PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659055}

Wikingowie

Vikings
8,4 173 991
ocen
8,4 10 1 173991
6,8 8
ocen krytyków
Wikingowie
powrót do forum serialu Wikingowie

"When I started thinking about the season and of all the men going on raids again I thought, I'd like to see what happens back at home," Hirst explained. "I have an Icelandic friend who is a novelist and gives me bits from the sagas and things, and he told me that in Viking society if something terrible or really interesting is going to happen, people have simultaneous dreams about it. So I thought OK, these women at home start to have dreams about this figure approaching but they don't know who he is."

"When he arrives, he's an extremely mysterious, slightly Rasputin figure who does wonderful things for Aslaug (Alyssa Sutherland) in terms of Ivar (Aslaug and Ragnar's crippled son), the 62-year-old screenwriter continued. "I think for Aslaug and Helga (Maude Hirst), who is slightly more rooted in real Viking lore and life, that he is possibly a god. Because it's true that the name Harbard is another name for Odin. But he may have just chosen to call himself that."

Czyli to jednak jakiś znachor pogański.

Arg

Gdzie tu znachora wyczytałeś? I to jeszcze pogańskiego?

ocenił(a) serial na 9
elensil20

"who does wonderful things for Aslaug (Alyssa Sutherland) in terms of Ivar"
To chyba dosyć jasno wskazuje na to, że w jakiś sposób pomaga uzdrowić syna Ragnara?


"i to jeszcze pogańskiego?"
A kim są wikingowie jak nie poganami? Wielobóstwo, wiara w Odyna i kilku innych pomniejszych bogów? Sorry gościu, ale co bierzesz? Jakoś nie wydaje mi się, żeby mężczyzna o imieniu Harbard i wyglądzie zagubionego w głuszy Robinsona Crusoe był katolickim księdzem albo muzułmańskim Imamem.

Devitz

Pewnie liczy na to, że gość okaże się Odynem. Ale w tym serialu bogowie to tylko omamy wzrokowe głównych bohaterów albo sny.

Devitz

Skąd pewność, że sam się tak nie nazwał? Po drugie, to cudotwórcy chrześcijańscy tez działali cuda :) Po trzecie, co z tekstem: Aslaug: Co zrobimy z chrześcijaninem? Wytłumacz mi to logicznie.

elensil20

Wziąłem pod uwagę teorię, że to szpieg Eckberta, ale to zbyt mocno naciągane, by w wiosce wikingów nagle znalazł sie samotny chrześcijanin, który jest szpiegiem, językoznawca, religioznawcą i lekarzem w jednym i to w IX wieku n.e.

ocenił(a) serial na 9
elensil20

Nie wiem dokładnie, w którym momencie padło takie zdanie(może w sneak peak'u do następnego odcinka, bo jego nie oglądałem). Tylko dlaczego mieliby cokolwiek robić z chrześcijaninem ze snów/przepowiedni, skoro nie jest to już obca religia? Athelstan chyba dosyć dobrze zaznajomił ich z sąsiednią kulturą.
Jak będzie Ci się chciało to wklej link do tego momentu

Motyw ze szpiegiem Eckberta mógłby być ciekawy, ale bardziej skłaniam się ku teorii, że Harbard w jakiś sposób przyczyni się do ochrony rodziny Ragnara przed atakiem drugiego samozwańczego Jarla(nie pamiętam jego imienia, zajął miejsce Lagherty).

Arg

Znacie może nazwisko aktora odtwarzającego postać Wędrowca, bo w obsadzie (nawet gościnnej) na filmweb nie jestem wstanie odnaleźć :/

yosha69

Kevin Durand, grał w "Robin Hood" Małego Johna.

Arg

Dziękuję za odpowiedź :) Po tym jak zamieściłam tu posta wyszperałam to nazwisko w internecie :)
Nie mogłam go skojarzyć, a wiedziałam, że już gdzieś widziałam tego aktora z tym, że zapamiętałam jego osobę z The Strain, gdzie wciela się w postać Vasiliy Fet kultowego szczurołapa dla fanów bestsellerowej trylogii autorstwa Guillermo del Toro oraz Chucka Hogana.
Pozdrawiam :)

ocenił(a) serial na 8
yosha69

Ja z kolei kojarzyłem go z serialem LOST, Martin Keamy, jest bardzo wysoki, ale w Wikingach tego nie dostrzegłem.
Tak btw to 3 odcinka z napisami jeszcze nie ma ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones