PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=725199}
8,0 25 032
oceny
8,0 10 1 25032
8,6 19
ocen krytyków
Twin Peaks
powrót do forum serialu Twin Peaks

Przynajmniej tak odbieram pierwszy dwugodzinny odcinek trzeciego sezonu. Strasznie creepy.

kashmir23

Tak, klimat tych dzieł absolutnie zdominował prolog, szkoda że na razie nie ma w tym praktycznie TP.

ocenił(a) serial na 10
mikko91

Dochodzą mnie słuchy, że podobnie jest w kolejnych dwóch epizodach

kashmir23

HBO Go wysypuje E03, więc czekam aż naprawią. Końcówka E02 zwiastowała powrót na dobre tory i mam nadzieję, że całość zostanie dobrze wyważona.

Hadxmen

na filiser są już 3 i 4 odc :)

kulmat12

wow! dzieki!!!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 10
AutorAutor

Po obejrzeniu 4 odcinków hype. Wątek Coopera wracającego do świata żywych jest śmieszno-creepy. Świetny.

AutorAutor

teraz niestety dialogi są kiepskie, zwłaszcza Coopera

ocenił(a) serial na 10
sychta

Cooper (ten dobry) praktycznie nie ma dialogów, bo po 25 latach spędzonych w lodge odebrało mu rozum :)

ocenił(a) serial na 10
sychta

Ale np. jak wołał "Hello !!!" wygrywając w kasynie to było śmiesznie.

ocenił(a) serial na 7
kashmir23

Fakt, na razie mało w tym typowego Twin Peaks, ale widać, ze te pierwsze cztery odcinki są dopiero wstępem do całej historii. Tu chodzi o coś więcej niż tylko same miasteczko TP. Samo to, ze akcja toczy się głównie poza TP, pokazuje, że Frost i Lynch mają coś więcej do powiedzenia. Czekam na kolejne odcinki :)

ocenił(a) serial na 10
kashmir23

O jakim DWUGODZINNYM odcinku mowa? Wczoraj w nocy HBO3 wyemitowało 2 odcinki godzinne, HBO GO również emituje odcinki godzinne. Czy ja coś przeoczyełm?

ocenił(a) serial na 9
Il_cattivo

Pilot zrobiony w stylu prequela serialu "Miasteczko Twin Peaks - Ogniu krocz za mną " z 1992.
Pierwsze dwa odcinki są traktowane jako pilot 3 sezonu. Zresztą wcześniejsze sezony też miały
piloty o połowę dłuższe. Są oczywiście dostępne już 4 epizody.
Cieszy, że 3 sezon recenzje zbiera świetne. W końcu powrót serialu wszechczasów.
Co prawda pojawiły się przez ostatnie 30 lat równie dobre jak Twin Peaks 3 inne seriale:
Sopranos, Prawo ulicy, Breaking Bad, ale czy do nich ludzie powracają ? Wątpie. To seriale na raz lub max dwa razy.
Do Twin Peaks powracałem wiele razy. W sumie widziałem pierwsze dwa sezony już 5 razy.
Tak samo Robin of Sherwood. Inne seriale nie miałem ochoty oglądać więcej niż raz.

ocenił(a) serial na 7
returner

To ja mam tak samo. "Twin Peaks" i "Robin of Sherwood" to 2 seriale do których zawsze będę wracał chętnie! :-)

ocenił(a) serial na 9
Alex303

Wiadomo. Pod względem klimatu i tego czegoś nie mają konkurencji.

Dla mnie najlepszymi serialami jakie widziałem są te poniżej.
Lista według daty premier.
Korzenie 1977
Shogun 1980
Alternatywy 4 1983
Robin of Sherwood 1984-1986
Północ-południe 1985-1986
Dekalog 1988
Twin Peaks 1990-1991
X-Files 1993-2002 (tu poziom obniżył się od 7-8 sezonu)
Oz 1997-2003 HBO
Sopranos 1999-2007 HBO
Kompania braci 2001 HBO
Sześć stóp pod ziemią 2001-2005 HBO
Prawo ulicy 2002-2008 HBO
Deadwood 2004-2006 HBO
Zagubieni 2004-2010 (5 i 6 sezon obniżka formy)
Rzym 2005-2007 HBO
Dexter 2006-2013 (od 5 sezonu spadek jakości)
Zakazane imperium 2010-2014 HBO
Sherlock 2010-2017
Czarne lustro 2011-2017
Gra o tron 2011-2018 HBO
House of cards 2013-2017
Detektyw 2014 HBO (tylko 1 sezon)
Fargo 2014-2017
Gomorra 2014-2018
Cosmos 2014
Narcos 2015-2018
Westworld 2016-2018 HBO

returner

lista ok tylko "Przyjaciół" brakuje :)

ocenił(a) serial na 8
szyszak666

a mnie "Przyjaciół" nie brakuje, ale za to chętnie widziałabym "Przystanek Alaska":) (napisałabym też, że "Chłopów" ale chyba nikt nie podzieli moich sympatii...

returner

brakuje "Pancernych" i "Klosa" to obejrzałem co najmniej naście razy

ocenił(a) serial na 9
sychta

Z polskich kilka seriali też by się znalazło.
Alternatywy 4 1983 i Dekalog 1988 to 10/10
Janosik 1973 -10/10 Kapitalne aktorstwo
Noce i dnie 1977 -9/10
4 pancerni i pies 1966 -8/10
Stawka większa niż życie 1967 -8/10
Glina 2003-2008 -8/10
Pitbull 2005-2008 -8/10

returner

co do "ogniu krocz za mną" to racja, też zdjęcie plenerowe jak z homevideo

returner

Powracają, powracają. Sam widziałem Prawo Ulicy i Breaking Bad przynajmniej 5 razy. Równie często widziałem tylko True Detective, pierwszy sezon i Czarne Lustro. Coś mi się wydaje, że nowy sezon Twin Peaks dołączy do tego grona..

ocenił(a) serial na 9
_wilczur_

Znam wielu ludzi i mało kto powraca drugi raz do seriali 60-80 odcinkowych.
Jak mawiają dużo lepszą perspektywą do powrotów są seriale z 10-30 epizodami np:
Robin of sherwood, Twin Peaks, Rzym itp
Z drugiej strony żadne seriale nie mają takiego klimatu jak Robin of Sherwood i Twin peaks.
I gdzie kto ma czas, by oglądać długie seriale po 5 razy :)
Z samą tematyką gangsterską mamy Sopranos, Prawo ulicy, Breaking Bad, Świat gliniarzy,
Zakazane imperium, Fargo, Gomorra, Narcos, Peaky Blinders, Taboo i polskie
Pitbull i Glina. A to tylko podgatunek. A samych seriali na wysokim poziomie mamy co najmniej 40-50.
Kto miałby czas na powroty wielokrotne jak lepszą opcją są krótsze filmy o wyższym poziomie.

ocenił(a) serial na 8
kashmir23

Nie no, fajno fajno, surrealizm, stare postacie, niepokój, typowe Inland Empire, ale do cholery zarysujcie już jakąś fabułę. Cztery godziny już za nami i nie wiemy prawie nic. Dale wraca z Czarnej Chaty z mózgiem rocznego dziecka, Zły Dale po 25 latach rock'n'rollowania siedzi, Gordon i Albert coś kombinują, Kudłaty zabił jakąś panią i nic to nam nie mówi. Czyżby Lynch zapomniał jak się wplata dziwne wizje w fabułę?

ocenił(a) serial na 9
SlasherManiak

Spokojnie mamy 18 epizodów godzinnych. (Niecałe 18 godzin)

1 sezon miał 8 epizodów. W tym pilot półtoragodzinny i 7 epizodów po 45 minut. (ok 6 i pół godziny)
2 sezon 22 epizody. Pilot półtora godzinny i 21 epizodów po 45 minut. (ok 17 godzin)

Ale na dobrą sprawę najwyższy poziom w serialu był do ujawnienia, że fiycznym mordercą Laury był jej ojciec czyli
w okolicach 1/3 2 sezonu. Cała intryga zajęła więc ok 12 godzin (1 sezon + 1/3 2 sezonu)
Później były inne wątki i zwieńczenie historii w świetnym finale 2 sezonu, ale oglądalność spadała i
anulowali 3 sezon. Wtedy Lynch nie brał udziału w większości 2 sezonu.
I był reżyserem tylko poszczególnych epizodów z 1 i 2 sezonu.
Przy 3 sezonie ma pełną kontrolę i reżyserował wszystkie epizody.
Wie, gdzie spadła jakość 2 sezonu i wie, że nie można zbyt szybko zbyt dużo ujawnić.
Jeśli w latach 1990-1991 zajęło ok 12 godzin na rozwiązanie sprawy i było to zbyt szybko czemu
teraz miałby powtórzyć błędy z 2 sezonu.

ocenił(a) serial na 10
returner

To nie był wtedy blad Lyncha z tym ujawnieniem, tylko naciski. On od początku jak mówił, zgodził się z Frostem, ze mimo sami wiedzieli kto zabił Laure, mieli zamiar nigdy nie ujawnić tej tajemnicy

ocenił(a) serial na 9
agawa1234

Też słyszałem o tym, że pod wpływem nacisków publiczności ujawnili to na takim etapie serialu.
Lepiej gdyby nie ujawniono tego lub stało się to później.
Wtedy mielibyśmy prawdopodobnie 3 sezon, który był w planach zanim anulowali serial.
Moim zdaniem 2 sezon byłby lepszy, gdyby miał z 2 epizody mniej i powycinali te zapychacze np:
romans Jamesa na wyjeździe itp

kashmir23

Witam. Czy w pierwszych dwóch odcinkach trzeciego sezonu pojawia się postać Boba? Jeśli tak to jaki aktor występuje w tej roli?

ocenił(a) serial na 10
kopytekturbo

kyle maclachlan

kashmir23

A czy ktoś może orientuje się kiedy pojawi się moja ulubiona postać, czyli Audrey?

ocenił(a) serial na 7
esgal

Audrey przecież zginęła na koniec 2 sezonu podczas wybuchu w banku

ocenił(a) serial na 10
Bartekh28

Ma pan dowód? W obsadzie jest...

ocenił(a) serial na 10
kashmir23

Audrey nie zginęła podczas wybuchu w banku. W książce "Sekrety Twin Peaks", która jest kanoniczna, pojawia się informacja, że Audrey została ciężko ranna, jednak przeżyła :)

ocenił(a) serial na 5
kopytekturbo

Pojawia się stary BOB (Silva) ale są to zdjęcia z ostatniego odcinka 2 sezonu, z czarnej chaty. Jest nawet w napisach końcowych. "Ku pamięci Franka Silvy".

_MG_

Dziękuje.

kashmir23

tylko czemu akcja dzieje się w NY

kashmir23

Akurat nie mam nic przeciwko temu, że akcja wyszła poza Twin Peaks. Głownie dlatego, że sceny ze starymi bohaterami pokazały... no właśnie, że są starzy. I dla widzów też czas się nie zatrzymał, co niekoniecznie jest przyjemną refleksją. Chociaż jak sobie przypomnę, w jakiej dupie byliśmy (mam na myśli naród po całości) w 1991 roku, gdy TVP emitowała ten serial i jak ogromnie dużo od tamtej pory osiągnęliśmy, to się akurat robi miło.
Na razie daje się odczuć, że producenci musieli się czołgać przez Lynchem na kolanach i on to wykorzystuje, jadąc po całości. Trudno się dziwić, skoro ciąży na nim sława pierwszego reżysera, który wyczuł przyszłość telewizji. Kłopot w tym, że aktorzy też sprawiają wrażenie, jakby grali w modlitewnym stuporze, oddając w przerwach czołobitne pokłony wizjonerowi. Też trudno się dziwić, bo przez minione 27 lat większość z nich niczego ciekawego nie osiągnęła, w korporacyjnym języku to się nazywa słaba pozycja negocjacyjna, ale wolałabym, żeby się otrząsnęli. Reasumujac - ja Lyncha kocham i chętnie podążę za nim w odmęty szaleństwa, jednak wolałabym, żeby nie był to one man show, a na razie tak to wygląda.

ocenił(a) serial na 9
e_wok

Intrygujący pilot. Później ciekawe wejście w 3 sezon Gordona Cole, Alberta i Duchownego.
No i kiedy wreszcie Dale Cooper w dobrej wersji się obudzi ?! :)

ocenił(a) serial na 10
returner

Jak łyknie dobrej czarnej kawy? Widziałam, ze mu sie cos twarz zaczeła zmieniac po niej.. lol

ocenił(a) serial na 9
agawa1234

Oby jak najszybciej. Bo para dobry Dale Cooper i Gordon Cole (grany przez Lyncha) niszczyła system.
Póki co największe wrażenie zrobił zły Dale Cooper w pilocie sprzed wypadku.

ocenił(a) serial na 10
kashmir23

Skojarzenie z Eraserhead słuszne, za to bardziej bym połączył jego klimat nie z MD, ale z Zagubioną autostradą. MD w porównaniu z tamtymi dziełami było lekkie, pokręcone, ale miało bardziej lżejszy, oniryczny, hipnotyzujący klimat. Zagubiona autostrada to taka psychodela z ciężkim klimatem, no i te ledwie słyszalne nerwowe dźwięki w tle, zamiast głośno brzmiącej, w padającej w ucho muzyki.

ocenił(a) serial na 3
kashmir23

Dla mnie wstep przywodzi na mysl Erasehead oraz Inland Empire.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones