PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=745557}

Wielkie kłamstewka

Big Little Lies
8,2 93 746
ocen
8,2 10 1 93746
8,3 29
ocen krytyków
Wielkie kłamstewka
powrót do forum serialu Wielkie kłamstewka

Genialnie dobrana muzyka w serialu. Sam serial też zaskoczył mnie genialnością:) Wklejam listę najlepszych utworów i pozdrawiam wszystkich tych, którzy też zwrócili na nie uwagę:
Michael Kiwanuka - Cold Little Heart
Alabama Shakes - This Feeling
Agnes Obel - September Song
Martha Wainwright - Bloody Mother F*cking Asshole
Jefferson Airplane - White Rabbit
Irma Thomas - Straight From The Heart
Neil Young - Harvest Moon
Leon Bridges - River
Otis Redding - That's How Strong My Love Is
Charles Bradley - Victim of Love (feat. Menahan Street Band)
Brent Amaker and the Rodeo - "Man in Charge" (Tilson Remix)

marinelle

No mnie złapali, kiedy zaraz na początku pierwszego odcinka poleciała PJ Harvey 'Wind" <3

zarazzapomnelogin

Miałam tak samo! Świetny serial, muzyka jeszcze lepsza. Szkoda, że to już koniec.

izaczek_ona

Wczoraj zobaczyłam ostatni odcinek....szkoda że to już koniec. A muza rewelacja

ocenił(a) serial na 7
zarazzapomnelogin

mnie serial złapał na Agnes Obel, cwaniaki ;)

ocenił(a) serial na 9
marinelle

Muzyka jest świetna:) chyba jeden z największych atutów :) Gra Reese też mnie zachwyca, a nie jestem wielką fanką tej aktorki :)

zabeczka12

Też się przekonałam do Reese:) mocno mnie to zdziwiło. Wcześniej miałam ją za komedyjkową trzpiotkę;)

ocenił(a) serial na 9
marinelle

ja też!

ocenił(a) serial na 10
marinelle

To polecam Dziką Drogę:) świetna rola

ocenił(a) serial na 8
marinelle

Najwyraźniej nie znacie jej wcześniejszej twórczości, zanim jeszcze wpadła w pułapkę wyścigu o popularność. Zwłaszcza te filmy, w których grała jeszcze jako nastolatka - świetne aktorstwo! Szkoda, że zaniechała wybitności na rzecz popularności.

ocenił(a) serial na 9
marinelle

Dzięki za tę muzykę <3

ocenił(a) serial na 9
marinelle

Big Brother & The Holding Company - Ball and Chain w nowym odcinku

ocenił(a) serial na 8
marinelle

OOOO dzięki o Pani za tą playlistę <3

marinelle

no muzyka jest kapitalna równie jak serial <3 River uwielbiam od pierwszego usłyszenia!

marinelle

Na Spotify jest playlista o takim samym tytule - 'Big Little Lies - Soundtrack' - polecam :) Wszystkie utwory w jednym miejscu :) :)

ocenił(a) serial na 8
justa976

brakuje mi tylko tego który pojawia się w odcinku piątym pierwszej serii, gdy jedna z bohaterek zrzuca drugą z urwiska - taki rwany, szarpany, kawałek (pojawia się też w innych częściach).
Ktoś wie co to jest za kawałek?

saqbis

The Flaming Lips - Silver Trembling Hands
Odpowiedź po dwóch latach :A

ocenił(a) serial na 8
moniek_sz

Hehe, no i się doczekałem. Dzięki. Dopisałem do playlisry

ocenił(a) serial na 8
marinelle

damn, właśnie miałam taki post zakładać! Muzyka wyborna, często w serialach zdarzają się perełki, ale tutaj każdy jeden utwór jest perełką...wielki plus za wybór nieoczywistych i nieznanych szerszej publiczności utworów i zespołów/wokalistów :)

ocenił(a) serial na 9
marinelle

Prawie się popłakałam na "Harvest Moon", bo to dla mnie też tak ważny kawałek. Muzyka, wspaniała, to prawda.

użytkownik usunięty
marinelle

do listy dodałabym jeszcze:
Temptations - Papa Was a Rolling Stone
Death in Vegas - Hands Around My Throat
The Flaming Lips - Silver Trembling Hands
Golden Boy, Miss Kittin - Rippin Kittin
:)

marinelle

Tak muzyka jest tutaj szczególnie dobrze dobrana :) Ktoś wie czy planują zrobić więcej odcinków? Bo szkoda by było jakby się serial jednak nie przyjął i zaniechaliby nagrywania...

overcoat

Nie bedzie wiecej odcinkow to mini serial na podstawie powiesci pod tym samym tytulem.

marinelle

Dodaj Sufjana Stevensa - Casimir Pulaski i Frank Ocean - Super Rich Kids

ocenił(a) serial na 8
marinelle

Piękny soundtrack, idealnie dobrany do wszystkich scen. Końcówkę najnowszego odcinku z September Song obejrzałam trzy razy :O Wiecie może ile odcinków będzie liczył pierwszy sezon? Właśnie obejrzałam siódmy i mam wielki niedosyt..

ocenił(a) serial na 8
julciaaak

To jest miniserial, wiec to już koniec. Zaplanowanych było tylko 7 odcinków.

ocenił(a) serial na 8
sztukowskadiana

Nieprawda. Właśnie powstaje kontunuacja z rolą Meryl Streep.

marinelle

Na pożegnanie Rolling Stones You can,t get always what you want dla muzykalnych.

robert_torbus

Cala muzyka do tego serialu jest na spotify :-)

marinelle

http://www.what-song.com/Tvshow/100207/Big-Little-Lies/s/100734 tutaj są wszystkie utwory, Spotify nie posiada licencji na wszystkie utwory.

MateuszAnd.

Dzieki za info ;-) nie wiedzialam, ze tam nie ma calej muzy!

ocenił(a) serial na 10
MateuszAnd.

wielkie dzięki za link, idę słuchać pjona :D

ocenił(a) serial na 9
marinelle

Muzyka świetna! jest nawet playlista na spotify i pewnie w innych miejscach też.
Ps. czy wiadomo już co z drugim sezonem? nie mogę się doczekać :)

ocenił(a) serial na 7
marinelle

Wszedłem właśnie na filmweb by sprawdzić czy jest jakaś informacja na temat muzyki, a tu Twój komentarz. Dzięki wielkie :)

ocenił(a) serial na 9
marinelle

Jak się nazywa piosenka którą Chloe pokazała Ziggiemu, żeby puścił tej dziewczynce?

ocenił(a) serial na 8
ciastko_z_kremem

River -Leon Bridges :)

marinelle

Dopisz jeszcze Zoë Kravitz - Don't

Iwona_Romanowicz

No i jeszcze Villagers - The wonder of you

Iwona_Romanowicz

Ok. Znalazłam jeszcze jedną: Daniel Agee - How's the world treaing you. Miłego słuchania. Btw: na TIDAL jest tylko kilka piosenek. Trzeba szukać w necie

ocenił(a) serial na 8
Iwona_Romanowicz

Niezupełnie. Na TIDALu jest lista Soundtracking BigLittle Lies i zawiera 30 utworów, praktycznie wszystkie wymianiane tu na tym forum

ocenił(a) serial na 8
marinelle

jeszcze Irma Thomas - Anyone Who Knows What Love Is... to napisy końcowe czwartego odcinka... genialny utwór, który w innym wykonaniu mozna bylo rowniez uslyszeć w Black Mirror

ocenił(a) serial na 5
marinelle

średni co najwyżej serial. Bardzo dobry ost. Co ciekawe to w większości standardy i klasyka, a nie współczesne odkrycia. Miałem nieodparte wrażenie, jakbym oglądał - słuchał muzycznie Forresta Gumpa, który też miał naszpikowaną klasykami ścieżkę dźwiękową. Jako plus sporo coverów, które bronią się przy oryginałach. Nowe czasy, nowe aranżacje:)
Jako podsumowanie niech posłuży scena z klasykiem Sade "Cherish the day", która dla serialowej Madeline była Adele z bodaj 6 odc. Gdyby zrobiła to jej nastoletnia córka zrozumiałbym, a tak....:/

rionty

standardy i klasyka mi nie znana...z Foresstem zero skojarzeń, dzięki za Sade:)

ocenił(a) serial na 8
marinelle

Nie czytałam wszystkich komentarzy, ale mój ulubiony reżyser kolejny raz ,,rozwalił mnie" muzyką. Jeśli nie widzieliście/nie słyszeliście Cafè de florè - poleeeeecam!!!!!

ocenił(a) serial na 8
marinelle

Polecam https://www.tunefind.com/show/big-little-lies/season-1/42375 - stronę odnalazłam poszukując muzyki do "Orange is the new black", a zbierają kawałki z bardzo wielu seriali i zdaje się, ze jest jeszcze więcej utworów niż na what-song :)

marinelle

A ta co leciała pod koniec finałowego odcinka?

ocenił(a) serial na 9
marinelle

Zgadzam się. Muzyka jest świetna

marinelle

Kompletna lista - 47 utworów jest na Spotify.

ocenił(a) serial na 10
marinelle

+ Fleetwood Mac - Dreams :)

marinelle

https://www.tunefind.com/show/big-little-lies/season-1/41296

ocenił(a) serial na 9
marinelle

To nie jest muzyka, to są piosenki. Muzyka to jest, gdy są nuty, melodia i nikt nie śpiewa.

"
- Czy to muzyka poważna?
- Tak, a co?
- Poznałam, bo nikt nie śpiewa.
"
Marilyn Monroe w "Słomianym wdowcu" Billy Wildera
:-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones