PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94864}

Xena: wojownicza księżniczka

Xena: Warrior Princess
6,3 26 097
ocen
6,3 10 1 26097
Xena: wojownicza księżniczka
powrót do forum serialu Xena: wojownicza księżniczka

Xena to IMO jeden z najlepszych serial fantasy. Od czasów Robina z Sherwood z Michaelem Preadem nie widziałem nic lepszego. Konstrukcja serialu jest standardowa czyli os główna fabuły losów Xeny i Gabrieli oraz masa odcinków "zapychaczy", zapychaczy co nie oznacza, że te odcinki są nudne, wręcz przeciwnie mamy możliwość poznać w nich lepiej charaktery głównych bohaterek. Xena po raz pierwszy pojawiła się "na próbę" w odcinkach Herkulesa a wejście miała tak efektowne, że powstała cała seria (6 sezonów), która wręcz zdeklasowała samego Herkulesa. Seria Xeny to majstersztyk, genialny jest wręcz dobór głównych aktorek (Lucy Lawless urodziła się dla tej roli :) z każdym kolejnym sezonem jej aktorstwo jest się coraz lepsze).

Co najważniejsze postać Xeny nie jest jednowymiarowa i płaska jak w większości innych serii, tutaj oprócz tragicznych losów bohaterki, postać Xeny zmienia się wraz biegiem wydarzeń od bezwzględnej (choć honorowej) i rządnej władzy przywódczyni armii barbarzyńców do wojowniczej kobiety legendy, która chce zmyć z siebie grzechy przeszłości (co udaje się jej dopiero w zakończeniu serii, czyli filmie kinowym "Xena - koniec legendy"). Drugą fantastyczną postacią jest Gabriela poetka i towarzyszka Xeny. Tak jak pod jej wpływem uległa stopniowej przemianie Xena, tak i Gabriela z bezbronnej i niewinnego dziewczęcia staje się pewną, silną i niezłomną kobietą o wielkiej charyzmie. Fantastycznie obserwuje się te pogłębiające się relacje między Xeną i Gabrielle, których kulminacją jest ...czysta miłość :)

Od strony technicznej serial jest na niewiarygodnym poziomie, zwłaszcza muzyka (chóry amazonek i orkiestrowe aranżacje, motyw przewodni gdy do akcji wkracza Xena aż powodują ciarki na plecach :) Wszystkie kostiumy, rekwizyty, uzbrojenie to mistrzostwo świata. Oddane są w najmniejszych szczegółach, bardzo różnorodne, barwne, oddające charakter regionu, w którym rozgrywa się akcja, nic się nie powtarza, choćby na drugim planie stała armia barbarzyńców tzw. "jednostrzałowców" :] to każdy pomiot ma swój unikalny kostium, zestaw broni i akcesoria. Broń wygląda bardzo realistycznie a Sama Xena w każdym odcinku ma stosowny kostium zaprojektowany jednorazowo a zbroi Xeny w serii występuje kilka rodzajów przy czym zbroje zmieniają się nie z byle powodu czy kaprysu, wszystko zależy od tego czy np. Xena dowodzi aktualnie bandą hołoty, armią czy legionem.

Ogólnie to cała trylogia Władcy pierścieni nie umywa się do serialu Xeny, efekty komputerowe (zwłaszcza jeżeli są nieudane) to nie wszystko. przywodzi na myśl Conana i Czerwoną Sonię. 10/10

ocenił(a) serial na 10
sapphire_2

Co prawda to prawda. Herkulesa nie znosiłam i do Xeny też nie byłam przekonana dopóki nie zachorowała i z nudów nie zaczęłam oglądać.
Podobało mi się to, że Xena i Gabriela zmieniają się w przeciągu tych 6 serii szczególnie Gabriela, która wyrasta na silną kobietę potrafiącą dokopać :) Z jedną rzeczą nie mogę się zgodzić. Jeżeli chodzi o kostiumy, to czasami były one na wręcz niskim poziomie szczególnie w początkowych seriach. Tak od 4 zaczęli trochę bardziej o to dbać i rzeczywiście każdy z bohaterów wyglądał całkiem fajnie.
Co do muzyki to rzeczywiście był to pierwszy raz jak zwróciłam uwage na muzykę w serialu bo jest tego warta. Jospeh LoDuca odwalił kawał dobrej roboty i słucha się tego bardzo przyjemnie. Nawet kupiłam sobie wszystkie soundtracki :).
Serial zrobiony rzeczywiście troszkę w stylu Conana czy Czerwonej Sonii czyli nie ważne fakty historyczne ważne żeby było fajnie. I jest fajnie :)

ocenił(a) serial na 10
sapphire_2

witaj miło mi że też lubisz Xene ja jestem fanem tego serialu ale małe sprostowanie twojej wypowiedzi a mianowicie "film" Xena- koniec legendy to nie "film" kinowy tylko połączenie dwóch ostatnich odcinków 6 sezonu Xeny czyli finału serii są to odcinki sezon.6 odcinek 21. 22.czyli Friend in Need, Part 1 i Part 2 -" przyjaciel w potrzebie" co do Xeny czekam na wersje kinowa czyli Xena - Movie ale czy to coś z tego będzie to jeszcze nie wiadomo chodź plotki o tym co do bohaterek to wiadomo Xena -(Lucy Lawless) Gabriella-(Renee O'Connor) ale nie zapominaj o jeszcze kimś Ares-(Kevin Smith) bez jego udziału nie byłoby całego klimatu...ps. Kevin Smith (Ares) był moja ulubiona postacią poza Głównymi Bohaterkami oczywiście . R.I.P Kev Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 10
dahak22

Na Polsat nie ma co liczyć.
Wysłałem maila z pytaniem, czy będą go puszczać w najbliższym czasie i odp. była NIE.
To samo się tyczy Xeny.
Lepiej zassać z neta. Szybciej je sciągniecie niż je obejrzymy w ere seriali M jak miłość -.-'
Kupcie tak jak cały sezon na dvd za granicą (mam też Herculesa, i jestem zadowolony. Polecam.

ocenił(a) serial na 10
Pan_Kurczak

Ja sobie zassałam już dawno bo nie dość, że Polsat ma w d*** fanów to jeszcze poziom tłumaczenia był żenujący, że nie wspomnę o poprzestawianych odcinkach i wycinaniu fragmentów :/

ocenił(a) serial na 10
Aylinn

Aylinn możesz mi podać z kąd zdobyłaś Xene ja też szukam chce skompletować całe 6 sezonów herculesa tez bym chciał ale Xenka to pryjorytet

ocenił(a) serial na 10
dahak22

dahak22 szukaj na zagranicznych torrentach, bo wątpie czy na polskich coś znajdziesz.
Aylinn poważnie u nas powycinali fragmenty, i poprzestawiali odcink?

ocenił(a) serial na 10
Pan_Kurczak

W trzeciej serii poprzestawiali. Puścili "Forget Me Not" przed "The Bitter Suite, a "The Debt 1 i 2" puścili po "The Bitter Suite", więc ja się trochę pogubiłam w fabule jak oglądałam pierwszy raz.
A w odcinku "Little Problems" wycięli scenę, w której Gabriela i Afrodyta udają bliźniaczki żeby zdobyć jakiś tam olej, który pomoże Xenie.

ocenił(a) serial na 10
Aylinn

Polskie telewizja....... -.-'
Bez komentarza. Cieszę się, że mam na dvd całą serię i mogę w każdej chwili przypomnieć sobie cały serial, tak jak jest w orginale.
Mam nadzieję, że polsat, już nigdy nie puści Xeny, bo to co oni nawyrabiali z tym serialem, woła o pomstę do Aresa...

ocenił(a) serial na 10
Pan_Kurczak

jak zdobyłes Xene na DvD ja schodziłem sie i nigdzie nie mieli powiedziano mi ze serial w polsce sie nie ukazała na dvd chętnie bym zdobył xene nawet w orginale po angielsku ;-)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 10
Pan_Kurczak

Pan Kurczak dzięki a pomoc teraz mam więcej możliwości do USA narazie nie wyjeżdżam więc coś z neta musze zobyć ;-) pozdrawiam

ocenił(a) serial na 10
Pan_Kurczak

SUPER, zadlokowali mi wpis z uwagi na jego niezgodność z regulaminem.
Czuje się zaszczycony.

Aylinn

W Little Problems faktycznie ucieli tę scene,wiec byłam w niezłym szoku jak ten sam odcinek oglądałam na RTL.Tam nie mieli żadnej cenzury, i niczego nie ucinali.

ocenił(a) serial na 10
sawa_255

dahak22
Masz dwa wyjścia jak chcesz zdobyc Xene na dvd:
1:Wycieczka do USA (tak jak ja to zrobiłem. Co prawda nie po Xene, tylko do rodziny. Na dvd natknołem się przez przypadek i odrazu kupiłem:) )
2:http://www.legendaryheroes.com/SearchResults.asp?Cat=22 Tu można zakupić

ocenił(a) serial na 1
Pan_Kurczak

Serial gorszy od Herculesa,Xena odwala tu patenty jakich nie powstydziłby się Batman,Spiderman,czy wymieniony wcześniej Hercules.Im dalej tym gorzej,jeden z odcinków zrobiono jak musical-bohaterki prześpiewały całe 45 min,ja oceniam 3/10

Wujek_Sam

Ten odcinek specjalne był w takiej konwencji .

ocenił(a) serial na 10
Wujek_Sam

nie wypowiadaj sie na tematy seriali jak sie nie znasz na 3 to moze byc jakis durny serial typu rodzina soprano czy dexter a nie Xena osle

ocenił(a) serial na 9
sapphire_2

Serial jest świetny to fakt, ale nie dla wszystkich. Wydaje mi się, że trzeba zaakceptować konwencję w jakiej jest utrzymany. To heroic fantasy pełną gębą ale ze specyficznym klimatem, którego wszyscy nie rozumieją i nie słusznie besztają ten serial, równając go czasami z błotem. Ja oglądałem go zawsze z fascynacją i nie mam mu nic do zarzucenia. Po Herkulesie i Xenie wyszło wiele podobnych seriali, które nie zbliżyły się do tego klimatu nawet na krok, choć widać było, że ich autorzy usiłują naśladować. Absolutny klasyk wśród seriali i kult w jednym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones