PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=133834}

Zagubieni

Lost
7,6 173 822
oceny
7,6 10 1 173822
7,1 18
ocen krytyków
Zagubieni
powrót do forum serialu Zagubieni

który, chociaż w najmniejszym stopniu zrekompensuje mi jego brak. Czy naprawdę nikt nie potrafi zrobić tak wciągającego i niesamowitego serialu jakim był Lost ? Kilka lat minęło, a nie pojawiło się nic wartego uwagi (tak wiem, uwielbiacie Breaking Bad albo Grę o Tron - ale dla mnie te seriale nie dorastają Lostowi do pięt). eh...

nillvo

Niestety pewnie nie znajdziesz równie dobrego serialu przez sentyment do bohaterów,świata itd.
Na pocieszenie:
Większość osób które oglądały lost,nie obejrzała pewnego odcinka(jeśli można to tak nazwać).Jest epilog lost-ów:
lost The New Man in Charge (trwa około 14 minut,wiele rzeczy wyjaśnia...)
Osobiście go nie widziałem zamierzam w przyszłości obejrzeć serial od początku wraz z tym odcinkiem (każdy powód jest dobry aby powrócić do tego serialu!)

ocenił(a) serial na 10
waldaks

Jako wierny fan, który oglądnął po kilka razy wszystkie sezony, miałem przyjemność oglądać również epilog :) Warto też, po obejrzeniu serialu obejrzeć "pewien taniec" nakręcony gdzieś w okolicach 1 sezonu, a wypuszczony bodajże dopiero po zakończeniu serialu, idealne potwierdzenie tego, że twórcy wiedzieli jak zakończą serial już przy pierwszych klapsach serialu.

nillvo

"pewien taniec" <--kolejny dobry powód by zacząć przygodę od początku.
Nie ma już żadnych sekretnych już odcinków(oprócz tych)?

ocenił(a) serial na 10
waldaks

oprócz missing pieces, epilogu i wspomnianego tańca chyba nie :P jest jeszcze w sumie alternatywne zakończenie, ale zrobione dla żartów, można się uśmiać :)

nillvo

Aż dziwne że w temacie nie pojawiło się ,,The Leftovers'', serial za którego scenariusz również odpowiada Lindelof i który moim skromnym zdaniem, jest jedną z najlepszych rzeczy jakie mogły przytrafić się współczesnej telewizji.

Zdecydowanie warto obadać.

ocenił(a) serial na 10
nillvo

co masz na myśli pisząc "pewien taniec"??

ocenił(a) serial na 10
kojot11

Lost Dance macabre, świetna metafora - i jeszcze Locke jako drygent

http://www.youtube.com/watch?v=4xPOXSfPQGE

ocenił(a) serial na 10
nillvo

;)

ocenił(a) serial na 10
nillvo

Haha dzięki za linka!

ocenił(a) serial na 10
nillvo

Ten taniec nakręcili do trailera serialu dla brytyjskiej telewizji :)

ocenił(a) serial na 10
kopecjusz

Ciekawostka, nie wiedziałem :)

nillvo

Wiecie może, czy istnieje możliwość obejrzenia w/w dodatków gdzieś w internecie? Skończyłam właśnie drugi raz przygodę z tym serialem i tak jak za pierwszym razem smutno mi, że to koniec

waldaks

WItam wszystkich fanow Lost.

Wiedzialem ze istnieje super serial LOST od lat, ale nigdy jakos nie zaczelem go ogladac, do niedawna. Wczoraj ogladnelem opstatni odcineki musze przyznac ze super serial. Czlowiek tak sie zwiazal z aktorami, ze zostal smutek ze to juz koniec serialu. Szukam od wczoraj nowego serialu, zaczelem ogladac Breaking Bad, calkiem cos innego, wiem, ale mysle ze tez bedzie dobry. Lost byl dokladnie to co mi sie podoba, wyspa, odkrycia na niej, bardzo trzymal w napieciu i ciekawy bylem kazdego nastepnego odcinka. Uwazam ze fajnie sie skonczyl, ale najlepsze byly pierwsze 4 sezony.
Co chialbym polecic dla fanow LOSTa:

Lost - Best Bloopers (wpiszcie w youtube)

Mozna sie posmiac.

ocenił(a) serial na 10
nillvo

właśnie skończyłem oglądać ponownie po 3 latach i wiem że nic lepszego nie widziałem przez ten czas

kojot11

pewnie już nic lepszego nie znajdziesz....
może jakiś reamake za 5-15 lat(chociaż to nie będzie to samo).

missing pieces <--widziałem jest chyba ok.13 krótkich fragmentów
Jutro sprawdzam serial: 666 park avenue (tylko dlatego że gra w nim aktor który grał John Lock-a) <--lubiłem tą postać

ocenił(a) serial na 10
waldaks

Z tych samych względów zainteresowałem się serialem, odpadłem po kilku odcinkach...

nillvo

jest jeszcze serial Alcatraz <--tam gdzie gra nasz hugo
albo Ring of Fire <-- aktor john lock

waldaks

niestety niektórzy aktorzy upadli dość nisko np:Matthew Fox(jack) <--zagrał w filmie world war z(jako pilot,był przez 2 sekundy)

ocenił(a) serial na 10
waldaks

film ponoć wysoko ocenianym więc dlaczego "nisko upadł" ?

nillvo

ponieważ takiemu aktorowi dać tak krótką role szkoda...osobiście czułem się zawiedziony

Ring of fire:
http://www.filmweb.pl/serial/Ring+of+Fire-2012-682129

ocenił(a) serial na 10
waldaks

Według mnie nie ma to żadnego znaczenia. A co powiesz przykładowo o Johny Deppie ? Zdarzyło mu się w tamtym roku zagrać w filmie przez około 1-2 minuty :)

nillvo

Racja,ale przed premierą filmu world war z,wiele osób sądziło(w tym ja) Matthew Fox zagra jaką większą role.Będąc w kinie nawet go nie zauważyłem! Musiałem w złym momencie mrugnąć...dlatego się zawiodłem...

ocenił(a) serial na 10
waldaks

Alcatraz widziałem słabizna niestety, a Ring of Fire szczerze pierwsze słyszę.

ocenił(a) serial na 10
waldaks

Polecam serial "Hawaii 5.0", taki lekki kryminał, w przeciwieństwie do ciężkich CSI etc.. Tam gra Daniel Dae Kim, czyli nasz kochany Jin. Gościnnie pojawiają się inne znajome z Wyspy twarze... :)

nillvo

Person of Interest - Ben z LOST
W drugim sezonie Miles pojawia się 4 razy.
http://www.filmweb.pl/serial/Wybrani-2011-618075

ocenił(a) serial na 10
nillvo

Od siebie mogę polecić takie seriale jak:

- Prison Break (ale widzę, że już oglądałeś);

- Supernatural (bardzo dobry serial o tematyce zjawisk paranormalnych, czyli duchy, wampiry, demony i dwóch braci, którzy stawiają temu wszystkiemu czoła - naprawdę polecam);

- Person Of Interest (świetny serial akcji, no i jedną z głównych ról gra Michael Emerson);

- The X Files (chyba nie muszę mówić o czym - tematyka podobna co w Supernatural - serial stary, ale naprawdę dobry i wielu aktorów z LOST tam można zobaczyć w poszczególnych odcinkach);

- FlashForward (wg mnie również serial warty uwagi pomimo iż zakończył się na pierwszym sezonie z powodu niskiej oglądalności - gra tam Dominic Monaghan);

- The Walking Dead (pewnie słyszałeś o tym serialu - niby znowu zombie, ale jednak ten serial to coś więcej... wszystkie inne filmy o zombie mogą się schować przy tym serialu);

- MacGyver (ale też widzę już oglądałeś).

Oczywiście żaden z tych seriali wg mnie nie jest lepszy niż LOST (i żaden nigdy nie będzie), ale na pewno są one warte uwagi. Mam nadzieję, że trochę pomogłem. :)

ocenił(a) serial na 10
lostek815

Hej, dzięki za rekomendację. PB oczywiście oglądałem, świetny serial - zwłaszcza dwa pierwsze sezony.
Person of Interest, zacząłem oglądać ale później nie miałem możliwości i przerwałem - może i popełniłem błąd że do niego nie powróciłem bo zapowiadał się dobrze, zwłaszcza, że Emerson jako centralna postać.
X Files oglądało się za dzieciaka, odgrzewane kotlety jakoś mi nie smakują na dłuższą metę.
Przebłysk jutra oglądałem, ale kompletnie mnie zawiódł. Miał być "drugi lost" a wyszła imo kiszka.
The Walking Dead słyszałem oczywiście, bardzo dobre opinie, ale jakoś się nie mogłem do tego zabrać, może pora się ogarnąć :)

ocenił(a) serial na 10
nillvo

The Walking Dead polecam, może pierwszy odc obejrzałem bardziej przez zmuszanie się to pod koniec wciągnął, że aż się chciało oglądać kolejne, i w ciągu 1,5 tygodnia nadrobiłem te prawie 5 sezonów bo tak trzymały te odcinki w napięciu :D
choć oczywiście do LOST nie ma porównania i widać że kolejne sezony są coraz słabsze (przynajmniej jak dla mnie) choć i tak moim zdaniem jest godny uwagi ;)

użytkownik usunięty
lostek815

,,Serial stary, ale naprawdę dobry''

Co ma data do jakości?

ocenił(a) serial na 10

Wg mnie bardzo dużo. Kiedyś wszystko było inne, od poczucia humoru, przez grę aktorską, ujęcia kamery, a skończywszy na efektach specjalnych, które w przypadku tego typu filmów czy seriali odgrywają bardzo dużą rolę. Nie ma co ukrywać, że w pierwszych sezonach The X Files niektóre efekty są rodem z Windows Movie Maker, jak np. w odcinku z jakimiś zielonymi robakami w lesie - w pewnym momencie oblatują one chyba Foxa i ekran robi się tak sztucznie zielony. ;) The X Files akurat i tak broni się klimatem i grą aktorską, a efekty też nie są takie złe, ale osobiście oglądając niektóre stare horrory nie jestem w stanie wczuć się w klimat przez kiczowate efekty specjalne. Zaraz się zleci pewnie stado ludzi chcących mi odpisać, że efekty nie są najważniejsze, ale ja doskonale o tym wiem (The X Files jest idealnym przykładem, że zwracam uwagę na inne rzeczy), tak samo jak wiem, że kiedyś nie było takich możliwości jak teraz, a z kolei teraz często przesadzają z tymi efektami i próbują nadrobić nimi wszystko inne. Nie jestem więc fanboyem efektów, ale no nie da się ukryć, że w tego typu filmach efekty też są ważne i jak obecnie coś wygląda mega sztucznie, to ciężko się bać, a prędzej taki stary horror może śmieszyć.

To tak a propos pytania co ma data do jakości. Ale The X Files jak najbardziej nadal polecam, bo to jest po prostu kultowy serial!

użytkownik usunięty
lostek815

No, ale ja się zgadzam, bo sam w 90% wole starsze kino, ale to ,,stary'' mnie zniesmaczyło. Stary film/serial to dla mnie lata 50-te.

ocenił(a) serial na 10

To zrozumiałe, że każdy mianem "stare" określi coś innego, względem własnego wieku. Jak The X Files miało premierę, to ja byłem małym dzieckiem, więc dla mnie ten serial jest już stary. :)

lostek815

Nie względem własnego wieku. Nie. Mm 24 lata i dla mnie "stare" to lata 30.-40. Wobec powyższego, nie zależy to od wieku, a od doświadczeń z daną kinematografią, sympatiami itp.

nillvo

Ja ze swojej strony polecam Battlestar Galactica i Earth 2

ocenił(a) serial na 9
nillvo

Fringe!

ocenił(a) serial na 8
nillvo

Ja polecam "American horror story" sezon drugi i pierwszy. W sumie podobnie skonstuowany serial, może Ci się spodobać.

ocenił(a) serial na 10
fantynaaa

Ja po skończeniu Zagubionych wziąłem się od razu do Czarnego Lustra, American Horror Story i The Walking Dead. Nie są aż tak dobre, ale nadal ok.
Twórcy Zagubionych chyba od początku wiedzieli jak będzie cały serial wyglądał.

fantynaaa

Podpisuję się pod Fringe, American Horror story 1 i 2 sezon. Polecam też Person of interest. Nie polecam Alcatraz i 666 Park Avenue.
Z seriali z dziwnymi zjawiskami, paranienormalnymi to polecam:
1. Fringe
2. Stranger Things
3. Sense8
Z serialów bez czarów marów polecam:
1. True Detective sezon 1
2. Utopia (serial brytyjski, żadnych znanych nam aktorów, ale są świetni, serial ma tylko dwa sezony)
Oczywiście z serialów hokus pokus mój ukochany to Supernatural. Świetnie zapowiadał się Forever, ale skończyli go na 1 sezonie.
A'propos: dla fanów --&gt; Miasteczko Twin Peaks wraca! W przyszłym roku! Dokładnie po 25 latach, jak powiedziała Laura Palmer w jednym z ostatnich odcinków - see you in 25 yeras....

ocenił(a) serial na 10
KKS_Lech

Potwierdzam, uparłem się i obejrzałem całe to Park Avenue 666 i to słabizna wielka, nawet mnie wciągnął w pewnym momencie i to nawet tak, że żałowałem, że nie zrobili kontynuacji, ale z perspektywy czasu to faktycznie zawracanie głowy i nie był specjalny. Prison Break to chyba tylko pierwszy sezon, no ewentualnie pierwsze dwa, bo potem szkoda gadać.
Był też serial Hannibal i miał 3 sezony, rozkręcał się i podał nawet bardzo w pewnym momencie, ale też nie będzie dalszego ciągu i tez po pewnym czasie stwierdzam, że nie był specjalnie odkrywczy. W sumie był to zlepek filmowych scen przeplatanych zwolnieniami i scenami "cieknących" ścian.
Stranger Things trochę czuć, że adresowany do młodzieży, jak nie do dzieci (czytaj smarkaterii;), ale da się obejrzeć dla samego fajnego klimatu lat 80-tych, bo to im bardzo fajnie wyszło.
Z nowych i ciepłych, to polecam Westworld - bardzo fajnie skręcony, jest kilka smaczków, ścieżka dźwiękowa jest świetna i pomimo, że niby nic nowego nie ma, to się bardzo miło ogląda. Zakończenie intrygujące, będzie kontynuacja.

To "nowe" Miasteczko Twin Peaks, to może być klapa, mam takie przeczucie / obawiam się, zapewne nie taka wielka jak kontynuacja Łowcy Androidów, bo tego nie ma raczej szansy godnie ciągnąć dalej. Przynajmniej nie w tym stylu co czytałem, że zapowiadają!

P.S.
Czysto z rodzaju / gatunku Lost: ani wcześniej ani później nie widziałem nic podobnie dobrego!

ocenił(a) serial na 10
nillvo

Nie wiem jaki jest twoj gust ale w moim licza sie magia zjawiska paranormalne oraz obcy :) W takich serialach gustuje ale majac troche czasu ogladam takze inne.

I pamietaj. Nigdy nie patrz na ocene filmu i nie sugeruj sie innymi. Jesli 10 osob mowi ze film jest do bani nie znaczy wcale ze tobie sie nie spodoba :)

Oto lista :)


Seriale Ktore Mnie Urzekly (Miasteczko Twin Peaks, The Killing, X Files, Kompania Braci, Legend Of The Seeker, Once Upon A Time, Heroes, Skazany Na Smierc, )

Warto Obejrzec (Pacific, Walking Dead, Korzenie, Event, The Kennedys, Merlin, Base Motel, Ptaki Ciernistych Krzewow, Walking Dead, Under The Dome, Thereshold, American Horror Story, 24 Godziny, Falling Skies, Jericho, Superman, Invasion, Survivors, Paradox, Haven, Harper Island, Fear Itself, Park Avenue, Happy Town, Paradox, Revenge, Prawdziwi Ludzie, Persons Unknown, Taken, Lost In Austen )

Średniaki Ktore Mozna Obejrzec (Zero Hour, Secret Circle, Dollhouse, Zdarzylo Sie Jutro, Alcatraz, Smallville, Visitor, Flash Gordon, Continuum, Terra Nova, Last Resort, Camelot, Journeyman, )

Mieszane Uczucia Po Obejrzeniu (Missing, Earth 2, Samotni Strzelcy, Sloneczny Patrol, Polnoc Poludnie, Przepowiednia Z Awinionu, River, Prisoner, Tru Calling, Kamienie Smierci, W kregu Tajemnicy, Kamienie Smierci, Outcast )

Obejrzane-Zapomniane :) (Crusoe, Plotkara, L Word, Ally Mc Beal, Life, Jekyll, Bionic Woman, My Own Worst Enemy, Deyfing Gravity, Joan Z Arkadi, )

Oczywiscie sa jeszcze seriale za ktore musze sie zabra a mianowicie : Gotowe Na Wszystko, Doctor Who, Fringe.... i wiele wiele innych :)

ocenił(a) serial na 10
nillvo

Moim zdaniem godne polecenia jest Revenge, ale tylko pierwszy sezon

ocenił(a) serial na 10
madzialena_f

hm To lepiej w ogóle nie zaczynać, skoro dalsze sezony są tak słabe

ocenił(a) serial na 10
nillvo

Ale pierwszy sezon można uznać za pewną zamkniętą historię i tyle

ocenił(a) serial na 10
nillvo

"Heroes" - z pewnością zapewni Ci dużo rozrywki.

ocenił(a) serial na 10
rl89

widziałem ale szybko wymiękłem, nie zapewnił jej ani trochę :P

ocenił(a) serial na 10
rl89

widziałem ale szybko wymiękłem, nie zapewnił jej ani trochę :P

ocenił(a) serial na 10
nillvo

Miałem tak samo, sama myśl o superbohaterach, jakoś mnie zniechęciła na samym początku oglądania. Może się kiedyś przemogę, ale to już jest typowo amerykańska bajka, więc nie wiem czy dam radę. Owszem w Loście też się działy pewne rzeczy ale tam człowiek się zżył z bohaterami i losami, a później dopiero ta akcja się rozwinęła w dobrze wyważone sci-fi. Dodam jeszcze, że wątki sci-fi w Zagubionych wydają mi się realistyczne (z czym nieczęsto się spotykam), takie właśnie idealnie wyważone, że po prostu do mnie trafiają. Ciężko jest tak podać wątki sci-fi by były całkiem realistyczne ;)

ocenił(a) serial na 10
nillvo

Też próbowałem nim zapełnić pustkę po "Zagubionych". Niestety, nużył mimo zwrotów akcji i scenariuszowych trików, pamiętam z niego tylko Azjatę z mieczem i, a jakże, Hayden Panettiere, która była bardzo hmmm... jak to mówią Anglosasi: adorable, a jej postać byłą ciekawie pomyślana. Ale i tak oddałbym cztery takie seriale za Lost.

ocenił(a) serial na 8
nillvo

Once upon a time jest fajne, na pewno nie dorasta do pięt Zagubionym, ale ci sami reżyserzy i z tego co słyszałam to nawet czasem podobne wątki są. Polecam jeśli lubi się Bajki ;)

ocenił(a) serial na 10
agateczka21

nie lubię bajek więc nie skorzystam :D Lubię filmy animowane ale to już inna kategoria

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones