PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36607}

Z Archiwum X

The X Files
7,9 100 003
oceny
7,9 10 1 100003
8,2 12
ocen krytyków
Z Archiwum X
powrót do forum serialu Z Archiwum X

Ostatnio zaczęłam oglądać na nowo wszystkie odcinki. Jestem zaskoczona. Część tematów będących wówczas tylko teoriami spiskowymi okazały się prawdą po latach. Odcinki dotyczące szczepień, testów leków i przekazów podprogowych, broni psychotronicznej, oprysków pól itp. są już ujawnionymi działaniami rządów i koncernów! Nawet odcinek który sugerował znacznie wcześniejsze pojawienie się człowieka - niż sugeruje ogólnie przyjęte datowanie- w świetle najnowszych odkryć jest zadziwiająco prawdziwy. Nie wiem tylko co z tym UFO....;) No i ta tkliwość między bohaterami roztapia mi serce. Teraz już tak nie ma.....

ocenił(a) serial na 9
Sammy_Jo

No, ale też nie róbmy z twórców serialu jakiś genialnych wizjonerów , po prostu złożyli do kupy wiele pomysłów, teorii czy wyobrażeń przyszłości nauki i kilka z nich akurat trafiło w sedno. Działa zasada przypadku lub zbiegu okoliczności, co oczywiście serialowi wcale nie umniejsza i uważam go za rewelacyjny. Natomiast co do UFO (NOL) to jak sama nazwa wskazuje, wiele się takich pojawiło w przestrzeni powietrznej, a czy to były statki/okręty/samoloty należące do obcej cywilizacji to raczej się nie dowiemy, no chyba, że ta inna inteligenta forma życia (o ile w ogóle istnieje) będzie się chciała w końcu ujawnić ludziom. Natomiast jeżeli wierzyć wizji twórców filmu to Obcy weszli w układy z ekipami wpływowymi lub też rządzącymi i zwykli , szarzy ludzie, tacy jak my, nigdy się nie dowiedzą gdzie leży prawda...

OmniModo

nie ma przypadków są tylko znaki

ocenił(a) serial na 9
Playya

KILL THEM ALL!

ocenił(a) serial na 9
Playya

nie jestem kierowcą więc się nie muszę znać na znakach :)

ocenił(a) serial na 6
OmniModo

Ale możesz wstać i zaklaskać. Kierowcy autobusu tak robią.

ocenił(a) serial na 10
Playya

Dokładnie to jest to co twórcy serialu chcieli nam pokazać jak będzie wyglądała przyszłość

OmniModo

Witam poszukuję kogoś kto obejrzał cały serial. Poszukuję wszystkich odcinków o zjawiskach paranormalnych nie związanych z UFO ani kosmitami, tzn. chodzi mi o duchy,demony, jakieś opętania itp. Były w ogóle jakieś takie?

ocenił(a) serial na 10
Andrzejek324

Były na przykład shadows i jescze sporo innych ja ci wszystkich nie wymienie bo serial zaczołem oglądać dopiero teraz wcześniej tylko pojedyncze odcinki .

kacper majewski

Mam nadzieję, że nie na ZOOM tv? Bo tam są nie po kolei, sezon drugi jest emitowany przed pierwszym...

latelamb

W Zoom TV puszczają teraz od pierwszego sezonu normalnie o 21, a w pewnym momencie drugiego sezonu zaczęli robić powtórki pierwszego o 22 ;)

kacper majewski

Kurde, odpisałam na komentarz sprzed 4 lat. Faux pas, sorry!

latelamb

no i co z tego?

Ponczeg

Co „z. Zego”? Sa odcinki, ktore nie sa stand-alone, tylko maja kontynuacje - ogladanie ich w pomieszanej kolejnosci nie ma sensu.

Andrzejek324

Najprostszy sposób - bierz listę wszytskich odcinków. Wpisz w google "eat the corn x files", wejdź na strone i po prawej masz "Mythology Episodes Database". To są te z kosmitami. Cała reszta jest bez kosmitów (jest ich sporo).

ocenił(a) serial na 9
Andrzejek324

Był również odcinek z Dżinem, który pamiętam do tej pory a byłem kurduplem a zapadł mi w pamięć

OmniModo

Naukowcy kiedyś powiedzieli i ja się z tym zgadzam. Że gdyby wszystkie przypadki i zbiegi zdarzeń na tym świecie były tylko zbiegami okoliczności, to byłby to sam w sobie zaprzeczalny i nielogiczny zbieg okoliczności.

ocenił(a) serial na 2
Sammy_Jo

A odcinek o świętym mikołaju też był?
Potwierdziło się już, że ON istnieje? xD
Niezły brecht.

ocenił(a) serial na 9
suszyMie

Niezły brecht to twoja wypowiedź. Masz coś konkretnie do powiedzenia na ten temat, czy tylko szydzisz?

ocenił(a) serial na 2
Sammy_Jo

Nigdy bym się nie ośmielił szydzić ze świętego mikołaja!
Brechtam.

ocenił(a) serial na 9
suszyMie

Próbowałeś być dowcipny? Wyszło żałośnie.

ocenił(a) serial na 2
Sammy_Jo

Jestem śmiertelnie poważny.
Wiem, że z mikołaja nie można żartować, bo was to urazi.
Brechtam.

ocenił(a) serial na 9
suszyMie

A brechtaj

suszyMie

Susysz mię

Sammy_Jo

przekaz podprogowy ma siłę oddziaływania na ułamki sekund, więc z tym jednym nietrafione;]

miutku

tak ci wmówili :P

Sammy_Jo

Niestety w najnowszej serii dalej wciskają ludziom kit o Roswell, zamiast ukazać prawdę o udziale naukowców III Rzeszy w tym wszystkim.

ocenił(a) serial na 10
Jordan66

Masz na myśli haunebu i operacje "paperclip" ?

pawaw2

Między innymi.

Jordan66

I w jakim celu tworzyli te latające dyski. Żeby ludzi straszyć?

AlexRener

Żeby mieć przewagę nad ruskimi.

Jordan66

Mimo że, dużo doniesień o UFO pojawiło się po drugiej wojnie światowej, to i spora ich część istniała już w starożytności i obawiam się, że nie są dziełem człowieka.

AlexRener

Może zaginiona cywilizacja ludzka jednak.

Sammy_Jo

Ale jaka "część" okazała się prawdziwa? 1%, 20% czy 90% ze wszystkich teorii spiskowych, których w każdym odcinku było co najmniej jeden, a odcinków jak wiemy było masę...
I co z tymi np. szczepieniami czy opryskiem pól jest nie tak?
A UFO, czyli "niezidentyfikowany pojazd latający" to fakt, sam widziałem wiele samolotów, które nie potrafiłem zidentyfikować.

ocenił(a) serial na 9
MaksDamage

Myślę, że taki był zamysł - żeby wśród różnych bajek przemycić trochę prawdy...Sądzę, że w innym przypadku mogłoby to nie przejść do głównego nurtu. Nie od dziś wiadomo, że media w USA łgają.....
Czasami były to wręcz tylko pojedyncze zdania lub żarty - podobnie jak w tych najnowszych odcinkach, które ku mojej wielkiej radości nie okazały się poprawną politycznie papką.

ocenił(a) serial na 8
Sammy_Jo

Tez nie bardzo rozumiem co jest nie tak ze szczepieniami? Opryskami pół?
Na pewno nie pamiętam adekwatnych odcinków, bo nie odświeżałam sobie serialu, a trochę lat jednak minęło...

zarazzapomnelogin

Z opryskiem pól było w filmie, gdzie pszczoły miały roznosić jakiś wirus, a co kukurydza do tego miała to już nie pamiętam dokładnie.

ocenił(a) serial na 8
Homek_2

Aha. I tak dziwi mnie w kontekście , że miało się potwierdzić:)
Ale niektórzy wierzą w chemtrailsy itp, może autor tematu też.

zarazzapomnelogin

Nie tyle niektóre teorie spiskowe się potwierdziły, co wymyślając te teorie do filmu mieszali fikcję z faktami, przez co może się wydawać, że te teorie są prawdziwe.

zarazzapomnelogin

glifosat...

Sammy_Jo

Witam poszukuję kogoś kto obejrzał cały serial. Poszukuję wszystkich odcinków o zjawiskach paranormalnych nie związanych z UFO ani kosmitami, tzn. chodzi mi o duchy,demony, jakieś opętania itp. Były w ogóle jakieś takie?

Andrzejek324

Polecam serial: Apparitions http://www.filmweb.pl/serial/Objawienia-2008-465637

willet

Obejrzałem. Kupa straszna. W tych klimatach przebija wszystko serial Trzynasty apostoł albo Constantine. Te Objawienia obejrzałem trzy odcinki i prawie na nich usnąłem.

Andrzejek324

Ten Constantine? http://www.filmweb.pl/serial/Constantine-2014-706211
to jest dopiero shit.
Oglądnij serial Apparitions do końca- dla mnie fenomen jakich mało.

willet

Widać mamy zupełnie odmienne gusta. Dla mnie ten serial Constantine to mistrzostwo świata od pierwszego odcinka a te Objawienia to takie nudy i żenada, że z ledwością obejrzałem trzy odcinki i więcej nie mam zamiaru.

ocenił(a) serial na 7
Andrzejek324

Ja oglądam serial od początku, jestem na 4 sezonie i jak do tej pory było kilka odcinków o interesującej Cię tematyce, np 2x14 - "Die Hand die Verletzt"- sekta wyznająca kult szatana, 2x21- "The Calusari"- tu bardziej o duchach, 3x11- "Revelations"- o stygmatyku, 4x06- "Sanguinarium"- wiedźmy.

ocenił(a) serial na 9
Sammy_Jo

Zgadzam się z wszystkim co napisałaś. Dla mnie najlepszy serial wszechczasów. Najfajnieszje jest to, że nie stracił on nic ze swojego uroku. A wręcz przeciwnie, dzięki wersji bluray można odkryć go na nowo. Sądzę, że już nie powstanie żaden serial w podobnej tematyce który choćby zbliży się poziomem do x-files.

ocenił(a) serial na 6
alann6

To ty serialu s-f z prawdziwego zdarzenia nie widziałeś. Obejrzyj "The Outer Limits" z 1995-2002, warto też sięgnąć po "Sliders" i "The Fringe"... Nie mówię, że "X Files" są złe, ale istnieję więcej seriali o tej tematyce, w których są ciekawsze, bardziej wizjonerskie. 

ocenił(a) serial na 6
Sammy_Jo

To raczej "Efekt horoskopowy" (efekt Forera lub efekt Barnuma). Ten serial, jak wiele stricte rozrywkowych produkcji "science-fiction", sprawia wrażenie, że coś przewiduje.

A w rzeczywistości to jest loteria. W dwóch-trzech odcinkach na sto, udało się, że coś się sprawdziło a ludzie mówią "Twórcy Archiwum X to przewidzieli".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones