PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659055}

Wikingowie

Vikings
8,4 173 909
ocen
8,4 10 1 173909
6,8 8
ocen krytyków
Wikingowie
powrót do forum serialu Wikingowie

Może i Rollo wygląda jak dziwka, wg kryteriów Wikingów, ale jednak Paryż obronił....prawdziwym zwycięzcą okazał się jednak król/cesarz Franków, który - kogo miał przerżnąć -przerżnął (przepraszam za kolokwializm), kogo miał zabić - zabił, inwestycja w zięcia Wikinga okazała się udana - bo i wnuk/wnuczka w drodze i córeczka zadowolona, a zięć przy okazji obronił mu koronę i głowę. HAIL ROLLO!! Przeskok czasowy -> Aslaug pije - to się zdarza, Ragnar przeszedł chyba jakiś detox, bo fizycznie wygląda lepiej pomimo upływu lat, choć psychicznie....no cóż....Mali Ragnarsonowie są już w wieku poborowym - więc tata może dać się spokojnie zabić w Anglii w next sezonie - to szaleństwo w oczach pełzającego Ivara...miodzio....Bjorn marzy o swej wyprawie na Morze Śródziemne, a pomoże mu nieoceniony i uroczy FLOKI :D........

ocenił(a) serial na 9
Filip_Trojanowski

Może to jakieś marzenia senne Rollo? :D Przecież Bjoern poprzysiągł sobie, że zabije Rollo.
Uncle!!!!!!!!!!!!
A może ojciec? Możliwe, że to Rollo jest ojcem Bjoerna i po wyjawieniu mu tego faktu wszystko się zmieni?

rafalniemiec712

Ktoś kiedyś pisał na forum, że Lagherta była miłością Rolla i że Bjorn może być jego synem...Ale trochę to naciągane, taka wikińska "Moda na sukces" by wyszła...

Filip_Trojanowski

a ja dorzucę: https://www.youtube.com/watch?v=kYpEjNCs304

ocenił(a) serial na 8
Gryzio_2

mi się odcinek finałowy podobał poza 2 drobnymi szczegółami. 1 o którym już było wspomine, czyli feralna bitwa, ujęcia pokazują że przewaga po stronie Wikingów, aż tu nagle się wycofują.. Przy czym jeszcze było pełno ich łodzi, kto by to widział żeby wikingowie na tym etapie bitwy rejterowali :D Drugi szczegół, który mi działa na nerwy to to że ten szlauf Aslaug jeszcze żyje. Czuję i mam nadzieje że tak będzie, że to Lagertha ją zaciuka.

Isstred

Człon dowodzenia wikingów dostał ostry wpier...ol to był konieczny odwrót. To, że wikingowie zawsze walczyli do ostatniego wojownika to mit, zwłaszcza gdy natrafiali na zaciekły opór regularnej armii, a wikingowie tutaj to żadna zawodowa armia tylko zbieranina umiejących jako tako zabijać ludzi północy, przerażający dla ludności cywilnej, groźni dla żołnierzy żółtodziobów, śmiertelnicy jak każdy inny przeciwnik dla doświadczonych wojaków. Z wikingami walczyła tylko 1 linia, a w odwodach było jeszcze więcej okrętów. Aczkolwiek całość jest naciągana, z tego serialu zrobił się zlepek historycznych anegdotek i fantastyka. Czekam aż twórcy wpadną na "ciekawy" pomysł by wikingowie starli się z wojskiem walczącym na wzór legionu rzymskiego z czasów świetności republiki. Będzie to widowiskowe i upokarzające dla wikingów, ale równie realistycznie jak te tarcze i hełmy marines Franków.

ocenił(a) serial na 8
Arg

"Czekam aż twórcy wpadną na "ciekawy" pomysł by wikingowie starli się z wojskiem walczącym na wzór legionu rzymskiego z czasów świetności republiki"

Eckbert w epizodzie 2x9 z wiedzy zaczerpniętej od Athelstana próbował dowodzić w bitwie na wzór taktyki imperium rzymskiego i wtedy rozgromili wikingów.

returner

Sama strategia to nie wszystko, jeszcze charakterystyczne uzbrojenie i styl walki samego piechura, czyli unieruchomienie tarczy przeciwnika pilum lub zabicie go pilum, a potem szybkie pchnięcia gladiusem zza scutum jak pokazano w s01e01 Rzymu.

ocenił(a) serial na 8
Arg

O Rzym bym sobie musiał odświeżyć. Świetny serial.
Szkoda, że anulowany przez HBO. Miał pierwotnie mieć 5 sezonów.
Ale przesadzili z budżetem 1 sezonu (100mln w 2005 to było bardzo dużo) i to co miało być w czterech pierwszych sezonach w skróconej wersji dali w 2 sezonie i zakończyli serial. Wielka szkoda, że taki los spotkał tak dobrze zrobiony historyczny serial.

ocenił(a) serial na 9
Gryzio_2

Ciekawe co się stało z braćmi H. Halfdan zginął w końcu po tym bełcie czy nie? Skoro Lagertha przeżyła (promo) to może i on jakoś wrócił. Mam tylko nadzieję, że nie porzucą tych postaci na rzecz nowych Ragnarków.

Bjorn teraz zupełnie jak ojciec wygląda, jego sposób mówienia, chodzenia, włosy. Jak Ragnar z 1/2 sezonu :D

ocenił(a) serial na 9
StivM

Moze tylko ja mam z tym problem, ale szkoda ze watek Ragnarowej milosci(bedzie burza) do Athelstana obumarl(spoiler, wiem ze umarl, ale podobalo mi sie jego nadgrobowe szalenstwo). No bo niby cos Flokiego pokaral, ale raczej sztuka dla sztuki, cos mial objawienie (Athelstan odwiedzil starych znajomych zza swiatow) to jakos bez tego watku zdecydowanie mniej zapalczywie sledze los samego Ragnara.

ocenił(a) serial na 9
urashi

Wreszcie ktoś, kto myśli tak jak ja :) Gdzie krzyżyk Athelstana, z którym nie rozstawał się Ragnar? Chociaż w Wessex go jeszcze Judytka z Egbertem pamiętają, ale to też pewnie nie na długo. Jeśli A. nie objawi się R. w decydującej scenie z wężami to śmiertelnie obrażę się na twórców serialu. Wracając do samego odcinka - hmm, nie dłużył mi się, więc raczej oceniam go pozytywnie. Choć minusów i absurdów nie zabrakło:
- starcie Ragnar - Rollo zupełnie bez klimatu. Te okładanie pięściami było tak ślamazarne, że wydawało mi się, że oglądam parodię 'Wikingów".
- Gizela pod (płaczącą) figurą - nigdy nie przepadałam za to postacią, ale przed ulegnięciem walorom Rolla dziewczę miało choć trochę ikry. Teraz to taka mamałyga się z niej zrobiła. Za to tatusiowi barabara jak widać służy - wreszcie pozbył się męczącej Anastazji i Rolanda. Nie wiem jak wy, ale czekam na romans Rollo/Karol XD Tego jeszcze nie grali.
- O co chodziło z tym ryczącym jak bawół Seerem to ja nie wim.
- Największe kontrowersje wzbudził we mnie kolejny przeskok czasowy! Synowie Ragnara aktorsko I wizerunkowo fatalni, z wyjątkiem Ivara, choć tutaj z kolei razi mnie jego wygląd. Powinni wziąć jakiegoś blondasa wychudzonego, albo chociaż przefarbować to chłopię na jaśniejszy kolor. Ciężko się będzie do tej nowej zgrai przyzwyczaić :/ Za to Bjorn wygląda kropka w kropkę jak Ragnar za młodu, kiedy jechał na koniu do braci zajęło mi chwilę zorientowanie się, że to Alexander, a nie Travis.
- Dobry wujaszek Floki ma nową stylówę i jeszcze żyje i dobrze się ma. Można się było tego spodziewać. Cieszę się, że z Helgą wszystko ok, bo to taka pozytywna babeczka, która zasługuje na happy end.
- Ragnar musiał niezły detoks przejść w tych górach, bo wróciła mu dawna werwa i charyzma. Nie spodziewałam się, że wróci jeszcze do formy, a jednak!

Kocham_Skippera

A właśnie, to zawodzenie wieszcza podczas bitwy!
Myślałam, że na okoliczność śmierci któregoś z bohaterów, ale w sumie potem...nic to nie znaczyło ( chyba)...

Kasss1711

pewnie podobnie jak łzy figury świętej - wielu francuzów poległo ale wygrali więc po co te sceny - nie wiadomo.

może miały pokazać że obie strony poniosą duże straty, a może miały oszukać widzów - patrze! wróżbita jęczy, figura płacze - będą ważne trupy po obu stronach!

a tu zonk :-)

Kocham_Skippera

OMG, romans Rollo/Karol to naprawdę byłby szok, co tam Anastazje :D Właściwie to Karol mówi że Rollo ma jego serce, więc kto wie co on tam kombinuje. A Rollo historycznie po jakimś czasie zdezerterował z Paryża i zaczął grabić w wikińskim stylu - może to po traumatycznych propozycjach ze strony teścia :D

Co do zejścia z Ragnara to ciekawe jak to pokarzą - trafi do Walhalli czy do nieba z Athelstanem? I jeśli mógłby wybierać, to co by wybrał? Mam nadzieję że dostaniemy jakąś fajną metafizyczną scenę na ten temat

"Synowie Ragnara aktorsko I wizerunkowo fatalni, z wyjątkiem Ivara, choć tutaj z kolei razi mnie jego wygląd. Powinni wziąć jakiegoś blondasa wychudzonego, albo chociaż przefarbować to chłopię na jaśniejszy kolor." Ale przecież taki Rollo jest dość ciemny, Aslaug też nie jest platynową blondynką. Moim zdaniem ujdzie.

burberry

Ileś odcinków temu stał u bram walhalli ale się ta zamkła mu przed nosem :-)

nie po drodze mu do nieba bram

dotik84

"Do nieba nie chodzę, bo jest mi nie po drodze":D

ocenił(a) serial na 10
Kasss1711

Jeszcze go bóg u siebie nie chce. Zeslal mu chinke żeby go podniosła z kolan. Bóg miał plan i strategię. Efektywną

dotik84

w międzyczasie trochę namordował i nagrabił, może Odynowi serce zmięknie i go wpuści :D

ocenił(a) serial na 9
burberry

"Ale przecież taki Rollo jest dość ciemny, Aslaug też nie jest platynową blondynką. Moim zdaniem ujdzie."
Jeśli będzie dobrym aktorem (a oglądając zajawkę sezonu 4b stwierdziłam, że ma coś w sobie) to ujdzie, tylko jego wygląd (ciemne włosy, grube rysy) nijak się ma do tego dzieciaka, który grał małego Ivara. Jasne, że czas dorastania zmienia ludzi, ale nie aż tak :)

Kocham_Skippera

:)
Mały Ivar był blondynkiem o delikatnych rysach.
Pal licho włosy, bo one szczawiom na ogół ciemnieją, ale rysy bardzo się zmieniły;)

ocenił(a) serial na 9
Kasss1711

No właśnie,ten aktor wizualnie nie pasuje do tamtego Ivara-dzieciaka,który btw miał w sobie coś bardziej przerażającego niż ten,którego mieliśmy okazję zobaczyć w ostatnim odcinku. Ech, ubolewam. Ja rozumiem gdyby włosy trochę ściemniały, nowy fryz itd ale nowy aktor po prostu nie ma takich wikingowskich rysów. Tak czy siak trzeba się przygotować,że będzie go dużo w kolejnym sezonie.

exotyczna

Ale musisz przyznać, że gość zaintrygował jak mało kto:)

ocenił(a) serial na 9
Kasss1711

To fakt, dlatego czepiam się tylko wyglądu :D Mam nadzieję,że jak na razie wygląd będzie jedynym minusem. A może później,o ile nie zastąpi go jakiś inny aktor,też zapuści brodę(choć akurat do niego nie bardzo by to pasowało) i zmieni fryzurę jak reszta ;p

ocenił(a) serial na 9
Kasss1711

A u Bjorna rysy się nie zmieniły? Nie przeszkadzało ci to? Młody Bjorn to widać było zadziorny i mądry chłopaczek i taką też miał twarz. Dorosły wygląda jak lekko upośledzony....

Kocham_Skippera

jak dla mnie i młody i starszy Ivar bardzo fajnie grają, rzeczywiście nie są do siebie podobni, ale mniejsza z tym, jeśli obydwoje pasują do roli i dają czadu

użytkownik usunięty
StivM

https://www.youtube.com/watch?v=0n5h1L3hnv8
0.19
obok Ubbe jest chyba Halfdan a nad głowami maja tarcze braci H.

użytkownik usunięty

ale z drugiej strony nie widze tam H Pięknowłosego nigdzie

ocenił(a) serial na 9

Zgadza się...pewnie po prostu nie zmieścił się w kadrze :)

Gryzio_2

Nee muszę do dodawać, że najbardziej zaciekawił mnie w tym zwiastunie wątek Ivara...?Nieźle.

Kasss1711

YYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY....yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy....
A czy w momencie, gdy jest scena z zakrwawionym Bjornem i zakrwawionym Rollo ( "Moje serce jest Wikińskie"...), to za nimi nie stoi ten najstarszy syn Ragnara i Aslaug?????????????????????????????????????
Rollo się "nawróci"???

ocenił(a) serial na 6
Kasss1711

Obok Bjorna nie stoi Rollo na tym trailerze

Michciu_gg

W momencie 0:13 jak gdzieś włażą to nie jest Rollo?????
To w takim razie pardon, ale jest łudząco podobny...o.0
Natomiast potem w 0:18 są już wszyscy synowie Ragnara ( oprócz oczywiście Ivara ) a obok nich jeden z tych braci z blond-emo grzywką...

użytkownik usunięty
Kasss1711

to nie emo to kozak zaporoski

hahaha

ocenił(a) serial na 10
Kasss1711

To Rollo na 100%. Ta sama twarz, ta sama broda, fryzura na Frankijską mode i tatuaż Uroborosa na ramieniu.

ocenił(a) serial na 9
Michciu_gg

Mi się wydaje, że Rollo, tym bardziej po tym co mówi.

ocenił(a) serial na 8
Michciu_gg

Bardzo możliwe że to jest tylko jakiś sen że razem znowu walczą.

dzięki za sneak peak'a

kto to w 0:11? ofiara z 0:15?

Ivar będzie zachwycał - taki Tyrion, kaleka ale z błękitną krwią i pomysłem na siebie :-)

ocenił(a) serial na 9
dotik84

Niewykluczone że Magnus....

dotik84

oj będzie zachwycał - sam wątek kaleki żyjącego w tamtych brutalnych czasach, gdzie liczy się siła, będzie arcyciekawy..

Ivar w tym trailerze dwa razy pokazany jest na rydwanie i z toporem w reku (chyba że go z kimś pomyliłam?). Me likes :D

burberry

Tak, to on.
Kiedyś zapytałam się na forum, jak to możliwe, że osoba niepełnosprawna ruchowo w takim stopniu brała udział w walkach, to ktoś mi odpisał, że on był mistrzem w walce toporem chyba i że go noszono...O ile nie poknociłam, bo to jakiś czas temu było.
W sumie pasuje do tego, co widzieliśmy w trailerze:)

ocenił(a) serial na 9
Kasss1711

Ja słyszałem, że go noszono na tarczy i napier***dalał z łuku :D

rafalniemiec712

A to nie był topór?

ocenił(a) serial na 10
Kasss1711

wszystkim co miał pod ręką xD

Korekta

Garnki, talerze, laptop, smartfon, koszulka najki...

StivM

Ktoś się orientuje czy historycznie potrzeba nam by ten brat przeżył?

Kilka osób pisało że ten pierwszy będzie królem Norwegii

użytkownik usunięty
dotik84

powstanie Chmielnickiego będzie organizował

Wygrałeś :D

ocenił(a) serial na 9
dotik84

Harald Pięknowłosy to umownie pierwszy król zjednoczonej Norwegii....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones