PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=725199}
8,0 25 037
ocen
8,0 10 1 25037
8,6 19
ocen krytyków
Twin Peaks
powrót do forum serialu Twin Peaks

Jestem ciekaw waszych opinii na temat 3 Coopera. Skąd się wziął (kto go stworzył), czym jest złota kólka, która po nim została. Dlaczego to on miał pierścień?. Generalnie jak to u Lyncha - o co chodzi?

Moja teoria: Zły Cooper/Bob wyszedł z chaty w ciele agenta Coopera. Właściwy (duch) Coopera pozostał w chacie na 25 lat. Zły Cooper w jakiś sposób stworzył swojego sobowtóra po to, żeby po upływie 25 lat to sobowtór a nie Bob wrócił do chaty. I to mu się udało. Teraz próbuje zabić prawdziwego Coopera, który pojawił się w miejsce sobowtóra aby nie wracać już do chaty. O tym mówi jednoręki do Coopa - że został oszukany i aby wszystko wróciło do normy musi zabić Boba albo Bob jego.

użytkownik usunięty
ubik77

Mnie też to nurtuje, kim jest to licha ten trzeci Cooper. Aż dziw że nikt do tej pory nie podjął się rozkminy tego wątku, ale widocznie większość jak tu widać po wpisach są takimi znawcami Lyncha że rozumieją wszystko lepiej niż on sam hehe ;))))))))
Mam podobne spostrzeżenia jak Ty: prawdziwy Cooper został uwięziony w Czarnej chacie przez 25 lat, a jego ciało na Ziemi przejął Bob. Kiedy Bob miał wrócić do czarnej chaty i zamienić się z Cooperem, ten zamiast zamienić się z Bobbym zamienił się z ciałem tego urzędasa w zielonej marynarce. Wychodzi na to że ten urzedas jest teraz w czarnej chacie, a Booby nadal zyje w ciele Coopera, ale tym ciele z długimi włosami. Trochę to wszystko pogmatwane i nie trzyma się kupy. Miejmy nadzieję że kolejne odcinki rozjaśnią sytuację :)

Myślę,ze jest inaczej.Bob nie przejął ciała Agenta Coopera, tylko stworzył sobowtóra ( ang.doppleganger), gdyż jest złem, które może się ucieleścnić w dowolnej postaci. Agent Cooper mógł opuścic Czarną Chatę, tylko wtedy, gdy na jego miejsce powróci jego sobowtór( mniejsza o to kto te zasady stworzył, o tym jeszcze nie było), ale jak widac Bob nie ma zamiaru wracać bo najwyraźniej kombinuje cos na ziemskim padole. Postanowił więc "oszukać system" i stworzył trzeciego sobowtóra, który został do Czarnej Chaty wciągnięty zamiast niego. Urzędasa nie ma chyba w Czarnej Chacie, bo zmienił sie w tą błyszczącą kulkę- być może był czyms w rodzaju atrapy człowieka, stworzonej po to, by Bob mógł zostać w realu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones