PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=133834}

Zagubieni

Lost
7,6 173 674
oceny
7,6 10 1 173674
6,9 18
ocen krytyków
Zagubieni
powrót do forum serialu Zagubieni

Niewiarygodny..

ocenił(a) serial na 10

Dopiero zdecydowałem sie obejrzec ten serial w 2k17. I od razu pisze ze to wg mnie nr 1 w sród seriali,kilka razy lzy mi polecialy a po ost. odciknu ryczalem z dobre 5 minuty. MISTRZOSTWO !
Po tym serialu zaden serial juz mna tak nie wstrzasnal wczesniej ogladalem GoT, ktore kocham ale po tym ogladalem inne serialie niczym Breaking Bad - wciagnal mnie lecz bez wiekszego setymentu obejrzalem bo chcialem. Po zagubionych czuje pustke w sobie dla mnie serial 10/10 kiedys bede musial obejrzec go jeszcze raz!

ocenił(a) serial na 10
runi09

Dla mnie również ten serial to arcydzieło.
Nigdy już nie powstanie równie wspaniała i "magiczna" historia jaką z jaką mieliśmy przyjemność spotkać się w Lost...
Po prostu brak mi słów żeby wyrazić co myśkę i czuję wobec tego serialu.

Wiele bym oddał by móc jeszcze raz zobaczyć to wszystko po raz pierwszy..

ocenił(a) serial na 7
lesnyzlasu

Ja dopiero teraz zacząłem. :)

ocenił(a) serial na 10
runi09

Witam, ja jestem w trakcie oglądania trzeciego sezonu. Mam mianowicie jedno pytanie (jesteś świeżo po oglądaniu, więc być może udzielisz mi odpowiedzi :). Obejrzałem dziewiąty odcinek i mam pewną niejasność. W scenie gdzie jest przesłuchiwany Jack oraz Juliet przez Isabel, ów postać oznajmia \, że oni na tej wyspie nie mieszkają i za bardzo nie lubią tutaj przyjeżdzać (do miejsca gdzie byli więzieni Kate, Sawyer, Jack).

Nie rozumiem za bardzo tego ponieważ są dwie wyspy. Wyspa na której są nasi rozbitkowie, i druga wyspa na której mieszkają The Others. Więc gdzie obecnie znajduje się Jack i skąd uciekła Kate z Sawyerem?? Początkowo sam zastanawiałem się, gdzie ulokowane jest to miejsce ale myślałem, że być może w pewnej odległości od ich domków z ogrodami. Pod koniec sezonu drugiego, było pokazane z lotu ptaka taki o to krajobraz (link ze zdjęciem poniżej). Także oni mieszkają na drugiej wyspie, dlatego nie rozumiem stwierdzenia, że mieszkają jeszcze na innej.

https://vignette4.wikia.nocookie.net/lostpedia/images/8/87/The_Island_-_A_Tale_o f_Two_Cities.jpg/revision/latest?cb=20100314065240

ocenił(a) serial na 10
KamilFan

Już nie trzeba odpowiadać :) umknęło mi, że to Hydra Island oddzielona od głównej wyspy o 3 km.

Ps. A i zaznaczam, że chodziło mi o dwie osady a nie wyspy :). Wyspa jest jedna.

ocenił(a) serial na 10
KamilFan

Wyspy są dwie. Na głównej mieszkają zarówno rozbitkowie jak i "tamci", którzy dawniej przejęli osadę projektu Dharma.
Jack przesłuchiwany był natomiast na drugiej wyspie, na której znajduje się stacja Hydra i gdzie tamci przeprowadzali badania.

ocenił(a) serial na 10
KamilFan

Teraz (w 3 sez.) to wiele nie zobaczysz, ale w 5-tym sezonie poznasz lepiej tę wyspę, a zdaje się w 6-tym, będzie dużo i tej drugiej...
Jak tak bardzo Ci się podoba ten serial, to zacieraj ręce na sezon piąty, gdzie poznasz Dharmę (i nie tylko) od zaplecza. Trochę zazdroszczę takim jak Ty tzn. tym co jeszcze nie "przeszli" całej drogi przez wyspę :))

użytkownik usunięty
runi09

Zgadzam się, w serialu było bardzo dużo wzruszających scen, co jest dla mnie plusem. Te momenty były idealnie zabarwione przez muzykę pana Giacchino, w ogóle serial idealny w prawie każdym calu.

ocenił(a) serial na 10
runi09

Tez tak mam ;( tesknie za tym serialem nigdy juz nie znajde zadnego serialu ktory by mnie tak zaciekawil i wzruszyl ...po prostu piekny film: (

ocenił(a) serial na 10
Anka_fanka95

Nigdy nie wiadomo,choć póki co sam też nie znalazłem nic równie takiego co by zdobyło moje serce jak Lost właśnie

ocenił(a) serial na 10
goodvibestyla

Bo jest wyjątkowy; p

ocenił(a) serial na 10
Anka_fanka95

The lost mega zajebisty serial, jak szukasz jeszcze jakiegoś fajnego to polecam prison break

ocenił(a) serial na 10
Dikson2001

Dzieki ;D akurat wczoraj szperalam po necie :)

ocenił(a) serial na 8
Dikson2001

Prison Break? :) Może pierwsze dwa sezony, ale do Lost nie ma co porównywać. Ja mogę polecić ale to już całkiem co innego bo kryminał, to serial The Wire. Wszystkie sezony prócz drugiego, są bardzo fajne.

użytkownik usunięty
runi09

Łooo panie... jestem jednym z tych, którzy ten serial obejrzeli więcej niż 10 razy, a tak było. Oczywiście, że arcydzieło, ale jest jeszcze pare niedociągnięć, które sam zauważyłem, ale w sumie scenarzyści pisali scenariusz na bieżąco, a kiedyś myślałem, że wszystko zostało wykreowane na początku. Nie ma co porównywać do innych seriali bo GoT to inny gatunek, a też mi się bardzo podoba ;) Jak film/serial wzrusza do łez, a łzy były to jest wart obejrzenia :)

ocenił(a) serial na 10

Mam pytanie, co się stało z głównymi bohaterami za czasów dharmy? Wiemy, że w naszej linii zdetonowali bombę, ale wcześniej co? Zginęli razem z projektem dharma?

użytkownik usunięty
koniu14

Poprostu przeniesli sie w czasie. Glowni bohaterowie mieli swoja terazniejszosc i raz byli w jednym czasie ,a raz w drugim. Niewiem jak Ci to wytlumazyc, moz oblukaj jak ten Miles objasnia Hugo na czym polegaja podroze w czasie :D

ocenił(a) serial na 8

Ja myślałem, że pójdzie on w całkiem innym kierunku :)

ocenił(a) serial na 9
runi09

Ja zacząłem oglądać od Lost, a dopiero potem Grę o tron i dla mnie również to ten pierwszy serial bardziej mnie wciągnął.

runi09

Wszystko fajne ale jakbyś wyjaśnił trochę starszym internautom co oznacza 2k17 to by było super. Drugi kwartał 2017? 2017 napisane w jakiś dziwaczny młodzieżowy sposób?

ocenił(a) serial na 10
perun_6

emmm k czyli tysiac :D 2k = 2 tysiace :>

runi09

Po co taki zapis, skoro szybciej jest napisać 2017?

ocenił(a) serial na 8
perun_6

Może grał w grę NBA firmy EA Sports. Tam sobie robią takie oznaczenia.

użytkownik usunięty
perun_6

No co, dziecko chciało być po prostu kul, trendi i dżezi.

ocenił(a) serial na 10
runi09

Ja zacząłem oglądać ten serial pod koniec 2017 i skończyłem na początku 2018 roku. Nie lubię za bardzo oglądać filmów, bo są banalne z reguły, ale w LOST się zakochałem :) Od tamtej pory cały czas o nim myślę i jak każdy mam na jego temat własną teorię. Niedługo szykuję się znowu go obejrzeć bo czuję że dopiero wtedy zacznie się zabawa :)

ocenił(a) serial na 10
Aaron_Waltz

Polecam obejrzeć drugi raz cały serial. Ostatnio zacząłem i wiele wątków i scen nabiera nowego sensu, np. scena gdy Locke tłumaczy zasady gry w backgammon (tryktraka)

https://youtu.be/Tg2tB_xTt9I

ocenił(a) serial na 10
Saosinn

A ja Ci polecam zwrócić uwagę w jakiej pozycji w ostatnim odcinku umarł Jack a w jakiej się obudził w pierwszym :)

I to jego zdanie do Hugo chyba też w ostatnim odcinku " Ja już nie żyję". Powiem Ci że słowa producentów na temat serialu w ogóle mnie nie przekonują, to tylko ściema. Podejrzewam że im się wymknął film spod kontroli. Może już niedługo napiszę swoją teorię, pzdr

ocenił(a) serial na 9
Aaron_Waltz

dziki wonsz

użytkownik usunięty
Aaron_Waltz

ja juz go z 10 razy ogladalem, ze mi zbrzydl :D troche go schrzanili na koniec, bo to by bylo fenomenalne co by zrobili z tym serialem jakby nie spier..

użytkownik usunięty
runi09

But did you even watched The Leftovers?

ocenił(a) serial na 10

No i didn't, why?

użytkownik usunięty
runi09

Because you should. Trust me.

ocenił(a) serial na 10

okay, i can try watch this, thanks ;)

runi09

Sporo odcinków było dodanych tylko po to, żeby rozciągnąć całość. Lekko rozczarowała mnie też końcówka stawiająca kropkę nad i. Generalnie niezły, ale 10 pkt. to przesada.

użytkownik usunięty
runi09

Po co zastępować 2017, pisząc 2k17? Przecież skrót to nawet nie jest....

ocenił(a) serial na 10

ale fajnie wyglada.

ocenił(a) serial na 10
runi09

"k" użyte by odnieść się do jakiegoś roku jest błędem :v

ocenił(a) serial na 10
runi09

No tylko, że sprawdziło się to wyłącznie dla Y2K (gdzie z resztą normalna prasa tak pisała).

runi09

No ja teraz jakieś odcinki na metro z rana czasem oglądam, a byłem wielkim fanem tego serialu...Za pierwszym razem jak się oglądało to była miazga, a na forum zagubieni spędziłem wiele wiele godzin i to przez kilka lat. Fajnie by było wymazać sobie pamięć -odnośnie tego serialu- i jeszcze raz obejrzeć go od nowa :)

mariusz_technik

Na rewatch nigdy się nie odważę i nie chcę sobie po prostu psuć wspomnień. "Lost" to serial na jednokrotne obejrzenie. Tajemnice tutaj były motorem napędowym każdego odcinka. A kiedy wiadomo ocb, to już nie to samo.

ocenił(a) serial na 9
drill90

A ja właśnie w tym roku zamierzam ponownie - czyli drugi raz obejrzeć serial, tym razem na bluray/dvd - kończę właśnie kompletować całość. Tym bardziej, że poprzednio był oglądany na małym jak na obecne czasy telewizorze crt... teraz bedzie można zobaczyć więcej szczegółów....

krismovies

Co z tego że więcej szczegółów, jak fabuła tam sama? :) No chyba że dorzucili jakiś usunięty materiał, to tak, ale dla mnie "Lost" nawet z taką zawartością jest sprawą zamkniętą. Ten serial ma po prostu taką konstrukcję, że każda tajemnica budowała coraz większe napięcie i dlatego tak fajnie się go oglądało. Gdy znasz odpowiedzi na zagadki, ten serial po prostu traci swój urok.

ocenił(a) serial na 9
drill90

nie wiem czy pamiętasz, ale w latach powiedzmy 2005-2008, na forum.gwrota.com rozbierano wręcz każdy odcinek, czasami na kadry, dopatrując się różnych ukrytych szczegółów... a na kiepskim divixie czy kopii z axn/tvp nie zawsze było wszystko widać.....

krismovies

Pamiętam, pamiętam, ale na analizach niektórzy fani spędzali więcej czasu niż na samym rewatchu serii :)

ocenił(a) serial na 9
drill90

No, już mogę zaczynać powtórkę - mam pierwsze 3 sezony na bluray, reszta na dvd

ocenił(a) serial na 10
krismovies

kolego wybacz że po tak długim czasie, ale możesz mi powiedzieć gdzie dorwałeś losta na bluray? i czy z polskim lektore? :) pozdrawiam

ocenił(a) serial na 9
dawid1994dawid

Hej! Lost na bluray w polskiej wersji językowej mamy tylko sezon 1, 2 i 3. 1 miałem już kupiony dawno, 2 i 3 dokupiłem na allegro i olx. Pozostałe sezony mam na dvd. Na szczęście dvd jest w miarę dobrze wydane, więc oczy nie bolą:)

ocenił(a) serial na 10
drill90

Nie masz racji :)

Oglądam 2 raz po .... 6 latach odkąd obejrzałem ten serial po raz pierwszy i wciąga prawie tak samo jak za pierwszym razem. Wiadomo, nie zapomnisz kluczowych momentów jak np kto lub co było w bunkrze, ale każdy pojedynczy odcinek oglądasz jakbyś go oglądał po raz pierwszy :)

Walczyłem ze sobą żeby obejrzeć go jak najpóźniej, żeby zapomnieć jak najwięcej więc REWATCH jak najbardziej wskazany, ale po kilkuletniej przerwie.

ocenił(a) serial na 6
runi09

Za dużo retrospekcji, a po za tym od początku mieli widzów za idiotów, bo co to za katastrofa skoro nikt nie zginął ??, dlaczego ci inni chcieli ich zabić ??, o co chodziło z tym magicznym kijem Mr Eko ??.

ocenił(a) serial na 3
runi09

Niewiarygodnie bezdennie głupi.

ocenił(a) serial na 10
cacodemon666

Twoj tata. Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones