PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=663388}

Utopia

8,2 28 995
ocen
8,2 10 1 28995
7,6 7
ocen krytyków
Utopia
powrót do forum serialu Utopia

Anulowana??

ocenił(a) serial na 9

Do cholery, jak można było anulować ten serial? Gówniane serie wałkujące te same motywy do bólu lecą w najlepsze, a taki majstersztyk dostaje szlaban? Skandal. Reżyseria i fabuła - arcydzieło. Gra aktorska świetna. Neil Maskell jako Arby / Pietre dał cudowny popis. Serial porusza aktualną problematykę i pytania, na które nikt nie chce odpowiadać, bo ludzie boją się w ogóle o nich rozmawiać. Byłem pewien, po zakończeniu 2 sezonu, że teraz poczekam sobie na trzeci, a tu dowiaduję się, że nie będzie dalszych odcinków. Autentycznie nie wiem co teraz ze sobą zrobić.

Darkwind

No dobra, to w takim razie mam pytanie. Czy historia tego serialu jakoś się kończy na drugim sezonie? Czy po prostu urwali w trakcie?

ocenił(a) serial na 9
Gasza1910

Ja szczerze polecam każdemu, kto nie widział, bo zdążyli i tak dużo treści i wartościowego przekazu zmieścić. 2 sezon kończy się tak, że robi ochotę na trzeci, ale część fabuły się faktycznie domyka w pewien sposób.

Darkwind

dzięki

ocenił(a) serial na 10
Gasza1910

Skończyli właściwie w dobrym momencie, jednak materiał na sezon 3 był, i to nawet całkiem niezły.

ocenił(a) serial na 9
theMedicalDoctor

Jestem tego samego zdania.

ocenił(a) serial na 9
Gasza1910

Tak jak pierwszy, wydaje ci się, że to koniec, a potem się dowiadujesz, że istnieje drugi sezon. Przy drugim jest to samo, tylko nie ma trzeciego sezonu...

ocenił(a) serial na 9
Darkwind

Zapewne ludziom nie spodobał się przekaz, nie akceptują swojej trywialności, nie widzą szerszego ujęcia i dalszej perspektywy. Cykl ów był po prostu za głęboki filozoficznie, aby uzyskać poklask większej rzeszy fanów. Moim zdaniem seriale zdeterminowane są na chwilę obecną na niezbyt wymagającą widzów. Tam gdzie prócz akcji należy pomyśleć, tam krąg odbiorców się zaciska. Szkoda, bo profile głównych postaci, ścieżki jakie obrali, jak i fabuła sama w sobie tworzą coś niezwykłego. Żeby dobrze zrozumieć to wszystko trzeba się naprawdę przyłożyć.

ocenił(a) serial na 10
Dark_Sider

Przyznam szczerze ze dawno nie oglądało mi się żadnego serialu tak dobrze, każda scena, każda minuta trzymała mnie w napięciu, dzięki czemu sam serial łyknąłem w zaledwie dwa dni.
Zarówno muzyka, oprawa wizualna, fabuła, to było coś niesamowitego + świetni, wyraziści bohaterowie, mimo ze nie byli grani przez jakieś wielkie gwiazdy - sprawdzili się znacznie lepiej niż wielu aktorów z górnej półki (Jessica Hyde i Arby/Pietre to istne arcydzieło - Lee też potwornie mi się podobał.)
Do tego dochodzi łamanie tematów tabu dzięki czemu serial jest bardziej brutalny i nieprzewidywalny.
No i przede wszystkim realizm... może problem zbyt dużej populacji nas nie dotyczy i nie stanowi takiego problemu jak w serialu, ale współczesny rząd również ma swoje za uszami, różne epidemie, ataki terrorystyczne (chociażby ten na World Trade Center) - za wieloma z tych rzeczy stoi nie kto inny jak ludzie u władzy którzy w mediach podają nam fałszywe informacje na swoją korzyść manipulując obywatelami.
Szkoda ze obecnie takie seriale można niestety zliczyć na palcach jednej dłoni. :(


Asvers

Asvers i tu się mylisz, bo światowy rząd robi wszystko, żeby ludzie masowo wymarli :( poczytaj o NWO, dowiedz się czym jest agenda21, spójrz w niebo, jak nas trują :( to nie jest fikcja, zobacz co mówią rządzące elity, a mówią to samo, co w serialu - ludzi jest za dużo... A serial powstał w idealnym momencie, bo genialnie pokazuje dzisiejszą światową politykę. Dla jednych będzie to tylko fantastyka, ale to się już dzieje, a serial ma na celu to pokazać, szkoda że nie każdy zrozumie o co biega...
Każdy, kto choć trochę interesuje się tzw. "teoriami spiskowymi" (które de facto teoriami nie są, a codzienną praktyką), od razu zauważy, że ten serial w sposób cholernie jawny odsłania prawdę. Ja wprawdzie jeszcze nie skończyłam go oglądać, ale wciągnął mnie niesamowicie, cały sezon w jeden dzień i nie mam dosyć :)

ocenił(a) serial na 10
Chelle

Tylko ze idea NWO nie polega na tym ze zabraknie nam surowców i trzeba uśmiercić jakąś część populacji żeby nasz gatunek nie urządził istnej masakry, NWO chce żeby ludzie wymarli bo mniejszą ilością obywateli łatwiej rządzić i manipulować - a jak wiemy, społeczeństwo wymyka się ostatnio spod kontroli i pojawia się sporo buntowników i ludzi mających dosyć poczynań obecnej władzy.
Przeludnienie tak czy siak nas nie dotyczy.

Asvers

Zgadzam się, może nie mówią o surowcach, ale o emisji dwutlenku węgla i innych pierdołach typu ocieplenie klimatu. Chodziło mi o główną ideę, czyli depopulację. Choroby i szczepionki, ostatnio tak modny temat - to jeden z elementów jak wykończyć ludzi. Może przesadziłam z moją wypowiedzią, ale w tym serialu dostrzegam aż za dużo analogii do tematów związanych z NWO :)

ocenił(a) serial na 9
Chelle

Pieniądz można kreować bez końca, ale rzeczywiste dobra ktoś musi produkować a żeby je produkować potrzeba jeszcze więcej ludzi tworzących półprodukty i usługi ijeszcze więcej pozyskujących surowce i jeszcze więcej usług itd. Za każdym luksusowym gadżetem kryje się armia (w kształcie piramidy) ludzi. Im więcej osób do pasożytowania na nich tym lepiej! Myślisz, że dlaczego p. Merkel otworzyła drzwi swojego kraju dla tzw. "uchodźców". Po co wpuszczono do Polski setki tysięcy Ukraińców?

Owszem można bronić teorii NWO słowami że przecież jak się zmniejszy o 90% populację to surowców wystarczy... Ale kto będzie je przetwarzał i uzupełniał? Inna sprawa że obecnie koncerny stawiają się ponad dobro już nie poszczególnych ludzi ale i całych narodów

Chelle

Podobał mi się motyw gdy Jessica tłumaczyła R.B. jaki syf ma na talerzu i ze nawet pies by tego nie ruszył. Serial jest pełen ciekawych momentów i zwrotów akcji których kino nas nie nauczyło. Jest bardzo drastyczny ale sam sie przez to napedza bo dzieją się sytuacje które kończą się w sposób do jakiego nie jesteśmy przyzwyczajeni przez kino. Jest świetny, jego wykonanie i wpleciony trudny filozoficzno egzystencjalny i jakże " na czasie " temat ubrany jakby w czarną komedię sprawia wrazenie niesamowicie oryginalnego. Klimat angoli, przyjemność ze słuchania ich i wszystko w ta niezbyt poważna ścieżkę dźwiękową, cholernie mi sie podoba nie myślałem że jest taki unikalny. Czas na drugi sezon:) polecam go

ocenił(a) serial na 9
Asvers

przeludnienie nas nie dotyczy? ha ha ha

ocenił(a) serial na 10
Chelle

Ten serial czerpie z teorii spiskowych, a nie z życia. Trzeba trochę dystansu, a wtedy nietrudno dostrzec, że te teorie o NWO to nic innego jak dopasowywanie faktów które są wygodne, a odrzucanie/marginalizowanie tych niepasujących. A fakty są takie, że jakość życia na świecie regularnie się podnosi, a ludzie żyją coraz dłużej. Można śmiało powiedzieć, że nigdy w spisanej historii świata ludziom nie żyło się tak wygodnie, jak obecnie.
Rządowi ani bogaczom nie zależy aby ludzie wymarli, bo wtedy oni sami stracą rację bytu. Wszystko sprowadza się do władzy, a tę aby sprawować, trzeba mieć podwładnych - im więcej, tym lepiej, tym są ważniejsi. Również bogactwo traci jakikolwiek sens w momencie, kiedy nie ma nikogo kto by nam go pozazdrościł, kogoś komu można odebrać jego majątek, kogoś kto będzie pracował na nasz majątek. Ponadto istnienie jakiejkolwiek waluty straciłoby sens, a zasoby naturalne np. złoto same w sobie nie mają większej wartości. Z historii Ameryki wiemy, że Indianie mieli go bardzo dużo, ale latali z jajami na wierzchu, a gdy pojawili się Hiszpanie i Portugalczycy okazali się całkowicie bezbronni.

Po depopulacji...
Jestem w stanie sobie wyobrazić istnienie świata jak w Igrzyskach Śmierci, ale nie potrafię sobie wyobrazić jak do tego doszło. To dystopia, której nie da się zaprowadzić w sposób zaplanowany, bo nim doszłoby do uśmiercenia miliardów ludzi i uprzątnięcia tego burdelu, zapanowałby chaos jakiego świat nie widział. Przynajmniej część broni masowego rażenia dostałaby się w niepowołane ręce, do tego przejęto by lub zniszczono infrastrukturę energetyczną i transportową, szlaki lotnicze, morskie i lądowe.
Jako jednostki faktycznie można się nas pozbyć, ale jako masy jesteśmy niezbędni, by dopilnować tego wszystkiego.

Warto prześledzić epidemię dżumy w XIV wiecznej Europie, która wybiła ok połowy jej mieszkańców. Warto poczytać na ten temat, by się przekonać, jak taka tragedia potrafi odmienić najbardziej zaawansowaną cywilizację świata, ich życie religijne, polityczne i społeczne. I żadne bogactwo, ani broń ludzi trzymających władzę nie są w stanie tego powstrzymać.

To tyle co mam do powiedzenia w tym temacie.

ocenił(a) serial na 8
acidity

"Przynajmniej część broni masowego rażenia dostałaby się w niepowołane ręce, do tego przejęto by lub zniszczono infrastrukturę energetyczną i transportową, szlaki lotnicze, morskie i lądowe."
Myślę, że masz rację, rozpierducha by była niesamowita.
Jeśli bym się dowiedział, że jestem w pechowej grupie 90% do uśmiercenia, to sam bym chciał bogaczom/Sieci wszystko zniszczyć :)
I na pewno większość ludzi (nie będę się bawił w %) myślałaby podobnie. Rodzina jest b. ważna, chyba najważniejsza dla hmmm ssaków żyworodnych? człowiekowatych? A jeśli mnie nie będzie, to i moich potomków nie będzie, zakładając że ktoś nie ma dzieci albo ma lecz też nie zmieścili się w 10% - nie są Romami ;-D, więc po co mam zostawiać 'hajlajf' innym? Niech wyginą jak dinozaury, albo niech chociaż odbudowują sobie wszystko przez 100 lat :) Coś jak pies ogrodnika, ale tym razem w normalniejszej, usprawiedliwionej formie.

ocenił(a) serial na 7
acidity

NWO nie odrzucam ale myślę, że najważniejszy problem jest jeden - kasa. Szczepionki itp - wmawia się ludziom jakieś epidemie czy w ogóle zagrożenie np świńską grypą, która proporcjonalnie od innych chorób uśmierca mało osób ale idzie fama w mediach i koncerny zarabiają na szczepionkach. Globalne ocieplenie - jest to efekt znany nie od dziś tylko od zarania dziejów. Nie było samochodów, nie było elektrowni a też Ziemia przeżywała okresy zlodowacenia i ocieplenia. Po prostu samo życie ale banda cwaniaczków trzepie gruby hajs na tym wszystkim. I tak by można wymieniać do woli. III Rzesza vs UE. Nie udało się Adolfowi to próbują Niemcy w bardziej pokojowy i demokratyczny (pseudo demokratyczny) sposób ustawić sobie Europę a tymczasem tworzy się kolejne gmachy z politycznymi idiotami, którzy na niczym się nie znają, nic nie umieją ale zarabiają grubą forsę a zaraz obok nich zarabiają ludzie, którzy się przy nich kręcą, a wszystko jest idealnym środowiskiem dla różnych lobby do załatwiania swoich interesów. Wystarczy teraz przekupić kilku euroosłów i już możemy mieć prawo, które będzie obowiązywać w niemal całej Europie.
A samo NWO widzę bardziej nie jako plan na depopulację ludzi a na trzymanie w ryzach całego świata i systemu przez garstkę rodzin. Wiadomo, że jest kilka wpływowych rodzin na świecie im im jest na rękę obecny lichwiarski system bankowy i cały ten szwindel zadłużaniem się Państw "u banków", i zaciąganiem kredytów na procent aby spłacić poprzednie kredyty. Normalnie perpetum mobile, Wystarczy raz komuś kase pożyczyć i będzie ciągle brał pożyczkę na kolejny procent aby spłacić poprzednią pożyczkę i odsetki. Im zależy też np żeby samochody były na ropę i gaz a nie na wodę, żeby ludzie łykali lekarstwa kilogramami zamiast zdrowo żyć (dieta, sport) i nie chorować itd.
Porobił się w wielu dziedzinach nie tyle co monopol a kliki, które razem lub samodzielnie tworzą pewnego rodzaju monopol i one za wszelką cenę nie wypuszczą interesu z rąk. A, że kasy nigdy za wiele to każde kolejne zero cieszy oko, no a jak już jest tych zer wystarczająco dużo żeby przestały podniecać to się zaczyna bawienie władzą i rządzeniem ludźmi. Taka gra, tylko nie zbierasz kasy i nie rządzisz ludźmi na PS4 czy Xboxie tylko w rzeczywistości.

ocenił(a) serial na 10
jarek0991

Stare cmentarze są pełne grobów dzieci, w zasadzie większość umierających to były dzieci. Faktycznie więc dorośli rzadko umierali na choroby zakaźne, bo naturalna selekcja odsiewała te, których organizmy nie były w stanie poradzić sobie z chorobą we wczesnym młodzieńczym wieku.

Chelle

Coś im chyba w laboratorium nie wyszło, bo na covid wymierają głównie ludzie starzy co się już rozmnożyli.

Asvers

Jeśli kogoś interesuje problem przeludnienia, to serdecznie polecam ten oto filmik :) https://www.youtube.com/watch?v=QsBT5EQt348

Asvers

Obejrzyj sobie "Fargo" - moze nie o wladzy, ale rowniez nie wiesz co sie wydarzy, jest bardzo zaskakujacy. Szkoda tylko ze trzeci sezon "Fargo" nie byl tak mocny jak pierwszy i drugi :P ale moze to tylko kwestia gustu.
Podobnie jak "Black Jack Randall" z serialu "Outlander" Istny potwór :D

ocenił(a) serial na 6
Dark_Sider

Z całym szacunkiem, przecież ten serial nie jest jakiś głęboki, treść prosta, a drugi sezon to czysty idiotyzm.

ocenił(a) serial na 9
litwosxd

Niby prosta, niby nie, jakby się zastanowić to niektóre rzeczy zaczynają się komplikować.

ocenił(a) serial na 6
Dark_Sider

W głupi sposób niestety, o ile sezon pierwszy był spoko, to w drugim twórcy poszli w bardzo złym kierunku.

ocenił(a) serial na 9
litwosxd

Kwestia gustu.

ocenił(a) serial na 6
ocenił(a) serial na 9
litwosxd

ano mam chorą córkę ( nie, nie chce na nią kasy, sam finansuję jej leczenie, ja chcę kasę na nowy komp dla siebie ;) (a co mam tylko 30 fps w wieśku)) . Do rzeczy. Altmedowe leczenie autyzmu i "Utopia" blisko. Tak samo jak jaszczury z kosmosu.

ocenił(a) serial na 9
Dark_Sider

Waliłeś sobie w trakcie oglądania?

ocenił(a) serial na 9
Darkwind

Bez watpienia anulowanie sezonu 3 to dzialanie Sieci. Szkoda!

ocenił(a) serial na 10
PiesPako

true!

ocenił(a) serial na 8
PiesPako

True!

ocenił(a) serial na 7
Darkwind

Ja chcę sezon 3 !

ocenił(a) serial na 10
Darkwind

Właśnie skończyłam ostatni odcinek... To jest barbarzyństwo stworzyć tylko dwa sześcioodcinkowe sezony takiej zajebistości :<

ocenił(a) serial na 7
marzen666

Ja też właśnie skończyłem i moim zdaniem - faktycznie, sezon 3 byłby ok, ale takie zakończenie też jest do przyjęcia. Mimo, że wyszło dość "negatywnie" (niektórzy uważają, że faktycznie wróg miał rację, nie mnie osądzać). Ogólnie serial mi się podobał, aczkolwiek no nie można przejść obojętnie obok tak beznadziejnego wykreowania i odegrania niektórych bohaterów. Zachowanie i gra Becky i Iana to, mówiąc wprost, istny gwałt na psychice widza, który w sezonie 2 osiągnął szczyty absurdu. Wielka szkoda, bo pod względem audiowizualnym serial ten trzymał bardzo dobry poziom, retrospekcja w S02E01 była arcydziełem, ale ci bohaterowie to jakaś kompletna paranoja. Nikt mi nie wmówi, że starali się zrobić jak najbardziej "ludzkie" postacie, bo to wierutna bzdura.

ocenił(a) serial na 10
Darkwind

I całe szczęście, że więcej serii nie będzie.
Kilka razy już o tym pisałam.
Według mnie to najlepszy serial jaki w ogóle powstał.
Po zakończeniu już pierwszej serii (gdzie w zamyśle twórców już na tej własnie serii miał się skończyć) baaardzo bałam się obejrzeć drugą. Ale nie zawiodłam się.
Czy odważyłabym się na trzecią? Pewnie tak. Czy moja opinia pozostałaby taka sama? Mam wątpliwości.

Piszesz o gównianych serialach? A czemu są gówniane? Może dlatego, że na siłę, dla kasy ciągną się latami.
I nawet jeśli zaraz po obejrzeniu pierwszej serii uznasz, że to rewelacja, oglądasz dalej, ale po 5-10 latach już tego nie pamiętasz, stwierdzasz tylko, że to powtarzalna sieczka, która Cię znudziła.

Nie upatrujcie tu niezrozumienia dla tematu, spisku konkurencji czy barbarzyństwa producentów.
Cieszcie, że mieliście okazję obejrzeć coś tak świetnego, co zapamiętacie na długo.
Może kolejny raz się nie zdarzy :(

Ogromne podziękowania dla twórców UTOPII, że postanwili zakończyć tu gdzie zakończyli.
Dzięki temu serial dla mnie nie miał okazji zepsuć się i jako jedyny dostał ocenę 10 !

ocenił(a) serial na 10
dedorka

To nie była decyzja twórców. Nasze ukochane HBO zablokowało produkcje i wykupiło prawa do marki, chcieli zrobić własną wersję ale nie zrobią. Dlaczego? Oczywiście przez pieniądze.

Darkwind

Właśnie skończyłem 2 sezon i się dowiaduje że 3 nie będzie bo anulowali 0_0.....
Wie ktoś czy jest jakaś szansa na powrót? ostro się wciągnąłem w serial i chce wiedzieć co dalej.

Adorianu

anulowali, bo david fincher mial robic amerykanska wersje serialu, ale z tego co mi wiadomo plany nie wypalily ;d

Darkwind

Ha, ja w tej chwileczce skończyłam oglądać 2 sezon i to jest zwykłe draństwo w takim momencie urwać serial! Ja chcę jeszcze! Ale z drugiej strony, takie zakończenie w pewien sposób pasuje do klimatu serialu - niepokoi, zostawia po sobie tyle pesymizmu i poczucia zagrożenia... Niewiele twórców odważyłoby się na taki finał. Więc choć chciałabym więcej, paradoksalnie może i dobrze, że dalszego ciągu nie będzie. Nie zepsują tak rewelacyjnego show, jak to się zdarza w przypadku tylu świetnych produkcji, przeciąganych na siłę z serii na serię. Czasem lepiej pozostać z poczuciem lekkiego niedosytu ;)

TorZireael

Po tych Waszych komentarzach jestem już przekonana-biorę się za ten serial. Sama ocenię.

ocenił(a) serial na 8
Darkwind

to dlatego że było potrzebne więcej czasu antenowego na nową pożywkę dla młotów, czyli bez zbędnych zaskoczeń- myślenie w końcu dawno wypadło z mainstreamu :)

ocenił(a) serial na 8
Harry_Potter_2

Mimo tego, że ten serial uwielbiam, głównie przez sposób jego wykonania, to nie uważam żeby był on jakiś głęboki czy skłaniał do myślenia. Ciekawa komiksowa historia podana w ładny sposób, tym był ten serial. Jednak jest to czysta fikcja i działać propagandowo mógł tylko na ludzi wierzących w każdą teorię spiskową, na paranoików. Dla mnie pod względem treści nie jest on jakiś wybitny i nie odstaje poziomem od innych produkcji, które są obecnie emitowane.

ocenił(a) serial na 9
Darkwind

film jest tak kolorowy, obrazkowy, HDR, jak ten ich komiks. czy ktoś z was spotkał się gdzieś z informacją: jak oni to kręcili od strony operatorskiej? Jak uzyskali tak nieprzeciętne kadry i widoki?

ocenił(a) serial na 10
363264_2

sporo kręcone szerokim kątem i w postprodukcji podkręcone nasycenie kolorów - nic innego nie zauważyłem. Właściwie podoba mi się zakończenie - daje pole dla wyobraźni, po co na siłę domykać albo rozwlekać - raczej nic nowego by się nie wydarzyło, może poza powielaniem schematów w innych geograficznie sceneriach

ocenił(a) serial na 8
Darkwind

Jednak tym się różnią dobre seriale od tych mniej dobrych, że nie wleką się latami, niczym brazylijskie telenowele. Pierwszy sezon był dużo lepszy od drugiego i potem ten skok jakościowy niestety dało się zauważyć.

Darkwind

Po raz kolejny nie rozumiem zachwytu nad wysoko ocenionym na filmwebie serialem. Co w nim tak fantastycznego, że jego ocena to ponad 8? Fabuła nie wydaje mi się oryginalna. Pomysł ze szczepionką zapobiegającą przeludnieniu to może i nowość, ale schemat wydarzeń, ucieczka przed złymi, próba ich rozszyfrowania itd. przypomina mi akcje z Prison Break. W tym nie ma nic nowego. Dla mnie odgrzewany kotlet. Jedynie postacie mi się podobają, bo są bardzo wyraziste, szczególnie Jessica jest genialna. Jest tak nienaturalna, ale ma w sobie coś, co przyciąga. Przejrzałem kilkanaście tematów, ale nigdzie nie znalazłem wyjaśnienia, na czym polega fenomen tego serialu.

ocenił(a) serial na 5
Darkwind

I bardzo kurna dobrze. BARDZO! Patrzeć już na to nie mogę. Powstaje dobry serial, a potem tłuszcza domaga się kolejnych fal sezonów. I kolejnych, kolejnych i kolejnych. I ciągną w nieskończoność.

Na "Utopię" (po pierwszym WYŚMIENITYM sezonie) też się nie da potem patrzeć. Miliard pierdyliard zwrotów akcji, zbiegów okoliczności. Źli okazują się dobrymi, potem złymi, potem jednak znowu dobrymi, potem nie wiadomo jakimi, a na końcu złymi. Ze względu na spojlery nie będę pisał o konkretnych bohaterach, ale połowa z nich przechodzi tu "przemianę" lub jest ona sugerowana, a potem jeszcze jedną.

Trójka jakichś hipsterów-nieudaczników hasa sobie po świecie nafaszerowanym kamerami, kontrolowanym przez Sieć, która ma powiązania wszędzie. Wpadają czasem coś obrobić lub kogoś porwać, czasem zostaną złapani, by zostać wypuszczonymi (bo źli to jednak na chwilę dobrzy), ale potem znowu zostają złapani. W połowie drugiego sezonu zacząłem gubić się kto kogo złapał, kto spotkał i czy manuskrypt to pierdoły czy nie.

Ostatni odcinek (bez spojlerów, spokojnie) to już konkretna deus ex machina. Twórcy doprowadzają do sytuacji, w której nie ma już odwrotu, ale za 10 minut tworzą pomysł że jednak jest, a potem tworzą jeszcze 10 nowych pomysłów, żeby kręcić kolejne sezony,.

Gdyby powstawały kolejne, manuskrypt byłby z 10 razy bazgrołami 10 razy zawierałby kolejne modyfikacje Janosa i 10 razy wpadałby naprzemiennie w łapska dobrych i złych, którzy 10 razy myśleliby, że go odczytali i 10 razy, że nie. Arab okazałby się kotem, a Murzyn popełniłby 2 samobójstwa.

Bardzo dobrze, że ucieli bo takie ciągnięcie jest nie do wytrzymania. Wspieramy "zamknięte" serale, przygotowane od A do Z, a nie uzależnione od motłochu przed ekranami (jak ktoś się obraził za motłoch to znaczy, że sie przyznaje że jest. oooo :)

ocenił(a) serial na 4
Piotrek4

Zgadzam się. Kompletnie nie rozumiem jarania się tym serialem, chociaż mam wrażenie że gdybym obejrzał go z pięć lat wcześniej pewnie uznałbym go za arcydzieło. Niestety, od tamtego czasu powstała masa lepszych produkcji, z o wiele bardziej przemyślanym scenariuszem, gdzie autorzy nie zachowują się jak banda gimbusów wymyślająca najbardziej szokujące plot twisty dla samego szokowania, żeby tylko zaskoczyć czymś widza.

ocenił(a) serial na 8
Piotrek4

Możesz nazwać mnie motłochem mam to w nosie cebulaku ale nie zgadzam się z twoja marna wypociną, seriale sa robione dla widzów wiec jeżeli serial się podobał widzom powinna być kontynuacja to samo masz z wieloma produkcjami np. Star Treak ile miał sezonów mało tego najprostszy przykład Gra o Tron tam są kontynuacje bo to zależy od oglądalności czyli twojego motłochu bez motłochu gra o tron skończyła by się na paru odcinkach

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones