PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36607}

Z Archiwum X

The X Files
7,9 100 015
ocen
7,9 10 1 100015
8,2 12
ocen krytyków
Z Archiwum X
powrót do forum serialu Z Archiwum X
ocenił(a) serial na 8
Ewcia78

Oby odcinki trwały minimum 1.30h :)

bobas1989

Najlepiej by było :)

doom45

oby to była prawda.

Ewcia78

Jak dziecko :)

ocenił(a) serial na 10
Ewcia78

Nie wiem...z doświadczenia wiem, że po dziewiątym najsłabszym sezonie może być gorzej. Oby seria 10 nie była po to aby była...ale aby powstała po to, że ktoś miał naprawdę dobry pomysł. W przeciwnym razie będzie rozczarowanie. No i czy cały 10 sezon to będą odcinki mitologiczne czy nie :) wolałbym aby czasami pojawiały się jakieś potworki albo coś innego niezwiązanego z superżołnierzami.

kelner84

Odcinki będą trwały standardowo 42 minuty. Zobaczymy zarówno odcinki mitologiczne jak i monster of the week, chociaż wszystkie 6 odcinków mają tworzyć jakby jedną całość. Kręcić będą w Vancouver, Snow zajmie się muzyką, wraca stara obsada, scenarzyści (którzy będą również reżyserować swoje scenariusze). Czy będzie to dobre czy nie, przyjemnie będzie zobaczyć znów Scully i Muldera na ekranie, myślę, że po ostatnim filmie dadzą z siebie wszystko. Nawet w słabym dziewiątym sezonie pokazali, że potrafią stworzyć jeszcze wyśmienite odcinki.

ocenił(a) serial na 9
Ewcia78

no ba :D

Ewcia78

Bardzo jestem ciekaw, jak to wyjdzie. Właściwie to zastanawiam się, jakie będę miał odczucia jak zobaczę pierwszy odcinek, czy "wszystko wróci", czy może to już nie będzie to samo... A może wpadnie świeży powiew nowości i uda się połączyć to, co stare z nowym? Czas pokaże:)

ocenił(a) serial na 9
Ewcia78

Jestem ciekawa jak to wyjdzie. Akcja 10 sezonu będzie po filmie czy przed?

klaudia01300

Po wszystkim, czyli zobaczymy ich w obecnych czasach z uwzględnieniem ich przeszłości.

ocenił(a) serial na 9
maciowski

Aaa. Ciekawie, czy będzie nawiązanie do ich dziecka :)

ocenił(a) serial na 9
klaudia01300

Z tego co pamiętam z filmu Mulder i Scully mieli być już razem. Mulder sam powiedział do Scully że chce spróbować. Może pokażą Wiliama. :)

ocenił(a) serial na 9
Amistat

No mieli by, ale skoro oddali dziecko to ciekawie czy je pokażą czy ten wątek pominą, a może jeszcze czymś innym nas zaskoczą :)

klaudia01300

William m być :) lecz Fox i Dana mają ostatecznie 'zerwać' w 10 sez ;C

ocenił(a) serial na 9
kam001

Pewnie zginą :)

kam001

Zerwać? Ja czekam, aż on się jej wreszcie oświadczy ;)

ocenił(a) serial na 9
exley

a to jednak nie wzięli ślubu? oglądałam kiedyś na YT jakieś urywki wywiadu, czy programu i jestem prawie pewna, że Duchovny coś mówi, że Mulder ma depresję, którą zdiagnozowała mu... żona. Chyba, że to nie Scully.

ocenił(a) serial na 9
exley

https://www.youtube.com/watch?v=pGA5dcDqZOs

jurystka

Może chodziło o samego Duchovnego?

exley

Sorry, nie też tylko Tea

exley

Nie dodało że jego żoną tea Leoni może skończyła psychologię☺

ocenił(a) serial na 9
Ewcia78

Szczerze liczyłem na udział Roberta Patricka i jakieś wspólne śledztwo Muldera i Doggetta. Niby wracają znane i lubiane (niekiedy kilkakrotnie zabijane) postacie Muldera, Scully, Palacza, Skinnera, ale bez Doggetta mam wrażenie, że szykuje się remake serialu i jechanie na sentymencie, a nie faktyczna kontynuacja, a przez to moja ekscytacja jest jakby mniejsza.

Oby śledztwa były ciekawe!

ocenił(a) serial na 10
Ewcia78

Trochę pogmatwane, przecież na 22 grudnia 2012 była wyznaczona kolonizacja :) A Palacz zginął, a teraz będzie występować. Mam nadzieję, że samotnych strzelców też wskrzeszą :D

ocenił(a) serial na 9
matix457

No właśnie skończyłam oglądać 9 sezon i z racji tego ja się pytam gdzie ta cała inwazja? :D

ocenił(a) serial na 9
Amistat

No ja skończyłem oglądać na jakiś miesiąc przed planowaną inwazją:P Wszyscy się bali końca świata, a ja myślałem o kolonizacji:P

ocenił(a) serial na 8
Ewcia78

Od chyba 6 czy 7 sezonu wzwyz juz nie ogladalem, za glupie sie zrobilo na moj gust... Licze na to ze reboot bedzie spoko, choc tesknie za stylem "monster of the week", a zdaje sie ze szykuja kolejny tasiemiec o konspiracji, UFO i Iluminatach..? :/

ocenił(a) serial na 10
rozkminator

Z tego co wiem to tylko pierwszy i ostatni odcinek ma być o konspiracji i UFO a pozostałe 4 to odcinki "monster of the week". Podobno jeden z nich ma być kontynuacją odcinka "Home" z 4 sezonu o tytule "Home Again" ale to jeszcze nie do końca potwierdzona informacja.

ocenił(a) serial na 8
moviegirl84

W takim razie oficjalnie dostaje padaczki z radosci! :D Zwlaszcza ze "Home" to byl odcinek ktory mnie niezle za dzieciaka "przesladowal" :) Jakby jeszcze Tooms'a jakos wrocili to dla samych takich dwoch odcinkow bede gotow zasiasc przed TV.

ocenił(a) serial na 10
rozkminator

Co do Toomsa to marne szanse raczej a z kontynuacji Home też bym się cieszyła jak dziecko bo ten odcinek absolutnie wymiata pod każdym względem. :) Sam fakt że w USA jest on nadal zakazany mówi samo za siebie.

ocenił(a) serial na 9
moviegirl84

Niestety, Moi Drodzy, ale "Home Again" to na pewno nie będzie kontynuacja odcinka "Home" - info podane ponoć przez samego Cartera tutaj: http://www.ew.com/article/2015/06/25/this-weeks-cover-x-files-returns
Tak czy inaczej, ja czekam z niecierpliwością na te kilka odcinków :-)

ocenił(a) serial na 10
Fixxxer

Właśnie niedawno przeczytałam ten artykuł i miałam o tym napisać ale zobaczyłam że ktoś mnie już uprzedził ;) w każdym razie dzięki za info :)
i podam jeszcze link do innego artykułu w którym możemy zobaczyć o czym będzie trzeci odcinek pióra Darina Morgana :) http://screencrush.com/x-files-revival-spoilers-were-monster-aliens/

ocenił(a) serial na 10
moviegirl84

Ja bym z chęcią zobaczył kontynuację właśnie tego ''Home''. Na kontynuację Toomsa nie ma szans, przecież on zginął w odcinku ''Tooms''. Tak czy siak liczę na to że będzie dużo odniesień to starszych historii i odcinków, żeby to wyglądało jak kontynuacja a nie jak zupełnie nowy serial. Ogólnie marzy mi się koncept taki, że 1 odcinek zacznie się 1-2 minutowym streszczeniem ostatniego odcinka 9 sezonu''The Truth'', po czym akcja dzieje się bezpośrednio po tych wydarzeniach (choć to słabo by wyglądało, przez 13 lat wiele się zmieniło.

ocenił(a) serial na 8
matix457

No wiem ze ciezko byloby go wyskrobac spod schodow, ale to w koncu science-FICTION, ufam ze scenarzysci by cos wymyslili ;)

ocenił(a) serial na 10
moviegirl84

I oby polska telewizja to puściła krótko po premierze, a nie tak jak 8 sezon 4 lata po premierze albo 9 sezon 12 lat po premierze... I liczę na powrót serialu do TVP2 z panem Maciejem Gudowskim jako lektorem (ten co czytał mistrzowsko sezony 1-5, od 6 czyta ktoś inny), a nie jakieś Tele 5. Z Archiwum X jeden z nielicznych filmów, w którym lektor nie przeszkadzał, a wręcz dodawał klimatu.

ocenił(a) serial na 10
matix457

Chris Carter już potwierdził że akcja nowych odcinków będzie się działa po IWTB czyli ostatnim filmie kinowym, tak więc Twój koncept upadł ;)
i zgadzam się że p. Gudowski genialnym lektorem jest i fajnie by było gdyby czytał dalej ale mi osobiście nie zależy jakoś bardzo na oglądaniu z lektorem bo ja zawsze oglądam seriale w oryginale, ewentualnie z polskimi napisami. Ale fakt że jego głos robił dodatkowy klimat :)
A poza tym nie liczyłabym na szybkie pojawienie się nowego Z Archiwum X w TVP2 bo Polska jest zawsze 100 lat za murzynami (jeśli mogę się tak wyrazić) z serialowymi nowościami w TV a nawet jeśli coś puszczą to od razu zdejmują ze względu na niską oglądalność...i czuję że z Archiwum może być tak samo...cóż taki to już kraj który woli M jak Mdłości niż porządne pozycje z zagranicy :P

ocenił(a) serial na 10
moviegirl84

No właśnie wiem, jakieś M jak mdłości, barwy pecha czy na oddzielnej mają milionową oglądalność, a porządnych tytułów jak na lekarstwo. A co do lektora, ja właśnie każdy film oglądam z napisami, ale Z Archiwum X tylko z lektorem, ale jeśli jest to pan Gudowski. W przeciwnym razie napisy. Przymierzam się do kupna kolekcji 9 sezonów na DVD, a tam jest lektor wybór lub napisy.

ocenił(a) serial na 9
moviegirl84

Panowie, przecież mamy internet - tutaj obejrzymy sobie najnowszy odcinek TXF góra 2-3 dni po premerze w USA. No chyba że ktoś będzie czekał na jakość 720p to może i tydzień poczekać (mówiłem o 480p wyżej - jakość TV). Dobrze by było jakby zrobili tak jak z "Dark Matter", gdzie po emisji w USA, emisja polska jest góra 2 dni później.

ocenił(a) serial na 8
RobertZabinski

Paaanie, daj pan spokój :) 480p już nikt nie puszcza, to była rozdziałka telewizji analogowej, obecnie wszystkie seriale kręcone są cyfrowo, znaczy w HD od razu, i to że w ogóle wersje 720p lądują na torrentach to tylko kwestia tego że są zeskalowane w dół celem zmniejszenia objętości pliku dla tych, którzy nie chcą przeznaczać na dany show/film za dużo miejsca na dysku... Obecnie każdy odcinek dowolnego serialu kilka godzin po premierze można zassać w pełnym 1080p :) (pominąwszy może jakieś dziwy typu M jak Miłość którymi nikt nie zawraca sobie głowy)

użytkownik usunięty
matix457

Wtf, masz internet i czekasz, aż puszczą Ci film w telewizji? Lol!

ocenił(a) serial na 8
Ewcia78

Tak,ale jest to uciecha wymieszana z niepewnością. Serial wraca po długich latach nieobecności,jak osoba z rodziny,po wielu latach rozłąki. I oczywiście wróci odmieniony. Tylko w jaki sposób ?

Gladiator1000

Myślę, że wielu fanów ma podobne obawy. Bazując na tym jakim kiczem raczą się teaz widzowie i jaki chłam oferują niektóre stacje telewizyjne to normalne, że boimy się aby kultowy serial nie został sprofanowany na potrzeby rankingów oglądalności.

Jeśli chodzi o warsztat aktorski Gillian Anderson to poziom jest wysoki. Jestem pod wrażeniem jej roli w The Fall. Nie widziałam jeszcze Aquariusa więc nie wiem jak wypadł Duchovny. On zawsze był, że tak powiem bardziej " luzacki ", Gillian natomiast stawiała sobie wysokie poprzeczki.

Ale patrząc na zdjęcia z planu widać, że dobrze się bawią. No cóż nie pozostaje nam nic innego jak czekać do stycznia :)

ocenił(a) serial na 8
Ewcia78

Dokładnie,nie ma co panikować. Będzie dobrze

ocenił(a) serial na 10
Ewcia78

Wszystko zależy też od klimatu serialu.. Poprzednie sezony były zrobione w takim starym stylu z lat 80-90tych.. Ogólnie serial miał swój znakomity klimat.. ta muzyka, postacie, motywy itp.. No serial arcydzieło.

Tera pytanie kiedy się zacznie 10 sezon? Po ilu latach od zakończenia serialu? Jeśli wróci palacz to możliwe, że cofną się do wcześniejszych sezonów? Ale to by też dziwne było.. bo aktorzy się zmienili. Możliwe, że palacz będzie tylko w retrospekcjach.

ocenił(a) serial na 10
Azazell

10 sezon ma dziać się po wydarzeniach z ostatniego filmu The X Files:I Want to Believe z 2008 roku.

ocenił(a) serial na 10
matix457

No właśnie czyli palacz już nie żyje.. Więc pewnie pojawi się on w retrospekcjach.

ocenił(a) serial na 10
Azazell

Cieszyłbym się jak syn Scully i Muldera (którego oddała do adopcji w odcinku ''William'' w trosce o jego bezpieczeństwo), zostałby przez Scully i Muldera odnaleziony w którymś z nowych odcinków (miałby już 14 lat) :) Ale to raczej niemożliwe. A na pewno byłoby to bardzo wzruszające.

użytkownik usunięty
Azazell

Żyje, mają jakoś wyjaśnić, w jaki sposób przeżył.

ocenił(a) serial na 9
Ewcia78

https://www.youtube.com/watch?v=JoIRNja8pMc&feature=youtu.be ostatnia scena pochodzi z najnowszych zdjęć kręconych do 10 sezonu :)

WashingtonX

Ten klip uświadomił mi jak bardzo kocham ten serial :D Tyle godzin, tyle przygód, tyle tajemnic :D

mateuszm1995

I cholera mogliby wypuścić wreszcie to BluRay, wszystkie sezony hulają po sieci w HD ale jednak jakość BD bije te wszystkie strimingi na głowę :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones