PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659055}

Wikingowie

Vikings
8,4 173 662
oceny
8,4 10 1 173662
6,8 8
ocen krytyków
Wikingowie
powrót do forum serialu Wikingowie

Wszystkim fanom serialu polecam twórczość norweskiego zespołu Wardruna. Ich utwory idealnie oddają surowy,
mroczny klimat Skandynawii. Utwór pt. Fehu został wykorzystany w ścieżce dźwiękowej 4 odcinka. Wg mnie ich muzyka...
to magia... ot co :)

ocenił(a) serial na 9
jansson

Dzięki za info,muzyka faktycznie mroczna i opiewająca magią,wcześniej nie miałem styczności z tego rodzaju muzyką więc z przyjemnością się z nią zapoznam.

dr_weed

Wardruna - Helvegen ten utwór mi się bardzo podoba, zajebisty klimat a przy utworze "Hagal" kiedyć trenowałem bo takiego mi dawała kopa

dr_weed

Polecam Ci zapoznać się z ich 2 albumami: Gap Var Ginnunga (bardziej mroczny) i Yggdrasil (bardziej pozytywny, więcej wokali).

dr_weed

Nie ma takiej mozliwosci zeby muzyka była "opiewająca magią".

ocenił(a) serial na 9
sever

A tam Pie*dolisz

ocenił(a) serial na 8
dr_weed

Jest bardzo mistyczna! Rytualna! :)

ocenił(a) serial na 9
MysteryVeil

I to bardzo,az mam ochotę złożyć coś w ofierze..zaraz gdzie jest kot?..kici kici.. :D

ocenił(a) serial na 9
jansson

a Fever Rey to co? :)

opening z "If i had a heart" genialny ;p

ladyanna_filmweb

Na ogół oglądając kolejny z rzędu odcinek jakiegoś serialu przewijam intro, wyjątkiem są właśnie Wikingowie:) Kawałek bardzo dobry, Fever Ray poznałem dzięki The Knife. Skandynawska muzyka ma w sobie "to coś" :)

ocenił(a) serial na 9
jansson

mają jeszcze 1 ładny kawałek - "keep streets empty for me".
inny klimat, ale równie dobry :)

ocenił(a) serial na 6
jansson

Jestem zadeklarowanym fanem Wardruny :) piękna rzecz.I tak, Helvegen jest najlepszy :)

ukasz_to

Dobrze wiedzieć, że jest więcej zadeklarowanych fanów Wardruny:) Już kilku swoich znajomych zaraziłem ich muzyką. Wg mnie wszystkie ich kawałki są genialne, mam nadzieję, że kiedyś zawitają do Polski :)

ukasz_to

Dobrze wiedzieć, że jest więcej zadeklarowanych fanów Wardruny:) Już kilku swoich znajomych zaraziłem ich muzyką. Wg mnie wszystkie ich kawałki są genialne, mam nadzieję, że kiedyś zawitają do Polski :)

ocenił(a) serial na 8
jansson

Ja to na Wardrune mam zamiar wybrać się do Norwegii ;) Ale oczywiscie mam też nadzieję, że u nas zagrają.

Garita

No nie ukrywam, że marzy mi się wyjazd do Norwegii na Wardrune. Może kiedyś...wszak marzenia trzeba spełniać :)

ocenił(a) serial na 8
jansson

Nie wiem, czy wiecie, ale najprawdopodobniej Wardruna odwiedzi Polskę w 2015 roku na Castle Party :)

ocenił(a) serial na 8
szczurr

Już miałam to napisać:) Nie powiem bym jechała na CP tylko z ich powodu, ale bardzo się ciesze że ich jeszcze w tym roku usłysze :)
Do zobaczenia na koncercie! :)

ocenił(a) serial na 8
jansson

Dzięki Tobie dołączam Wardrunę do swojej muzykoteki, dzięki! :) A nie wiecie jak nazywa się utwór pod koniec 8 odcinka, który leci podczas składania ofiar z ludzi?

jezus_nazarenski

No problem:) Masz na myśli ten utwór? http://www.youtube.com/watch?v=2Z9LvjbhS10
Nie jest to Wardruna, ale też mi się spodobał :)

BTW, w tym samym odcinku podczas wizji Athelstana po grzybkach: Wardruna - Loyndomsriss

ocenił(a) serial na 8
jansson

W sumie już znalazłem sobie, ale dzięki za odzew! :) Jakby ktoś chciał to tu jest tnijurl . com / 4625ec55122c/

ocenił(a) serial na 9
jansson

Kurczę, przesłuchałam to Loyndomsriss i nie wydaje mi się, żeby był to utwór towarzyszący halunom Athelstana :) To była chyba trochę żywsza nuta. Szukam tego i szukam i znaleźć nie mogę. To też chyba Wardruna. Czy ktoś pomoże?

Kocham_Skippera

Of koz, jako "wyznawca Wardruny" lecę z pomocą i precyzuję:), haluny rozpoczynają się kawałkiem Loyndomsriss (koniec utworu), trwają w trakcie kawałka Heimta Thurs (na pewno o to Ci chodzi), całość zamyka kawałek Thurs (którego w serialu już niestety brak). Te trzy kawałki na ulbumie tworzą spójną całość. Mam nadzieję, że pomogłem :)

Jeżeli chcesz posłuchać całego albumu w formacie flac, mogę Ci udostępnić....choć oczywiście polecam zakup ich albumu, a nawet obu :)

ocenił(a) serial na 9
jansson

Tak, ten fragment to "Heima Thurs" :) Niech Ci to Odyn w synach wynagrodzi, dobry człowieku ;)
Album mam, a nawet nawet dwa.

Jeszcze tak nieśmiało się spytam - czy można liczyć na zidentyfikowanie piosnki pojawiającej się podczas zaślubin Thyri z tym staruchem?

Kocham_Skippera

Nie ma sprawy. Na to właśnie liczę :)

Hmm...mam prośbę....przypomnij mi, w którym to było epizodzie

ocenił(a) serial na 9
jansson

To był piąty epizod, w momencie, kiedy Rolo wbija się nieproszony na imprezkę weselną u Haraldsonów. Coś koło 30 minuty.

Kocham_Skippera

Szukałem, szukałem...niestety tego nie mogę znaleźć. Zdaje się, że ten utwór mógł powstać na potrzeby tego konkretnego odcinka.....

ocenił(a) serial na 10
jansson

Znasz więcej takich kapel bo od tygodnia słucham tego non stop.

szymon001

Szczerze mówiąc to sam w dalszym ciągu szukam czegoś zbliżonego klimatem. Sprawdź Ruhr Hunter lub Ulf Söderberg na YT, podobne, ale moim zdaniem Wardruna i tak jest lepsza :)

ocenił(a) serial na 10
jansson

Dzięki sprawdzę. Ja przeglądam kapele z tej strony http://www.lastfm.pl/music/Wardruna/+similar ale narazie nic równie ciekawego nie znalazłem.

ocenił(a) serial na 8
jansson

plemienny, mistyczny klimat ma wiele piosenek Dead Can Dance :) szczególnie w wykonaniu Lisy Gerarrd (warto tez obsłuchać jej solowe projekty)
ale Perry też daje rade https://www.youtube.com/watch?v=kq59rEVWQNI
Polecam

ocenił(a) serial na 8
MysteryVeil

A z ściśle nordyckich to polecam Sólstafir
np hiptnotyzujący teledysk - https://www.youtube.com/watch?v=A6j7mUxGz20 aż czuć bryze :D

MysteryVeil

DCD też bardzo lubię, zarówno starsze albumy jak i Anastasis. Perry'ego słuchałem tylko albumu Ark.
Polecam album Lisa Gerard & Klaus Schulze - Farscape (choć sporo tu elektroniki w porównaniu do pozostałych projektów).

Sólstafir słyszę po raz pierwszy, ale chyba dłużej zagości w moich głośnikach i słuchawkach (klip imho naprawdę górna półka)

A co do Wardruny....w tym roku trzeba być obowiązkowo na Castle Party....ja przede wszystkim jadę na imprezę z ich powodu :)

jansson

good stuff, sir!

phobeus89

thank you, I appreciate :)

ocenił(a) serial na 9
jansson


Ogólnie odbiegając od tematu Wardruny, wkingowe klimaty mają nowe albumy Burzum. Polecam Umskiptar oraz Fallen.

Romet666

Burzum zacna nuta...choć muszę przyznać, że Umskiptar nie słuchałem jeszcze. Filosofem, wg mnie najlepszy album Varga, Belus też niczego sobie, a do Aske mam sentyment :)

ocenił(a) serial na 9
jansson

Ach, ostatnio Varg mówił, że kończy z muzyką metalową i przechodzi całkowicie na ambient i elektronikę, ciekawe czy będzie tak samo jak z wyrzekaniem się gitary elektrycznej parę lat temu ;)

Romet666

Nie przepadam za Vargiem osobiście (wkurzal mnie gadając bzdury o Polsce wywołującej II wś ,bo twierdzil ,ze pisze rózne rzeczy by wkurzać Niemców) i uwazam ,ze to bląd co robi ,bo jego nowa muzyka to pójście na kase ,loop kilku dźwięków na syntezatorze i mamy plyte. Nagral nawet jakiś kawalek pożegnalny w stylistyce umskiptar hehe.
Cenie jego muzykę ,ale wygląda na to ,ze Burzum skonczyl sie na Umskiptar. Przynajmniej tyle dobrego ,ze to jego najlepsza plyta.

ocenił(a) serial na 9
Ottiss14

No najnowszy album to raczej nic ciekawego. Z tym pójściem na kasę to może i racja, chociaż nie ma nic do ludzi wrzucających jego kawałki na YT, gdyby mu tak bardzo zależało na kasie, to pewnie by się o to czepiał.

Romet666

On się czepia. A przynajmniej czepiał. Pamietam jak pisal ,ze ci co wrzucają jego muzykę do neta go nie szanują i ,żeby fani ich kablowali do administracji. On nie ma zbytnio kasy ,a na sprawę sadowa przeciwko urzędnikom francuskim zbiera na konto tez od fanów. Trochę śmiesznie wyszlo bo najpierw pisal ,ze nie chce byc dla nikogo ciężarem ,gdy ludzie się oferowali z pomocą ,a dzien, dwa pózniej podal numer konta.

ocenił(a) serial na 9
Ottiss14

Ooo, no to niezłych rzeczy się dowiaduję, w zasadzie to bym coś o tym poczytał, bo na tej jego stronce to rzadko coś nowego się pojawia, a na thulean perspective głównie artykuły.

Romet666

Ja wszystko wiem z Thulean Perspective. Ostatnio zaczął wrzucać krótkie blogi na YT i połowa ich trwania to podkreślanie praw autorskich etc. Nie wiem ,moze on nie chce ,żeby inni dublowali jego filmiki i ,żeby mu nie odbierali kasy która ma nadzieje zarobic na YT za wejścia.

ocenił(a) serial na 9
Ottiss14

Ten jego kanał na YT nawet nie taki zły, chociaż widać że filmików to montować za bardzo nie potrafi. ;)

jansson

Słuchałem nieco Wardruny swego czasu ,ale Skandynawowie maja pewien problem. Praktycznie nie posiadają folkowej muzyki ,a ta co maja jest wręcz prymitywna i niemal niesluchalna. Nie rozumiem za bardzo fascynacji skandynawią ,tzn. wikingowie byli piratami i to z najbiedniejszego i najbardziej zacofanego regionu w Europie. Owszem byli dobrymi marynarzami ,ale kiedy u nas stawiano Biskupin Skandynawia byla praktycznie w epoce kamienia lupanego. Moze inaczej. Szwecja ok ,cos kiedyś znaczyla ,ale Norwegia nigdy i nic. Jak raz nasi piraci sie tam wybrali to spalili polowe ich niezdobytych grodów. Tak tym pasterzom bylo wstyd ,ze Snorri kilkakrotnie zawyzyl ilosc naszych wojów. Wedlug mnie to pozostalosc po propagandzie niemieckiej z czasów III rzeszy. Polecam raczej muzykę irlandzką i sławiańską jak Jar ,Arkona, Vedan Kolod ,czy stary Żywiołak.

ocenił(a) serial na 7
Ottiss14

Trochę się z tym nie zgodzę - posłuchaj Mari Boine (lud Saami) - to jest tradycyjna muzyka folkowa. Poza tym jest mnóstwo zespołów, które łączą tradycje folkowe z ambientem - dla mnie bomba i uważam, że jest to bardzo,ale bardzo przyjemne w odbiorze. Skandynawia to nie tylko black metal, Immortal biegający pomiędzy drzewamy (if you know what I mean), Vark Vikerness i palące się kościoły :)

Polecam Nest (Finlandia), Tenhi (Finlandia), Vali (Norwegia), Kveldssanger (jedna z wcześniejszych płyt Ulvera - Norwegia). Tego jest naprawdę dużo i jest to dużo dobrego ;)

milka_filmweb

Ja żyję muzyką folkową i znam te wszystkie zespoly. Chodziło mi o tą tradycyjną historyczną która się uchowała.

milka_filmweb

Trochę późno do tego wracam ,ale chciałem dodać ,że Finlandia to nie Skandynawia (choć się pod nich podpinają) ,a ich język jest pochodzenia Azjatyckiego. Ich muzyka i kultura są bliższe Sławiańskiej ,ale generalnie są zupełnie odrębną grupą etniczną i kulturową.

ocenił(a) serial na 10
Ottiss14

Ja od siebie dorzucę to tego zestawu Hagalaz' Runedance.

Lantash

Wspaniałe są pieśni południowych Sławian. Polecam poszukać na YT. Generalnie muzyka tego regionu to chyba najpiękniejsza muzyka etniczna w Europie ,a może i na świecie.
Kilka przykładów,spróbujcie nie zwracać za bardzo uwagi na piękne kobiety:
https://www.youtube.com/watch?v=pYNJLN5W-NI
https://www.youtube.com/watch?v=vlWbPEboCmA
https://www.youtube.com/watch?v=jYsjQHBGacI
https://www.youtube.com/watch?v=p_Gg6-VFXmc

Co do Wardruny trzeba podkreślić ,że to po prostu wspaniały zespół ,ale nie ma nic wspólnego z tym jaką muzykę grali Skandynawowie o ile w ogóle wtedy jakąś grali. Jak sam Einar podkreślił w wywiadzie nie ma żadnej muzyki z tamtego okresu i celem zespołu nie jest odtwarzanie czegokolwiek ,tylko tworzenie czegoś nowego.

ocenił(a) serial na 5
jansson

Kocham Wardrunę ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones