PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=162141}

Weronika Mars

Veronica Mars
7,7 23 015
ocen
7,7 10 1 23015
Weronika Mars
powrót do forum serialu Weronika Mars

Uwaga, coś tu się na pewno pojawi, co może wam zaspoilerować!
Dosłownie minutę temu skończyłam oglądać serial i czuję się bardzo zmieszana, na szczęście ochłonęłam, bo nie byłam tym aż tak bardzo przejęta, bardziej zdegustowana. Cały drugi i trzeci sezon to pomyłka, nie tylko na tle pierwszego, który może uchodzić za arcydzieło.
Co sezon pojawiał się zagadka przewodnia: w pierwszym to było śmierć Lily, w drugim wypadek autobusu, a w trzecim gwałt na dziewczynach... no właśnie, z tym że to zostało rozwiązane w 10 odcinków, a co dalej?
Serial obejrzałam w tydzień, więc nie mam co narzekać, ale od czasu drugiego sezonu, nie wysilałabym się i nie czekała kolejnego tygodnia na następny epizod.
No to teraz coś, na co chciałabym uzyskać odpowiedzi, w 100%:
1. Śmierć Lily;
Aaron został uniewinniony, nie przyznał się. Czy dalej prowadzi słodkie życie w Neptun? Nie powinno się tego tak zostawiać!
2. Matka Logana;
Nie znaleźli jej ciała, dużo lepszym rozwiązaniem by było gdyby się spotkała z kimś i zostało to pokazane w ostatnim odcinku, nawet bez wiedzy innych bohaterów.
3. Matka Veroniki;
W pierwszym sezonie tyle jej szukała, czy na pewno by przestała? Nawet jeśli powinni wszystko wyjaśnić od a do z, co się z nią dalej dzieje. W końcu pieniędzy na życie jej nie brakowało.
4. Duncan i cała rodzina Kane'ów;
czyli największa pomyłka całego serialu. Serio, Duncan ucieka z dzieckiem i żyje z dala od cywilizacji. Może miał kolejny napad agresji i zabił dzieciaka? Nie wiadomo. Natomiast ta cała jego crazy family co robi? W ostatnim odcinku był pokazany sam Jake, co stanowi nową zagadkę.
5. Te całe zgromadzenie Zamku;
zupełnie niejasny i niewyjaśniony temat.
6. Weevil;
o co mu chodziło z tym, że V jest jego dłużniczką? Winny, czy niewinny?
7. Keith i jego kandydatura;
co dalej?

Kiedy wszystko w pierwszym sezonie zapięli na ostatni guzik, to przez resztę serialu wszystko to rozpruli i nie zaszyli.
Jeśli Beaver dotknął się wtedy Veroniki, to jaką wartość miały zeznania Carrie, która tak samo jak Casidy twierdziła, że wybiegł i zarzygał jej buty, po czym zobaczyła ją z Duncanem?

Liczę na odpowiedzi, a może i wy macie jakieś nurtujące pytania dotyczące niewyjaśnionych bądź niezrozumiałych wątków serialu.

Wcześniej miałam to bardziej rozpisane, ale niestety wątek się usunął.

psychofanka_piratow

minęło dopiero 10 minut, ale przypomniały mi się jeszcze dwie ważne kwestie:
9. Początek 3ego sezonu;
powinni to jakoś dokończyć a nie zostawić sprawę Casablancasów i Fitzpatricków gdzieś w połowie.
10. Śmierć Amelii, córki oskarżonego wynajętego przez Kane'ów;
V była już na tropie, ale temat się urwał.

ocenił(a) serial na 9
psychofanka_piratow

Odp. dla punktu 1.- chyba nie oglądałaś uważnie, ale Aaron dostał headshoota od płatnego mordercy pracującego dla Kane'ów (z rozkazu Duncana).
Boże jak ja tęsknię za tym serialem <3
Oglądałaś film VM z 2014?

psychofanka_piratow

Hej odpowiadam już na wszystkie Twoje niewyjaśnione zagadnienia ( będą spoilery):

1. Aron został uniewinniony, ale również i zamordowany- Duncan zlecił jego morderstwo temu czarnemu kolesiowi, który pomagał Kane'owi zatuszować morderstwo Lilly.
2. Weevill, Weronika i Logan dotarli do nagrania gdzie było widać, że matka Logana skacze z mostu.
3. Weronika odnalazła swoją matkę, ta nawet na jakiś czas wróciła do domu jednak po tym jak Weronika odkryła, że matka znowu pije to kazała jej odejść już na zawsze. Kochana mamusia w podzięce zwinęła 50.000 tys, które ojciec Weroniki dostał od Keanów w nagrodę, że odnalazł Duncana.
4. Duncan wyjechał do Meksyku, gdyż tam nie ma ekstradycji- był bogaty więc kasę miał.
5.Ten temat nie został wyjaśniony.
6.Weevil i Weronika to przyjaciele, którzy nawzajem ciągle ratują się z kłopotów i często powtarzali sobie, że któreś z nich jest dłużnikiem.
7. Keith przegrał wybory i dalej był prywatnym detektywem ( w filmie Veronica Mars pokazane jest, że brat Lamba został nowym szeryfem)
8. Jeżeli chodzi o sprawę z Beaverem to wszyscy byli pijani więc ciężko było zebrać prawdziwe zeznania jednak później V. dowiaduje się o tym, że Beaver był molestowany i chory na chorobę weneryczną, którą ją zaraził, a na dodatek sam się przyznał do gwałtu.
9. Sprawa Casablanca-sów jest wyjaśniona Beaver popełnił samobójstwo, Dick wrócił do college- cały czas imprezował, duży Dick wrócił do kraju i poszedł siedzieć
10. Amelia została zamordowana przez tego kolesia, którego poznała na Ibizie.

Tak więc większość zagadnień została wyjaśniona ;). Byly oczywiście sprawy, których nie wyjaśniono nawet w filmie, ale i tak uważam, że ten serial to arcydzieło.


ocenił(a) serial na 9
LoveVM

Love VM i zastanawiam się, jak można nie zauważyć tak kluczowych momentów...ale cóż...

lucciola25

Najlepsze w tym wszystkim, ze ty nawet nie wiesz o czym są pytania. Przykładowo: tak, wiem jak potoczyła się historia matki CM, co uwzglednilam w punkcie, ale pozostawia duży niedosyt. Veronica nie należała do osób, które oleja sprawę.
Super, szkoda ze zapomnialas o casablancasa ch i firzpatrickach. Teraz to nawet ja nie wiem o czym mowie, ale pamiętam ze był to początek trzeciego sezonu.
Natomiast co do pkt 1 i o Amelii, rzeczywiście, zapomnialam.

ocenił(a) serial na 10
psychofanka_piratow

Historia matki potoczyła się tak, że Weronika sobie odpuściła! Myślała, że kiedy matka wróci będzie jak dawniej (znów będzie z jej ojcem i będą szczęśliwi) ale uświadmia sobie, że to złudzenie bo alkoholizm to choroba i matka sie nie zmieni. Więc mówiąc jej, żeby odeszła odcina się od przeszłości i już nie traci na nią czasu. Bo przecież tyle jej szukała. Godzi się z faktem i zapomina o matce, która w końcu wcześniej ją zostawiła. To oczywiste i wydaje mi się, że twoje wątpliwości i zmieszanie spowodowane są po prostu tym, że nie oglądałaś serialu dokładnie i nie analizowałaś go (np. dlatego, że oglądałaś odcinki jeden po drugim i nie miałaś tego "tygodnia" oczekiwania na kolejny odcinek i nie rozkminiałaś każdej rzeczy jaka się tam wydarzyła).

BfmV_aVe

Serial jest zajebisty ... postacie relacje teksty muzyka ...oglądałam to ponownie po latach i nadal daje radę

ocenił(a) serial na 8
blanka100

Ja też! Przeczytałam 2książki o dalszych losach i muszę odkopać w Internecie nowy sezon

Bonita_fw

4 sezon jest super utrzymany klimat jest zabawnie, wciąga fabuła jest już dojrzalej bo to nie liceum czy czasy studenckie ale jak dla mnie to udana kontytuacja no i jest mniam miam ...spojlerka nie dam ale będziesz zadowolona .. nie wiem czy widziałaś film veronica mars sensownie żebyś go zobaczyła przed 4 sezonem bo to jakgdyby chronologicznie - oceniony został dość słabo ale mi tam się podobał choć rzeczywiście do serialu mu brakuje ...

Bonita_fw

jescze jedno co to za książki są kalką serialu ? angielski u mnie ok. no ale wolałabym w ojczystym czytać

ocenił(a) serial na 8
psychofanka_piratow

Też właśnie skończyłam oglądać serial (zaraz biorę się za film) i faktycznie pozostał spory niedosyt :/ Weevil był w tej, że sprawie z końcówki serialu niewinny, ale okłamał Veronikę, że nie znalazł tej maszynki do podrabiania legitymacji - co sugerowało, że co najmniej zastanawiał się nad powrotem do przestępczego życia.
Ale najbardziej zirytowało mnie to, jak w samej końcówce to, co zrobiła V, storpedowało kampanię jej ojca - no bez takich, żeby w ostatniej chwili zabierać mu to zwycięstwo :/
No i to, że rozstali się z Loganem, od początku im kibicowałam i nie mogłam zrozumieć, jak na początku drugiego sezonu V mogła wrócić do Duncana - po tym jak przez cały rok ją traktował i jak pozwalał ją traktować swoim przyjaciołom. Świetny facet, nie ma co :/ (nie wspominając o tym, że Duncan zlecił zabójstwo ojca Logana, podczas gdy Logan nakłaniał V, żeby nie zabijała Beavera). No i w ostatnich odcinkach było widać, jak bardzo wciąż mu na niej zależy. Szkoda że ich relacja była tak mocno nierówna, że to jemu zawsze o wiele bardziej zależało :/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones