PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=458353}

Z Lark Rise do Candleford

Lark Rise to Candleford
7,7 843
oceny
7,7 10 1 843
Z Lark Rise do Candleford
powrót do forum serialu Z Lark Rise do Candleford

Pierwszy sezon bardzo mi się podobał! Naprawdę był spójny i logiczne było zachowanie bohaterów, natomiast po dwóch odcinkach drugiego jestem zawiedziona. Tzn. zniknęlo kilku bohaterów i nawet nie wyjaśniono co się z nimi stało, a nie były to jakieś postacie trzecioplanowe, tylko SPOILER np. gajowy, który był narzeczonym Laury (główna bohaterka!) czy Matthew-kowal (jedno zadanie, że pomaga bratu, ale kuźnia, która odgrywała ważną rolę w pierwszym sezonie nagle w drugim...znika), podobnie z dworem - państwo wyjechali, ale w nagle tak jakby go w ogóle nie było. Zachowanie Dorcas też się zmieniło, to nie ta sama kobieta co w pierwszych 10 odcinkach.
Odcinek świąteczny to jakaś porażka - duchy, z którymi można pogadać, a nawet umyć im nogi, jakoś nie pasują mi do realizmu pierwszej serii. Zwłaszcza jak te duchy widzi też Robert - człowiek stąpający twardo po ziemi, a nie jakaś zabobonna wiejska baba....KONIEC SPOILERA.
Jestem rozczarowana, obejrzę może jeszcze z odcinek czy dwa, ale te zmiany wcale mi się nie spodobały.
Ktoś oglądał może dalej? Równia pochyła? Czy seria później odżyła?
I czy ktoś wie co stało się z Phillipem? Wytłumaczono choć jednym zdaniem jego zniknięcie?

ocenił(a) serial na 10
abigail_

Philip i Laura się rozstali, dlatego zniknął. Poza tym serię nr 2 uważam za najlepszą, może dlatego, że tak lubię Jamesa Dowlanda i w ogóle w tej serii jest jakoś więcej romansu. Nie wiem dlaczego twierdzisz, że Dorcas się zmieniła, ja niczego takiego nie dostrzegam. Midwinterowie pojawiają się w rozmowach, a nawet ich wątek wróci w jednym odcinku. Mathew wyjechał, a kuźnia ma nowych pracowników. Pierwszy odcinek drugiej serii to odcinek świąteczny dlatego jest trochę inny. Ale poza tym serial ani trochę nie stracił swojego ciepła ani tego wszystkiego za co go kochamy.

ocenił(a) serial na 9
lonia171

2 seria jest równie dobra, wątek Laury i Fishera bardzo fajnie zbudowany, pojawia się kilka nowych postaci, właśnie skończyłam oglądać 4 serię i szkoda mi, że to już koniec :(

ocenił(a) serial na 10
Fantasticmysiapysia75

Mogliby nakręcic chociaż Christmas Special:(

ocenił(a) serial na 8
abigail_

Mam nadzieję, 1 odcinek 2 serii to wg mnie duże nieporozumienie. I nie ukrywam, iż będzie mi brakować Sir Timothy Midwinter - jakoś się przez chwilę łudziłam, że coś się zmieni i związe się z Dorcas.

ocenił(a) serial na 6
abigail_

Zgadzam się z Tobą. Sięgnęłam po serial po przeczytaniu pozytywnych opinii. Pierwsza seria rzeczywiście to esencja obyczajówki kostiumowej, ogląda się znakomicie (no, może rozterki Sir Timothy'ego i Dorcas pod koniec zaczynają męczyć), niestety od drugiego sezonu strasznie się serial skiepścił. Jakby zmienili scenarzystów... Nagłe pojawienia się i zniknięcia postaci, niewytłumaczalne zachowania bohaterów... Szkoda, wielka szkoda.

ocenił(a) serial na 8
abigail_

Moim zdaniem dobrze że Phillip zniknął, nigdy nie lubiłam tego zarozumiałego bibka:) Sir Thimoty, no cóż... To było do przewidzenia. Nie tęsknię za nim w ogóle;)

Obejrzałam odcinek świąteczny i też nie mogę się zgodzić że był beznadziejny, miał po prostu inny klimat jak to odcinki specjalne mają w zwyczaju;) Dorcas jest taka jak w pierwszym sezonie, jej tekst "to moja jedyna słabość" nadal jest obecny więc i ona również jest obecna:)

Zobaczę co dalej niesie sezon 2 choć trudno go gdziekolwiek obejrzeć ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones