłem porzucając ten serial , pewnie wrócę do niego jak twórcy przestaną kręcić nowe odcinki z ciekawości jak to się skończy

ocenił(a) serial na 1
Avenalle

Też tak pomyślałem, więc domęczyłem do końca to serialidło, licząc, że może poznamy jakieś odpowiedzi albo scenarzyści nas czymś zaskoczą. Oczywiście się srogo zawiodłem. Serial zakończył się tym samym odgrzewanym kotletem: Bohaterowie pokonali Złego przywódcę Złych ludzi i wszyscy żyli długo i szczęśliwie
Pewnie twórcy ciągnęliby ten serial w nieskończoność według tego samego schematu, gdyby dać im szansę.

ocenił(a) serial na 8
IvraasMonoganin

Hehe. Ciekaw jestem ile płacą aktorom. A może grają za free? Straszna szmira.

ocenił(a) serial na 10
taksido

No wiesz. Każdy musi jakoś zarabiać na życie co nie? :D

ocenił(a) serial na 1
IvraasMonoganin

Żona podczas oglądania pierwszego odcinka ósmego sezonu, powiedziała że nie będzie oglądać czegoś co obraża jej inteligencję. Dziękuję do nie zobaczenia.

ocenił(a) serial na 1
Deckera

No i ma w 100% rację

ocenił(a) serial na 1
Martinez08

Też tak myślę. Szkoda że przemysł serialowy wygląda mniej więcej tak, że na początku ładuje się kupe forsy w scenariusz, a gdy serial zdobywa publikę, odcina się kasę scenarzystom. Cóż, gaża aktorów rośnie wraz z popularnością nie odwrotnie i gdzieś forse zaoszczędzić trzeba. Scenariusz wszystkim nam dobrze znany- robi się gniot na siłę oglądany.

ocenił(a) serial na 2
Deckera

Z drugiej strony, przecież scenarzyści nie muszą się zbytnio wysilać, żeby TWD trzymało poziom. Wystarczyłoby tylko korzystać z materiału źródłowego, który nadal cieszy się uznaniem wśród czytelników i krytyków. Zwłaszcza kiedy komiksowy wątek z Neganem bywa często nazywany najlepszym okresem w historii serii. Serialowy odwrotnie, najgorszym.

ocenił(a) serial na 1
Asvers

a jednak coś im nie pykło. Smutne. Zgadzam się w 100%

ocenił(a) serial na 10
Deckera

ale wy jesteście chamy jak macie dawać 1 gwiazdke to nie dawajcie nic, szkoda mi was :(

ocenił(a) serial na 1
Deckera

Zmień żonę na jeszcze głupszą.

ocenił(a) serial na 6
IvraasMonoganin

Zgadzam się w 100 %. Niech wrócą czasy gubernatora i więzienia please. Z 9 spada na 5.

ocenił(a) serial na 6
IvraasMonoganin

Ale final mnie rozwalil, bijatyka rika i nigana, rik wypada przez okno z pistoletem, zamiast wstac sie odwrocic i odstrzelic ryja dla nigana, to ucieka XD a nigan jeszcze sie wychylil z okienka i zaklal szpetnie XD

Smigol

na Foxie przetłumaczyli "kurde" xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones