PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=133834}

Zagubieni

Lost
7,6 173 818
ocen
7,6 10 1 173818
7,1 18
ocen krytyków
Zagubieni
powrót do forum serialu Zagubieni

Wczoraj z nudów włączyłem telewizyjną Jedynkę i właśnie leciał kolejny odcinek moich ulubionych Lostów. osobiście jestem już po 5 sezonie więc z ciekawości postanowiłem przypomnieć sobie wcześniejsze losy bohaterów. Akurat trafiłem na końcówkę odcinka "The Man from Tallahasse" i z braku laku zdecydowałem się zobaczyć "Expose". Oglądając ten odcinek pierwszy raz(a było to ze 2 lata temu) nie zastanawiałem się nad tym co dzieje się z Nikki i Paulo bo bardziej interesowało mnie jak Anthony Cooper znalazł się na wyspie i w jakim celu :D Wtedy "Expose" nie przykuło mojej większej uwagi. Ale z perspektywy czasu, gdy poznałem już dalsze losy rozbitków. Oglądając " Expose " po raz drugi po prostu opadła mi szczęka. Jeszcze nigdy tak dziwnie się nie czułem po żadnym odcinku Lostów. Zdałem sobie sprawę że jestem przerażony tym co zobaczyłem. Dla mnie " Expose" jest majstersztykiem jeśli chodzi o zawiązanie akcji , kulminację jej i szokujący finał. Przez cały odcinek czułem narastające napięcie , które osiąga decydujący punkt w finałowej scenie odcinka.Oczywiście można mieć pretensje że " Expose" nic nie wnosi do głównej fabuły serialu , ale jako osobna historia jest po prostu rewelacyjna. Moment w którym Nikki otwiera oczy gdy Hurley i Sawyer przysypują ją i Paula piaskiem jest moim zdaniem najbardziej przerażającą sceną w historii Lost. Dla mnie ten odcinek jest 1000 razy lepszy niż wszystkie odcinki centryczne Jacka razem wzięte.


Zdecydowanie 10/10

ocenił(a) serial na 8
marcinek0610

Zgadzam się z Tobą. Ten odcinek jest fantastyczny. Retrospektywa genialna. Przypomina mi trochę film "Memento". Fajnie ukazuje do czego może zaprowadzić chciwośc ludzka. To swoistego typu moralitet. Intereseuje mnie też kwestia owych pajóków. Czy one na prawdę istnieją czy to tylko genialny pomysł scenarzystów. Odcinek fantastycznie paraboliczny i ostatnia scena faktycznie jest przerażająca.

ocenił(a) serial na 9
alexandrak7

Sam się dziwię że ten odcinek nie jest wysoko oceniany przez widzów. " Expose" jest moim zdaniem zupełnie innym odcinkiem niż reszta. Kto by pomyślał że w jednym epizodzie można zawrzeć tak pasjonującą historię. Odcinek co chwila zaskakuje: zabójstwo Zukermana, diamenty w wodospadzie potem wizyta Paula w stacji Perła i podsłuchanie rozmowy Juliet i Bena następnie pogryzienie Nikki i Paula przez owe pająki a na końcu ich śmierć w męczarniach. Więcej wydarzeń niż w 10 zwykłych odcinkach Lost

ocenił(a) serial na 10
marcinek0610

Pamietam ten odcinek. Po tym starsznym zakonczeniu czlowiek jest w ciezkim przerazeniu, chcialby odnalezc wyspe i odkopac tych biedakow. Nie ma nic gorszego niz byc zakopanym zywcem, no... chyba ze sploniecie lub utoniecie.

ocenił(a) serial na 10
Usagi_V

Ja również się z tym zgadzam, uważam, że to naprawdę dobry odcinek zasługujący na uwagę. Co prawda faktycznie, jest troszeczkę oderwany od rzeczywistości, jednak moim zdaniem to dodatkowo czyni go taki wyjątkowym. Ostatnia scena, w której Nikki otwiera oczy mrozi krew w żyłach.

ocenił(a) serial na 10
marcinek0610

Dokładnie, miałem identyczne odczucia po wczorajszym obejrzeniu Expose, obejrzałem wczoraj ten odcinek drugi raz, za pierwszym razem nie zrobił na mnie wrażenia, a wczoraj klimat był porażający, ten odcinek w gruncie rzeczy był świetnie napisany. I scena z Nikki otwierającą oczy - majstersztyk, twórcy idealnie ukarali niezbyt dobrych i niezbyt lubianych przez widzów bohaterów. Tym bardziej dziwi mnie, że odcinek jest uważany za najsłabszy z 3 sezonu zaraz po "Stranger in a strange land". W oczy raziła jedynie inna fryzura Boone'a w retrospekcjach z zaraz po katastrofy. Dla mnie odcinek był na mocną 7/10.

ocenił(a) serial na 10
marcinek0610

Zgadzam się, świetny odcinek, przedstawia zupełnie nową, krótką historię, dlatego jest miłą odskocznią od losów głównych bohaterów. Jest wyjątkowy i świeży. Końcówka zaskakująca, rewelacyjna.

Zastanawiam się tylko co to za ranking odcinków, o którym PanJachimex pisze w komentarzu i czy w ogóle warto oceniać poszczególne odcinki w serialu takim jak Lost, gdzie tworzą one całość - co innego seriale, w których każdy odcinek opowiada zupełnie inną historię (jak np. w Black Mirror).

ocenił(a) serial na 8
marcinek0610

Dla mnie jeden z lepszych odcinków, jeśli nie najlepszy z całego serialu. Taka mikrohistoryjka z dala od głównej fabuły. I ten moment gdy Hugo i Sawyer ich zakopują, miazga. :) Jak widać nawet z mało istotnych postaci można sporo wycisnąć, a co najlepsze już od początku twórcy planowali ich wątek, bo by chyba nie nagrywali specjalnie wydarzeń tuż po katastrofie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones