PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=427194}

Zakazane imperium

Boardwalk Empire
8,1 47 968
ocen
8,1 10 1 47968
7,2 8
ocen krytyków
Zakazane imperium
powrót do forum serialu Zakazane imperium

5x07

ocenił(a) serial na 10

Chyba najlepszy odcinek w 5 sezonie z upadkiem króla Atlanitc City. A na finał szykuje się bardzo mdłe zakończenie w stylu opery mydlanej, gdzie Thompson najprawdopodobniej pomoże Gillian, chociaż we wcześniejszych sezonach jej los zupełnie go nie obchodził, tak teraz przez retrospekcje chcieli pokazać, że ma jakieś wyrzuty sumienia.

ocenił(a) serial na 10
svenotke

ja również pokochałam Boardwalk Empire wielką miłością, to mój ulubiony serial. przede wszystkim dlatego tak bardzo mi szkoda, że przez małą oglądalność musieli tak przyspieszyć końcówkę, materiału historycznego starczyłoby spokojnie na jeszcze trzy sezony, a może i więcej. a jeśli chodzi o serialowych anty-bohaterów to też jestem wielką fanką postaci Gypa, facet którego się kocha lub nienawidzi, świetnie odegrana postać.
co do Richarda Harrowa - też był jedną z moich ulubionych postaci (ustawiłabym go na drugim miejscu, zaraz za Nuckym), ale dostał piękne zakończenie i jestem z niego zadowolona. płakałam i przeklinałam na czym świat stoi, kiedy umierał, ale myślę że dobrze rozwiązali jego wątek, zwłaszcza że ostatni sezon jest mocno przyspieszony i mogłoby zabraknąć w nim czasu na odpowiednie pożegnanie tej postaci.
Van Alden również był genialny, ale sposób, w jaki zakończyli jego wątek nie podobał mi się kompletnie, "śmierć na szybko", byle by się go pozbyć, to samo z Mickym.

co do siódmego odcinka, to podobał mi się chyba bardziej niż wszystkie poprzednie w tym sezonie. czułam napięcie przy scenie wymiany zakładników. no i ostatnia scena, Nucky czytający list od Gillian, bardzo chwyciła mnie za serce.

requiemxforxyou

Nie rozumiem oburzenia szybką i prostą śmiercią Van Aldena. Przecież tak dokładnie wyglądało wtedy gangsterskie życie: jeden błąd i kula w głowę. Już bardziej przyczepiłbym się do odstrzelenia Chulky'ego, bo jego ostatnia scena jest całkowicie przesadzona i sztuczna.

ocenił(a) serial na 10
Monstro

ja nie kwestionuję prawdopodobieństwa takiej śmierci. to mój samolubny punkt widzenia - sama chciałabym widzieć bardziej wyjątkowe zakończenie dla postaci, którą uwielbiałam ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones