PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=697374}

Wataha

8,1 106 900
ocen
8,1 10 1 106900
7,6 12
ocen krytyków
Wataha
powrót do forum serialu Wataha

Ocena

ocenił(a) serial na 8

Nie za bardzo rozumiem, dlaczego ten serial ma niższą ocenę niż np. "Belfer". Ma dużo lepszy klimat, lepszych aktorów, lepszy pomysł, zdjęcia i w zasadzie wszystko. Kuleje dźwięk jak to zwykle bywa, ale wydaje mi się, że w drugim sezonie jest znaczny progres.

Zoloap98

Zdecydowany progres II sez.

ocenił(a) serial na 5
Zoloap98

Oczywiście, że ten serial jest dużo lepszy niż Belfer. Ale za oceną ludzi nie da się "nadążyć". Różne są powody takiej, a nie innej oceny. Ja obejrzałam wiele tureckich seriali i też czasem jestem zdziwiona, że te najgorsze mają taka wysoką ocenę. A te najlepsze - taką sobie. O gustach się nie dyskutuje, może też czasami oceniają go ludzie, którzy go nie obejrzeli. Na pewno, jeśli chodzi o polskie seriale, Wataha jest jednym z lepszych.

AnkaJ_3

i dlatego dałes 3?

onet318

No przeciez czytasz ze oglada tureckie seriale ;)

ocenił(a) serial na 9
AnkaJ_3

Dałaś 3 gwiazdki a piszesz, że "Wataha jest jednym z lepszych"?! Pewnie blondynka ;)

ocenił(a) serial na 5
TomPL

Dałam 3 gwiazdki, ponieważ prawie wszystkie tureckie seriale podobają mi się bardziej. Oczywiście, że wśród nich też znajdują się badziewia, których nie oglądam, lub rezygnuję po 3 odcinkach. Też oceniłam je na 3 lub niżej. Polacy powinni się nauczyć od Turków, jak produkuje się seriale. Po prostu tam aktorzy tak pięknie, naturalnie grają, że ma się wrażenie, jakby to się działo naprawdę. Dużo przekazują oczami, gestem, mimiką twarzy. A z polskich produkcji jedynie wyżej oceniłam "Znachora" i "Nad Niemnem", a resztę wszystko jeszcze niżej. Poza tym ten pierwszy sezon "Watahy" bardziej mi się podobał. Jeśli po kilku odcinkach drugiego sezonu zmienię zdanie, to również zmienię ocenę. I tyle. Żadna w tym filozofia. A tak na marginesie - nie jestem "blondynką" z kawałów. Mam prawo do własnego zdania, podobnie jak wszyscy tu na forum.

ocenił(a) serial na 9
AnkaJ_3

Pewnie, że masz prawo, ale bez obrazy, na tym forum ocena 3 w połączeniu z opinią "jest jednym z lepszych" brzmi jak hipokryzja. No ale skoro aż tak nisko wycenisz w ogóle polskie seriale to już nie dziwi...

TomPL

Co ciekawsze: "M jak miłóść" jest na równi :D bardzo mocne 3 :p

Calogerooooo

Dokładnie :) ona chyba te posty pisze po pijaku, albo ma problemy z matematyką na poziomie podstawowym.
I w ogóle to jakaś osmanofilka - na każdym profilu na fw zamieszcza te zachwyty nad tureckimi tasiemcami :)

ocenił(a) serial na 9
AnkaJ_3

Skala ocen na tym portalu jest 10-stopniowa, a ocena ,,3" to znaczy, że osoba oceniająca uważa film (lub serial) za ,,słaby".

gaudium

uwielbiam użytkowników filmwebu, którzy sobie tworzą swoje własne skale, jakby korzystanie z normalnej, 10-punktowej było zbyt mainstremowe :D
widziałam gdzię wpis kolesia, który zrobił sobie skalę 3-stopniową: 1- zły 2-dobry 3-rewelacyjny :P
japrdole

ocenił(a) serial na 8
AnkaJ_3

to jest własnie przykład gustów i guścików!!!! ktos kto lubi tureckie seriale i mówi ze sa lepsze i maja 1500 odcinków to nie moze lubic takich seriali jak wataha........ proste jak budowa cepa!!!!!! wataha oczywiscie ma ogromny potencjał ale duzo jeszcze brakuje. Przykład drugi sezon postac która na koncu staje sie głównym antagonistą dowiadujemy sie prawdy o niej i ze miesza sie to jeszcze z pierwszym sezonem gra tak naprawde trzecio planową role i to jest troche słabe, mi sie wydaje ze powinna taka postac gdzieś zawsze byc blisko fabuły ....

ocenił(a) serial na 9
mohbiacodbf

Właśnie ten zabieg to całe piękno tej fabuły :-)

AnkaJ_3

Mi się też podoba, dam mu dwie gwiazdki :)

ocenił(a) serial na 5
Zoloap98

Jedynka sobie zasłużyła na taką ocenę. Fajne zdjęcia i klimat to nie wszystko. Dwójka jest zdecydowanie lepsza pod każdym względem. Jeżeli utrzyma poziom, to może 6/10 bym dał, ale już w s02e04 już mamy popis kreacji twórców. Rebrow "nieżywy" jest ciągnięty przez Ukrainkę przez pół Bieszczad, a przy zmianie opatrunku okazuje się, że ledwie pryszcza miał zdrapanego ;-) Postękał, postękał i został ratownikiem nad rzeką. To w końcu był tak ranny, że stracił przytomność czy mu się tylko wydawało? W dwójce wciąż kuleją postaci bieszczadzkich zakapiorów z Kalitą i Cieniem na czele. Już lepiej było jakiś naturszczyków zatrudnić, bo ten ich pidżyn jest komiczny. Gadają jak na spotkaniu polskich i ukraińskich literatów, a nie jak prawdziwe chłopaki z pogranicza. Niby drobiazg, ale w uszy kole. W jedynce takich kwiatków było sporo. Szczegółów już wielu nie pamiętam, ale bawiłem się jak przy komedii. W zasadzie to był taki Belle epoque tylko wizualnie lepszy - materiał do szydery przy piwie ;-) Jeżeli W2 nie wysypie się fabularnie, to te potknięcia można wybaczyć. Nowy Belfer idzie drogą Prison Break'a, tylko w mega amatorskim wykonaniu. Fabuła galopuje, ale nie jest nawet grubymi nićmi szyta, przez co tempo akcji nie maskuje braków logiki, jak to się udawało w PB. B2 na chwile obecną nie dostałby ode mnie więcej niż 2/10 i nie mam do niego grama sympatii, w przeciwieństwie do W1, którą oglądałem i wyszydzałem z dużą przyjemnością. ;-)

ocenił(a) serial na 9
Zoloap98

Może dlatego, że Belfer jest raczej dla młodzieży, jest w pewnym sensie łatwiejszy w odbiorze, ma bardziej kwieciste (fatalne moim zdaniem) dialogi i jest zakorzeniony w świecie nastolatków, co to oceniają tutaj seriale. Wataha jest dla bardziej wyrobionego widza. Oglądam Belfra - ujdzie, ale zgadzam się, że Wataha jest dużo, dużo lepsza. Do tego bardziej uniwersalna i ciekawsza, skoro kupiło ją ponad 20 państw. (A Belfra z tego co wiem nikt...)

athene_noctua

Belfer 1 był moim zdaniem bardzo udany, ciekawy, intrygujący i z klimatem. Do tego zostali obsadzeni świetni aktorzy. Na tle Belfra 1 Wataha sezon 1 była po prostu słabsza. Teraz role się odwróciły: Belfer 2 nie umywa się do Watahy2 i dlatego średnia powoli rośnie. Zgadzam się z Tobą, iż również tematyka serialu i to jakiego ma odbiorcę wywiera także duży wpływ na ogólną ocenę tych produkcji.

ocenił(a) serial na 10
PurpleAngel

Belfer 2 to jakas kpina !

Zoloap98

Tylko ten Rebrow-cyborg trochę razi - co rusz zimowe kąpiele w górskich potokach, przestrzelone ramię - i dalej gania po górach, z plecakiem na tym ramieniu, a łapą wywija, jakby nigdy nic :)

jan_niezbedny0

No tak:) były momenty, w których rzeczywiście przesadzili z możliwościami Rebrowa:)

PurpleAngel

Jakaś taka durna moda na to zapanowała, że niby ma podnosić atrakcyjność i poziom adrenaliny u widza, a tak naprawdę irytuje.

ocenił(a) serial na 7
PurpleAngel

phi...ale gdzie mu tam do Kmicica ;) jak śpiwała TT..."potrzebujemy bohaterów" ;)

ocenił(a) serial na 9
Zoloap98

To proste: belfer1 jest jeszcze lepszy :).

ocenił(a) serial na 8
Zoloap98

Może dlatego, że pierwszy sezon "Watahy" nie wyszedł najlepiej. Jakby twórcy sami nie wiedzieli, co chcą zrobić. Ani to nie był serial o zwykłej pracy pograniczników ani o śledztwie w sprawie większej afery. Wyszło coś pomiędzy, ale czegoś w tym brakowało. W drugim sezonie wiadomo, o co chodzi i fabuła lepiej się klei mimo paru niedociągnięć, o których wspomniał ktoś powyżej.

ocenił(a) serial na 8
kinomanpl

Dokladnie tak:
Belfer1 10/10
Belfer2 9/10
Wataha2 8+/10
Wataha1 6/10

Serial Wataha zrobil duzy progress i tendencja jest wzrostowa, ale dopiero 3sezon moglby byc lepszy od 3sezonu Belfera (tutaj tendencja spadkowa).

ocenił(a) serial na 8
emjazz

Co do Belfra, to nie mogę się zgodzić. Dla mnie końcówka 2-go sezonu to jakieś nieporozumienie. Za gruba afera i zbyt niedorzeczna. Gdyby chodziło np. o dystrybucję narkotyków w szkole i Ivo, sprawca strzelaniny, był winien kasę portierowi, to jeszcze miałoby sens. A z powodu zawodu miłosnego postanowiłby ukatrupić więcej ludzi, to też można by przełknąć. Różne cholernie głupie rzeczy ludzie robią z powodu zawodu miłosnego, a zwłaszcza nastolatki. Ale dla mnie zakończenie serialu po prostu się nie klei. Jest zwyczajnie nieprawdopobne i głupie.

ocenił(a) serial na 10
kinomanpl

Cały drugi sezon Belfra to nieporozumienie.

ocenił(a) serial na 8
mateush87bpa

Z lepszym zakończeniem, które nadałoby tej całości jakiś logiczny sens, nie byłoby źle.

ocenił(a) serial na 10
kinomanpl

Racja ! Zgadzam się.
Jest tylko jeden maly szczegół, który niszczy ten cały sezon - Gra aktorska, Szymona Piotra Warszawskiego , w roli Radka ! Sorry, ale mam wrazenie, jakby pożyczyli go z "Pierwszej miłości"
Drewno , drewno, drewno !!!
Pierwszy sezon świetny ! Drugiemu, sporo brakuje .

ocenił(a) serial na 4
Zoloap98

belfra oglądałam z zaciekawieniem każdy odcinek. natomiast gdy włączyłam watahę, to aż szczęka bolała mnie od ziewania ;) jedyny plus to klimat filmu, reszta... czyli fabuła, jak dla mnie po prostu słaba. serio, nie rozumiem nad czym tu się zachwycać.

ocenił(a) serial na 9
Zoloap98

Belfer bardzo mi się podobał. Nie widziałam 2 sezonu, ale pierwszy naprawdę jest klimatyczny i świetnie zagrany. Zaiste zacny. I zgadzam się z Tobą. "Wataha" to kozak. Tak wymiata, że (imho) powinna mieć średnią ponad osiem. Naprawdę bardzo wysoko postawiona poprzeczka. Minusem są tylko momenty, w których kiepsko słychać dialogi. Dźwiękowcy powinni się podszkolić.

ocenił(a) serial na 10
Zoloap98

Każda produkcja na filmwebie ma swoją ocenę która jest średnią ze wszystkich ocen widzów. Nie wiem jak można tego "nie rozumieć" i z tym walczyć albo dyskutować co powinno mieć wyższą a co niższą ocenę.

Zoloap98

Wystarczy w TV włączyć opcję "wyraźny głos". Ja ją stosuję do prawie wszystkich filmów (nie tylko polskich). Wtedy może niskie dźwięki nie są, aż tak wyraziste, ale co tam. Wolę słyszeć co mówią. Chyba, że film oglądam dla efektów.

ocenił(a) serial na 8
Zoloap98

Dźwięk nie kuleje, po prostu ludzie oglądający piraty to w przeważającej większości ci, co nie potrafią sobie nawet ustawić odtwarzacza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones