PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=697374}

Wataha

8,1 106 685
ocen
8,1 10 1 106685
7,6 12
ocen krytyków
Wataha
powrót do forum serialu Wataha

Skończyłam...

ocenił(a) serial na 9

Skończyłam drugi sezon. Jestem zachwycona. Rzadko zdarza się, żeby drugi przebijał pierwszy o głowę, ale to co twórcy zrobili teraz, to mistrzostwo świata. Trzyma w napięciu od pierwszych minut pierwszego odcinka. Aktorstwo... No cóż, znakomite. Lichota, Popławska, Topa - rewelacja. No i te Bieszczady. Tak rewelacyjnych zdjęć już dawno nie widziałam. Muzyka - świetna. Kurczę mogłabym tu wylewać same ochy i achy, ale po co? Dla mnie to najlepszy polski serial. W dobie "Drugich szans", "Przyjaciółek" i innych, których tytułów nie przytoczę, "Wataha" jest potwierdzeniem tego, że można i że trzeba kręcić takie właśnie seriale - mądre, intrygujące i zostające w głowie na długo. Rany, co ja będę teraz oglądać???

ocenił(a) serial na 9
bogafw

Zgadzam się w pełni. Bardzo dobra muzyka świetnie komponowała się z pięknymi zdjęciami. Drugi sezon Watahy pokazał, że można zrobić znakomitą kontynuację dobrego serialu. Inna sprawa, że pierwszy sezon w końcówce trochę mnie rozczarował. Tutaj z odcinka na odcinek było coraz lepiej...

ocenił(a) serial na 9
bogafw

Zgadzam się! Drugi sezon to majstersztyk!
Właśnie skończyłam oglądać i nie wiem jak żyć...
Przepiękne zdjęcia, fenomenalna fabuła, mistrzowsko zagrany!
Rewelacja!

ocenił(a) serial na 10
bogafw

Muszę dołączyć. Mistrzostwo. Aż trudno uwierzyć, że to polska produkcja. Jest nadzieja na przyszłość...

ocenił(a) serial na 8
BYC_PRZYGOTOWANYM

Ciekaw jestem jak serial zostal odebrany za granica....? Faktycznie doskonala produkcja ....Oby tak dalej !

ocenił(a) serial na 8
jacek2

Calkiem dobrze zostal odebrany : http://www.pissedoffgeek.com/2016/09/03/the-border-wataha-series-1-review/#.WgnD LMbiaUk Nie wiedzialem ze 1 sezon jest dotepny w UK na DVD i Bluray....

ocenił(a) serial na 8
jacek2

Niestety zostal wydany tylko na DVD....

ocenił(a) serial na 9
jacek2

Dzisiaj czytałam na antywebie (i tu pozwolę sobie zacytować), że: "(...) przecież serial trafił tej jesieni aż do 19 krajów („do Szwecji, Danii, Norwegii i Finlandii w HBO Nordic, w Hiszpanii w HBO España, w Europie Środkowej w HBO GO w Czechach, Słowacji, na Węgrzech, w Rumunii, Bułgarii, Chorwacji, Serbii, Słowenii, Macedonii, Bośni i Hercegowinie, Czarnogórze, Mołdawii, Kosowie, a w Polsce w HBO i HBO GO”)".
Cieszy mnie to ogromnie, mam nadzieję, że będzie tak samo tam podobał jak u nas.

ocenił(a) serial na 9
bogafw

Też jestem zachwycony :)

bogafw

2gi sezon to mistrzostwo, az szkoda, ze sezon nie ma standardowych 10 ciu odcinkow tylko 6.
czekam na 3ci sezon

ocenił(a) serial na 8
onet318

A ma być 3 sezon ?;] na razie z tego co czytam to nie widzę potwierdzenia.. jedynie półsłówka..

cchesterr

ja czekam, ale to nie znaczy, ze będzie

bogafw

Po obejrzeniu finałowego odcinka jestem jeszcze bardziej zachwycona drugim sezonem.. Wiedziałam ze pan z ABW ma coś z tym wspólnego on nie mógł grać tego „dobrego”, podobnie jak w Belfrze. Muzyka genialna. Drugi sezon spełnił moje oczekiwania i czekam na więcej.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 9
bogafw

chciałabym uporządkować sobie wiedzę po finałowym odcinku i licze na Waszą pomoc! :D
Za morderstwem w retortach stało ABW żeby wprowadzić w błąd wszystkich by skupiali się na masowym mordzie a nie na przemycie, ale teraz nasuwa mi się pytanie, ten główny przemyt który szedł w czasie morderstwa tych 22 osób był przemytem tej radzieckiej broni? Jaki był cel ABW żeby to ściągnąć do Polski? Jakieś pomysły?

ocenił(a) serial na 9
besia11

Podbijam pytanie :D. No i dlaczego kiedy Dobosz zabija agenta ABW jest ciemno, a kiedy Rebrow wraca do auta juz jasno? Co się działo przez ten czas?

ocenił(a) serial na 7
Euforia_N

mmm....czy to był pomysł ABW czy Halmana prywata? może tak powinno być zadane pytanie ;)
w tej końcówce jest zresztą masa błędów ;)
1-CZAS - akcja na moście -dzień, samochód noc /ok-zimą zmierza szybko/...nocna walka...i nagle idą w słońcu do samochodu.
Akcja dzieje się /przyroda/ przełom jesień/zima... czyli....tak jakby teraz ;) zmrok o 16 wiec nie dziwi...ale wschód słońca koło ...18-20 (dynamika akcji..Grzywa kona...więc to nie mogło trwać 18godz)to już ciut dziwne ;)
2-MIEJSCE - ten dom był pokazany z lotu ptaka...więc łatwo go znaleźć...jest wg map googla 500-700 m .na północ od ośrodka "Rewita Solina"...zastanawiam się więc jak matka z synem przechodzili przez rzekę ;)tam wody dużo...ale najbliższy spacer to do Wyspy Małej... ;) koło km po lodzie ;)
aha....gdy kręcili tą scene - była odwilż, śnieg schodzi, widać deszcz...ale lód mocny ;)wiosna?

celt74

Gdzie dokładnie znajduje się ten domek? Na Google Maps bardzo niewyraźne zdjęcie na północ od Rewity. Na FB serialu czytałem, że jest to ośrodek szkoleniowy Jawor, ale w tamtych okolicach nie mogłem dostrzec tego domku na mapie.

ocenił(a) serial na 7
golleador

pamiętasz końcówkę? wdok z lotu ptaka? dość charakterystyczny obiekt, dwa domy jakby połączone.....wiec jak spojrzysz na zdjecie satelitarne - można dostrzec dwa dachy połączone przejściem. Wiem że słabo widać....ale jak skojarzysz sobie tamtą scene /zdjęcia lotnicze/ -łatwo dostrzec...

celt74

Ok, chyba znalazłem. Na zachód od domku w linii prostej jest Wyspa Mała. :)

ocenił(a) serial na 7
golleador

zgadza się !!!

ocenił(a) serial na 8
besia11

Chyba trochę nieuważnie oglądałaś. Masowy mord motywowany był zupełnie czym innym. SPOILER. Bodajże w 6 odc. Ali (czy jakoś tak - w każdym razie chodzi o tę tatarkę z dzieckiem) wyznaje Doboszowej szczegóły dotyczące transportu przez Ukrainę do Polski. Mówi o tym, że dostali załadunek i szli cały czas jedną drogą, nie zbaczając z kursu. A w przerwie tej trasy nocowali w budynku z kratami i dostawali po jednym posiłku dziennie. Później przypomina sobie o wizycie jednego człowieka, który wyróżniał się wyglądem od pozostałych i nie wyglądał na gangstera. Tym kimś był właśnie oficer ABW, widzieli go przez chwilę ci uchodźcy dlatego wszyscy musieli zginąć. Widziała go także Ali z Halidem i stąd cały czas musiała się ukrywać. Mam nadzieję, że pomogłem.

ocenił(a) serial na 10
Dzida_86

Moim zdaniem w tym finałowym odcinku troche ponaginali fabułę. Oczywiście najbardziej raniło oczy to, że bezwględny oficer abw, nie zabija Dobosz i tej ukrainki, mając je w garści tylko pozwala, aby to wszystko się rozeszło. Gdyby gosciu z ABW miał postępować tak, jakby przez niego zabito 22 osoby w retortach i przez ostatnie kilkadziesiąt dni dążył do tego żeby zabić pozostałych świadków itd. to po prostu strzeliłby kulke Dobosz, poczekał aż Ukrainka wróci z dzieckiem i ich też zabił. Kolejna sprawa to to, że Dobosz uszła cudem z napadu na nią.. Profesjonalny morderca, który już na nią czekał, a nawet dwóch i ona jedna uciekła im swoim passatem... Moim zdaniem, gdybyśmy mieli zachować realizm już na tym etapie, to byłoby dużo ciekawszym zakończeniem - ginie prokurator, giną jedyni świadkowie, sprawa jest praktycznie niedorozwiązania, idą kolejne przemyty ludzi jak i broni, nowa podstawiona ekipa straży granicznej się w to bawi, stara ekipa jest odsunięta od służby i unieszkodliwiona. To wybielenie Grzywy z win w ostatnim odcinku też słabe.. a miał już na celowniku Rebrowa. Ale serial całościowo bardzo mocny 9,5/10.

ocenił(a) serial na 7
ESPEE_o_O

Bardzo celne uwagi @ESPEE_o_O
:)

ocenił(a) serial na 10
ESPEE_o_O

a ja myślę, że nie zabił Dobosz od razu ponieważ chciał napawać się tym jaki to on jest sprytny. zwyczajnie psychicznie się poznęcać nad Dobosz jak to łatwo można wodzić ją za nos. wiedział,że zależało jej na tej sprawie i ją to zaboli. ukrainkę specjalnie męczył bo chciał , żeby syn wrócił...po nią. zwyczajnie nie chciał za nim ganiać. dlatego najpierw ją dźgał, żeby ta się darła i ją usłyszał syn a, później ja w końcu wyciągnął dalej, żeby bardziej zadziałało na małego. to dla mnie jest zrozumiałe. poza tym w jego podziemnych salonach było krzesło tortur...to pokazało, że lubi się troszkę pobawić z więźniami i nie załatwia ich od razu. a rzeczywiście ta przestrzeń czasowa to dla mnie również zagadka. nie rozumiem dlaczego tak dzień z nocą im się miesza.

ocenił(a) serial na 8
bogafw

Serial świetny, jednak jak dla mnie to minus za zrobienie z kochającej żony "k..rwy" która dała tyłka swojemu wybawcy.

ocenił(a) serial na 7
zpaul

fakt...to całkiem zniesmaczyło...

ocenił(a) serial na 9
zpaul

Tutaj też się zgadzam, aż westchnęłam podczas tej sceny 'no nie..'

zpaul

Jaka "kochająca żona", gdy sama w którymś odcinku mówiła, że z mężem już niet? ;) :P

ocenił(a) serial na 8
zpaul

Mnie to zraziło z powodu przewidywalności, oczywiście musieli się przespać i jeszcze miała kręcone włosy jak Ewa - zresztą w pierwszych odcinkach, kiedy Rebrow wrócił ranny do kryjówki i się nim zajmowała widział Ewę zamiast niej. Natomiast myślę, że patrzysz na to w zbyt czarno-biały sposób. Rebrow żyje w ukryciu od 4 lat, Alsu od kilku miesięcy. W ciągłym strachu przed złapaniem i zabiciem, z ograniczonym dostępem do jedzenia nie wspominając o łazience, ubraniach itd. Jednym słowem jak zwierzęta, na które polują drapieżniki. W takich warunkach emocje działają inaczej niż podczas chodzenia codziennie do pracy i wracania do domu do rodziny, nad rozumem przeważa instynkt. I dlatego mimo wspomnianej przeze mnie przewidywalności akceptuję taki scenariusz, a nazywanie tego dawaniem tyłka i wyzywanie uważam za niedojrzałe. Podczas wojny, niewoli i innych trudnych czasów ludzie szukają bliskości - zwykły instynkt, potrzeba psychiczna. W obozach koncentracyjnych zdarzało się, że kobiety zachodziły w ciążę (i to nie tylko te z obozowych domów publicznych).

ocenił(a) serial na 8
zpaul

Rebrow wziął na siebie obowiązki męża i w zamian skorzystał z przywileju męża. Naprawdę wierzycie, że żony dają wam z miłości?

bogafw

Czytalem Wasze opinie zanim zabralem sie za Watahe. Pierwszy sezon za wyjatkiem 6 odcinka zwalal mnje z nog. Dlatego kierujac sie Waszymi opiniami do drugiego sezonu podchodzilem z niemalym entuzjazmem. I co ? I du*a. W moim subiektywnym odczuciu, drugi sezon zdecydowanie slabszy, nie mozna powiedziec ze jest, ale slabszy od pierwszego. A zakonczenie jeszcze slabsze.

ocenił(a) serial na 5
Losu7

Przy tureckich serialach wszystkie polskie idą w odstawkę.

ocenił(a) serial na 10
Losu7

Mam takie same odczucia.

bogafw

A ja znowu mam zgoła odmienne zdanie: Sezon 2 mnie totalnie rozczarował. Scenariusz jedynki mógłby się wydarzyć naprawdę. Wszystko zaś co się tu dzieje w dwójce jest totalnie nieprawdopodobne i przypomina miasteczko Twin Peaks. Zabili go i uciekł. Cuda gonią cuda. Gościu zapuszcza brodę, mieszka w kanciapie na zboczu góry widocznym z dziesiątków kilometrów i myka sobie wte i wewte przez granicę przez cztery lata i nikt go nie widzi. Dostaje kulkę w obojczyk na środku rzeki, zima, mróz, a jemu nic. Zwątpiłem po trzecim odcinku.

ocenił(a) serial na 6
bogafw

Drugi sezon po dwóch odcinkach bardzo słabo

ocenił(a) serial na 9
andrze_r

Dalej się rozkręca ;)

ocenił(a) serial na 2
bogafw

Naprawdę cię doceniam, myślałem, że tego badziewia nikt nie ogląda, a tu proszę bardzo...

ocenił(a) serial na 10
blazej_2

Uwazam ze twoja ocena 2 nie miesci sie w dopuszczalnych widelkach dla tego tworu. 4-6 jest optymalnie, no maks 7. Prosze przemysl jeszcze raz swoja ocene - z powazaniem Szparfan.

ocenił(a) serial na 10
bogafw

2gi gorszy od 1szego. Za bardzo poszli w surrealizm fabularny (jak ustalenie IP czlonkow forum narodowcow), w duzej mierze podporzadkowujac ja gustom wiekszosci. Dobrze ze pozostal niezly realizm sytuacyjny, choc tez byloby sie do czego przyczepic.

ocenił(a) serial na 7
bogafw

pozwolę sobie się nie zgodzić . dla mnie drugi sezon dużo słabszy a ostatni odcinek nie dość, że było łatwe do przewidzenia wcześniej kto będzie kim to jeszcze wszystkie sceny przegięte do poziomu maksymalnego absurdu.

ocenił(a) serial na 7
bogafw

Po dobrym pierwszym sezonie, który widziałem w 2015, dopiero teraz sięgam po II.
Czegóż się dowiaduję o naszym "TEN Kraju" AD2017? Hordy "narodowców" mordują na masową skalę uchodźców na granicy, podpalają ośrodek dla uchodźców gwałcąc i mordując kogo napotkają... To scenariusz osadzony w "realiach" pisała chyba ta sama osoba która w 2019 napisała scenariusz urodzin Hitlera w głuchym lesie, miesiąc po urodzinach... by po pół roku kiedy przepychanie w USA "roszczeń Żydowskich 447" wobec Polski było w stadium wymagającym "podpórki" puścić na cały świat informację, że ci Polacy to na nic nie zasługują... Przykre to.

ocenił(a) serial na 4
bogafw

Poplawskie...cóż nienawidzę....pomyłka totalna!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones