PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=152990}

Złodziejka

Fingersmith
7,5 4 936
ocen
7,5 10 1 4936
Złodziejka
powrót do forum serialu Złodziejka

Na starcie polecam wszystkim wersję "filmową", tj. składającą się z dwóch 1,5 godzinnych części. Jest ona pozbawiona serialowych wstawek w postaci zapowiedzi następnych i wspominania poprzednich odcinków. Czyni oglądanie przyjemniejszym, szczególnie jeśli ktoś nie lubi seriali.

A teraz do sedna - początek filmu strasznie mnie irytował, ponieważ myślałam, że doskonale wiem jak cała historia się skończy jeszcze zanim się rozpoczęła, że serial jest niesamowicie przewidywalny. A dodatkowo - że jest przesłodzony, naiwny i pretensjonalny. I sprawiał takie wrażenie do pewnego momentu, którego nie będę tutaj opisywać, aby nie spoilerować, ale zapowiem, że ma on miejsce gdzieś w połowie filmu. Wtedy dopiero rozpoczyna się prawdziwa akcja, wtedy dowiadujemy się o co w filmie naprawdę chodzi, wtedy jesteśmy w stanie wszystko zrozumieć.
Naprawdę, polecam wytrwać do połowy filmu! Później już nie idzie się od niego oderwać :)

A inna rzecz, że BBC wydało tak odważny film i to już 9 lat temu :)

O autorce powieści " ZŁodziejka" , nagłówek "Kariera" http://pl.wikipedia.org/wiki/Sarah_Waters#Kariera

ocenił(a) serial na 4

Ja tam mimo, iż jestem ogromną fanką książki, od filmu oderwałam się z łatwością. Główne bohaterki tak bardzo odbiegały od książkowych, (gra aktorska była do tego fatalna), że nie umiałam tego oglądać.

ZeX_Xi

Bywa i tak.

Mnie książka także oczarowała. Po jakimś czasie obejrzałam obraz i mimo podobnych odczuć, że aktorki nie są dokładnie namalowane ręką Sarah Waters, film mnie szalenie uwiódł. Aktorstwu obu pań niczego nie mogę zarzucić. Mnie się wybornie oglądało.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones