PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=617138}

Touch

7,2 6 330
ocen
7,2 10 1 6330
Touch
powrót do forum serialu Touch

Przede wszystkim zacznę od tego, że wielu ludzi narzeka, jak to straszliwie się zawiodło na tym serialu. Pokrywa się to z notowaniami oglądalności, które z tygodnia na tydzień nieubłaganie leciały w dół. A jednak mi serial bardzo przypadł do gustu. Może dlatego, że każdy odcinek oglądałem wraz z całą rodziną. I to jest chyba grupa docelowa: rodzina. Touch to przede wszystkim serial FAMILIJNY, a oglądanie go z bliskimi osobami jest bardzo ciekawym doświadczeniem - wszyscy próbują odgadnąć, jak twórcy poprowadzą poszczególne wątki; jest to więc rodzaj interaktywnej (?) zabawy.
Zabierając się za tę produkcję, nie nastawiajcie się ani na horror, ani na thriller, ani na akcję, ani nawet na supernatural. Tim Kring, znany z serialu Herosi, realizuje tu zgoła odmienną wizję - to lekka, sympatyczna produkcja na letnie wieczory. I bardzo cieszę się z tego, iż serial ten dostał zamówienie na drugi sezon.
Pozdrawiam serdecznie!

ocenił(a) serial na 9
Arthaniel

u mnie właśnie rodzina się nie wkręciła:
brat-"znowu ten debil z dałnem"
mama-"idę na spacer,wrócę za 45 minut" xD

nie wiedzą co tracą :P

kamil665544

Doskonały serial, który skierowany jest raczej do tej myślącej i wymagającej części widzów. Niesamowite pokazanie piękna i magii związków matematycznych jako nie opisu świata ale jego futurystyki i przyszłości! Wiele tam niuansów niestety trudnych do rozszyfrowania przez przeciętnego widza i dlatego serial jest błędnie interpretowany jako m.in. "familijny". To doskonała próba potwierdzenia aktualnych teorii na temat bliższego związku matematyki z przyrodą niż wielu mogłoby się spodziewać. Mistrzowskie powiązanie liczb i ich korelacji z epizodami, które na pozór nie mają ze sobą związku. W jednym z odcinków chłopiec omalże nie zinterpretował zakrzywienia przestrzeni jako próby znalezienia najbliższej "drogi" między wybranymi punktami A i B. Ale ponownie ostrzegam: to nie film dla przeciętniaka i nie daj Boże, osoby będącej na bakier z myśleniem ścisłym.... Serial genialny i mądry go tworzył scenarzysta......
Odosobniony przypadek, kiedy tak "intelektualny" serial dostaje drugi sezon!

ocenił(a) serial na 5
kinoman32

Szkoda, że ten genialny i mądry człowiek, który pisze tu scenariusz jest jednocześnie tak miernym scenarzystą...
Nasranie intelektualnych wtrąceń nie zmieni tego, że to tylko średnia telenowela ledwo trzymająca się kupy.

Filippiarz

Powyższy tekst Pana Filipiarza razi ubogim slownictwem no i... praktycznie nie jest merytoryczny, zatem trudno cokolwiek dorzucić......

kinoman32

Śmiać mi się chce jak czytam takie komentarze. Ludzi, którzy na siłę próbują robić z siebie "inteligentnych". Co do serialu, to jest bardzo przeciętny. Występuje wiele błędów fabuły. Serial momentami jest absurdalnie nielogiczny. Te zabawne połączenia, spotykania ze sobą ludzi w niemożliwych sytuacjach. Dzieciak, który można powiedzieć, że czyta przyszłość z liczb, może ją kontrolować i na siłę próbuje naprawiać rzeczywistość, mając "niezwykłe zdolności". Masakra takie niedorzeczności, że niemowlę by nie wzięło tego na poważnie. Wykonanie poza tym jest słabe. Każdy odcinek monotonny, powtarza się schemat, tylko ludzie się zmieniają.
-Kinoman32 – wielki znawca filmów i seriali, a ocenionych ma zaledwie kilka filmów. Uważasz, że ten film skierowany jest do ludzi myślących i wymagających? Ty uważaj, bo od „wysiłku intelektualnego” Ci żyłka pęknie, ty się tak nie przemęczaj chłopie. Potwierdzasz tylko to, że mało wiesz i widziałeś filmów. W tym serialu sytuacje są niedorzeczne. To co pokazują to nie jest matematyka, ale głupia fantazja scenarzystów . Istnieje wiele świetnych seriali, po których można po każdym odcinku głębiej się zastanowić nad przedstawionymi sytuacjami, zawierającymi prawdziwe teorie fizyczne i matematyczne lub takie które mogły by się zdarzyć, ale nie ma obecnie technologii, żeby to udowodnić. Jest wiele seriali nie tylko z gatunku Sci-Fi, ale innych które są świetne, tworzą logiczną całość i widać, że od początku do końca są przemyślane.

Właśnie seriale, które poważnie traktują widza i trzeba często trochę pomyśleć, to najczęściej upadają, gdyż ciemna masa czyli głównie ludzie z USA po prostu ich nie rozumieją. Takich seriali było wiele. Niestety, ale Touch do nich nie należy. Wbrew pozorom jest on prosty w odbiorze, dla ludzi mało wymagających, którym da się wciskać kit, dlatego dostał kolejny sezon.

Shoo1er

Typowa "polska" odpowiedzieć. Rozsiewasz "wyroki" dokoła z taką pewnością siebie - to chyba nazywa się narcyzm. Zgodnie z III zasadą dynamiki Newtona moja reakcja na Twój komentarz jest identyczna - ale skierowana do Ciebie. Piszesz ile oceniłem seriali itp. itd. To tak jakbyś wierzył, że moje zycie ogranicza się do tego portalu. A zauważyłeś jak króciutko tutaj jestem? Jak na "śledczego" - cieniutko!!!!! We wszystkich opiniach, przy każdym zdaniu zgubiłeś po dwa wyrazy - "według mnie". Skromności więcej nigdy nie zaszkodzi. Pozdrawiam serdecznie
PS
Nie zgadzam się z żadną Twoją opinią dotyczącą serialu. Nie musisz mnie opisywać, bo to nie forum plotkarskie. Wystarczy ograniczyć się do opinii o filmie z zaznaczeniem, że "według Ciebie ...".

kinoman32

Nie spodobało mi się, że pocisnąłeś innym ludziom, którzy mają inne zdanie na temat serialu i którym ten serial po prostu się nie podoba. Świadomie, albo nie obraziłeś wielu ludzi. Z Twoich postów wynika, że twierdzisz, iż ludziom, którym ten serial się nie podoba są mało inteligentni, że mają problemy z rozumowaniem logicznym, są mało wymagającymi widzami, zwykli przeciętniacy, którzy mieli problemy w szkole ze zdaniem z przedmiotów ścisłych. Dla Twojej wiadomości, z przedmiotów ścisłych zawsze radziłem sobie świetnie. To co przytoczyłem to są prawie cytaty Twoich wypowiedzi. Uważasz, że jeśli Ci się podoba ten serial i widzisz „niezwykłe powiązania matematyczne i geniusz scenarzystów” to tak po prostu jest, nie bierzesz pod uwagę, że przedstawione sytuacje w tym serialu to po prostu zwykła ściema, naciąganie takie, że „powinna się o tym dowiedzieć NASA”. Mam nadzieję, że rozumiesz ten żart. To jest oczywiście moje zdanie, chociaż uważam, że wielu myśli podobnie jak ja, ale nie wszyscy.

Napisałem te posty, ponieważ potraktowałem Twoje wypowiedzi jako atak na ludzi, którzy mają po prostu inne zdanie. Może nie zawsze napisałeś to wprost, ale często między wierszami.

Shoo1er

Pomyliłeś się i myślę, że "każdy sądzi po sobie". Nie jestem Tobą i nie atakuję nigdy i nigdzie. Z innej strony - zauważ, że Twój post nie ma nic wspólnego z oceną i analizą filmu. To jest portal filmowy a nie forum towarzyskie lub, nie daj Boże, portla randkowy. Nie szukaj głębi tam, gdzie jej nie ma. Ufaj, że nie wszyscy mają takie intencje jak Ty! Są jeszcze dobrz ludzie. Pozdrawiam i nie zadręczaj się.

kamil665544

Pozdrów brata. Mam nadzieję ,że kiedyś do Niego dotrze jakim chamem.

Arthaniel

Mnie się serial spodobał, tylko sęk w tym, że patrząc na głównego bohatera ciągle widziałem Jacka Bauera z "24 godzin" i nic nie mogłem na to poradzić xD. A Martin Bohm to postać różniąca się od legendarnego, nieustraszonego Bauera. Btw. mógłby się Kiefer wreszcie zabrać za kinowe "24 godziny" :P.

pl_szajba

Post do Shoo1era został tu przeze mnie umieszczony omyłkowo. Wkleiłem nie w to miejsce, a nie znalazłem niestety miejsca na anulowanie postu. To odpowiedź innej osobie na innym portalu!
Piszę, to gdyż zgadzam się z opinią Shoote1ra - chociaż źle odczytał moje intencje.
Pozdrawiam

Arthaniel

Również uważam ze jest to serial familijny ,na pewno nie skierowany do intelektualnie wymagającego widza , wręcz odwrotnie -prosta i przyjemna przygoda dla wszystkich w każdym wieku :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones